ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Ahoj kluci i holky

Povedlo se mě zapinkat si s dalším dřívkem z dílny Jirky Vodáka, takže , kdo chce ať čte dál.

 

Tentokráte jsem měl doma dřevo Antares Carbon, který Jirka řadí do kategorie All+ až Off- dřev. Ačkoliv se jedná o prkno , který nemá kadenci jako Moonbeam, zkoušel jsem ho přesto poměrně poctivě a teď se zasmějete, zkusil jsem na něm i travku. Nebojte , nikomu jsem neublížil a ani já jsem při hře travkou neutrpěl nějakou újmu, takže můžu psát.

Jak jsem tedy svým pohledem viděl

 

Antares Carbon

 

Složení: Limba – Limba – Karbon – Kiri (3mm) – Karbon – Limba – Limba

Celková síla čepele: 5.8 mm a rozměr dřeva 157 x 150

Feel: Soft a to opravdu citelný

Tuhost: spíše tužší , vibrace je sice cítit, ale neruší , je poměrně i příjemná a navíc konstantní. Žádný extra nárust vibrace se silověji zahraným úderem se nekoná.

Cit a přesnost: extra citlivé a extra přesné, vyšší oblouk

Na dřevu jsem zkoušel potahy Tenergy 05 v síle 1.9 mm a 2.1mm, Tenergy 64 v síle 2.1 a považte travku Milky Way Neptune OX..

Rozebírat všechny údery nebudu, myslím, že to nemá význam.Vše co hráč potřebuje od dřeva této kategorie dostane. Prkno je podle mě zařazeno správně na pomezí ALL+ až Off- kategorie s tím, že pokud na něm jsou nalepeny svižnější softy jako Tenergy 64 , pak se jedná zcela jistě o Off dřevo .

Řekl bych , že prkno právě v závislosti na zvolených potazích disponuje širokoým spektrem působnosti a může oslovit typově velký množství hráčů. Největší devízou je jednoznačně cit a přesnost a pokud hrajete na rotaci oceníte i značný potenciál dřeva roztočit míček.

 

Při nalepení 2 točivých softů ala Tenergy 05 se jedná o excelentní dřívko pro technické topspináře kteří hrají spíše u stolu nebo  tak do zóny 1 m od stolu.

Pokud nalepíte měkčí živější softy jako Tenergy 64 , pak máte Off dřevo i pro skutečně hodně aktivní hráče a dá se s tím pinkat poměrně bez obtíží i dále za stolem tak do zóny 1.5 m.

Překvapení největší, alespoň pro mě, pak byla kombinace Tenergy 64 a tráva OX, kdy to z obou stran hrálo tak, jak si asi lecjaký hráč představuje. Z B travkou pomaleji a přesně. Z F softem přesně a dostatečně rychle.

Musím napsat, že obzvláště ta tráva mě na tom hodně překvapila, protože normálně nejsem schopném s trávou přehodit míček na druhou stranu stolu.

Jelikož kolega z oddílu si pak dřevo Antares Carbon objednal mohl jsem několikrát pinkat i s větší verzí dřeva 157 x 156 a sice v kombinaci s potahem Baracuda 1.8 a OX tráva Neptune na druhý straně.

Opět velmi citlivý, velmi přesný. Vlivem větší hlavy citelnější vibrace.

 

Tak a to je skoro konec dnešního minipovídání.

Děkuji Jirkovi za umožnění zapinkat si s tak skvělým prknem a místnímu řediteli za možnost vás všechny s tímhle kouskem seznámit.

Na závěr musím napsat větu, která se mě po zkoušení tohoto dřeva napadla a ke který už není co dodávat:

„ Toto je lepší Spark od Butterfly

Pohodu a pink.

K.

 

PS: Prkno Timo Boll Spark jsem měl doma poměrně dost dlouho ihned po jeho uvedení na trh v roce 2007


Protože Karel je hroznej našeptávač, neodolal jsem a napsal Jirkovi o půjčení prkýnka. Chlapec je hodnej a poslal hned dva kousky na test. Díky moc za jeho ochotu. Tady posílám shrnutí po dvou testovacích trénincích. Můžeš to pls hodit k sobě na web?

Obě prkna mají vynikající zpracovaní jsou úžasně lehká a mají duši. Ta je pro mne to nejdůležitější co musí prkno mít. Někdo tomu říká cit, někdo kontrola, já tomu říkám prostě duše. Je to jako u člověka. Každý jsme jiný a každý máme rád u toho druhého něco jiného a rozumíme si s někým jiným. Obdobně je to u prken na stolení tenis. Někdo má rád tuhé prkno bez vibrací a pak si libuje jakou to má pro něj kontrolu. A já mám rád zase prkna, na která když zavřu oči a pinknu si s míčkem, tak přesně vím kam mi ten míček dopadl. Navíc pro hru s trávou musí mít pro mne prkno hodně velký soft feel. Jako když padá míč při úderu do peřiny, ale zas to musí být dostatečně důrazné pro útočnou hru softem. Tak to je můj pohled a to, co chci od prkna na pinec. Není toho málo že? ;-)

Navíc já tvrdím, že pálku dělá prkno a potahy jsou jen "oblečení" které si můžeme přizpůsobit podle toho jaké je zrovna počasí. Jasně někdo rád chodí v džínách a tričku, druhý zase nesundá kraťasy ani v zimě a třetí si večer oblékne dámskou róbu a vyrazí zpívat na travesti show. Každý se v tom svém oblečení cítí dobře. Stejně tak někdo hraje Srivery, někdo čínou a někdo má rád trávu. Každým potahem se dá hrát skoro všechno, stejně jako ve skoro každém oblečení můžete vyrazit kamkoliv. Ale to jací jsme, je uvnitř. To je ta naše duše. A to samé je u pingpongové pálky dřevo. Tak už dost filozofování a koukněme se na ty tvoje prkna :-D

Začal jsem Taranisem. Kategorie OFF mu naprosto sluší. Myslím, že by se dal přirovnat ke Spiritovi nebo jiným všeobecně uznávaným karbonům nebo arylate+karbonům v kategorii OFF. Co je naprostá bomba je jeho hmotnost. Nemám to zvážené, ale pálka byla s trávou a softem úžasně lehká a i s dvěma softy to bude výrazně méně než jsme u téhle kategorie zvyklí. Na prkně jsem nalepil Tibhar 5Q 1,9 mm a Hellfire s 1,0 mm houbou. Na popink byl míček suprově cítit na pálce a i v rotaci to vypadalo úžasně. Při kontrech fajnový cit s mírně vyšším obloukem. Co bylo s tímhle prknem nejlepší, byl jednoznačně topspin. To byla lahůdka. Prkno pomohlo do oblouku a padalo to na soupeřovu stranu v podstatě samo. Jednoznačně nejsilnější stránka prkna. V pinku byla pila, ale do servisu jsem ji dostat nedokázal, díky jinému timingu než jsem zvyklý. V kontraspinech a drivech, když se přitlačilo do úderu se projevily karbonové vložky. Najednou to cvaklo a vystřelilo alá karbnové prkno, které bylo do té doby skryté. To mi zrovna moc nesedělo. Podobně na tom byla hra s trávou. V pasivnějších úderech to bylo kontrolovatelný, ale když do mě soupeř zatlačil nebo když jsem do toho šel aktivně já, tak to šlo kamsi neodhadnutelně pryč :-( Z tohoto důvodu je pro mne tohle prkno nevhodné. Pro oboustranné softové útočníky, kteří hrají převážně topspinem a hledají cit je tohle prkno rozhodně dobrá volba.

 

Včera jsem nalepil na Sparka a Antarese stejný potahy, abych mohl prkna porovnávat při stejných situacích.

Rychlostně na tom budou obě prkna hodně podobná. Tedy někde v kategorii OFF- nebo ALL+ podle toho, při jakých úderech ho zrovna hodnotíme. Podobně a tom jsou i ve výšce oblouku a citu v pasivnější úderech jako je pink, servis, flip. Při aktivně hraném úderu se zase trošičku projevuje ten karbon, ale není to tolik znát jako u Taranise. Spark má asi díky arylátovým vložkám stále ještě větší soft feel než Antares. Jinak si jsou tyto prkna hooodně podobná a Antaresem bych mohl z fleku hrát bez nějakého většího předělávání stylu. Doporučuju hráčům, kteří už nesehnali Sparka a chtějí hrát s prknem, které má cit i dostatek důrazu jak pro útočnou tak i obrannou hru.

Já osobně zůstává pro tuhle půlku sezóny u Sparka. Ideální by pro mne bylo prkno, které by kombinovalo důraz pro útok a topspin jako má Taranis a cit a soft feel jako má Spark. Možná by se dalo vyrobit nějaké tako kombi prkno, ale těžko říct.

 

Co ty a to?

Pinku zdar !

Peťan

Komentáře   

0 # Petr Bradáč 2013-12-26 20:36
Ty hade ! ;-) Co já si teď počnu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat