ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Ahoj vespolek všem, kteří se více zabýváte TT materiálem, stále třebas hledáte dřívko který by bylo konečně to NEJ a nebo  Vás jenom tak baví zkoušet nepoznané.

 

Od dřeva Zhang Jike, který mě poměrně dosti oslovilo zhruba před 2 léty nebylo na obzoru stále nic a nic co by stálo za „ kus řeči „. Ať jsem pinknul, čím jsem pinknul, všechno mě připadalo „ že už sem v ruce někdy jistojistě měl“.

Náhoda mě pomohla a díky předvídavosti Mosteckého Kreangy a vstřícnosti výrobce jsem měl možnost mít doma zhruba měsíc velice zajímavý dřívka za což tímto děkuji oběma.

Pro koho tedy bude tohle povídání?

Především pro hráče, kteří mají rádi dřeva s kompozitem,nebojí se měkčího středu a hlavní důraz kladou na cit dřeva

“ Ohooo „, řekne si asi nyní mnohý střelec, „Tak  tohle dál nečtu, to není nic pro mě , já potřebuju především rychlost a důraz „

Pravdou je , že povětšinou jsou rychlá dřeva bez většího citu a pomalejší mají zase citu habaděj, ale na střelbu z první to tedy zase není.

Nemusí to být ale vždycky pravda. A rozhodně to není pravda v případě těch dřívek která jsem zkoušel .Rychlost naprosto dostatečná a k tomu pánové CIT, CIT a ještě jednou CIT.

Takže abych Vás dlouho nenapínal..  a nebo začneme jako v pohádce..

Za devatero horami a devatero řekami bylo nebylo jedno malé stolařství a v něm  šikovný klučík co má rád pinčes….

Jasně, uhodli jste, dneska si budeme povídat o prknech z dílny našeho kamaráda Jirky Vodáka alias Jurzeka, kterého všichni jistě dobře znáte ze srazů TT fóra.

Možnost odzkoušet jsem měl 4 novinky z jeho dílny a sice dřívko Taranis ve dvou modifikacích a dále dřívka Diolen a Rebel carbo.

Všechna dřívka jsou kategorie Off, alespoň já to tak vidím s tím že třebas dřevo Rebel bych se nebál zařadit i do kategorie Off +.

Jelikož většina povídání bude pouze o jednom z těchto prken pojďme si alespoň ve stručnosti představit všechna výše jmenovaná.

 

Vodak Taranis OFF

ayous - carbon – kiri 5 mm - carbon – ayous

Celková síla dřeva 7.1 mm

Váha – 84 gramů

 

Vodak Taranis Balsa OFF

ayous - carbon – balsa 4mm - carbon - ayous

Celková síla dřeva 6.2mm

Váha – 80 gramů

 

Vodak Diolen OFF

koto - diolen/aramid  -limba – kiri 3.5mm - limba - diolen/aramid - koto

Celková síla dřeva 6.3 mm

Váha – 86 gramů

 

Vodak Rebel Carbon OFF

koto - limba - carbon – kiri 4mm - carbon - limba - koto

Celková síla dřeva 6.5 mm

Váha – 86 gramů

 

Všechna dřeva s klasickým rozměrem čepele 157 x 150 a držátka 100 x 24 .

Zákazník však může zvolit i rozměr čepele

162 x 156 mm

157 x 156 mm

157 x 152 mm

Dřeva jsou naprosto profesionálně zpracovaná,až se vtírá myšlenka na dřívější ručně dělaný Stigy a jejich kvalitu. Řada renomovaných světových firem nedosahuje podle mě ani náhodou kvalitou zpracování na tato prkna.

Zkoušel jsem je všechny opravdu poctivě a nakonec jsem si pro dnešní povídání vybral Taranis se středem z Kiri, který mě „ nejvíc dostal „

Každý z Vás co pinká nějaký ten čas a je se svým dřevem spokojenej a hraje s ním roky, zná jistě ten vtíravý pocit, který se čas od času dostaví ( ponejvíce, když vám to za stolem nejde ) .

Prkno co máte je sice bomba , jste s ním spokojený, máte s ním nahráno tisícovky hodin, ale tu  a tam červíček v hlavě řekne třebas „ Kdyby to tak bylo úplně stejný jenom o malinko pomalejší „

Ale sami jistě víte, že najít pak něco obdobnýho, je opravdu složitá, řekl bych až zapeklitá věc.

A tohle přesně se mě stalo, když jsem vzal prvně do ruky dřevo Taranis se střední dýhou z Kiri . „ To je pomalejší, citlivější Moonbeam „ – hlásila okamžitě moje ruka, zatímco hlava se vzpírala a nechtěla pochopit, že je něco takovýho možný

K dalšímu povídání nechť laskavě čtenář přistoupí jako k souhrnu mých ryze subjektivních pocitů, ze kterých si každý může vybrat podle chuti a své hry…

Techniku, ruku, cit a třebas i manželku máme každej jinou

Vše psáno z pozice hráče, který nikdy nepinkal nějakou vysokou soutěž a jehož stropem byla 2. liga. Všechna dřeva zkoušena s poměrně dosti hranými potahy Tenergy 05 v síle 2.1 a 1.9. Vše lepeno ekologickým  lepidlem Free Chack a Free Chack II bez jakýchkoliv dalších úprav.

 

Taranis se střední dýhou z Kiri bych zařadil na pomyslný střed stupnice OFF prken.

Co Vás okamžitě napadne už po prvním míčku, ať je hrán jakýkoliv úder je… CIT ...

Pak následuje minuta ticha a rozjímání, jestli to je vůbec možný , ten nepředstavitelný přenos míčku do ruky a posléze to musíte zažít znovu a znovu. Tak zkoušíte to a ono. Spin a čop , náraz a drajv, pink i smeč a najednou se smějete a hraje vám to v ruce samo.

Řeknu Vám upřímně něco tak citlivého se povede málokdy v ruce mít .

Snad nejvíce CIT vynikl při jednom zkoušení, kdy jsem si mohl střídavě půjčovat i prkna Viscária, Zhang Jike , Boll ALC a Boll Spirit vše vesměs s novými Tenergy a prokládal to s prknem Taranis s poměrně dost ohranými Tenergy. Žádné se  s Taranisem co se týče citu nemohlo srovnat….

Navíc hraje přesně tak jak potřebujete vy.

Když potřebujete Vy hrát pomalejší míček , dřívko jej zahraje. Když potřebujete přitlačit a výměnu dohrát, pak z toho letí koule skutečně konečná.

Zkrátka topspinové dřívko Par Excellance, které přesně vystihuje věta pronesená kdysi Mikaelem Appelgrenem

„ Dobré topspinové dřevo nesmí být rychlé, dokud nedojde na tvrdé výměny“.

Dřevo dělá vysoký oblouk, takže i hra dál od stolu je s ním velmi jednoduchá a v případě, že takto hrajete a zvolíte odpovídající potahy, pak i značně dynamická a pro soupeře nebezpečná.

Bonusem je, že dřevo dokáže míčku udělit poměrně vysokou rotaci, což je při dřevech s karbonem někdy opravdu problém.

Rozebírat a hodnotit pak všechny varianty úderů je podle mě naprosto bezpředmětné.

Prkno Vám umožní hrát jakoukoliv ofenzivní strategii velmi citlivě, přesně a pokud chcete pak i dynamicky a ostře.

Pokud bych měl prkno doporučit pro nějaký typ hráče, jednalo by se zcela jistě o techničtějšího topspináře hrajícího v zóně do 1.5 až 2 metrů za stolem , který potřebuje značnou míru přesnosti ,cit a super zrychlení dřeva v momentě kdy přitlačí a soupeř mu dovolí výměnu ukončit.

Feel dřeva jednoznačně Soft a nebojím se jej označit jako MEGA SOFT

Tuhost – tuhé, což mohu málokdy napsat. Vibrace se zkrátka nekoná.

Aby byla recenze více směrodatná pokusím se ještě všechna dřívka malinko porovnat.

Vždy od nejvyšší hodnoty.

Rychlost: Rebel – Diolen – Taranis Balsa – Taranis Kiri

Oblouk: Taranis Kiri – Taranis Balsa – Rebel – Diolen

Tuhost: všechna dřeva tuhá opravdu STIFF s tím, že pocitově nejvyšší tuhost dá li se to vůbec nějak rozpoznat měl pro mě  Rebel

Feel všechna dřeva vyjma Diolenu  mají Soft Feel, přičemž nejvetší soft feel jednoznačně Taranis Kiri .

Diolen pak má citelně ostřejší feel při odrazu dřeva.

Cit : vše neskutečně citlivé, přenos do dlaně nezkreslený, velmi přesný u všech odkazovaných dřev.

Tak a toto měla být poslední věta z dnešní minirecenze, ovšem…..

Další náhodou jsem později ještě jednou sáhl i po dřevu Rebel, tentokráte s malinko jinými potahy a v jiné síle a najednou se pocity vyjádřené předešlými řádky opakovaly. Rebel mě taktéž naprosto odrovnal. S Tenergy 64 a Tenergy 05 v síle houby 2.1 je Rebel těžkotonážní zbraň s takovým citem, že se tomu až nechce věřit. Tady bych prkno viděl i pro hodně agresivní topspináře .

Tolik tedy pro dnešek. Kdo chce ať přečte a vezme co potřebuje , kdo nechce, ať nečte a nebere.

Mě zkrátka prkna z dílny toho „ stolářskýho klučíka co má rád pinec „ značně oslovila.

Myslím, že si zaslouží dostat se do povědomosti široké TT komunity a kdo si s nima pak zkusí zahrát bude třebas taky tak příjemně překvapen jako jsem byl já…

Závěrem děkuji Jirkovi za půjčení těchto povedených dřev. Stejný dík pak patří i Mosteckému Jirkovi Kreangovi, který toto vše vlastně prvotně způsobil a první mě oslovil, zdali bych to nechtěl zkusit. V neposlední řadě též dík řediteli Mivojovi, že mě umožnil publikovat na svých stránkách tato dřeva a tím umožnil Vám všem se s nimi seznámit.

Pohodu a pink.

Karel

Tak kluci))) aby toho bylo na Vás víc, přidávám hodnocení dřeva Diolen od Mosteckého Kreangy Jirky Machyho.

Hezké čtení.

Vodak Diolen OFF

Pár vlastních postřehů po testu Diolena s potahy Omega IV euro max na Fh + Bluefire M2 2,0mm v Bh

Vše co je uvedeno v charakteristice o dřívku Diolen sedí. Vlastnosti arylátového dřívka, je tuhé s ostřejším pocitem při dopadu míčku, velká podpora spinu. Rychlost má také velice solidní, vhodnou i pro hráče preferující hru ze střední vzdálenosti. Pro porovnání: Je rychlejší než Zhang Jike a podle mne i rychlejší než Maze OFF. Z toho co jsem měl za poslení dobu v ruce je Diolen nejzajímavější kousek ;-) . Pro můj ofenzivní styl hry hlavně ze střední vzdálenosti je Diolen určitě ve všem lepší než třebas dřevo Maze OFF nebo Zhang Jike ALC které opravdu není na hru od ohrádek :D . S Diolenem jsem měl jistější a důraznější údery než s výše uvedenými dřívky. Lépe jsem cítil úder, uvítal jsem avizovaný ostřejší pocit při dopadu, kratší dwell, tuhost, dynamiku a zároveň cit. Tento parádní kousek firmy VODAK je vhodný i na hru ze střední vzdálenosti, nechybí mu přesnost a čitelnost, vibrace jsem skoro nezaznamenal (třeba Moonbeam je určo tužší, o tom žádná) .

Co musím sakra vypíchnout je serv, to je parádička. Dát krátký přesný serv s falší a tak aby míček 4x poskočil po soupeřově desce než padne za stůl jde po větším omakání dřívka poměrně snadno což jsem doposud s žádným dřevem nedal, to kurňa ani omylem!

Topspinová hra je přesná s velkým množstvím rotace a díky nepřehnané dynamice je jistá, dřevo nekope a tak to můžeme do soupeře bez obav valit J

Blok lze zahrát přesně a při vhodné zvoleném potahu i dynamicky, zejména aktivní blok zahraný příklepem. Snadno se lze vymanit ze soupeřova tlaku a začít mu diktovat svůj styl.

Čop: při aktivnějším zaříznutí míčku je to pro soupeře velice nepříjemný úder který lze díky rychlosti přejmenovat na ofenzivní čop J. Lehčí čopík má opět přesnost, čitelnost, žádné nečekané nakopnutí míčku nehrozí.

Flip: hráč který ovládá i tuto dovednost se nemusí obávat jí využít. Akorátní dynamika , cit a přesnost zahrání tohoto úderu hodně podpoří.

Dílenské zpracování je na vysoké úrovni . Velice příjemně vyhlazené držení, vzhled s nádechem old SWE dřívek, zajímavá cena , to vše jistě osloví nejednoho zájemce o opravdu kvalitní ofenzivní dřívko.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat Jiřímu Vodákovi za možnost vyzkoušení této VODAK novinky , opravdu skvělá práce.

Machy

 

PS: za sebe musím napsat že Diolen vidím stejně jako Kreanga))) a ačkoliv jsme psali recenze nezávisle na sobě a nijak to spolu nekonzultovali, shoda je zřejmá i co se týče kvality zpracování. Já , stejně jako Kreanga tam fakt vidím starou ručně dělanou Stigu)))

K.

 

 

Komentáře   

0 # Karel Malík 2014-04-05 15:59
Hojda,
nevím jestli jsem kompetentní tohle posoudit, protože oba údery, ať čop nebo blok nepatří zrovna k těm co umím a ve hře používám.
Za sebe mohu napsat, že blok je podle mě naprosto bezproblémový vlivem katapultu dřeva a podle mýho názoru velice přesný a snadno se hraje.
Čop jako úder hraju minimálně , ale dovedu si představit, že na tenhle úder jsou podle mě vhodnější dřeva.
Rotaci tam dostaneš a to brutální, ovšem vlivem výše zmíněnýho katapultu to vyžaduje dle mýho skutečně precizní práci zápěstí.
Vycházet musíš z toho , že Taranis je Off prkno, kdy čop není to co by mělo mít takové dřevo nejsilnější.
Osobně , pokud hraješ hru založenou na zmiňovaných úderech, vybral bych krapet míň živou věc. A dále doporučuji oslovit Doktora, kterýžto, čop ovládá dokonale, aby ti k daný věci případně sdělil víc.
Za mě i po několika měsících platí vesměs to jak jsem Taranis vnímal - čiže dřevo pro hráče co preferují spin v zóně tak do 1.5 m od stolu. Dál to záleží na potazích a šikovnosti hráče.
Pohodu a pink.
K:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Pavel 2014-04-03 18:18
Ahoj Karle , mohl by jsi mi prosím napsat , jaká je spodní hra ( čop , čop ) a blok u Taranisu OFF ? Předem děkuji ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Adolf Pešek 2014-03-17 15:15
Dal by se okomentovat rozdíl mezi Diolenem OFF a Diolenem Balsa OFF, případně srovnání mezi Diolenem OFF a Stiga Infinity VPS V
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Kmet 2014-01-24 18:53
Je možné porovnat Diolen se Stiga Infinity VPS V ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Macháček 2013-12-10 13:53
Cituji MartyC:
Machy,srovnal bys Diolen s Viscarií?
MartyC


Tipuji, že tak do vánoc sesmolím nějaké provnání. Diolen mě natolik očaroval, že už si nemohu vzpomenout na klady Viscarie i když jsem s ní spal 7 let... smích :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # JIŘÍ ŠIMBERSKÝ 2013-12-07 12:13
Zdravím, velké PODĚKOVÁNÍ vyjadřuji všem zde - nějak angažovaným subjektům:
autorům recenzí uvedených dřev - Karlovi a Machymu ,
českému výrobci dřev Jiřímu Vodákovi,
a nakonec i majiteli portálu Mirovi Vojáčkovi ......

Myslím, že nejen pro mne ale i pro všechny, kteří zavítají na tyto stránky je to velmi zajímavé, užitečné ale i nakonec příjemné čtení. Pro mne tedy nesporně.
Podpora českého poctivého výrobce, signalizovaná vysoká kvalita produkce (viz výsledky komparace se světovou špičkou ) a nakonec dobré ceny ! Co chtít pro pingponkáře u nás, v Česku, víc !!! Moc se mně líbí moment realizace jakýchsi " osobních dřev na míru" - přesně dle zadání . Chtělo by to jen ještě více nějak trvale marketingově podporovat český prvek ( myslím výrobce) v zápase se silnou zavedenou konkurencí . Asi odhodím brzy dřeva Butterfly .... zatím myšleno sice s úměvem a nadsázkou - ale kdo ví ?
Připomínám, že nejsem v žádném vztahu k výrobci, neznám jej zatím a pořádně ani jeho produkci. Ale věřím určitým lidem a i určitým momentům.
Proto je mně to celé velmi sympatické..., zasloužíte určitě podporu .
Všechny zde zdravím , Jirka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Josef 2013-11-17 12:53
Přidal bych svůj pohled na značku na držadle. Moc se za ní přimlouvám zrovna jako MartyC. Pro mne je to něco, co k tomu dřevu patří. Dokonce se mi libí když má každá strana držátka sklíčko různého tvaru (ovál a kulaté). Náklady to přinese minimální, prodejnost a informovanost to mnohonásobně zvětší.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Vodák Jiří 2013-11-09 07:01
Ahoj, naše nové webovky pojedou v pondělí.Jirka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Martin Čevela 2013-11-08 20:12
pokud bych do toho šel,chtěl bych sklíčko i znak dole,sklíčko i dýhy bych si individualizoval,samozřejmě chápu že by to mohlo něco stát.Představu mám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Vodák Jiří 2013-11-08 20:05
Zdarec, o Hinoki samozřejmě uvažuji, ale nomohu ho sehnat ani v ČR ani v Rakousku nebo Německu. Čekám na zprávu od dodavatele dřevin s Ekvádoru, tak uvidíme jestli něco sežene.
Dřeva jsou označená kulatým štítkem na spodu držadla, hodně zákazníků si pochvaluje to, že jim na držadle nic "nezavazí" a neruší je to v sostředění.
Do budoucna je možná úvaha o sklíčkách na držadlech, ale uvidíme.
Mějte se fajn, Jirka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Martin Čevela 2013-11-08 19:08
a ještě otázka - neuvažují výrobci o hinoki?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Martin Čevela 2013-11-08 19:06
Zdravím,když jdu na stránky výrobce,je tam jenom upozornění o nových stránkách s dřevěnými karbony...Onehdy jsem byl nalomený něco testnout,ale nic tam ještě nebylo....těším se na nabídku,recenze od kluků jsou velmi pozitivní.....Otázka na výrobce - je ochoten na dřevo udělat identifikátor v podobě oválu nebo tak? Raději mám dřevo ,které má na sobě jméno...
Machy,srovnal bys Diolen s Viscarií?
karle,dokázal bys napsat porovnání třeba se Stratem?
Hezký den
MartyC
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat