ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Zdar jak sviňa :). Po menší pauze mě opět chytla testovací slina i když je sezona v plném proudu, ale chuť a zvědavost byla silnější. Asi je to krapet závislost na testech, na poznávání nových materiálových kombinací i když si mé pinecové okolí myslí, že testy jsou záminkou k hledání lepší výkonnosti :)

 
Tentokrát jsem si vzal na mušku uvedená 7 vrstvá ofenzivní celodřeva po kterých jsem dlouhodobě pokukoval a která určitě stojí za pozornost. Zajímavostí je, že u těchto dřívek se uvádí stejné složení, navíc o kouscích Avalox BT 777 i Joola Viva se občas píše jako o klonu Stiga Clipper. Tato informace je podle mě dost zavádějící i když udávané složení dřev je stejné. Díky vlastnímu testu jsem zjistil, že se jedná o kousky s velice odlišnými vlastnostmi, z níže uvedených postřehů to jasně vyplívá.


Na test byly použity již ohrané potahy které jsou stále ve velice dobré kondici, lepeny Vulkanem Champion First ( pouze 1 vrstva na dřevě).


Stiga Clipper:

složení: Limba-Ayous-Ayous-Ayous-Ayous-Ayous-Limba, váha 88g, použité potahy Xiom Omega III 2,0mm + Omega IV Euro max.

 

Už od uchopení a prvních pinků mi bylo jasné, že jde o medvědobijku se kterou si budou chrochtat hodně ofenzivní útočníci a střelci z první. Navíc je to ofenzivní legenda a tak Clipper dostal nejvíce prostoru. Dřevo je docela dost tuhé, celkově masivní konstrukce, oproti dvěma dalším dřívkům jde spíše o těžkopádnějšího kulturistu (trefné přirovnání od MártyhoC), kulturistu který se s míčkem a se soupeřem vůbec nehodlá mazlit. Údery mají velkou razanci, ten silný kalibr je cítit při všech úderech od čopu, servu až po konečnou ránu. S Omegou III v Bh to bylo na můj vkus hodně rychlé, stvořené spíše na rychlý blok, dynamický kontr a dělovou závěrečnou ránu. Omega IV Euro ve Fh odváděla svůj standart, výborný spin, čop i pink, solidní serv a samozřejmě ránu která by byla více než často konečná i když Omega IV Euro není na rány úplně stvořená, na to jsou lepší potahy. Když pominu tvrdé bloky a kontry, tak při mezihře s uvedenými potahy toto dřívko extra nevynikalo, ale ani nezklamalo. I přes svou tuhost a rychlost stále víte co hrajete, anomálie ve formě náhlého kopance či úmrtí – pádu míčku do síta se nekonají.

Druhý den jsem na Clipper nalepil jiné potahy, šlo o Acudu S2 max a Donic Coppa (klasika) taktéž v max tloušťce. Cliper s touto kombinací potahů získal znatelně více citu při hře na jistotu. Po sundání Omegy III a nalepení Coppy celá pálka záhadně získala na jistotě, citu, velice příjemná změna . Coppa na backhandové straně mě velice příjemně překvapila svou přesností, akorátní dynamikou se kterou zbytečně nepřestřelím, trampolínový efekt známý od ESN potahů vůbec nehrozí a tak se lze do úderu bez obav pěkně opřít . Coppa mi dost seděla, po několika letech zvyku na tensory to bylo velice příjemné překvapení i když jsem s ní před lety dlouho předlouho hrál. Pánové popř dámy, klasická Coppa podle mého názoru rozhodně není přežitek ani v dnešní době potahů nové generace, stále má co nabídnout a to i bez přelepování. Kombinace Clipper + Acuda S2 max ve Fh odváděla svůj standart stejně jako tomu bylo u kombinace se softem Xiom Omega IV Euro, potahy jsou si podobné podporou spinu, tvrdostí, letovou křivkou. Nebudu se tedy rozepisovat o tom jak to hrálo při jednotlivých úderech neboť bych se opakoval, pocity jsou defacto totožné jako tomu bylo při pinkání s Omegou IV Euro.


Následující odpoledne na mě ve schránce čekala další nová pinecová radost a to černý potah Merkury II max v udávané tloušťce 37 od fa Yinhe/Galaxy i když na potahu je vyraženo Milky Way, holt čína , ale v nabídkách ji najdete pod Galaxy. Ukončení testů s Clipperem jsem tedy odložil a potah na něj ještě týž den nedočkavě nalepil, protože z loňska jsem věděl, že na tomto dřívku potah Merkury II dost dobře funguje. Trénink- test jsem pojal spíše jako vyčistění hlavy, žádná velká agresivita, spíše jen mazlení a hledání chyb či kladů používaného materiálu. A děly se věci. Jako sparing si ke mně přiskočil asi náš nejzkušenější čopař který ne moc zkušené a nedočkavé topspináře umí potrápit. Své záludné brousky valil do mého backhandu s vidinou že se vystřílím, přeci jen mám topspin jistější ve Fh. Kombinace Clipper + Merkury II v bekoši na tento styl hrála dokonale, potah vůbec nebaští falše, je neskutečně imunní. S naprostou lehkostí jsem ty čopy obracel a spinem vracel zpět, bez námahy a s drzým úsměvem který se střídal s úžasem. Sparing nakonec odložil pálku a šel se podívat s čím že to na něho hraji, s takovou lehkostí mu to prý nikdo nikdy nevrací. Jak povídám, Merkury II asi má imunitu. Bloky byly přesné, spin měl dostatek razance a rotace i když trochu jiné než znám z ESN potahů. Ta rotace je dosti záludná, tváří se jako že nic moc, průměr, ale ono jí tam je dost na to abychom šli hned z první do příjmu, rozmotávali buchtičky a soupeře honili spinem či sidespinem. Na to je ten potah fajnový. Abych jen nechválil, tak přihodím i zápor . Merkury není moc stavěný na agresivnější kontry a smeče u kterých si Clipper chrochtá, míček procvakával do dřeva a náš konečný úder je trochu nejistý. Balonek letí kam má, dynamika tam diky hodně ofenzivnímu dřevu je, ale ten pocit při rovném úderu není moc příjemný. Každopádně kombinace Clipper + Merkury II je velice zajímavá.
Není to tak dlouho co jsem měl možnost hrát s kouskem Clipper WRB a skoro žádný rozdíl mezi těmito dřívky jsem nezaznamenal, snad jen že WRB má o něco více citu, ale nic zásadního. Dřívka Clipper a Clipper WRB doporučuji hráčům pohybujících se zejména ve střední vzdálenosti, ale s klidem si mohou odskočit i dále od plotny :) .

 

Avalox Blue Tunder 777:

složení: Limba-Ayous-Ayous-Ayous-Ayous-Ayous-Limba, váha 84g, použité potahy Acuda S2 max + Omega IV Euro max.

Od této kombinace jsem čekal hodně požitku při spinové více ofenzivní hře a mé očekávání bylo opět splněno. O dřívkách Avalox série Blue Thunder je všeobecně známo, že mají jakousi převodovku, že když potřebuji cit na hru u desky, tak ho dostanu. Pokud potřebuji přeřadit na agresivní jízdu, dostanu ji i s plnou nádrží bez větší námahy. Jde o hodně povedené cenově dostupné ofenzivní dřívko s obrovskou podporou spinu, pro mne je to zatím celkově nejspinovější dřevo se kterým jsem kdy hrál. Je to o něco méně tuhé dřevo než je Clipper, ale stále dost tuhé aby mi nevrnělo v ruce. Při hře je cítit takové velice příjemné zvonění dřeva do ruky, do toho ostrý pocit při dopadu míčku, krátký dwell, no vše co mi šmakuje. Dynamikou je na tom Clipper jen o něco lépe, ale i tak ji má BT 777 stále na rozdávání. Hra s tímto kouskem je příjemnou záležitostí i když pravdou je, že můj předchozí stejný kousek se kterým jsem v létě pinkal mi při zahrání několika stejných úderů po sobě občas nečekaně nakopnul míček dále za stůl. BT 777 hráče donutí k tomu aby do úderu stále poctivě šel a jen nenastavoval, to by pak přišla náhlá smrt ve formě pádu míčku do síta, samo to od pálky jen tak neodskočí.


Největší devízou tohoto dřeva je kromě převodovky vyprodukování hodně ostrého a dynamického topspinu. Dřevo umí udělit míčku tak ostrý spin, že jsem po odskoku míčků udělal takové to WOW a koukal jsem na pálku, zíral jsem kde se to tam vzal tak úžasný brus (a to i u čopu). Stejně tak zahrání sidespinu je velká paráda a to nejen pro majitele dřeva, ale kupodivu i pro sparinga který uznale pokyvoval hlavou s otevřenou pusou. Pro praváka do jeho bekoše prý nechytaná zatáčka, s úsměvem a velkou nadsázkou to nazval pravým úhlem .
Na rozdíl od těžkopádnějšího dřívka Clipper je Avalox BT 777 taková rychlonohá gazela, pinecová gymnastka (další trefné přirovnání od MártyhoC). S potahy Acuda S2 max + Omega IV Euro max to hraje hodně podobně jako na Stiga Clipper, ale údery jsou mnohem spinovější a více pod kontrolou, celkově je to zábavnější dřívko. Na další testy s jinými potahy už bohužel nedošlo, neboť můj pravidelný turnajový soupeř mi nabídl výměnu za pro něho neřiditelného Moonbeama , asi dobře věděl proč tu výměnu dělá (a já také) :).
Avalox Blue Tunder 777 doporučuji jak na hru blíže u desky, tak i dále, vždyť má převodovku.

 

Joola Viva:

složení: Limba-Ayous-Ayous-Ayous-Ayous-Ayous-Limba, váha 82g, použité potahy Xiom Omega Pro max + Donic Acuda S2 max.

Toto dřívko pro mě bylo velkou neznámou a po přečtení několika recenzí a postřehů na zahr. forech jsem chtěl vědět co že to tam tak opěvují, o čem že to tam píší jen samé chvalozpěvy. Nebude náhodou, že s Vivou několik let hrál Michal Obešlo.
Viva se z testovaných dřev na omak prezentovala jako taková dospívající ofenzivní mašinka s krapet tenčím konkávní držením které ten dojem v prvních okamžicích umocňuje. Při hře jdou tyto dojmy stranou, tenčí ručku jsem skoro nevnímal, z nesmělého dřeva se stala ofenzivní, velice citlivá mašina. Z testovaných kousků byla nejpomalejší, ale stále slušné OFF dřívko které má delší dwell, velmi jemné vibrace, velkou přesnost a fajnový spin. Největší devízou tohoto dřívka je cit a přesnost, po několika minutách hraní se mi do hlavy a ruky vkrádala taková ta naše úsměvná hláška o tom že úder s touto pálkou snad nelze pokazit :) . Cokoliv jsem chtěl zahrát to tam padalo až ze mě na konci tohoto testu opravdu vypadlo: A sakra, to je dost dobrý kousek . Navíc je k mání za velice příjemný peníz. Nedalo mi to, červík hlodal a tak jsem druhý den nalepil potahy Bluefire M2 2,0 a Stiga Innova UL Synergy Tech max. Potah Blů M2 mi na tomto dřívku vůbec neseděl, cit se vytratil a vůbec celá tato kombinace působila dosti tvrdě , kontrola byla malá a tak mi míček často nekontrolovatelně létal za desku. Nevěděl jsem co hraji a tak bylo v mé hlavě rychle jasno, M2 a Viva v mé ruce vůbec nefunguje, navíc jsem trochu více vnímal vibrace dřeva. Upozorňuji, že jsem na vibrace dost alergický, ale Viva je má nerušivé, takže pro mě stále dobrý kousek. Potah Stiga Innova UL Synergy Tech úderům vrátila hodně jistoty, výborně podpořila čop, spin i přesnost dřeva. Holt potah s měkčí vrchní houbou což je pro mne znamení jistoty, ale více než často bohužel i menší dynamiky (pokud netuníte apod).

Dřevo Joola Viva bych doporučil hráčům pohybujících se spíše blíže u desky nebo maximálně 1,5m od ní. Na hru dále od stolu už je třeba sáhnout po dynamickém potahu, možná právě po Donic Bluefire M2 který mi při hře u desky občas házel míčky k ohrádkám :)

Popisovat jednotlivé údery nějak více asi nemá smysl, protože to každý z nás hraje a vnímá jinak, navíc to šíleně ovlivňují potahy které při špatné volbě udělají ze svatého grálu nehratelnou fošnu a naopak z fošny možná svatý grál :).

Hlavním cílem tohoto testu bylo takové všeobecné porovnání vlastností těchto kousků mezi sebou. Uvedu jen orientační nástřel jak vnímám dřeva Stiga Clipper, Avalox Blue Thunder 777 a Joola Viva sestupně od toho ¨nejlepšího¨.

Rychlost: Clipper, Avalox BT 777, Viva
Tuhost: Clipper, Avalox BT 777, Viva
Spin: Avalox BT 777, Viva, Clipper
Serv: Avalox BT 777, Viva, Clipper
Čop: Avalox 777, Clipper, Viva
Pink: Viva, Avalox BT 777, Clipper
Smeč: Clipper, Avalox BT 777, Viva
Cit :) Avalox BT 777, Viva, Clipper

Vítězem mého malého testu ofenzivních celodřev se díky citu jednoznačně stalo dřevo Avalox Blue Thunder 777 které je s přihlédnutím k větší dynamice hodně univerzální s výbornou ovladatelností, také bylo nejméně náročné na volbu potahů.


Čtenářům děkuji za pozornost a zase někdy ahoj :)

Komentáře   

0 # Marek Lauko 2017-08-23 11:00
Stiga Clipper:
• Limba (0.5mm) — Outer Ply
• Ayous (0.5mm)
• Ayous / Dyed Red (1.5mm)
• Ayous (1.5mm) — Core
• Ayous / Dyed Red (1.5mm)
• Ayous (0.5mm)
• Limba (0.5mm) — Outer Ply
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # František 2015-02-09 20:40
Testoval jsem potah Galaxy Merkury 2 tvrdost 37 a můžu jen potvrdit Jirkove slova,
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Martin Zlámal 2015-02-09 16:30
Fajn srovnání :roll: V šuplíčku uložený Huaruite Clipper se už třepe :lol:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat