ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Český kadet Tomáš Polanský a německá juniorka Nina Mittelhamová byli nejúspěšnějšími hráči na 56. mistrovství Evropy juniorů ve stolním tenise v Ostravě. Oba získali shodně tři zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Polanský byl ústřední postavou zlatého družstva kadetů a svoji formu dokázal potvrdit i v soutěžích jednotlivců. "Vybojovat tolik medailí je z říše snů. Celý rok jsme se na tento vrchol připravovali a jsem moc rád, že se to povedlo. Chtěl bych poděkovat trenérům a také organizátorům šampionátu za skvělé podmínky, bez nichž bych to jen těžko dokázal," řekl po skončení posledního zápasu český reprezentant.


Po sobotním prohraném finále ve smíšené čtyřhře (s Angličankou Ho Tin Tin) si v neděli se svými soupeři poradit dokázal. Ve čtyřhře společně s Bělorusem Khaninem vyhráli po boji nad slovinsko-německým párem Jorgič, Holmeier 3:2.

Finále ve dvouhře bylo naopak nečekaně jednoznačné.

Druhého hráče evropského žebříčku ruského obranáře Čaplygina vyprovodil od stolu ve čtyřech setech. "Na obranu umím hrát snad od malička. Ještě nikdy jsem s Čaplyginem neprohrál a rozhodně jsem s tím nechtěl začínat právě teď. Byl to opravdu z mého pohledu vydařený zápas a jsem šťastný, že se mi podařilo vybojovat titul," dodal.

Kromě Polanského se na stupně vítězů probojoval juniorský pár Jakub Seibert, Karolína Mynářová. Potvrdil, že českým hráčů smíšená čtyřhra zkrátka sedí. "Je to obrovský úspěch, porazili jsme sice v průběhu turnaje nasazený pár číslo jedna, ale že by nám to vyšlo až do finále, to nás ani ve snu nenapadlo," shodli po prohraném finálovém souboji.

 

Výsledky ME juniorů ve stolním tenise v Ostravě

FINÁLE jednotlivci:

Junioři:

Dvouhra: Angles (Fr.) - Pucar (Chorv.) 4:0 (6, 4, 8, 5)

Čtyřhra: Lakatos, Szudi (Maď.) - Hageraats, Khatchanov (Niz.) 3:1 (-8, 9, 7, 8).

 

Juniorky:

Dvouhra: Mittelhamová (Něm.) - Rakovacová (Chorv.) 4:1 (-8, 7, 8, 4, 8)

Čtyřhra: Mittelhamová, Kraftová (Něm.) - Balintová, Trosmanová (Rum./Izr.) 3:0 (9, 5, 2).

 

Kadeti:

Dvouhra: Polanský (ČR) - Čaplygin (Rus.) 4:0 (9, 7, 5, 8).

Čtyřhra: Chanin, Polanský (Běl./ČR) - Jorgič, Hohmeier (Slovin./Něm.) 3:2 (-5, 7, -6, 9, 8).

 

Kadetky:

Dvouhra: Diaconuová (Rum.) - Migotová (Fr.) 4:2 (-7, 10, 8, -11, 1, 7)

Čtyřhra: Diaconuová, Clapaová (Rum.) - Malaninová, Ho Tin Tin (Rus./Angl.) 3:0 (8, 7, 3).

 

zdroj: idnes.cz