ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Dobrý den přeju po čase opět všem TT fandům, zejména pak Vám, kteří  rádi zkoušíte při hře nový a nový materiál)))
Díky našemu kamarádovi Jurzekovi jsem měl možnost mít doma nějaký čas na " omak " další z jeho dřev a sice Diolen Spin Off- a Taranis Extra C Off-.


Sáhodlouze představovat jeho ruční výrobu dřev asi již nemá význam, protože s jeho výrobky se střetávám celkem pravidelně u mnoha hráčů a jedná se i o plejery válející pinčes opravdu znamenitě.
Zpracování a design dřev naprosto perfektní.
Vím to, že se opakuji, ale skutečně málokterá zahraniční renomovaná firma má takto kvalitně udělaná dřeva.
Nakonec kdo má zájem,  může zavítat na  jeho webovky a tam má možnost se dozvědět více, stejně pak i možnost seznámit se s jeho celkovou produkcí.
Obě dřeva byla zkoušena s poměrně zachovalými  potahy Tenergy 05 v síle 2.1 a 1.9   - hrány cca 2 měsíce. Lepeno jako obvykle eko vodním lepidlem Butterfly Free Chack bez jakýchkoliv dalších úprav.
Vše dále berte jako vždy pouze jako souhrn mých subjektivních pocitů.
Diolen Spin Off-
Složení: americký ořech - diolen - ayous - ayous - ayous - diolen - americký ořech

Váha: 86 gramů
Rozměr čepele: 157 x 150
Celková síla dřeva: 5.8mm
Celkově pro mě velmi příjemný překvapení.
Oproti dřevu Diolen Off má toto prkno soft feel, vyšší oblouk, ještě déle drží míček .Cit samozřejmě až neuvěřitelný. Vibrace byla pro mě znát ovšem toto bych přisuzoval mýmu návyku na naprosto extra tuhé dřevo se kterým již dlouho hraju.
Prkno je dle mě správně zařazeno do kategorie Off- s tím, že já osobně jej vidím spíše na jeho spodní hranici.
Dle mě nemá  cenu rozebírat jednotlivé údery.
Vhodnost dřeva vidím jednoznačně pro hráče hrající opravdu blízko u stolu a jejich hra je založená na rotaci , přesnosti a variabilitě hry.
Myslím, že zejména plejeři co spoléhají na roztočený topspin a i závěrečnou kouli řeší pomocí topspinu musí být s tímhle kouskem nadšeni.
Pokud se pak poodstoupí dále od stolu, dřívko s každým decimetrem vzadu ztrácí svoje přednosti a hra nemá tu správnou dynamiku. Pravda, toto by se asi dalo pořešit " hopsavými " ESN potahy v MAXU, ale zdali by to opravdu fungovalo a prkno by bylo schopný " ublížit " i dál od stolu těžko soudit.
Jistý je, že po takovémhle typu prkna nebudou sahat hráči hrájící dál od stolu , ale především výše zmiňovaná sorta hráčů. Nakonec můj osobní názor je, že dřevo je koncepčně zamýšleno zejména na topspinovou hru u stolu.

Taranis Extra C Off-
Složení: ayous - carbon - kiri - carbon - ayous


Váha: 79 gramů
Rozměr čepele: 157 x 150
Celková síla dřeva: 6.0mm
Jedná se opravdu o dosti pomalejší verzi dřeva Taranis Off, které jsem měl možnost zkoušet při " minulé várce " a které jsem si nakonec nechal u Jirky i vyrobit.
Zařazení dřeva podle mě přesně sedí. Off- prkno, které ovšem vlivem karbonu a svého složení umí zahrát i ostřeji od podlahy.
Oproti Diolenu Spin Off- je Taranis Extra C Off- drobet rychlejší při všech úderech a samo, že karbon se pak projeví při silověji zahraným míči.
Řekl bych, že by mohlo vyhovovat techničtějším topspinářům, kteří  poslední kouli " mažou  natvrdo " a taky  občas i " odhopsají " dále od stolu a potřebují delší dostřel dřeva .
Ve srovnání s prknem Taranis Off je pak toto citelně pomalejší, a dle mě s rozpozantelnou vibrací.
Toto dřevo si pak s ESN potahy , které mají vysoký katapult  dovedu představit i v rukou hráčů co hrají i ve střední zóně.

Tolik pro dnešek.
Závěrem chci poděkovat Jirkovi za možnost odzkoušení těchto prken a stejně tak Mivojovi za možnost Vás s nimi seznámit.
Pohodu a pink.
Karel

Komentáře   

+1 # Marek Košťál 2015-04-04 16:31
Karlovo recenze na Diolen Spin opravdu sedí, neboť jsem hrdým majitelem tohoto dřeva. Skvěle na něm hrají Rakzy 7
Marko
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Ondřej Novák 2015-12-16 12:20
Ahoj, chci se zeptat, zda li se dá věřit i tomu, že dále od stolu dřevo ztrácí dynamiku a své přednosti, jak to psal Karel. Díky. Polda
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat