Přihlášení / odhlášení

Nejnovější příspěvky ve fóru

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: správné lepení ox trávy

správné lepení ox trávy 1 týden 4 dní zpět #34267

• roman298
  • Junior
  • Pinec je pro mě víc než jen sport.
  • Obdržená poděkování 7
Zdravím,

jak se má správně lepit ox tráva? Vždycky když musím po sezóně obměňovat potahy, trnu, aby se mi při lepení tráva nepřetočila a nepřilepila k sobě. Už se mi to jednou stalo a nechtěl bych to opakovat. Je tráva bez houby koncipovaná tak, aby se lepila výhradně pomocí lepicí fólie, nebo jsou nějaká speciální lepidla, po kterých se guma tak nekrabatí?

Díky za názory.
Když nevíš co, zahrej travní náraz!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

správné lepení ox trávy 1 týden 3 dní zpět #34290

• brutulus
  • Senior
  • Obdržená poděkování 4
Vodním lepidlem neskrabatí. Vukanem je to horší, ten je hodně agresívní - potah se musí nechat delší dobu zaschnout. Nejjednodušší a nejkvalitnější je ale jednoznačně lepení přes fólii. Velký problém ale po tom je ten potah bez poškození z fólie odlepit. To je hodně velký vopruz hraničící se zázrakem.
SpinLord Dornenglanz, Donic Baracuda (DHS Huricane 3, Hallmark Aurora (Giant Dragon Kris Carbon Classics ,

správné lepení ox trávy 1 týden 3 dní zpět #34293

• roman298
  • Junior
  • Pinec je pro mě víc než jen sport.
  • Obdržená poděkování 7
kamoš má právě trávu nalepenou na fólii a má potah samou bublinu... říkáš, že fólie lepí tak dobře, že je problém z ní potah sundat... tak nevím, jestli je víc různých druhů těch fólií, anebo jestli má kamoš jalový ruce, ale já jsem měl právě díky jeho příkladu doteď zafixovaný, že folie zas tak dobře nelepí, resp že po čase má tendenci se odlepovat a tvořit bubliny...
Když nevíš co, zahrej travní náraz!

správné lepení ox trávy 1 týden 3 dní zpět #34294

• brutulus
  • Senior
  • Obdržená poděkování 4
Ano, je to čistě rukama. Chce to vědět jak na to. Nejdůležitější je odstřihnout si cca 3 cm krycího papíru a takto folii tím lepivým proužkem nalepit na dřevo. Pak se odlepí zbytek krycího papíru a nejlépe pomocí nějakého válečku dolepí zbytek. Postup u potahu je stejný. Pokud někdo lepí hned na celou lepící plochu, tak to většinou nalepí křivo a s bublinama. Folie Butterfly mají již výsek že jde odlepit prvně část krycího papíru a nemusí se to odstřihávat nůžkami, což ovšem taky není žádný problém.
SpinLord Dornenglanz, Donic Baracuda (DHS Huricane 3, Hallmark Aurora (Giant Dragon Kris Carbon Classics ,
Poslední úprava: 1 týden 3 dní zpět od brutulus.

správné lepení ox trávy 1 týden 2 dní zpět #34306

• trener
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj dřív jsem lepil vulkánem a to bylo těžší než voďakem, teď je to v pohodě. Nový potah lepit vulkánem. Při špendlí na prkýnko a namaž. Nech zaschnout a opatrně nalep. Voďákem je to v pohodě,to samé ne kroutí se.
T.
Gergely 21 FL 90g
Fh: Tibhar evo MX-P max black
Bh: Armstrong Long pimple ox red

Android kszkh FL 89g
Fh: Donic bluefire M1 max black
Bh: Dornenglanz ox red

správné lepení ox trávy 1 týden 2 dní zpět #34322

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 19
Trávu Ox lepím následovně. Nejdříve namažu jednu vrstvu lepidlem ( obdoba Vulkánu nebo trochu naředěný Vulkán) potah OX a nechám zaschnout. Je nutné dbát aby se nesroloval a neslepil (kolíčky připnu k obalu od potahu). Nechám dokonale zaschnout a to tak , že již se neslepuje a je na něm slabá vrstvička lepidla. Potom tímto samým lepidlem natírám jednu nebo dvě vrstvy na dřevo (zavisí to na tom zda již bylo dřevo lepidlem natřeno)Po jeho zaschnutí, položím na dřevo slabou folii (osvědcily se mi folie do zaklapávacích desek)´. Tuto folii položím na dřevo tak, že je vidět asi 1,5cm natřené hlavy dřeva od držátka. Potah si krásně na folii srovnám , tak aby lícoval s obvodem dřeva. Trávu opatrně přichytím na odkrytou část dřeva. Pak již jen opatrně cca po dvou centimetrech povytahuji folii a po částech prilepuji trávu. Je to přilepeno naprosto bezpěčně bez poškození a bez bublin. Potah se nemůže slepit a srolovat.

Zrovna tak lepím i soft. Tady nemusíte být tak úzkostliví na zaschnutí lepidla.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX
Moderátoři: pirát Janes, mv, Karel, Tomas, Pavlik