ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Zdravím, posílám recenzi na dřevo, na které jsem před nedávnem přešel a je natolik zajímavé, že se s Vámi chci podělit o své poznatky.

Moje osobní herní charakteristika: hraju FH vrchem a trávou u stolu spodem i vrchem, v nouzi chytám od stolu, tráva slouží často k přípravě na fh zakončení.

Výrobce: TSP
Váha: 75gr.

Rozměry: 156x162mm, tloušťka 4.5mm
Složení: balzové jádro s podélně orientovanými vlákny, glasfiberové vložky, vrchní dýhy limba (odhad dle vzhledu let), šedomodré barevné provedení vrchní dýhy, rukojeť fitter - něco jako tuhý a hodně hustý korek.
Charakteristika: defenzivní dřevo se zvětšenou hlavou, rukojeť fitter pro zpomalení a vyšší kontrolu, glassbiber pro zvětšení sweetpotu. Relativně pružné, s jasným ostře vymezeným dopadem míčku, velká dynamika úderů - při pasivní hře lze účinně tlumit, při razantním úderu dřevo dává poměrně velký katapult.
Feel: střední, prodejci udávají soft feel, nemohu potvrdit.
Oblouk: vyšší, dobře se hodí i k potahům s nižším obloukem
Těžiště: dobře vyvážené s ox trávou, v případě obou softů by bylo určitě "do hlavy"
Zpracování: Dobré, balzové jádro se jeví poměrně husté(tvrdší).

Herní projev ( použité potahy donic coppa x1 turbo platin na fh a Milky way 955 ox na bh):
Pružné, dynamické dřevo s velkou hlavou, vysoký dwelltime, dobrá kontrola nad stolem i od něj, vzhledem k dynamice je třeba dávat si pozor na sílu vedeného úderu -není nutné hrát úplně na doraz, dřevo má nejlepší vlastnosti při dávkovaných úderech, díky odskoku a dynamice je možná velká variabilita úderů.
Servis: namotaný, velká spodní i boční rotace, klame to tělem - čop i zkušený hráč hodí do síťky, protože si myslí, že není tak velký.
Trávoservis: vrchní kontrolovaný, vzhledem k vlastnostem dřeva; tvorba rotací - dají se tvořit různé rotace u servisu spodem i s OX trávou
FH blok: Přesný, lze ho účinně umístit, díky pružnosti a katapultu je nutno hlídat si sílu úderu. Rrychlý blok zpět je velmi účinný. Nelze do bloku bezdušše mlátit, pak to pruží za stůl. A samozřejmě musí na to hráč aspoň trochu stát.
FH spin: s použitým donicem jde hrát variabilní topspin, hrát i vysoký oblouček i nízký topspinosmeč (ale pozor na dynamiku a pružnost).Kamarád to zhodnotil - s bývalou kombinací jsi hrál více na "ránu", teď hraješ na spin. Kombinace umožňuje hrát opakovaný topspin a umisťovat jej na stůl kam chcete. Není to ale kombinace na hru z veliké dálky - dynamika to zvládne, ale zde mají navrch off kousky. Je nutné u topspinu dobře vyhodnocovat situaci a volit oblouk a razanci - pak to hraje skvěle.
FH čop: strašně to lítá daleko, asi vzhledem k potahu, ale má to říz. Hraju jen v nouzi
FH flip: je ok, akorát pokud jste přešli z raket s normální hlavou, máte pocit, že hrajete s velkou plácačkou...nicméně lze velmi slušně, tajemství úspěchu je začít ho včas, nehrát ho příliš rychlým pohybem, pomazlit se s ním, pružnost dřeva a katapult potahu to krásně zvládnou.
FH kontr: podobně jako u bloku, je třeba dávkovat úder, pak je účinný a dá se hrát prudký, letí ploše. Dobrá kontrola.
FH drive: podobně jako u kontru, je třeba si jej dávkovat, pak je velmi jistý

Tráva spodem: jedna z nejlepších vlastností dřeva. Letí to ploše, dá se dobře tlumit, míč nijak neplachtí, ale soupeřům padá a oni neví proč. Můj nejbližší sparing potvrzuje to, co je napsáno na jednom webu - toto dřevo umí vracet rotace nejen s hladkými trávami. Říká, že to hraju jak s pololejzrem....Z dálky velmi dobrá kontrola úderů spodem, dřevo se při pasivní hře chová jako pomalé. Kamarád hrál s dřevem i čop nad stolem, jakýsi účinný útočný pink - super, ale ten neumím. Každopádně oproti mé 2 roky hrané kombinaci Stiga AC + palio mi pasivní údery z trávy létají níže a plošeji. První tréninkový zápas jsem hrál s jedním z nej hráčů naší divize, stěžoval si na nečitelnost rotace po pasivním bloku/pinku z trávy.

Tráva vrchem: naprosto OK ve srovnání s předchozími dřevy, nej výsledky jsou, když podobně jako u fh flipu se do toho nejde po hlavě a s míčem se hráč kratičký okamžik pomazlí.
Blok příjmu do boku: lepší než u předchozích dřev díky vyšší pasivní dynamice a kontrole.

Srovnání se Stigou AC WRB - použita stejná tráva:
TSP kombinace má jedovatější a nečitelnější defenzivní údery, fh potah díky větší hlavě se trochu uklidnil co do divokosti, přestane to ale platit když do toho hráč "zarve". Ze stigy lítá z trávy stále podobná rotace, je daleko lineárnější. TSP má vyšší kontrolu vzhledem k větší hlavě než stiga, akorát se člověk musí porvat s nelinearitou(dynamikou) dřeva. Sweetpot je jednoznačně u TSP vyšší, což přispívá v obraně k méně chybám.
Na stize jsem dlouho hrál s Teny 05, bylo to výborné kombo. Nyní na TSP mám turbo platina a cítím, že teny by asi nebylo to pravé, oblouk donicu s obloukem TSP se dobře doplňují. Vyšší točivá razance nového Teny by také asi vedla k chybám při užití na TSP. TSP se jeví jako optimální spíše s o fous měkčími potahy než T05. Je to ale jen můj pocit vzhledem k softovějšímu feelu stigy.

Srovnání se TT Masterem Evolutive defense, hlava zmenšená na velikost stigy AC - použita stejná tráva:
Zde to není objektivní,určitě by dřevo s původní velikostí hlavy bylo jiné. TT Master se jeví softověj, s neuvěřitelným citem(TSP s glasfibrem na mně po TT Masteru působila že hraju s překližkou). TT Master ale ve zmenšené velikosti nemá tu obrovskou kontrolu a tlumivost, kterou cítím u TSP. Z TSP létají míče podobně ploše, ale dřevo je "tupější" a ovladatelnější.

To jsou dosud všechny mé poznatky k danému dřevu, pokud to webmaster přesune do recenzí, budu potěšen
Marty

Dřevo můžete zakoupit: ZDE

Komentáře   

+1 # vzorek 2012-08-09 08:26
Tak to zkusím. To by mohlo sednout i na anťák. Díky za super recenzi. :roll:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat