ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

DARKER CARBON ESTEEM

Ahoj všem milovníkům pinčesu. Asi tři čtvrtě roku hraji s dřevem Darker Carbon Esteem a tak bych se rád podělil s mými pocity z tohoto prkénka. Podotýkám, že jsou to mé postřehy vztažené k mojí výkonnosti hráče OP IV, OP III.


Rozměry čepele udávané výrobcem: 155x150mm , celková síla čepele 6.5mm a rozměr držátka 102x23 mm

Váha cca 80!! g.

Rychlost: 94 Kontrola: 86 Tuhost: 95 Strategie: off+,off

Prkénko od japonské firmy Darker se skládá ze středového měkkého dřeva Kiri, následuje exotické dřevo Yanagi, carbonová vrstva a na závěr dýha z Kiso Hinoki což jak zkušení playeři vědí, je velmi pomalu rostoucí dřevo stromů které údajně rostou i několik století a ne všechny se hodí k použití a proto je toto dřevo velmi vzácné a z toho plyne pro zájemce také záporná vlastnost, že je velmi drahé.

Prkénko je rychlé, čepel je tužší, vibrace jsou buď mizivé, nebo je nejsem schopen zaregistrovat. Čekal jsem, že díky carbonu bude mít horší kontrolu ale opak je pravdou. Díky tomu že karbonová vrstva je trochu dále od povrchu prkénka tak je díky Hinoki dýze pocit kontroly velmi příjemný. Už po pár prvních úderech jsem měl pocit, jakoby míček chviličku déle zůstal na prkénku (oproti jiným prkénkům, s kterými jsem měl možnost hrát) než se odpoutá, což vyvolává ten pocit kontroly. To samozřejmě ocení topspináři neb má člověk pocit že se u topspinu nenadře. Od počátečního pinknutí mě učarovalo.

Prkénko je velmi dynamické, není problém zahrát ostrý čop, nesený balon, rychlý drive o topspinu ani nemluvím. Je pravda, že hlavně při čopech je třeba dbát na správný sklon a provedení aby byl čop dostatečně nízký neb má trochu vyšší letovou křivku. Ale i tady jako u ostatních dřev závisí na použitých potazích.

Ač mám nalepeny dva softy tak bych řekl, že těžiště je pořád spíše na střed.

Kvalita zpracování – tak o tom není žádná diskuse. Perfektní!!! Tyto prkénka by měli být dělané ještě ručně a je to nádhera. Ručku mám rovnou a kvalita provedení je prostě made in Japan.

Původně jsem nalepil na BH BTF Sriver 1,9 a na FH Tibhar Samuraj 2,0 ale to mě moc nesedlo. Oba dva potahy jsou trochu tvrdší a měl jsem pocit, že se vůbec prkénko neprojevuje, resp. Že se projevuje jako prkno na maso. Dolů s nimi. Následovaly BH Coppa X1 a FH Donic Desto, což bylo lepší ale furt to nebylo ono. Opět jsem projížděl fórum hore dole a nakonec jsem se rozhodl díky Machyho chvále na Xiomy, následovat tohoto borce (následovat bohužel jen potahy a ne hru) a nalepil jsem na BH Omegu III 2,0 euro a FH Omegu IV 2,0 euro. A hle, to bylo to pravé ořechové. Chtělo to potah měkčí a hned byl znát rozdíl:

BH a FH čop - OK. Tady se příjemně projeví přidržení míčku.

BH blok – měl jsem obavy z toho jakoby přidržení míčku ale zbytečně. Blok jedna báseň. Velmi jistý, snadno hratelný a často soupeř civí, co mu to přiletělo zpět. Je to prostě nádhera vidět míček jak si to mastí zpátky k soupeři stejně tak rychle a nepříjemně, jako přiletěl.

FH blok – velmi dobrý a jistý. Samozřejmě když pálku otočím pánubohu do oken tak jsem v pr…. Ať hraju, čím hraju.

FH topspin – já se ho víceméně stále učím, ale půjčil jsem kolegovi a to byla paráda. Když tam jsou nohy i ruce tak je to radost, jak to letí. Prkénko nemá problém zahrát čop s nízkou dráhou letu ani vyšší oblouček.

BH topspin – hraji (nebo spíš se pokouším hrát) takový ten namotaný na zadní lajnu, ale kolega normální a shodli jsme se na velmi dobré kontrole a jakoby lehkém provedení. Člověk nemusí tlačit a jde to tam.

Drive a kontr bez problémů. Velmi dobrý a jistý.

Můj závěr? Darker Carbon Esteem je rychlé, dynamické a velmi kvalitně provedené prkénko s velmi dobrou kontrolou. Samozřejmě že to nehraje samo, ale přijde mi hodně univerzální a ideální jak na hru u stolu, tak i ze střední vzdálenosti. Vzadu za stolem to nedokážu posoudit, neb takový bouchač nejsem. Jsem jenom zvědav, co na něj řekne Machy, až si s ním zahraje.

P. S. Moc recenzí jsem ještě nenapsal tak se předem omlouvám za případné nedostatky. Snažil jsem se to napsat srozumitelně, a jak já hru s ním cítím.

 

Dřívko lze zakoupit: ZDE