ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

S Karlem Nyklem, Jitkou Nyklovou (Karlíkovou) a mojí ženou Danou jsme přijeli do Olomouce za dvě hodiny jako páni Regio Jetem. Než jsme vypili kafe a probudili se, byli jsme na místě. Nadšení nám zchladilo to, že u nádraží nebyl taxík a řidič autobusu č. 21, od kterého jsme žádali informaci, kde máme vystoupit, se choval jako kretén. Zato Pension u jízdárny zářil novotou. Vybaven wifinou, otvíracími kartami, klimatizací a ráno i skvělou snídaní byl perfektní.

Skvělý dojem dotvářela ředitelka slečna Navrátilové, která nás byla ochotna ubytovat už ráno a odjet jsme mohli kdy jsme chtěli. Skvělé.

IMG_1184

Do haly to bylo kousek, Shodli jsme se na tom, že její rozměry pro takovou soutěž jsou “akorát”. Tím to ale skončilo. V hale bylo horko, střecha byla už dopoledne rozpálená a nahoře nedýchatelno. Větrat se tam asi nedalo. Architekt, který rozhodoval o uspořádání v hale rozhodně nebyl Le Corbusier, spíš pitomec. V hale sedí diváci pouze na širších protilehlých stranách. Na jedné, ve značné výši zbudovali dlouhý stůl hodný zasedání předsednictva ÚV KSČ. Čímž zastřelil první čtyři řady, tam nikdo nic neviděl. Jenže to nevadilo, protože tam normální čumpelíci, kteří platili vstupné nesměli. Tam se válelo jen několik japonských hráčů a pan Korbel s panem Bauerem, kteří komentovali. Platící se tísnili na druhé straně.
A to není všecko. Od semifinále, (kdy už tam bylo lidí opravdu hodně), a hrálo se jen na jednom stole, se hráči i rozhodčí představovali. Napochodovali až k tribuně platících diváků a tam se k nim otočili zády (!). Byli tak hosteskou představeni pouze panu Bohumskému v saku, panu Zalewskému v šortkách, hihňající se další hostesce a dvoum čepičářům obsluhujícím počítač, kteří seděli za předsednickým stolem a tvořili výbor.
Tak takhle ne, přátelé z ČAST. Až uvidím pana prezidenta (který se nedostavil) uprosím ho, aby příště někomu utrhl od úst dva tácy a angažoval režiséra místního ochotnického spolku Jiráskovo Temno, který by levou rukou zařídil, aby organizátoři nevypadali jako parta hasičů z Formanova filmu.


Při rozehrávání stejná dívka šlitrovskou angličtinou, (Mrs Šebestáková likes to speek english. Big bad John.), představila trnitou cestu obou aktérů do semifinále. Očekával jsem, že bude cesta trny sázená následovat ještě v češtině. To se nestalo, což jsem nepochopil. Pokud by někdo argumentoval, že je to na přání ITTF, (něco jako “chce to EU, nedá se nic dělat”), bylo by dobré navrhnout, aby ITTF dodala i vlastní diváky. Jo a docela bych chtěl vidět reakci, kdyby se to stalo v Německu. 
Soudilo zábavné duo HaHa - Standa & Standa (Haralík & Hanek.) Ti nám velmi pomohli. Když dosoudili, sbalili prachy a chtěli mazat domů. Jenže jsme je natrefili. Potřebovali jsme od nich visačky, aby nás pustili na tribunu vyvolených. Když jsem stahoval Hankovi šňůru od akreditace z krku, dost se bránil. Haralda viděl, že neunikne, tak jí vybalil dobrovolně. (Nebojte se kluci, mám je obě a vrátím vám je do sbírek. Stejně jsou dost hnusné.) Karel byl Haralda, já Hanek.

Přijeli jsme na začátek osmifinále.
2014-08-31_2339
1. Souboj dvou Rusů byl sice vyrovnaný do poslední chvíle, ale moc mně neokouzlil.
2. Švéd proti Japonci dopadl stejně těsným rozdílem, ale bylo to maso. Švéd byl úžasný, Japonec taky. Hala řvala
3. Portugalský playboy, proti milému černouškovi z Nigérie. Afričan vedl už 1:3, když si Portugalec uvědomil, kde na žebříčku je. Přesto v posledním setu ochabl a černouškovi tleskala celá hala.
4. Krajané se dobře znají a ten, který je na žebříčku výše, si druhého dobře ohlídal.
5. Japonec, nasazená trojka, proti 52letému (!) španělskému dědečkovi čínského původu, který předtím vymetl s dalším Japoncem, který to tu loni vyhrál), měl do posledního setu bobky. Dědečkovi to odešlo až v sedmém setu.
6. Šestý zápas jsem neviděl, stínilo mi ho předsednictvo. Japonec spláchl Francouze.
7. Sedmý jsem neviděl rovněž. Německý čapal rozplakal malého Japonce.
8. Německá naděje z první stovky odsmrděla s portugalskou jedničkou ve čtyřech řezech.

2014-08-31_2356
Smirnova s Machim jsem neviděl.
Arunu si pohlídal o mnoho zkušenější Baum a držel si ho na bekendu, Vyhrál lehce.
Niva s Moruizonem, to byl opravdu nářez. Ambiciózní Morizono vypadal, že vyhraje. Niwa byl neslaný a nemastný. Veškerou agresi obstarával soupeř. Niva prohrával už 1:3. Úsporným pincem srovnal a co mám říct víc, vyhrál 16:14 v sedmém setu!
Snad největší utkání ale byl duel čapajícího Němce Filuse, s 13. hráčem světa, Portugalcem Freitasem. Freitasovi to nešlo a na Filuse nemohl najít recept. Ten ďábelsky roztáčel míče a občas poslal Portugalce strašlivou fackou z forhendu. Prohrával 2:3 a 6:8. Ale bez emocí hrající Freitas je opravdová hvězda. Šestý set vyhrál 12:10 a srovnal. Jenže Filus se nedal a dech beroucí souboj o každou kouli pokračoval. Třináctý na světě Freitas nakonec vyhrál se sedmdesátým Filusem 14:12 a postoupil do semifinále.

2014-09-01_0006
Smirnov, hráč Orenburgu je hráč dobrý. Levoruký Baum je ale opravdu lepší. Má jistější údery a mohl vyhrát i víc, kdyby si nešintnul.

2014-09-01_0006b
Myslel jsem si (a papírově to byla pravda), že je to předčasné finále. Dva leváci u stolu. Celý zápas byl divný. Freitas zase od začátku chcípal a Niwa ovládl scénu. Celkem brzy vedl 3:0! A pak si Freitas hodil pálkou, dostal od váhavého rozhodčího žlutou a probudil se. Najednou byl u stolu králem on. Ještě v šestém setu měl Niwa ohromnou šanci. Dokonce měl dva mečboly! Ale Freitas je muž bez emocí a nervů. Aby srovnal, poslal Niwu strašlivým bekendem ze servisu! V sedmém se Niwa složil a Freitas dohrál.

2014-09-01_0007
Nebudu kecat, finále jsem neviděl, už jsme seděli ve vlaku. Ale díval jsem se doma na záznam. Byl to zápas dvou leváků, perfekcionistů a studených čumáků. Jak vyrovnané to bylo, vidíte z výsledků setů.
Mně osobně Freitas ve všech zápasech okouzlil a myslím, že vyhrál zaslouženě. Je to člověk bez nervů, který si nepřipouští za žádného stavu, že by prohrál. (Na rozdíl od jiných.) Leváci holt vládnou! (Zdravím Emana!)
Turnaj World Tour je něco úplně jiného, než ostatní podniky. Je to fakt podívaná, kam se podíváte. 
Naši odsmrděli asi víc, jak museli. Jediným úspěchem je semifinále slečny Vacenovské a rakouské Číňanky a její klubové přítelkyni Liu Jia ve čtyřhře. Řekl bych, že ani v blízké budoucnosti se na lepší výsledky těšit nemůžeme. Je to realita. Bohužel.

Ostatní výsledky: 

Dvouhra žen, finále: Elizabeta Samara (Rum.) – Ai Fukuhara (Jap.) 4:3 (-7,8,9,10,-6,-11,10)

Dvouhra žen, semifinále: Elizabeta Samara (Rum.) – Kasumi Ishikawa (Jap.) 4:1 (10,6,-8,5,12), Ai Fukuhara (Jap.) – Wu Jiaduo (Něm.) 4:3 (8,5,-5,5,-6,-6,6)

Dvouhra juniorů do 21 let, semifinále: Maharu Yoshimura (Jap.) – Jakub Dyjas (Pol.) 4:2 (8,-4,7,7,-11,11), Simon Gauzy (Fr.) – Masaki Yoshida (Jp.) 4:1 (-9,5,7,13,9). Finále: Simon Gauzy – Maharu Yoshimura 4:1 (-8,9,8,9,6).

Dvouhra juniorek, semifinále: Sofia Polcanova (Rak.) – Hitomi Sato (Jap.) 4:3 (7,6,5,-6,-7,-10,8), Petrissa Solja (Něm.) – Eunchong Yoo (Kor.) 4:0 (6,8,9,9). Finále: Petrissa Solja – Sofia Polcanova 4:2 (9,6,8,-7,-5,11).

Čtyřhra mužů, finále: Masataka Morizono, Yuya Moshima – Jin Ueda, Mahadu Yoshimura (všichni Jap.) 3:2 (9,-7,9,-4,8).

Čtyřhra žen, finále: Ai Fukuhara, Misako Wakamiya (Jap.) – Shan Xiona, Petrissa Solja (Něm.) 3:1 (-7,3,7,9).

 

zdroj: ČTK, www.sokolmichle.cz

Komentáře   

0 # Gaston 2014-09-25 06:09
Vzhledem k tomu, že jsem se též byl kouknout, tak nezbývá než souhlasit - napsáno velmi dobře a přesně... kdyby tam nehráli tak výborní hráči, tak si připadám jak na krajském bodováku...Ten humbuk , který velkou akci dělá opravdu velkou mi chyběl...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat