ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

 

Ahoj kamarádi, jak jste mnozí již deklarovali a přisuzovali jste mi, že budu první kdo toto prkno vlastní, tak mi dovolte mi dát vám všem nyní za pravdu.

 

Dnes toto prkno z produkce firmy Butterfly dorazilo od nejmenovaného prodejce. Nejsem tedy první kdo ho držel v Čr v ruce, ale možná až druhý, pakliže ho nikdo další zde z fóra nevlastní.

Myslím, že jsem tím splnil svoje poslání působnosti na tomto fóru a splnil si tak cíl mít něco dřív než někdo ostatní a přinášet o tom svoje poznatky. (berte prosím tuto větu jako žert  ) V tomto tématu bych se tedy pokusil sepsat po nějakém testování svoje poznatky a tomto prkně, aby jsme se dozvěděli zda se jedná o nástupce legendárního Primorace Off-. Osobně se domnívám, že nikoliv, že se bude jednat pouze o doplnění trhu a marketingový tah, to mě ale stejně neodradilo toto prkno koupit.

1) koupě, proběhla od nejmenovaného prodejce v Čr, prkno přišlo do republiky cca po 1měsíci, od prodejce následně za další dva dny. Jeho cena je 1790,- což si myslím je na celodřevo poměrně hodně ve srovnání s jinými značkami, ale po celosvětovém zdražení produktů firmy Butterfly to není cena neočekávaná. Jen podotknu pro srovnání, že prkno se kterým hraji aktuálně Butterfly Oh Sang Eun Off- stojí 1490,- a prkno se již nevyrábí.

2) popis, jedná se o prkno klasické konstrukce pěti vrstev ve složení limba-limba-ayus-limba-limba a doplňuje tak aktuální nabídku známých prken Petr Korbel Off, Zoran Primorac Off-, Butterfly Oh Sang Eun Off-, popřípadě sérii timo Boll.

 

Spezifikationen:

 

5-schichtig (ohne Kunstfaser)

Blattgröße: 157x150 mm

Holzdicke: 5,7mm

Griff: ca. 100x23mm (ST) bzw. 100x24mm (FL)

Gewicht: ca. 85g

Griffform: FL, ST

 

Zhodnocení poměrně sedí, prkno má rozměr spíše řekl bych 157x149mm, ale žádné cejchované měřidlo nevlastním, stejně tak váha je cca 78gr, držení jsem objednal konkávní rozměr 100x24mm sedí nachlup přesně. Co se týka subjektivního pocitu držení tak nový Primorac ex má držátko ne tak tlusté jako klasika dobře padnoucí do ruky (spíše menší), jako nejbližší prkno s podobným držením bych uvedl Maze Carbon, jeho držátko je ovšem trošku hranatější. Tloušťka prkna 5.7mm je rovněž řekl bych přesná. Kvalita zpracování je standardní Butterfly Japan, vrchní dýhu je však nutností lehce zahladit vodním smírkem neboť se na ní nachází ostré výstupky, ale podobně tomu je i u prken Oh Sang Eun. Nevím zdali se mi to zdá, ale takto z pohledu fotky mi přijde jedna vrchní dýha silnější než druhá vrchní dýha, ale nedokáži s přesností tvrdit. Vrchní Limba je poměrně světlá, blížící se japonským Korbelům a oproti klasickému Primroacovi výrazně bělejší. Žádné suky nebo jiné výrovní vady jsem nepozoroval. Prkno působí v ruce velmi lehce až dětsky, proto si zkusím tipnout vyvážení na střed. Vrchní Limba má poměrně zhuštěná léta. Mohu jen zatím tajně doufat, že prodejci do Čr na otestování přišlo opravdu kvalitní prkno vybrané a nebo nechci doufat, že sem přišlo pouze obyčejné prkno, které ve výstupní kontrole u Butt určili pro evropský trh

 

3) popis s překladem z translatoru (tibi odpustí)

Viele Spieler vertrauen der Qualität und den Vorzügen unseres legendären Primorac Off- seit Jahrzehnten. Kaum ein anderes Holz spielt sich vergleichbar variantenreich, ausgeglichen und vielseitig wie unser klassisches, fünfschichtiges Allround-Offensivholz.

Nun haben unsere erfahrenen japanischen Spezialisten den Klassiker überarbeitet und für das Zeit nach dem Frischkleben neu aufgelegt.

Primorac EX: für den kontrollierten Offensivspieler, der ein besonders vielseitiges Holz mit breitem Einsatzgebiet sucht. Das in Japan gefertigte Holz verfügt über die gleichen Vorzüge seines Vorgängers: Es bietet einen weichen Anschlag bei mittlerem Tempo. Es bietet ein hervorragendes Gefühl bei sämtlichen Spinvariationen. Egal ob am Tisch oder in der Halbdistanz, das Primorac EX fühlt sich in jeder Distanz wohl.

Gepaart mit unseren High-Tension-Belägen ergeben sich ungeahnte Offensivmöglichkeiten mit einem Höchstmaß an Sicherheit. Das Primorac EX ist enorm vielseitig einsetzbares Spitzenholz ohne Kunstfasern, dessen Einsatzspektrum seinesgleichen sucht: Egal ob für den tischnahen Blockspieler oder für den variablen Topspinspieler, egal ob am Tisch oder aus der Halbdistanz.

Das Tempo wurde beim EX gegenüber unserem klassischen Primorac Off- etwas erhöht, weshalb es die ideale Wahl für viele Spieler für die Zeit nach dem Frischkleben darstellt.

Vertrauen Sie auf die Sicherheit im passiven Spiel bei gleichzeitig hoher Präzision und Druck im Offensivspiel.

Primorac EX – für den variablen und kontrollierten Angreifer.

 

Volný překlad - pouze translátorem

Mnoho hráčů důvěřuje kvalitám a přednosti naše legendární Primorac Off- už desetiletí. Sotva jiné dřevo hraje se srovnatelnými variantami - bohatý, vyrovnal a mnohostranný jak náš klasický, pět - vrstevnatý Allround-útočné - dřevo.

Nyní přepracoval naše zkušeného japonské specialisty klasika a za čas po čerstvém - lepení novém položil.

Primorac EX: pro kontrolovaného útočného - hráče, které zvláště mnohostranné dřevo se širokou oblastí použití hledá. V Japonsku hotoveny dřevu disponovat stejnými přednostmi jeho předchůdce: To nabídne ustoupí atentát u střední rychlosti. To nabídne vynikající pocit u veškeré spin - variace. Ať už u stolu nebo v poloviční - distanci, Primorac EX cítí se v každé distanci asi.

Párovaný s naší špičkovou-tenzí-obložení vyplývá zcela nečekané útočné - možnosti s maximálním rozměrem spolehlivosti. Primorac EX je nesmírné mnohostranné nasaditelné špičky - dřevo bez umělého stříže, toho spektra nasazení jemu rovný hledá: Ať už pro stůl - blízký blok - hráč nebo pro proměnlivého topspin - hráče, ať už u stolu nebo z poloviční - distance.

Rychlost byl u EX proti náš klasický Primorac Off- něco zvýší, pročež tu ideální volbu za mnoho hráčů pro období po čerstvém - lepení zobrazuje.

Důvěřujete Vy na bezpečí v pasivní hře u současně vysoké preciznosti a tlaku v útočné - hře.

Primorac EX – pro proměnlivého a kontrolovaného útočníka.

4) lepení, první hraní

Odkud začít? No budeme postupovat jak šel čas . Čili lepení proběhlo standardně, použití vodního lepidla Vulkan Aqua možná trošku smíchané se zbytkem akrylepu. Použitá kombinace potahl je standardní fh: Tenergy 05 1.9, bh Butterfly Chalanger Attack 1.7. Vrstvy 1x prkno obě strany, fh 2x1vrstva, bh: 1x1 s tím, že již na potahu dvě vrstvy další byly. Lepení probáhalo v pohodě žádný probkém nenastal, někdy se mi stává, že prkno rychle saje lepidlo a špatně se roztírá, zde je vše pořádku což přičítám i zahlazení, které jsem provedl.

První hraní proběhlo následovně: pro horala uvedu: tester výkonnost divize/kp1, liberecký kraj, fh útočník u stolu s dominantním fh úderem a sendvičem na bh, žádný pinkal nebo něco podobného, spoluhráč na úrovni kp2/op1, kolega se kterým testuji všechny změny, protože je zachována kontinuita a člověk si udělá lepší obrázek, když testuje stále proti stejnému. Kolega standardní allroundový hráč s převahou rotací všeho druhu, horším bh blokem, se velmi dobrým rotovaným fh topspinem a drivem, prkno stiga off nct, potahy acuda s2 2.0mm.

 

Popink:

Po nalepení na holý popink na mě prkno působilo trošku rozpačitě vydávalo nestandardní tlumený zvuk, jestliže o původním primoracovi se tvrdí, že vydává zvuk nakřápnutý, tak toto bylo hodně podobné, ale tlumenější, na popink rychlejší než klasika, pomalejší než oh sang eun, vibrace byla, ale žádná nepříjemná, očekávám flex prkno.

Rozehra rovná:

Klasická kontradrivová rozehra do kříže. Prkno působí velice jistě, potvrzuje se uvažovaný katapult prkna s drobným flexem, ovšem nic neočekávaného, jak se do míče práskne tak to letí. Otázkou je do jaké míry je to vliv nalepených potahů a jaký vliv mí dřevo samotné. Prkno se velmi dobře drží, což je u mě zásadní věc a mnohdy problém. Moje ruka je malá neřknuli dětská, proto nemám rád, žádná robustní držátka jako měl původní primorac. Vyvážení prkna s potahy je skutečně do hlavy, táhne to do tlustší fh strany. řekl bych pro mě tak akorát, pro někoho kdo bude používat tlustější gumy pak počítám, že výrazněji, nehledě na to, že stále jsem trošku zklamaný z váhy místo deklarovaných 85 pouze 78gr. Prkno je skutečně nepatrně pružnější, ale trošku jinak než jsou klasické kontrukce z dílny stigy nebo avaloxu. VIbrace je patrná, ale není do ruky nepříjemná, do zápěstí, se žádný špatný nebo rušivý pocit nevrací. Zvuk prkna je stále takový zastřený hluboký až nakřáplý (prkno zlomené není . Subjektivní hodnocení v rozehře, velmi dobrá kontrola v úderech, prkno zrychluje přesně dle potřeby hráče. Oblouk v rozehře proti klasice primoracovi nepatrně nižší, proti ohovi nepatrně vyšší. Zde je oblouk patrný zejména na sendvičovém bh.

Blok:

Zde je to disciplína která se mi začíná v kombinaci s 05 tkou hodně líbit. Blok je přesný, jistý, pro blokujícího hráče velmi snadný. V bloku je úder krásně cítit, prkno je citlivé. Myslím si, že prkno tolik netlumí co klasický primo, ale kontrola je bych řekl vyšší. Samotnou kapitolou je pak příklep, ten je velice přesný a z prkna lze vylodit neuvěřitelné blokové koule, ovšem v zápetí dodám, že je otázkou do jaké míry je to prknem a do jaké míry lepením a vrstvami. Na sendvičové straně blok jistý, do rotovaných topspinů není problém placnout a letí pěkná prašivka. Při pomalém nastaveném bloku je patrný oblouk prkna, při rychlejším rotovaném tento oblouk odpodá prkno hraje skutečně velmi lineárně.

Topspin:

Zde nevím co budu psát . Klasický topspin křížem je prostě klasický topspin křížem. Oblouk je vyšší než u oha o tom žádná, a myslím, že je nižší než klasický primorac. Často se říkalo, že na klasice je tenergy 05 nevhodná, protože ve spojení s obloukem prkna a potahu vzniká leccos neurčitého. Zde to myslím neplatí a jsou zde potvrzeny slova výrobce, že prkno je koncipováno pro nový systém lepení a samozřejmě potahy tenergy. Dle mě je 05 v 1.9 dostatečná ve 2.1 už by skutečně asi docházelo k trmapolínovému efektu. Topspin je rychlý, velice snadno zahratelný, tím jak prkno zrychluje si myslím nepatrně odpadá rotace. To sice proti tomu oh nedělá, ale prkno nedokáže tolik zrychlit a nejsem s ním schopen vykouzlit rychlejší spin, zde to po letech vypadá, že to konečně půjde. Jedna zásadní výtka je k mé osobě nikoliv prknu a to sice. Když nestojím a nesoustředím se na rozhozený míč tak vyprodukuju skutečně velice vysoký oblouk a míček letí za desku. Proto výše uvedená úvaha o trmapolínovém efektu 2.1mm. Topspin bh straně moc nehraju proto jsem si stoupnul fh stranou zde lahůdka, rotace byla soupeřovi to lítalo metr za.

Pink:

Pink budu srovnávat s ohem. Myslím, že s ohem lze vyprodukovat záludnější úder, ve smylsu, že prkno nekopne a nezrychlí, čop si myslím je na ohovi záludnější,. oblouk ne na něm nižší. V porovnání s primoracem ex ten i při pinku nepatrně vytváří oblouk, je si na to dát pozor, i když si osobně myslím, že zdali si potahy ještě sednou bude to daleko lepší. Je zde znát zrychlení prkna, míček i při pinku je z něj nepatrně rychlejší.

Topspin do čopu:

Hraje se velmi snadno, zde si myslím, že pro klasické allroundery to bude lahůdková věc. Je však nutné stále myslet na jakýsi katapult prkna nebo jeho flex a optimálně klopit pálku. Myslím, že s prknem lze zahrát více spinových variací než s ohem, klasickým původním primem tyto variace šli velmi dobře také. Při úderu je opět slyšet podivný zvuk prkna, není to žádná stříkačka, spíše nakřáplé vejce:), ale tento jediný detail se snad bude dát oželet. Zmíním se o tomto topspinu ještě dále.

Servis:

Zde si myslím je patrný nepatrný úbytek rotace což je dáno tím, že míček jde rychleji od prkna, servis také létá delší, je to jedna z mála věcí na které se s tímto prknem ještě musí popracovat. Servis líto ode mě i trošku vyšší, což by s dobrým soupeřem mohl být problém neboť by mě hned vyslal.

 

Zápasy pouze bodovitě částečně shrnují předešlé věci:

- servis, úbytek rotace, vyšší odskok, delší, probkém s rovným servisem - dopilovat

- topspin rychlý, dynamický, velmi snadno hratelný i proti nejlepšímu obranáři oddílu, pomalejší topspin hodně vysoký s množstvím torace, ostrejší topspin spíše práznější - nutnost lepšího klopení

- velice snadná rozehra se sendvičem a rána se sendvičem, někdy nepříjemný zvuk prkna tlumený nakřáplý - otázka do jaké míry to bude výrobním standardem nebo mám aušus?

- drive, velice ostrý, prkno v něm svižně zrychluje - nutnost správného natimování úderu aby drive nevyletěl kousíček za desku

- příjem jistý, chybí nepatrně rotace - dáno i stářím gumy cca půl roku.

Celkový pocit se zápasů je velmi dobrý prkno působí rychleji, dynamičteji, jednotlivé údery se dají hrát s vyšším rizikem než s ohem a zároveň ve více variacích. V allround hře jak bylo zmíněno chybí trochu rotace, servis je zatím celkem nevýrazný. DOminantní úder je topspin, který je suprový a velmi jednoduchý, nutné si dát pozor na naklopení stejně jako při drivu. Blok je jistý, výborně variovatelný, je však nutné ho hrát nenalepen na desce. Bh rozehra a drive je snažší, je patrný drobný oblouk, který prkno produkuje.

 

5) ostatní, bude doplňováno postupně

- přidány fotky prkna, váha změněná na 78, vrchní dýha upravena smírkem a krásně zahlazena, proto je nápis nepatrně ošunťelý

- přijde mi subjektivně jak podle fotky tak podle ohledání prkna, že jedna strana má vrchní dýhu suilnější než druhá strana

- shrnutí bude doplněno

 

vixiv