ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Ani v druhém svém utkání Ligy mistrů neuspěl český vicemistr SF SKK El Niňo Praha. V domácím prostředí Arény Sparta v Podvinném mlýně prohrál s francouzským mistrem Chartres ASTT 0:3. Nejblíže bodu El Niňa byl Tomáš Konečný, který měl na Gao Ning dva mečboly… 

Žalostná návštěva kolem 50 diváků (co by chtěli příznivci stolního tenisu v Praze a okolí více) bohužel nevytvořila kulisu utkání 2. kola skupiny B takovou, jakou by si tento duel zasloužil. Zvláště když hosté, byť jasní favorité utkání, přijeli do Prahy v nejsilnější možné sestavě. Tedy i s Gao Ning, 15. hráčem světa. A právě 30letý reprezentant Singapuru se představil v první dvouhře proti našemu Konečnému. Rozdíl 133 míst ve světovém žebříčku v neprospěch Konečného však nebyl vůbec znát. Pravda, Gao Ning jedenáct dní netrénoval kvůli zranění, ale to vůbec nesnižuje výborný výkon 26letého českého reprezentanta. Důležité bylo, že Konečný se rychle oklepal z nervozity (0:4) a dostal se do vedení (7:6) a první sadu s přehledem vyhrál. Dobře Gaovi přijímal a ve výměnách s ním držel krok. V druhém setu prohrával Konečný 1:7, potom začal stahovat až na 8:9, bohužel vzápětí dostal prasátko. I když vyrovnal na 10:10, v koncovce byl opět šťastnější Singapurec i díky dalšímu prasátku.

Později jsme mohli litovat ztráty setu, protože jinak by Konečný vyhrál 3:0, neboť ve třetím setu utekl Gaovi na 6:2 a 8:3 a dovedl ho v klidu k vítězství. Také čtvrtá sada se vyvíjela dobře pro Konečného, vedl 8:6, Singapurec otočil na 8:9 zase prasátkem a zakončil ho pro sebe.

V rozhodujícím setu byl Konečný nadále aktivní, ačkoliv Gao předváděl, proč je světová třída. Ve správný čas přicházel s nečekanými údery, odvážnými výpady i změnami podání. Na otočce vedl 5:3 a poté 7:4. Více však už ne, protože Konečný stále držel minimální odstup a dokonce vedl 8:7. První mečbol měl Gao za stavu 9:10 a vzápětí další dva. Také Konečný se dostal ke dvěma mečbolům (13:12 a 14:13) a přesto, že neudělal žádnou vážnější chybu, Gaovi patřily další tři body a vyhrál celkově 3:2.

Gao Ning (Singapur)

V druhé dvouhře proti sobě nastoupili Michal Obešlo (WR 244) a Par Gerell (WR 91). Zkušený třicátník, kterého známe z dresu Švédska, vyhrál nad domácím hráčem ve čtyřech setech. Stručně by se dalo říci, že to bylo především o příjmu podání ze strany Obešla. Levoruký Gerell, podávající vždy forhendem, dával míčkům pokaždé jinou rotaci. A v tom byl velký problém pro stolního tenistu El Niňa, neboť se mu často nepodařilo správně „číst“ soupeřovu rotaci, pro něhož pak už bylo snadné nalitý balón zakončit nebo bodoval přímo. Přitom Obešlo je také znám nebezpečným podáním. Když byl na příjmu, byla hra vyrovnaná, ale těžko se mu neustále dotahoval náskok Švéda. V druhé sadě se mu to podařilo: z 6:9 až ke svému setbolu, přesto prohrál. V dalším setu z 5:9 a 8:10 a tentokrát setbol Michal proměnil. Trápení s příjmem Gerellova servisu opět nastalo ve čtvrtém setu. Moc se na stole nehrálo a Švéd Obešlovi utekl na 8:4 a 10:5. Tři mečboly Obešlo odvrátil, čtvrtý už ne.

Naděje domácích na postu třetího hráče rychle zhasla. Tomáš Tregler (WR 236) nenašel recept na Roberta Gardose (WR 33). Třiatřicetiletý rakouský reprezentant hrál skvěle: jistě nad stolem s výbornými halfvoleji, tvrdým bekhendem a solidním příjmem. Po třech setech bylo hotovo jak s tímto singlem, tak s celým zápasem. El Niňo podruhé prohrálo, Chartres podruhé vyhrálo a potvrdilo roli hlavního adepta na postup z první pozice. Náš tým čeká v polovině listopadu doma TTF Liebherr Ochsenhausen.

 

Hlasy po utkání

Josef Plachý, trenér El Niňa: „Tomáš Konečný to měl rozehrané na vítězství s Gao Ning. Myslím si, že neudělal žádné lehké chyby v koncovkách rozhodujících setů a je škoda, že neproměnil jeden ze dvou mečbolů. Michal Obešlo i Gerell mají oba dobrý servis a šlo o to, kdo bude lépe přijímat a unese ten tlak. Michal v průběhu hry postupně příjem zlepšoval, ale těžko se dotahuje, když zkazí lehké míčky při svém podání. Zvláště v prvním setu se Michal znažil rychle zakončovat a místo toho často kazil. Trpělivost Gerella byla větší, navíc on je typem hráče, který rád drží balónek ve hře."

Tomáš Konečný: „Hrál jsem s ním před rokem a půl v Anglii, kde jsem porazil Číňana Zhang Jike a ve třetím kole jsem nastoupil proti Gaovi. Prohrál jsem 1:4 po dobrém zápase a věděl jsem, že s ním jde držet krok. Bohužel, nezvládnul jsem koncovku. Chyběl kousek a on naopak ukázal, že si umí za takových stavů poradit. Po druhém setu, když zjistil, že mu dobře přijímám, dávat do servisu více boční falše. Mně to zase tak nevadilo a věřil jsem si na příjmu. Když ho dal delší, tak jsem hned chodil do forhendu a občas jsem chyboval. Ale v tom to nebylo. Kdybych udělal dvě tři lehké chyby, tak bych byl naštvaný, ale to se nestalo. Prostě mě dvakrát vyblokoval, jednou prasátkem a podruhé nečekaně kvalitním forhendem."

Michal Obešlo: „Hodně mi vadil jeho servis a byl to asi zlomový úder celého našeho zápasu. Většinou to je tak, že výhoda podání je na mojí straně, ale tento zápas ukázal, že tomu tak nebylo. Když jsem měl servis já, tak jsem cítil, že s Gerellem jde hrát. Jenže se nehraje dobře po ztrátě dvou bodů, když člověk musí při svém podání bodovat, aby udržel krok. Přitom jeho podání není tak neregulérní, jak se říká. Já si v tomto směru nemohu stěžovat, myslím, že ho prováděl správně. Jiná věc byla, že jsem špatně četl rotace."

SF SKK El Niňo Praha - Chartres ASTT 0:3. Konečný - Gao Ning 2:3 (7,-11,6,-9,-14), Obešlo - Gerell 1:3 (-6,-11,11,-8), Tregler - Gardos 0:3 (-5,-9,-5)

V utkání skupiny C prohrál Pontoise Cergy AS doma s UMMC Jekatěrinburg 1:3, když dva body hostů zařídil čínský univerzál Hou Yingchao.

Skupina C

Pontoise Cergy AS - UMMC Jekatěrinburg 1:3. Wang Jian Jun - Maze 3:2 (9,-8,-2,9,4), Freitas - Hou Yingchao 2:3 (-15,5,-9,8,-2), Franz - Tan Ruiwu 0:3 (-9,-10,-5), Wang Jian Jun - Hou Yingchao 2:3 (10,-11,-9,2,-7).

 

zdroj: ping-pong.cz

Komentáře   

0 # Martin Farmačka 2012-10-10 13:43
Byl jsem tam, HD720/SD406 MP4 zde > http://uloz.to/m/mafa/video/2012-10-04-El-Nino-Chartres-ASTT
Ukazka: http://www.youtube.com/watch?v=54zVx8PerT8
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat