ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Loni získal na mistrovství republiky ve stolním tenisu stříbro, letos chtěl v Teplicích vyhrát titul.

Do cesty se však Jiřímu Vráblíkovi při semifinálové souboji postavila česká legenda Petr Korbel a jeho zkušenosti slavily úspěch. Vyhrál 3:1.

„S prohrou se těžko srovnávám. Nehrál jsem to, co umím, a Péťa - nehledě na to, jak si ho vážím - nepředváděl nic světoborného,“ prohlásil Jiří Vráblík. „Zápas rozhodl druhý set. Petr si stěžoval si na můj servis - prý nebyl před nadhozem vidět míček. Byl jsem za to od rozhodčího napomínaný a musel změnit styl podání. To mě rozhodilo a určitě ovlivnilo další průběh zápasu,“ krčil rameny za týden třicetiletý spolufavorit na republikový titul.

„Přijel jsem jako vicemistr a bronz nebo stříbro mě už nezajímalo, chtěl mít konečně zlato. Jenže když jsem nemohl hrát svoje podání, měl jsem to hodně těžký. Mohl bych si vymyslet taky nějakou stížnost, ale nechtěl jsem,“ pokračoval. „Petr věděl, co dělá. Myslím, že se mě bál. Pomohl si protestem, a to mu vyšlo.“

Korbel měl na situaci pochopitelně jiný názor. „Jirkův servis nebyl regulérní. Míček nezakrývá, ale než ho vyhodí, má být ruka v klidu. Jenže on s balonkem tancuje a jde s rukou pod stůl, a to se nesmí. Vím, že tak hraje, a mně to v té chvíli vadilo. Je to proti pravidlům, a tak jsem se ozval, protože já hraju servis korektně,“ poznamenal pingpongový veterán.

Jiří Vráblík se bude ve zbytku sezony soustředit hlavně na zápasy v polské extralize, kde je hráčem týmu Carbo-Koks Silesia Miechowice. „Jsme uprostřed tabulky a doufám, že to dotáhneme do play off. Polská nejvyšší soutěž má proti naší vyšší úroveň, jsem tam spokojený,“ vyprávěl.

„Pak už mě nic dalšího důležitého nečeká. Na mistrovství světa do Paříže určitě nepojedu. Před časem mi oznámeno, že se se mnou na reprezentační akce nepočítá. A pořádně ani nevím proč,“ dodal.

 

zdroj: sportimage.cz