ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Ahoj testéři ,

od počátku sezony pinkám s Korbelem Japan a Donic JP 01 max . Herně je to dobré , pocitově bych si to představoval trošku jinak   a tak jsem i já zapátral co má ten náš zlatý klučík Jiřík v sortimentu a už jsem žhavil drát . Vybrali jsme zhruba tři kandidáty a tady mám poznatky o prvním z nich .

Popis dřeva:

VODAK Meranti OFF- je tvrdé ale nepříliš tuhé universální dřevo vhodné spíše na hru rovnějších úderů a bloků u stolu. Dřevo bude vyhovovat hlavně hráčům, kteří hrají sendvičem bloky a útočné údery. Na topspinovou hru na dřevu lépe sedí měkké a středně měkké potahy, samozřejmě ale záleží na technické vyspělosti hráče.

Konstrukci dřeva tvoří střed z exotického dřeva Meranti a horní dýhy Koto.

Parametry dřeva:

Druh: celodřevo (Meranti)

Kat: OFF-

Rychlost: 88

Hmotnost: 86g

Vrstvy: 5

Celková tloušťka čepele: 5,4 mm

Čepel: 157 x 150 mm

Tolik popis a charakteristika a jak to tedy hraje ?

V prvním testu nalepeno 2x JP 01 max . Přiznám se ,že jsem celé kombo nevážil ,ale ve srovnání s Korbelem a stejnými potahy se zdá být lehčí a není tolik cítit do hlavy . Řekl bych tak akorát . V klasické rozehrávce je to pomalejší ,ale ne o moc . Potahy jsou klidnější a mírně tužší s medium pocitem , velmi příjemné a s dobrou zpětnou vazbou . Měl jsem velkou obavu ,že jen při síle prkna 5.4mm bude dřevo pružné proti Korbelovi ,ale není . Vnější tvrdší dýhy koto a tuhé meranti zřejmě žádný výrazný flex nedovolí .

Kontr :

Velmi jednoduché , přesné a naprosto lineární . Dá se třískat i ve vyšší rychlosti a dobrou přesností ,nebojím se napsat –fantastické !

Topspin :

Proti Korbelovi to lítá malinko níže , má to menší rotaci ,ale větší jistotu v umístění . Dá se velmi přesně hrát na místa kam chcete , super přesnost . Bohužel je problém přetlačit soupeře samou rotací . Na Korbelovi to pěkně ve výměnách roztočím a netrvá to dlouho a soupeři to někam díky rotaci uletí . (Pokud nepokazím dříve ,že?  ) Tady je potřeba vyhrát bod spíše na tu přesnost ,neboť pokud je soupeř stejně zdatný , chodí to pořád zpět .

Servis :

Zahrát krátký serv je jednoduché , servisy na rotaci jsou průměr .

Příjem :

Příjem spodem je výborný , jistý , nežere to .Příjem aktívně vrchem je pro mě problém   . Guma je málo ostrá , nedokáže tak chytit ten míč a je to potřeba hrát více přes zápěstí a to už nemám tak zmáklé a kupil jsem hodně chyb . Přece jen poměrně dlouhá doba s Tenergy namlsá ruku ,že stačí jen zatáhnout a je to tam ,tak tady to tak není . Dřevo nemá ten katapult ty gumy více nakopnout tak jako Korbel .

Bloky:

Tak jako se s prknem hraje super kontr , tak se i výborně blokuje a hlavně i tlačí do bloku . To jsou posílačky , to mě teda bavilo celý trénink asi nejvíc  . Soupeř dá spin a stačí jít jen trošku proti míči a už mu to letí kam člověk chce . Jak jsem se dostal do téhle herní varianty , většina balonu končila vítězně .

Čop a pink :

Prkno nemá žádný trampolína efekt , dobře drží balon a tak se dá řezat podle vkusu jak je libo . Není to tak ostré ,ale je to rychlé a nízké a hlavně přesné .

Druhý trénink jsem nalepil Victas V-01 max /JP 01 2.0 . Zajímalo mě , zda by byly potahy ostřejší ?

Nebyly . Kombo sice mírně zpomalilo , JP šla více do oblouku hlavně při bloku a kontru ,ale při skoro stejné rotaci a pro mě při malinko horším pocitu . Nic jiného jsem na tom už nezkoušel neboť už ani nic jiného v bedně nemám .

Toto dřívko se mi moc líbilo a nebýt toho deficitu při rozehrávce servisu , kdy se hodně tlačím hned do prvního balonu hlavně z bh , tak bych s tím asi od vteřiny mohl pinkat . Oželel bych i absenci spinu ve výměnách . Ty posílačky také mají svoje kouzlo .

Dalis.

Komentáře   

0 # Jiří Macháček 2013-12-08 17:30
Pěkné, pěkné čtení ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat