ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Ahoj všem …

Znáte ten pocit , když se vám do rukou dostane nové dřívko a vy si myslíte po pár hodinách , že tohle je zaručeně ten nejlepší kousek na který jste mohli narazit? Dřívko poslouchá jak vy chcete ,padají neskutečné balony, s kolegou co hrajete pořád vyrovnanou partii , tak najednou skoro nejde prohrát a jen se těšíte , až si půjdete zase zahrát? Já osobně tohle zažil už několikrát abych věděl ,že po počáteční euforii nastane opět vystřízlivění .


Tak tyhle příznaky jsem opět pociťoval,když jsem před dvěma měsíci nalepil 2x Tenergy 05 2.1mm na dřívko OSP Expert All+ . Jenomže já s tím dřívkem už nahrál zhruba 50-60h a pocit plné spokojenosti pořád trvá !  Tak mi dovolte ,abych se podělil o pár postřehů jak to hraje ,neboť si myslím,že si to plně zaslouží ! 

OSP Expert all+ jak ho popisuje Maďarský výrobce OSP (Old Stiga Palatinus)

Jedná se o pětivrstvé dřevo klasické konstrukce, určené všestranným hráčům používajících mix aktivních i pasívních úderů. (To jsem já !!!) Vzhledem ke speciálnímu složení vrstev ,je prkno vhodné především pro potahy nové generace. Optimální hrací vzdálenost od stolu je uváděna jako střední.

Rychlost: 7/10
Ovládání : 9/10
Feel : Soft
Váha : 88+-2g
Tloušťka hlavy: 5.45 +- 0,05mm
Rozměr hlavy : 160x151mm

Ještě než jsem objednal samotné prkno ,tak jsem chvilku přemýšlel nad rozměrem samotné čepele. Jestli nemám požádat výrobce ,aby ji upravil na standart 157x151mm . Měl jsem obavu ,že po nalepení 2x Tenergy 05 2.1 bude prkno ještě více převažovat do hlavy ,než samotná Stiga Offensive Classic. Pak jsem si ale říkal,že výrobce asi ví ,proč je rozměr takový jaký je a nechal jsem to tak .Pokud by mi rozměr nevyhovoval , tak bych si jej upravil i dodatečně .
Z pěti možných variant držení jsem zvolil konkávní .Expert dorazil zhruba za 14 dnů od objednání . Pečlivě zabalený v bublinkové obálce a papírovém kartonku . U čepele byl navíc vložen ještě štítek s přesnou specifikací prkna:

Váha 89,2g, tloušťka čepele 5,48g,rozměr čepele 160x151mm, vyrobeno 17.05.2011.Vlastnoručně podepsán: Robet Palantinus.

Tak takový rodný list si dám líbit ! Je vidět ,že tvůrce má zájem na tom ,aby zákazník dostal za své peníze maximum !!! To se nemůže pak stát ,jak jsem si v jednom nejmenovaném TT shopu objednal Stigu Energy Wood s požadavkem váhy 85-90g a došla mi 76g pápěrka !!! 

Ale zpět k prknu :
Na pohled i omak moc pěkné zpracování ! Nikde netrčí žádná vlákna ,hranky pěkně zabroušené ,držátko konkáv pro mě příjemně pohodlné . Možná bych dal o jeden bod více držátku Stigy Offensive Classic konkáv ,ale může to být dáno tím,že Stigou jsem hrál poměrně dlouho a tak ten malinký rozdíl v dlani je znát . Vnější vrstvy Experta tvoří tmavá limba s výraznou kresbou,kterou jsem zatím u jiného prkna neviděl . Prkno není na mou žádost ošetřeno ochranným lakem ,takže jsem docela zvědav ,jestli měkčí vnější dýha odolá sundávání potahů.

Já jsem odehrál celou sezonu se Stigou Offensive Classic WRB 84g ,tak se pokusím Experta srovnat právě s tímto poměrně známým dřívkem . Nakonec OSP se samo prezentuje vazbou na samotnou Stigu .

Potahy Tenergy 05 2.1 jsem přelepil právě ze Stigy ,aby srovnání pro mě bylo co nejpřesnější.
Stačilo pár míčků v rozehrávce a hned bylo zřejmé ,že Expert má o něco vyšší oblouk ,než Stiga. Byl jsem nucen trochu přiklopit raketu ,aby to chodilo jak má . Druhá věc ,které jsem si hned povšiml ,že prkno je tuhší od OC a zřetelně méně vibruje . Já bych to ani nenazval vibrací ,spíše zpětnou vazbou . Stiga OC přenáší vibrace docela ostře a úder míčku jakoby ještě v ozvěně doznívál . 
U Experta cítíte dopad a to je vše, žádný doprovodný orchestr! Myšlenka ,která mi také proběhla hlavou na prvním hraní byla ,že jsem mohl požádat o to zkrácení čepele na rozměr 157mm. Celé kombo díky rovnoměrnému vyvážení a větší hlavě se mi zdálo trochu těžkopádné a jakoby pomalé . Offensive Classic je více do hlavy a tam jak se švihne ,to je jako když kopne kůň! Stiga má ostřejší dopad , Expert je více tlumenější ,za to evidentně déle podrží balon . Co se týká prvního dojmu ohledně rychlosti , tak se mi Stiga zdála o něco málo rychlejší ,ale ne zase o moc . Takto jsem si tedy poznamenal první dojmy .

Nyní po odehrání asi 50-60h, bych hraní s Expertem viděl zhruba takto :

Servis:

Můj dojem je ,že jemně přibylo rotace v servise s boční a spodní rotací ,jinak velkých rozdílu mezi oběma kousky není . 

Kontr:

Tady má navrch Expert ,kdy kontr s Tenergy 05 mohu hrát volněji a nemusím tak tlačit.Cítím daleko větší kontrolu v tomto úderu a také se ho snažím patřičně využít v samotné hře . Velmi mi připomíná kontr se Stigou All Classic . Výborně to poslouchá a když se začne tlačit na pilu ,tak bez výrazné ztráty kontroly !!!

Topspin:

Další bodík pro Experta !Mohu zahrát jeden ,dva rychlejší za sebou a pak jeden pomalejší za síť a to jak vidím dělá soupeřům docela starosti . Se Stigou se na rotaci taky dobře hraje ,ale na tak variabilně ,kdy mohu měnit tempo hry. A rovněž boční s rotací má větší účinek ,než ze Stigy OC. Ovšem když chci zahrát silově topspin,tak po chvilce zjištuji ,že mi ještě chybí stůl . Projevuje se katapult prkna a já se musím hlídat,abych údery více tlačil dolů na desku . Tady Expert určitě není All+,ale ve skutečnosti je ještě rychlejší a hlavně lineárnější jak OC. Dřevo nekope ,ale prostě jen přidává vyšší rychlost, jak sami potřebujete.
Topspin do úderu se spodní rotací rovněž zvládá lépe Expert. 

Blok :

Úder,bez kterého si svou hru vůbec nedovedu představit ! Obě prkna v tomto směru pracují velmi dobře . Se Stigou se mi líp tlačí do topspinu ,s Expertem zase brání pasívně . 

Příjem servisu :

Tady je to tak 50/50 . Servis se snažím přijímat co nejvíce aktivně vrchem . Na Bh straně asi díky nižšímu oblouku mám pocit ,že s Expertem jsem ještě dostatečně nenatrénoval a občas zbytečně pošlu za desku ,když se aktivuje katapult prkna,ač mám pocit,že se to nedalo pokazit. Na Fh straně díky delšímu dweelu prkna jednoznačně s Expertem . Pomalým i rychlejším švihem mi toho hodně zůstává na stole ,což mě se Stigou až tak moc neposlouchalo a vesměs to padalo ke konci desky . Tady mám nyní rezervu a otvírá se mi tak větší herní pole a variabilita umístění .

Krátká hra:

Expert funguje výborně ,více drží balon , evidentně silnější čopík . Jednoznačně více kontrolujete tuto herní variantu. 

Testy:

Zkoušel jsem nějakou dobu na tomto dřívku i Andro Hexer 2.1.Nebudu popírat ,že se mi to hodně zamlouvalo . Jediná vada na kráse byla ,že toto fungovalo jen na hráče se softy. Jakmile jsem začál hrát do materiálu ,tak už jsem tolik nejásal .Ale to přikládám tomu,že jsem zvyklý hrát s tvrdšími potahy a ten cit na balon s Hexerem byl jinde. 

Tenergy 64 2.1 –o poznání méně rotace od 05ky,náročnější na pohyb ,méně času na vše . Navíc pasívní hra dost trpěla ,hodně chyb. 
Tak jsem přestal spekulovat a nechal Tenergy 05 .

Když jsem takto přelepoval z prkna potahy a opětovně lepil , tak jsem pozoroval ,zda nedochází k nějakému poškození vnější vrstvy prkna ,jak je známo u dřev Stiga ,ale zatím vše v naprostém pořádku .

Zhrnutí: 

OSP Expert All+ není určitě All+!!!

V pomalých úderech se tak může zdát díky skvělé kontrole jako All prkno,ale když se přitlačí ,tak je rychlejší než Stiga OC,ale pořád s úderem ,který máte pod kontrolou . Vyzkoušel jsem hodně prken jako např: Stigu Eben V,Evolution,Optimum Sync,Energy Wood, ,All Classic NCT,Offensive Classic NCT.Každé prkno mělo své přednosti ,ale zase někde výrazně ztrácelo ,proto jsem se vždy vrátil ke klasice Offensive Classic WRB ,neboť byla pro můj styl hry nejvyrovnanější. Už jsem byl smířen s tím,že mi zůstane asi na věky !Nyní ji předčil suverénně Expert .
Kdo hraje více na kontrolu ,než na ránu a má rád své prkno pod kontrolou ,tomu by se Expert mohl zamlouvat . Kdo hraje jen dopředu a tolik mu nesejde na kontrole pasívních úderů ,nebo hraje dále od stolu , tak se může poohlédnout po něčem rychlejším ,jako je OSP Virtuoso , Ultimate nebo Musko.

Zakoupit je možno: ZDE


Dalis.

 

Komentáře   

+2 # listr_mistr 2012-10-03 18:06
skvělá recenze, díky dalis .)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat