ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Každý den vyrazí Khaled Al Harbi a Abdul Asys Al Abad z Krásného Března a běží až na Větruši. Vše v rámci svého tréninku. Patří mezi nejlepší hráče stolního tenisu v Saudské Arábii. První z nich se dokonce účastnil olympiády v Řecku. Nyní spolu se svými kolegy trénují v Ústí nad Labem.

„Velmi se nám tady líbí. Skvělé je počasí, není tu takové teplo jako u nás doma," řekl Deníku Abdul Asys Al Abad. Podle něho při trénincích u nich doma mohou být v plné zátěži jen zhruba hodinu, zde mnohem déle. Navíc se prý mnohem lépe trénuje v místech, kde není klimatizace, ale přirozená teplota.

Trénuje je Ústečan

Do Ústí nad Labem saudskoarabské stolní tenisty přivezl jejich trenér Michal Hájek. „Mohli jsme jet téměř kamkoli. Pocházím ale z Ústí, tak jsem jim to chtěl trochu ukázat," uvedl.

Minulý rok prý s některými byl v Rakousku a o možnosti jet do Čech se proto bavili. „Oni příliš často do Evropy necestují," vysvětlil. Dodal, že většina z jeho svěřenců jsou vojáci, podobně jako čeští sportovci v klubu Dukla. Kvůli neklidu v některých arabských zemích mají ale pohotovost a není snadné takové cestování vyřídit.

Stolní tenisté navíc mají v Ústí velmi dobré podmínky. Trénují v části badmintonové haly v Krásném Březně a bydlí na Větruši. Hotel se prý přizpůsobil jejich požadavkům. „Velmi dobře tam vaří. Dělají i naše arabská jídla," uvedl Khaled Al Harbi. K dispozici prý mají i tělocvičnu, posilovnu nebo spa.

To, že by v hale v Krásném Březně trénovali Arabové, o kterých se říká, že si neváží žen, rozhodně v pátek poznat nebylo. Jeden z nich se u zeleného stolu nemilosrdně potýkal s blonďatou českou stolní tenistkou oblečenou v kraťasech a tričku. Když po několika smečovaných výměnách, které někteří hráči napjatě sledovali, a dívka svého mužského kolegu přehrála, vysloužila si od všech uznalý potlesk. Jako masérku využívají bývalou českou reprezentantku v krasobruslení Lenku Kulovanou. Když v pátek dorazila do haly, vřele se s ní několik tenistů dalo okamžitě do řeči.

Hráli v noci

Přesto se určitým aspektům islámu během pobytu hráči nevyhnuli. Na začátku jejich pobytu ještě probíhal ramadán, kdy se muslimové od svítání do soumraku postí. „Museli jsme upravit trénink. Večer bylo jídlo a pak jsme trénovali v noci. Samozřejmě to byl lehký trénink. Všichni nám vyšli vstříc," uvedl trenér Hájek.

Ačkoli se na Ústí nad Labem tenisté dívají hezky z Větruše, samotné město příliš šanci poznat neměli. „Velmi se nám tu líbí, lidé jsou tu srdeční. Ale čas na to, zajít do města, nemáme. Trénujeme a odpočíváme," vysvětlil Khaled Al Harbi.

Přesto doufají, že se přeci jen do Ústí a jeho okolí někdy pořádně podívají. V dalších dnech pro ně organizátoři cesty plánují i výlet do Prahy a sousedního Německa. Nejspíše se podívají do proslulé drážďanské galerie.

 

zdroj: denik.cz