ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Zdar a sílu pinecový nadšenci,

protože už skoro druhý týden opečovávám všechny své baby domácí, jenž jsou v různých stádiích viróz, tak udělám něco pro své odreagování a vám snad trochou přispěju k alespoň mírnému oblažení mysli.

Slovy klasika se tedy vážení čtenáři pohodlně usaďte, otevřete si láhev Beaujolais a zaposlouchejte se do tónů linoucích se z …………… Všichni víme, že svět je v některých okamžicích plný absurdit. Vezměte si takové stolnětenisové blázny, kteří vynakládají tisíce (v tom lepším případě) na hledání toho svého samohrajícího Svatého grálu (přitom je to asi jenom pouhý pohárek na víno) a pravda je nakonec jinde. Tak jako jíní podobně postižení, tak i má maličkost se připojila k této skupině, avšak (alespoň na moment) jsem prozřel a tak se mohu s vámi podělit se svými dojmy ze hry s výše uvedenou pálkou. Jenom na okraj podotýkám, že toto dřívko jsem dostal zapůjčeno na zatím blíže nespecifikovanou dobu (a hlavně zdarma) od bývalého oddílového kolegy Viperka, jakožto již starší kousek. A že je hoden mé důvěry značí to, že s ním hraji již téměř celý rok.

Kdo mě nezná, ten mě pozná J Aby jste si udělali představu o recenzentovi, tak pár řádek. Pinec hraji soutěžně třetím rokem a příznačně ve třetí soutěži odzadu. Postavou bývalý veslař, nějaký ten křížek na krku, z bh se snažím o agresivní all-round hru s aktivním blokem a konečným drivem, forhend pink a dva až jeden spin převážně po lajně.

Nuže, Joola Trix Fast je ofenzivní dřívko rychlostně správně řazeno jako Off, vzhledem k nízké váze jej vnímám spíše na spodní hranici tohoto stupně. Velikost hlavy je u Jooly standardních 157 x 152 mm a síla cca 7 mm. Složení dřívka je cypřiš – smrk – střed balza/karbon – smrk - cypřiš (cypress - spruce - x=balsa/carbon - spruce – cypress). Zde jen podotknu, že např. hinoky spadá do rodu cypřišů. Váha je, alespoň pro mne, úžasných 75 gr. Můj hraný kousek je konkávního držení.

Osobně mám nejraději držátka ST, nejen k vůli volnějšímu držení a příp. otáčení, ale jsem schopen hrát i s Fl a anatom. Důležitým faktorem je jejich tloušťka – čím hutnější, tím lepší. Z tohoto důvodu nemám žádný problém s držením tohoto dřívka, neboť konkávní držátko je dostatečně silné a příjemného spíše oválnějšího tvaru. Obecně musím říci, že dřívka s takovým kvalitním zpracováním, cenovou politikou a herními vlastnostmi jaké vyrábí společnost JOOLA mě notně imponují (vlastním dále i Wing Fast či Rosskopf Emotion).

Teď ke hře samotné.

Dřívko svými vlastnostmi řadím mezi ofenzivní univerzály s velkou kontrolou a zároveň s překvapivým důrazným zakončením. Trix Fast je dostatečně tuhé pro hraní jakéhokoliv přesně umístěného úderu (žádné „kopance“ jako u pružnějších dřívek), zároveň svým složením bez problémů určené ke krátké hře u a nad stolem. Díky balze má jedinečnou kontrolu především u aktivních bloků, kdy pouhým zápěstím (výhoda oné nízké váhy) pošlete míček kam potřebujete. Díky tuhosti (a karbonu s balzou) není problém prostřelit namotané spiny (samozřejmě ve správnou dobu). Naopak díky dvěma vrchním vrstvám dostatečně podrží míček a poskytne přiměřeně dlouhou dobu na vnímání míčku při spinu. Samozřejmě dwell-time nemá jako dřívka s aryláty, zylony či čistými hinoky vrstvami.

Já sám hraji spíše u stolu, a tomu mám přizpůsobené potahy na tomto kousku, ale domnívám se, že za podpory vhodných ofenzivních gumiček by nemělo být problémem hraní i dále od stolu.

Na Fh straně používám Bluefire jp 01 v max. Osobně jsem si oblíbil ofensivní gumy spíše s kratší trajektorií letu míčku, vyšším úhlem a tak akorát středně tvrdé. Vše v max, protože právě díky silnější houbě se mi skvěle hrají kratší namotané spiny u stolu (přes houbu). Při tzv. Power spinech spoléhám na důraz dřívka (ne, že bych jich až tolik zahrál).

Zkoušel jsem na dřívku prvně, do této doby božskou, Baracudu, ale pocitově to bylo již příliš tvrdé jakoby bez zpětné vazby. Pak jsem hrál až do vánoc s „Klopičovým“ Blitzem v maxu – opravdu snad nejuniverzálnější potah z těch přiměřeně ofenzivních = takový Sriver tohoto tisíciletí. No, a protože někdy loňského roku vychválil (nejen) Dalis JP 01 a pak jsem si jej mohl krátce právě na jeho Korbelovi vyzkoušet (a fakt nekecal), tak jako další stupínek jsem si na fh stranu vyhlédl právě JP. Oproti Blitzovi je trošku svižnější, ale s větším gripem. Konstatuji, že vhodnější do topspinové hry. Kontrola opět vysoká, není problém zahrát konečný rovný úder, spiny těsně nad stolem, či krásné technické z pod stolu. Pokud je čas, a především ve čtyřhře, vychutnávám si takové pohlazené míčky zahrané od středu pálky k okrají a hrané samozřejmě do bh strany soupeře s rotací ven – prostě takové domácí mazlení. Pink či blok opět s velkou kontrolou. Prostě na tomto dřívku nemá pro mě chybu. Zde jen podotýkám, že fh spin hraji spíše švihem celou rukou (návyk s Čínami na robotovi).

Na Bh mám nalepený Hexer Powersponge v síle 1,7. Do této doby jsem užíval na této straně potahy s houbami spíše 2 či více mm. Pak jsem náhodně zkusil Pwrsp. v 1,7 a „Heuréka !“. Člověk to samozřejmě čte, že čím tenčí houba, tím lepší kontrola, ale dojít na to musí sám (přece jsem chlap, ne !).

Tento potah s úžasnou kontrolou je na Trix Fastu jako stvořen pro bloky. Díky měkkosti potahu se míček krásně zaboří do houby a především při aktivním pohybu není problém jej kamkoliv poslat. Naopak, pokud je zahrán soupeřem důrazný spin či drive, míček projde až na dřevo, a zde již úřaduje především balza/karbon vrstva – buď jej dostatečně ztlumí či naopak okamžitě vrátí zpět. Excelentní je taktéž krátká hra či hra spodem se spoustou rotace. I zkušenější hráči se občas diví, že jim to padá do saka. Samozřejmě lze s ní zahrát i rychlý bh spin s nižší trajektorií a to pouhým zápěstíčkem, ale v této síle houby není k tomu primárně určen a sám jej tolik i vzhledem k umu tolik nehraju (a navíc, než se k němu poskládám …). Díky výše popisované symbióze pálky při aktivním bloku jsou velkým potěšením střílené konečné drajvy – opravdu konečné J Protože rád experimentuji nejen s dřívkama, ale i s různým materiálem (sendviče a polosendviče), tak právě s Pwrsp jde na Trix Fastu zahrát účinné potahované bloky do strany – lahůdka.

Tož tak, díky všem, co se prokousali až na tyto řádky a pokud si budu chtít od miláčků ještě ulevit a nechytnu nějaký ten bacil (úspěšně s ním bojují pomocí domácí medicíny), tak sem hodím pár postřehů o alternativní pálce s materiálem, kterou nejednou hraji taktéž soutěžní utkání

Sportu zdar a pincu zvláště

cuetec

PS: protože se toto dřívko již nevyrábí a ani u výrobce již není skladem tak žádný odkaz ke koupi nedám :-)

 

Komentáře   

0 # Petr Rybnikář 2015-02-02 09:24
:roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Gaston 2015-01-26 09:14
Díky za čtení
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Macháček 2015-01-20 20:42
Moc fajn poctenicko, parada :-*
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Karel Malík 2015-01-20 19:15
:-)
Díky, bezva čtení
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # viperk 2015-01-20 18:30
Prkno má opravdu díky složení velmi lineární projev, proto na něm sedí jak tvrdší potahy (Hexer,Rasant) , tak i měkčí (Hex.Powersponge).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat