ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Už dlouho jsem se chystal na nějakou recenzi a konečně jsem sebral odvahu a snad i dostatek zkušeností k tomu, abych tu napsal něco, co bude dávat jakž-takž smysl. Takže vzhůru do toho a půl je hotovo.

Nejdříve něco o mě. Je mi 24let, hraji OP1 (v letošní sezoně už i KP) a hraji na vozíku. Momentálně jsem člen reprezentace ČR, trénuji 5x – 6x týdně, takže snad nějaké zkušenosti tam budou stejně jako celkem slušně zvládnutá technika většiny úderů. Hraji jen u stolu, takže postřehy ohledně topspinu a čopu víc jak metr za stolem bohužel nepodám.

Na test jsem si vybral prkno Vodák Diolen ALL+. Toto dřevo jsem dostal poprvé do ruky na turnaji v Brně, kdy mi ho přivezl kamarád jako horkou novinku, která se ještě oficiálně neprodávala. Hned jak jsem ho vzal do ruky, věděl jsem, že to bude něco extra. A taky bylo. Takový WOW efekt jsem asi ještě nezažil. Preferuji radši lehčí kousky, což toto prkno splňuje. Výrobce udává na svých stránkách hmotnost 80g (+-2g). Na to, že se jedná o 7 vrstvé dřevo je opravdu velice tenké (5,1mm). Zpracované je naprosto parádně, ostatně jako všechna dřeva od pana Vodáka. Teď už k herním vlastnostem. Testoval jsem ho s několika druhy potahů.

Nejdříve ale něco k vlastnostem prkna. Jeví se jako tužší, bez vibrací a opravdu citlivé prkno. Nebál bych se říct, nejcitlivější, co jsem kdy měl v ruce.

První testovaný byl Tibhar Evolution FX-P v 1,9mm. Tento potah má na tomto prkně obrovskou kontrolu, produkuje řekněme střední oblouk a celkově se s ním hraje opravdu příjemně. Nicméně s rotací už to tak slavné není. Hlavně u servisu. Zde byl úbytek rotace oproti dalším testovaným potahům nejmarkantnější. Spoluhráč neměl žádné problémy ani s jinak velmi narotovaným servisem. Umístění a kontrola při servisu byla však víc než dostatečná. V obyčejných kontrech této kombinaci není co vytknout. Všechno chodí přesně tam kam má. Další na seznamu je čop. Musím říct, že tento úder mám jako většina vozíčkářů zvládnuto opravdu výborně a musím říct, že s tímhle prknem se to jen potvrzuje. Umístit ho můžu přesně na zadní lajnu tak i zkrátit. Ovšem opět je znát lehký úbytek rotace jako při servisu. Rozehrání z čopu jde opravdu lehce a není třeba se dřít. Obyčejný topspin chodí stejně, jako kontr přesně tam, kam člověk chce a je to prostě paráda s tímhle kombem hrát. Blok má tento potah absolutně nejlepší z testovaných kombinací. Nutno ale podotknout, že tato kombinace se jeví jako nejpomalejší ze tří testovaných.

Druhý test Rakza7 od Yasaky. Opět v 2,0mm. Znatelně rychlejší potah na tomto prkně a i větší katapult. Tady už klesá tolerance chyb opravdu markantně. Nicméně při hře u stolu jsem u tohoto potahu na tomto prkně nezaznamenal vážnější slabinu. Opět platí výše zmíněné (přisuzuji to dost prknu) a to, že není problém zahrát jakýkoli úder. Rotace je znatelně vyšší. Lépe mi tento potah seděl na forhendu. Podle mě tvoří o něco nižší oblouček (tohle je asi nejsubjektivnější veličina v tomto testu), než předtím zmiňovaný Evolution. I když je to ALL+ prkno v kombinaci s tímhle potahem jde zahrát opravdu tvrdé údery.

Poslední z testovaných potahů (momentálně ho mám na obou stranách) je Butterfly Tenergy 05 v max tloušťce. Max tloušťka je z důvodů používání plastových míčků. Ve chvíli, kdy jsem tento potah nalepil, jsem si nebyl jistý, jestli sem schopný uřídit tohle kombo blízko u stolu. Ale po prvním pinku se zrodila velká láska, která trvá doteď. Rychlostně i katapultově na úrovní Rakzy7, ale s rotací se jí daleko převyšující. U podání je rotace naprosto neskutečná a totéž platí i při ostatních úderech. Tento potah sedí k tomuto prknu jako prdel na hrnec. Bohužel je to vykoupené tím, že je potřeba trénovat, trénovat a znovu trénovat, aby se to dalo zvládnout. Odměnou vám ale bude super kontrola a naprosto drtivé a smrtelné údery, které tato kombinace produkuje. Není problém vytáhnout jakýkoli čop s minimálním úsilím. Má asi nejvyšší oblouk ze všech tří potahů. Topspin, kontr, čop vše je naprosto dokonalé. Spin je ostrý a jedovatý dokonce i s plastovými míči, kontr chodí tam kam má a čop je žiletka, která trhá potahy. Díky citlivosti prkna se i do čopu můžu pořádně „opřít“ a tím mu přidat obrovské množství rotace. Kontratopspin u stolu je asi nejlepší co jsem kdy zažil (je to jeden z mých top úderů). Pokud úder provedete tak, jak se má, bude vám odměnou koule, kterou soupeř jen velmi těžko chytá.

Tolik asi k trojici potahů, které jsem testoval. Na závěr bych dodal, že toto je absolutně nejlepší prkno, s kterým jsem měl možnost hrát a můžu říct, že já jsem už ten svůj grál našel. Doporučil bych ho hráčům, kteří hrají u stolu a aktivně blokují, požadují vysokou kontrolu s maximálním citem a nepotřebují hrát dva metry za stolem.

Uff, toť vše a snad se to bude dát číst. Howg, domluvil jsem

Komentáře   

0 # Martin Čevela 2015-10-02 13:10
Tohle dřívko jsem zkoušel přímo od Jurzeka jeho pálku. FH Plaxon 450 , bh Piranja Tec OX.
Z mého pohledu - hraji s Weixing def+ , tedy vlastnosti srovnávám vůči němu:
Rychlost cca stejná , trochu pružnější,cítím jemné vibrace ,lehoučká...FH potah zcela rozdílný s mým - plaxon je taková "samohrajka" od prvního popinku.Piranja je na dřívku v pohodě , dokázal jsem hrát snad i snadněji než s mým kombem - což je vzhledem k náročnější travce velká poklona danému dřívku.
Zpracování výborné , nově znak vodak vypálený.Díky užití padouku má řevo velmi barebvně teplý akcent , což mi osobně lahodilo.
A teď to hlavní - Diolen Control all+ produkuje velký cit - zcela jasně cítíte dopad míče , JWX kterou hraji je v tomto také výborná , ale daleko tlumenější. S Diolenem jsem měl pocit jako bych hrál se svlečenou rukavicí.
Na vánoce si zřejmě udělám radost.Velký rozměr 165x158 jako u JWX aby bylo možné měnit potahy navzájem , delší rukojeť a kónická(moc se mi to líbí - viz foto na stránkách Vodak) , mírné vyztužení zvýšením tloušťky kiri ve středu dak , aby prkno mělo cca 5,5-5,7mm.Prý ten cit je lepením a ne tloušťkou prkna , což je super , protože ve větší plácačce je třeba dřívko krapet vyztužit.
Tolik mé nesouvislé postřehy z nadšeného hraní s Jirkou Vodákem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petr Svoboda 2015-05-03 09:04
Moc hezká recenze, dokonce bych řekl, že je tak pěkně napsaná, až to člověka nutí to hned vyzkoušet. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Martin Zlámal 2015-04-28 15:56
Pěkné počteníčko :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat