ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Ahoj vespolek.
Čínská kvalda o MS je dohraná.
Naprosto mě nadchla. Tak jestli se " soudruzi " v Číně neurazí , že se jim bude chvilku věnovat amatérský hobík, tak předkládám souhrn týhle mimořádný pinecový akce.
Hodně zápasů jsem koukal live, hodně pak záznamem.

 

Hernajs, ale je to možná dneska i na dvě piva, než se to dočte :cheer:

Akce byla nazvaná MARVELLOUS 12 a název je skutečně hodně výstižnej.
Dvanáct pinčesových gladiátorů té nejvyšší světové extratřídy si to rozdalo mezi sebou na férovku každej s každým.
Neznalý čtenář možná namítne, o jaké že to extratřídě hovořím, když řada hráčů byla jistě pro běžnýho fandu TT neznámá.
Ti kluci maj pouze jen a jen smůlu, že nemůžou vůbec a nebo jen sporadicky jezdit ven na Pro Toury. Kdyby ano , to by se pravděpodobně tedy děly věci....

Jak bylo řečeno hned v úvodu vlákna akce byla na poslední chvíli ochuzena o největší megastar současnýho pince. Pro přetrvávající zranění musel ještě před zahájením kvalifikace odstoupit MA LONG, který byl nahrazen sedmým plejerem první části kvaldy Yan Anem - viz výše v prvním příspěvku.

To tuto kvalifikaci papírově zcela jistě ochudilo, sportovně ji to však dle mýho prospělo a pomohlo...
Možná si nyní asi ťukáte na hlavu, co že to ten dědkovskej hobík zase plácá. Jak může pomoct neúčast takový hvězdy jakou je Ma Long?
Jednoduše. Celý startovní pole " ucejtilo " šanci. Vždyť největší hvězda a favorit je pryč a tak šanci na úspěch " zavětřili " i hráči, kteří by patrně takto při účasti Ma Longa neuvažovali. To způsobilo neskutečný herní nasazení a mimořádný výkony mnoha plejerů a řada zápasů byla doslova strhující podívanou.

Rozepisovat se a dopodrobna pitvat všechny mače, který byly k vidění asi nemá cenu, nakonec od toho jsou jiný odborníci a ne nějakej laickej hobík. Podívám se tedy pouze na klíčový momenty a faktory, který nakonec rozhodly o konečným resumé.

Nemůžu začít ničím jiným , než celkovým vítězem Fan Zhendongem.
Odehrát v takový konkurenci všech 11 zápasů vítězně je skutečně obdivuhodný.
Jeho cesta začala však docela rozpačitě.
Hned v prvním mači celýho turnaje měl za soupeře jednoho ze spolufavoritů Lin Gaoyuana a povedlo se mu ho zdolat až v pátým setu, když v leckterých fázích mače rozhodně nebyl lepším plejerem.
Hned vzápětí nato opět upachtěná výhra 3:2 s vítězem první části kvaldy " penholdristou " Zhao Zihao.
Druhý den neskutečná dřina a drobet i klika, když s dalším " penholdristou " Xue Feiem ( o tomhle týpkovi se ještě zmíním a rozhodně o něm v budoucnosti uslyšíme )prohrával v rozhodujícím pátým setu 5:1, 9:5 a odvracel mečbol... a... opět výhra a opět 3:2.
Tímhle mačem jakoby se zcela uvolnil a pak už to kosil hlava nehlava.
Celkově druhýho Liang Jingkunga doslova deklasoval po setech 4,9 a 6!!!
Pro mě Fan Zhendong ukázal všem proč je tam kde je. Nejen herně, ale hlavně mentálně převyšuje v současnosti zbytek všech kluků z Číny.

Druhý skončil Liang Jingkun se skóre 8 výher a 3 prohry.
Dle mě zaslouženej druhej flek.
O prohře s Fanem zde již byla řeč a zbylý dvě pak chytnul v samým závěru, když již bylo o osudu kvaldy rozhodnuto. No ale řekl bych, že tohle by se třebas Fanovi nestalo...

Oba, jak Fan Zhendong, tak Liang Jingkun si tímto zajistili místo v Čínský repre na nadcházejícím MS v Budapešti.

Třetí flek pak pro sebe utrhnul nedávný Mistr Světa Juniorů Xue Fei s poměrem mačů 6 výher a 5 proher.
Tenhle kluk hrající penholdrem však měl " na lopatě " Fan Zhendonga ( pustit si pátý set jejich mače rozhodně doporučuju i ze záznamu ) a porazil druhýho celkově Liang Jingkunga.
Chvílema naprosto " nepochopitelný " údery. Tipnul bych že i přes nepostupový místo si na MS zahraje...

No a dál,...
Z favoritů neuspěl zraněním limitovaný Xu Xin. Do kvaldy vstoupil špatně. Hned první den prohrál s Yu Ziyangem a Liang Jingkungem a celou kvaldou se docela protrápil se skóre 5 výher a 6 proher.

Dalším, kdo zřejmě čekal víc je rozhodně Lin Gaoyuan. Kvalifikaci zakončil na devátým fleku se shodným poměrem výher a proher jako Xu Xin - tedy 5 výher a 6 proher. Mimochodem stejnou porci výher a proher mělo 6!!!! hráčů !!!
Ovšem,...z těch šesti proher v 5!!! ti případech prohrál v koncovce 2:3!!!
Inu , to je celej von. Jakmile o něco jde, tak ty koncovky ho stále limitujou.
Jaký to rozdíl oproti Fan Zhendongovi, kterej hrál 4 pětisetový mače a všechny vítězně...

Ještě zmíním Wang Chuqina, kterej pravidelně jezdí Pro Toury a i ten kvaldu neodehrál povedeně.Celkový jedenáctý, tedy předposlední místo je asi zklamání nejen pro něj.

Tak a jak to maj teda ti kluci z Číny s nominací?
Fan Zhendong a Liang Jingkun jsou jasný.
No a dál?..
Počet kluků z Číny může být 5.
Kdo teda k těmhle dvěma?
Pojďme zaspekulovat, že pokud se dá zdravotně Ma Long dohromady, pak pojede. Nedivil bych se tomu a nedivil bych se , kdyby to i s jeho zraněním bylo tak drobet mlžení ...
Zbejvaj další dvě jména.
Kdo připadá v úvahu?

Xu Xin - nyní žřejmě lehce zraněnej, ovšem do MS je ještě daleko. Mezinárodně ostřílenej plejer s mnohaletou zkušeností z těj největších mega akcí. Ano , občas už koupí sem tam prohru, kterou by koupit neměl, ale .... já tipnu, že pokud bude zdravej, tak pojede.
Důvod pro jeho zařazení vidím rozhodně a to dva - umí na Harimota....jestli se nepletu, tak s ním ještě neprohrál.... a dalším je jeho postavení na žebříčku.

Lin Gaoyuan - kvalifikace se mu sice nepovedla, ale,... stačí se podívat na světový žebříček a hned je to jasný.
No a máme jich pět.

Možnej černej kůň, kterej by si repre rozhodně zasloužil a kterej má i perspektivní věk a povedla se mu kvalda je Xue Fei. Jestli nepojede Ma Long, tak tipnu, že tam tohodle penholdristu " šoupnou "

No a kluky z Číny máme za sebou.

Kdo se víc zajímá i o další TT velmoci, pak ví, že ˇpodobnou kvaldu mají za sebou už i Japonci

Tak jen ve zkratce.
Japonci měli dvoustupňovou kvalifikaci KO systémem.
Vybílil to tam podle očekávání Harimoto, kterej ve finále nedal šanci Mizutanimu a vyhrál 4:0 .
Třetí skončil pak Koki Niwa.
Takže v Japonsku bez překvapení.

Pohodu a pink.
K.