ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

V dánském Herningu se od středy do neděle uskuteční historicky první samostatné mistrovství Evropy ve stolním tenisu, na kterém se bude hrát o medaile pouze ve dvouhrách a čtyřhrách. V pondělí pozdě večer proběhlo rozlosování první části evropského šampionátu. Své soupeře v dvoudenní kvalifikační soutěži poznali i reprezentanti České republiky.

Ve dvouhře se z českých reprezentantů kvalifikace “netýká“ čtyřlístku, který tvoří Iveta Vacenovská, Dmitrij Prokopcov, Renata Štrbíková a Dana Čechová. Ostatní české hráče a hráčky čeká boj v kvalifikačních skupinách o postup do hlavní soutěže. Do kvalifikace zasáhnou Petr Korbel, Tomáš Konečný, Lubomír Jančařík, Tomáš Tregler, Pavel Širuček, Kateřina Pěnkavová a Hana Matelová. V deblu se kvalifikačním bojům vyhnuli Petr Korbel – Dmitrij Prokopcov, Iveta Vacenovská – Kateřina Pěnkavová, Renata Štrbíková – Dana Čechová

Také reprezentanti České republiky v pondělí pozdě večer dozvěděli jména svých soupeřů pro kvalifikační zápasy v singlu mužů a žen, i deblů.

 

DVOUHRA MUŽŮ

Jančařík ve skupině s Bentsenem

Ve dvouhře mužů zasáhne do kvalifikačních bojů celkem 110 hráčů, kteří byli rozděleni do 27 skupin. Jejich vítězové si zajistí postup do hlavní soutěže. Hráči na druhých místech budou spoléhat na los, neboť pět “lucky losers“ si zajistí start mezi evropskou elitou.

Soupeři českých stolních tenistů v kvalifikaci:

Tomáš Tregler – skupina 1: Patrick Franziska (Německo), Daniel Reed (Anglie), Linor Citaku (Kosovo).

Lubomír Jančařík – skupina 14: Alan Bentsen (Dánsko), Benedek Olah (Finsko), Petjo Kratsev (Bulharsko).

Petr Korbel – skupina 16: Andrej Filimon (Rumunsko), Marco Rech daldosso (Itálie), Craig Howieseon (Skotsko).

Pavel Širuček – skupina 17: Michajl Pajkov (Rusko), Teodor Jordanov (Bulharsko), Samuel Novota (Slovensko).

Tomáš Konečný – skupina 26: Tomislav Kolarek (Chorvatsko), Alexander Smirnov (Estonsko), Morten Hyrup (Dánsko).

 

DVOUHRA ŽEN

Na Pěnkavovou čeká Postoacaová

V kvalifikaci singlu žen startuje 79 hráček, na které čekají boje v devatenácti skupinách. Jejich vítězky jdou přímo do hlavní soutěže, stejně jako hráčky z druhých míst ze skupin 13 až 19. O dalších šest místenek se utkají v play-off hráčky z druhých míst ze zbylých skupin takto: 1-12, 2-11, 3-10, 4-9, 5-8, 6-7.

Soupeřky českých stolních tenistek v kvalifikaci:

Hana Matelová – skupina 10: Linda Creemersová (Nizozemsko), Egle Sadikovicová (Lucembursko), Marte Grutle Aasebøová (Norsko).

Kateřina Pěnkavová – skupina 18: Camelia Postoacaová (Rumunsko), Ho Tin Tin (Anglie), Jennifer Jonssonová (Švédsko), Ivanka Angelovová (Bulharsko).

 

ČTYŘHRA MUŽŮ

V kvalifikaci čtyřhry mužů se v 16 skupinách představí 48 dvojic. Vítězné páry doplní šestnáctku nasazených deblů.

 

Soupeři českých reprezentantů:

Skupina 13: Lubomír Jančařík – Tomáš Konečný: Thomas Keinath - Lubomír Pištej (Slovensko), Magnus K. Magnuson, Kari Mimisson (Island).

Skupina 14: Pavel Širuček – Tomáš Tregler: Mihai Bobocica - Niagol Stoyanov (Itálie), Joshua Band - Christopher Morshead (Yersey).

 

ČTYŘHRA ŽEN

V ženské čtyřhře bude usilovat o postup do hlavní soutěže 34 dvojic, které byly nalosovány do jedenácti kvalifikačních skupin. Vítězné debly postoupí do hlavní soutěže, kam se dostane i pět “lucky losers“ z druhých míst ve skupinách.

 

Soupeřky česko-slovenské dvojice:

Skupina 7: Hana Matelová - Barbora Balážová: Manca Fajmutová - Jana Tomaziniová (Slovinsko), Stefanie Christensen - Mie Jacobsen (Dánsko).

 

Podrobnosti o mistrovství Evropy jednotlivců ve stolním tenisu najdete na: http://www.ec-tabletennis2012.eu/Cms/

 

 

zdroj: František ZÁLEWSKÝ, Herning