ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Tak a je zde očekávaný druhý díl recenzí na potahy Joola Rhyzm 425 a Tibhar Evolution MX-P, tentokrát testovací team byl ve složení Karel, Machy a Zizalidusot.

Karel:

Ahoj vespolek všem, kdo se zajímáte o TT materiál. Přináším pár postřehů k testovacím potahům Joola Rhyzm 425 a Tibhar Evolution MX - P. Oba v červeném a oba MAX. Všechno, co tady ode mě zazní, berte  prosím jako můj ryze subjektivní pohled na věc. Navíc předesílám, že s potahy ESN produkce nehraji a nikdy mě příliš nevyhovovaly. Po možnosti zkusit si otestovat tyto potahy jsem sáhl zejména z důvodu, abych si udělal představu, jak moc potahy z ESN pokročily. V minulosti jsem mohl zkoušet řadu ESN výrobků ( Omegu III i IV, Acudu S1 a S3, Bluefire M1 a M3 , 5Q, Rhyzm )

Budu docela stručný - překvapení se nekoná. Potahy podle mě nikterak nevybočují ze zaběhnuté šablony ESN produkce. Osobně nevidím jakýkoliv proklamovaný pokrok.  Vše mě přijde takřka na jedno " brdo ".

Potahy jsem zkoušel na prknu Korbel Off  - Made In Japan starší model s plechovým motýlem ( díky Laco ) a Blackstone 95 Balsa OFF+( mimochodem kdo hrajete silnou balsou zbystřete a někde si tohle dřívko půjčte - stojí za to...)

Rhyzm 425 - na mě působí až nepříjemně měkkým dojmem.

Vysoký katapult, slušná rychlost.  Přišel mě nejlepší na blok , drajv a kontr. Ovšem hra na rotaci slabá nebo alespoň já jsem nedovedl s tímhle potahem vyloudit kloudnou faleš.

Evolution MX - P Tibhar představuje jako konkurenci Tenergy 05.

Tak to tedy ani náhodou. Houba je sice pórovitá,má i poměrně stejnou barvu, ale tím podobnost s Tenergy 05 končí. Mě přijde MX - P jako Bluefire M1. I tím jak " smrdí "

Jinak je MX - P  pocitově mírně tvrdší než Rhyzm 425, ale i tak působí taky dost měkce což mě nevyhovuje. Oproti Rhyzm 425 více točí a delší dobu je schopen podržet míček. Je podle mýho soudu vhodnější na topspinovou hru. K mýmu překvapení pak oba potahy daleko líp hrály na balsovým prknu Blackstone 95 než na dřevu Korbel Off

Aby toto vše ode mě nevyznělo, že se jedná o něco " špatnýho " Nikoliv - s potahy lze bez obtíží hrát jakýkoliv úder, hraje se s nimi navíc i velmi příjemně, padá to tam kam má, ale pro soupeře to není tak nepříjemný jako když to letí od Tenergy.

Mimochodem ve stejnou dobu a na stejných dřevech jsem mohl zkoušet i Tenergy 80 v síle 1.9 a krátce díky Lacovi i v síle 2.1 na dřevu Marcos Freitas  a bez obalu napíšu že vyjma bloku je Tenergy 80 převyšovalo ve všech činnostech.

Pohodu a pink všem TT fandům. Karel


Machy, útočník ze střední vzdálenosti, nejvyšší soutěž hraná v základní sestavě je Divize, příležitostně záskok ve 3.lize

Joola Rhyzm 425

Potah bych označil jako měkčí a díky tomu vhodný na jistou, středně rychlou spinovou hru blíže u stolu, jistější příjem nebo na výborné bloky. Přirovnal bych ho k Tibhar Genius který je ovšem znatelně dynamičtější, ale citem při úderu jsou si dost blízko.

Butterfly P.Korbel + Rhyzm 425: Na tomto dřívku se mi tato novinka od fa. Joola  jevila od prvního pinku jako poslušný, čitelný, spinový potah. Během testu jsem si s větší nadsázkou dovolil Rhyzm přejmenovat na Omegu IV , jen od firmy Joola. To zároveň znamená, že to není moc stavěné na rychlejší kontratopspinovou přestřelku, spíše na spinové pomazlení na jistotu, jedovaté sidespiny, výborné spiny do čopu apod. Na dřívku Korbel potah vynikal perfektním a jistým blokem(!!!), také příjem vrchem je moc fajnový bez nežádoucích kopanců. Servis má dost dobrou faleš, čitelnost potahu přímo vybízela k různým experimentům při servu. Čopík je pěkný řízek, byl dost ostrý a soupeřům dělal značné potíže při snaze ho přehrát rychlejším topspinem. Ostrý spin do tohoto čopíku soupeřům moc nešel a tak byli nuceni hrát spin více do kopečku. Na ofenzivní rovnou neudále od stolu to s tímto potahem už moc nebylo, díky menší dynamice se na Korbelovi potah choval spíše jako potah na spodní hranici kategorie OFF-. Tuto novinku od Jooly bych doporučil jako velkého univerzála pro hráče kteří si zakládají na jistotě, pro blokaře nebo pro útočníky-topspináře kteří se míčkem raději pomazlí. Celkově se mi Rhyzm 425 jevil  jako fajnový potah na jistý blok který je jeho parádní disciplínou, hodně namotaný topspin, servis a čop byl na výbornou. S dřívkem BTY P. Korbel je to velice příjemné, čitelné kombo pro ofenzivní hru blíže u stolu.

Butterfly Primorac Carbon + Rhyzm 425: s Primoracem mi při  hře ze střední vzdálenosti paradoxně chyběla mnou očekávaná dynamika z čehož jsem byl rozčarován, nečekal bych to když do toho jdu s tímto dost ofenzivním dřívkem. Míček při rovně odehraném úderu byl  takovej nahozenej, nic extra nebezpečného z toho neletělo. Při  hře dále od stolu to při rovných úderech vůbec nemělo grády,byla to jen další taková vracečka zpět.  Né že by to bylo vyloženě špatné, ale už to prostě bylo dál, nebezpečnost se tím zmenšovala což je asi logické .  Do topspinu je třeba se více opřít a hodně švihnout zápěstíčkem, pak budeme odměněni parádním spinem který už má i větší dynamiku, protože potah tak míček pěkně nakopne (opět podoba s Genius nebo Omega IV). I na rychlém karbonovém dřívku bych Rhyzm 425 opět viděl jako velice zajímavý potah pro hráče hrajících blízko u stolu, vhodný zejména do příjmu, ofenzivních, hodně namotaných vyšších spinů, kontrabloků, při větší vzdálenosti je to spíše ,,jen,, na jistotu vrácení míčku ovšem bez ohrožování pinecově vyzrálého soupeře. Servis a čop moc hezký, jistota. Dokáži si představit to mít na bekoši pokud bych hrál blíže u stolu a valil to už od příjmu vrchem na spin, to by mohlo být hodně zajímavé a potah k tomu přímo vybízí  Joolu Rhyzm bych celkově hodnotil jako hodnější, příjemný spinový potah s vyšším obloučkem, potah s důrazem na jistotu. Pro ranaře to nebude dost ofenzivní. Rhyzm 425 si dle mého názoru více rozumí s celodřevem.

 

Tibhar Evolution MX-P

Středně tvrdý potah se standardní přilnavostí vhodný pro ofenzivní hráče.

Butterfly P.Korbel  + Evolution: Této kombinaci jsem jako útočník nevím proč docela věřil, ale po několika úderech jsem procitl. Už při rozpinku mi chyběla jakákoliv  zpětná vazba, nevěděl jsem co a jak hrát, potah byl dost nečitelný, ale je nutno přihlédnout k faktu, že s celodřevem  už nějaký ten pátek nehraji což se ovšem v případě testu Joola Rhyzm nějak extra neprojevilo.

Rovné údery jsem s Evolutionem ještě odehrál, ale musel jsem si potah podstatně déle omakávat na rozdíl od potahu Joola Rhyzm se kterým jsem od prvních míčků hrál docela přirozeně. Tibhar to tak nemá, potřeboval jsem více času abych ho pochopil. Po zvládnutí rovných rozpinkových úderů jsem přešel na další údery. Čop lze udělit poměrně slušný, ale rozhodně to nebylo nic co by se dalo nazvat řízkem. Bez potíží se soupeř do mě začal cpát vrchem hned z první a tím mě dostal pod tlak. Servis řekl bych průměrný, žádné velké čáry se nekonaly, s trochou nadsázky bych to viděl  jako takové lepší hození míčku do hry :-D . Pink mi dělal trochu větší potíž, docela to kopalo a byl vyšší než bylo žádoucí. Bloky umí slušné, nepostrádají dynamiku a tak s nimi lze převzít aktivitu a dostat soupeře pod tlak. Drajv byl asi nejlepším úderem který se mi během testu podařilo zahrát, měl rychlost, byl nízký, ale postrádal jsem přesnost.

Celkově jsem Evolution na dřívku P.Korbel vnímal jako málo čitelný, vlastně jsem nevěděl co hraju, jak to zahrát…. nic . Míček lítal buď daleko za stůl, pak zase pro mě nelogicky padal skoro na mou desku stolu. S Evolutionem jsem na tomto dřívku  nebyl schopen odehrát jediný úder ze kterého bych měl sebemenší radost, který by zahřál.

Závěrem bych jen dodal, že potah si moc nerozumí s celodřevem nebo si s ním nerozumím já J

Butterfly Primorac Carbon + Evolution: Na tomto dřívku to už bylo jiné, znatelně ofenzivnější kafíčko (logicky :D ).  Evolution má oproti Joole Rhyzm nižší oblouček, vyšší katapult a tak už jsem si při kontrech více chrochtal :-D. 

Spin byl spíše průměrný, méně jedovatější než Rhyzm  (nebo Tibhar Genius,Omega IV), ale toto moje vnímání mohlo být ovlivněno tvrdším vrškem potahu, míček se do potahu tolik nebořil a tak jsem jedovatost spinu tolik nevnímal, nicméně soupeř se se spinem Evolutionu  moc netrápil. Zahrát vyšší namotaný kopeček se mi vůbec nepodařilo což bych částečně dával za vinu rychlému dřívku.

Příjem servu byl docela nejistý, nevěděl jsem co to udělá, míček jsem spíše nějak odehrál a tak jsem za to byl většinou odměněn následujícím tlakem soupeře. Čop byl takový nijaký,  ten potah stavěný na hodně ofenzivní hru vrchem.

Abych jen nehanil, musím vypíchnout parádní kontratopspiny při hře u stolu i dále od něho. Zde se projevují vlastnosti tohoto potahu, tady je potah ve svém živlu a asi na to je stvořený. Soupeřův spin lze bez umí odehrát krásným kontraspinem, potah jakoby pohltí soupeřovu faleš a bez problému tam nacpe tu svou. Tyto údery mají velkou jistotu, přesnost, ale musí se do toho opravdu jít a tlačit na pilu, nelze jen lehce odehrát. To pak míček s velkou ochotou padá do síta, potah přestává být čitelný a začne si dělat co chce, jednou kopne, podruhé náhle umře.

Tento potah doporučuji hodně ofenzivním topspinářům hrajících s karbonovým dřevem=


Tibhar Evolution MX-P & Joola Rhyzm 425

Zizalidusot - Test a recenze potahů .

Tak mě dorazily potahy na test avšak musel jsem si pár dní počkat, neboť mi Machy poslal spolu s potahama nějakej moribundus a tak jsem musel odložit test a potit se.

Po přečtení Vašich postřehů jsem byl zvědav co já nebohý okresák ( OP IV,III) vykřešu z potahů. Já nyní hraji převážně s Omega IV a III, Andro Hexer a Sriver fx.

Přemýšlel jsem kterým prkénkem začnu, a protože jsem zrovna dost pracně sundal staré  potahy z jednoho starého prkna abych zkusil jak to hraje s dnešními potahy, tušíte již asi jak to dopadlo.J

Prkno 1 : Dunlop Barna Super – váha 110g,3 vrstvé. dýha na obou stranách není stejná. Pokud je BTF  Carbo X5 OFF tak tohle prkno musí být OFF+.

Naprostá šílenost!!! Spolu s potahy pálka vážila 220g. No prostě dělo. Úplná medvědobijka .Ale kupodivu docela dobře to sedělo v ruce. Mě „trošku“ těžší pálka nevadí a tak v poho. A v případě napadení lze použít na osobní obranu.

No ale po prvních pár míčkách jsem byl překvapen jak to hraje. Chvilku jsem zkoušel kterej potah na kterou stranu a pak jsem hrál MX-P na FH a Joolu .

MX-P:

Co mě po pár prvních úderech překvapilo, bylo to že potah je velmi variabilní a adaptabilní a bylo mi jasné že se Tibharu povedl další vynikající potah.

FH -  Oproti Xiomu bych řekl že topspin má nižší oblouček a musel jsem si dávat pozor abych nepřestřelil ale jinak dobrý.Jistý blok – stačilo správně nastavit pálku a bylo to tam tak rychle a přesně zpátky že kolega jen koukal kam to letí. Smeč se s tím hrála perfektně ze všech vzdáleností bez pocitu úbytku rychlosti nebo razance.Čopík s nižším obloukem v pohodě a podstatě pokud jsem se neutrh tak to létalo kam jsem chtěl. Podání bez problému snad jen se mi méně dařilo posílat ho krátce za síťku.

BH – Ne že by to bylo úplně špatně, ale bylo to trochu rychlejší. Musel jsem se hodně hlídat a to mi bralo pohodu ze hry.

RHYZM 425 :

FH – Oproti Tibharu jsem měl pocit že musím furt tlačit. Do všeho.

BH – Nechápu, ale oproti FH se mi hrálo o moc lépe. Nádherné čopy.Při lehkém úderu létal míček krásně za síťku a když jsem přitlačil tak to byly nádherné žiletky na zadní lajnu. Blok jistý,rychlý.Topspin ucházející.

Pro mne vhodná kombinace FH – tibhar a BH – Joola.

 

Prkno 2 : Butterfly Carbo X5

Oproti Dunlop Barna Super oba potahy zpomalily. Ovšem kontrola zůstala, ne-li narostla.Zkrátka jsem se po chvilce se sparingem dostal do stavu kdy jsem hrál ne hlavou ale stylem vášeň je vášeň. A vono to tam padalo ať jsem stál dobře či jak pivovarskej valach. Všechno šlo na stůl. Topspiny a smeče trochu pomalejší.Bloky a čopíky paráda. Hráno opět FH Tibhar a BH Joola. Dovedu si představit že bych s tím hrál.Velmi dobrá kombinace.

Prkno 3 : Darker Carbo  Esteen

Tak tady bych za Xiom Omega IV na FH a Omega III na BH rozhodně neměnil. Prkno raději měkké potahy Tibhar byl moc tvrdej. Možná ještě tak Joola na BH. Měl jsem obrovské problémy to ukočírovat. Topspiny a smeče  za stůl, místo čopíků kopce a bloky pánubohu do oken. Připadal jsem si jako bych s pincem začínal první tejden. To by to musel držet v ruce jinej lepší player.

Prkno 4 : Butterfly Gergely Old ( bez potisku )

Asi nejlepší kombinace z těchto 4 prken. Pěkná pohodová hra s pocitem že to jde jaksi samo a jistě. Rychlost na FH velmi dobrá a hra stejná jak u stolu tak i ze střední vzdálenosti.Topspiny s nižším obloučkem,smeč bez problémů a bloky s velmi dobrou kontrolou a umístěním. Na BH jsem měl s Joolou zpočátku trochu problémy abych nedával kopce, ale po hodince hraní jsem si na potah zvykl a bylo to OK. Naopak blok od začátku v pohodě,jistý a jedovatý pro soupeře. Podání bez problému a divočin.

Abych to shrnul. U všech prken mi seděl Tibhar na FH a Joola na BH. Opačně jsem měl vždy horší pocit ze hry,ale ne že by to bylo nehratelné.

Joolu Rhyzm  425 bych si asi nekoupil, ale Tibhar Evolution MX-P  se myslím dost poved a je důstojným nástupcem Genius a mohu jen doporučit.Je to potah který není tak přísný na správnou hru a dost odpustí.

Jinak vše co bylo napsáno je můj názor ovlivněný mou hrou a výkonností. Dále prohlašuji že při testování nebyl zraněn ani zabit žádný živý tvor.

Poděkování patří Mivojovi za poskytnutí potahů na testování.

 

Potah Tibhar Evolution MX-P můžete zakoupit: ZDE

Potah Joola Rhyzm 425 můžete zakoupit: ZDE

 

Komentáře   

0 # Romannn 2014-07-24 23:07
Koupil jsem Tibhar Evolution MX-P,a musím potvrdit slova Machyho,na celodřevu OF,nevím co s ním hrát...
Ikdyž jsem před tím hrál s dou s1,a genis mimo jiné,které mají vyšší oblouk,tak evolution,to pláca všechno rovně-/není tam ani ten střední oblouk,jak popisují recenze/,proto mi to padalo do sítky,nebo za stůl,zkoušel jsem i na karbonu-rychlejším maze,tam už to tak na přidání 1 metru,stolu naví..(:,ale možná jsem něměl trpělivost,testoval jsem asi 3 tréningy,pokud bych mě uvést pozitiva-tak doře žere rotace-zejména zákeřná podání soupeře,dobrý blok,ale na klasickou topspinovo-univerzální hru ze stř.vzdálenosti určitě -Ne..trochu mi připomína hexer,ten je dost pružný a mnohem spinovější,rakza je také dost divoká,menčí kontrola,ale má řír,spin,rotaci až zákeřnou,každý má něco-ale tento evolucion nemůžu zařadit nikam-velmi sklamán-litr v kíblu (: :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat