ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Český vicemistr SF SKK El Niňo Praha vstoupí zítra, v pátek 7. září do dalšího ročníku Ligy mistrů. Ve skupině B hraje od 19.30 v Biberachu proti TTF Liebherr Ochsenhausen. Také ženské vicemistryně SKST Mart Hodonín zajíždějí ke své premiéře v Lize mistryň na stůl soupeřek, a to hned těch nejžhavějších - loňských vítězek z TTC Berlín Eastside. Začátek utkání skupiny A je rovněž v půl osmé večer.

V mužské soutěži se hrají ještě další tři zápasy. Ve skupině A hostí obhájce trofeje Fakel Gazprom Orenburg francouzský GV Hennebont, jehož dres obléká také náš reprezentant Dmitrij Prokopcov. Werder Brémy nastoupí proti AS Pontoise Cergy (skupina C) a Borussia Düsseldorf proti Bogoria Grodzisk Mazowiecki (skupina D).

Ve skupině A Ligy mistryň se ještě střetnou AFP Antverpy s Linec AG Froschberg (Vacenovská). Skupina B začne až v pondělí 10. září střetnutím SVS Ströck Niederösterreich s STK dr. Časl Záhřeb.

Překvapí El Niňo?

Ještě si vzpomeneme na senzační vítězství 3:0 Lokomotivy Vršovice v minulém ročníku Ligy mistrů na stole Ochsenhausenu. Jistě by bylo krásné, kdyby totéž v Biberachu zopakovalo El Niňo, ale buďme realisty. Kádr Ochsenhausenu se částečně obměnil, odešel Chorvat Andrej Gačina, ale nahradil ho olympijský vítěz 2004 Korejec Ryu Seung Min (WR 17). Dalšími borci v sestavě trenéra Dubravka Škoriče jsou Portugalec Tiago Apolonia (36), Rus Kirill Skačkov (46) a Angličan Liam Pitchford (145). Protože se do letošní Ligy mistrů přihlásilo jen 12 týmů, jsou rozděleny do čtyř tříčlenných skupin. V naší je ještě Chartres ASTT, loňský semifinalista a francouzský mistr. Sestavu neměnil pro tuto sezónu, tedy Gao Ning ze Singapuru, Rakušan Robert Gardos a Švéd Pär Gerell. Z tohoto pohledu bude každý vyrovnaný výsledek pro český tým úspěchem, i když není třeba podléhat malomyslnosti. Trenér Josef Plachý si může trojici proti Ochsenhausenu vybírat z kvarteta Tomáš Konečný (WR 148), Michal Obešlo (244), Tomáš Tregler (236) a Antonín Gavlas (226). Také by mohl naše hráče povzbudit sebevědomý komentář na klubovém webu Ochsenhausenu, kde se mj. píše:“…Vše jiné než třetí místo pro El Niňo Praha by bylo obrovským překvapením. Přesto by měl být Ochsenhausen varován, kdy v minulé sezóně stejně tak proti outsiderovi z České republiky, konkrétně Lokomotivě Vršovice Aquecon odstartoval jako jasný favorit soutěž před domácím publikem hořkou porážkou 0:3… Ve tříčlenné skupině s jen čtyřmi zápasy každého týmu by výpadek mohl mít fatální následky a těžko by se korigoval. Proto platí, v pátek jít do zápasu odhodlaně a soupeři od prvních míčků dát najevo, kdo je pán domu… Tým trenéra Škoriče je s Ryu jasně silnější než loni - což dokládá přesvědčivý domácí start proti vítězi poháru Saarbrückenu v prvním kole bundesligy."

El Niňo odcestovalo do Biberachu ve čtvrtek dopoledne v dobré náladě. „Všichni kluci jsou zdravotně v pořádku a věřím, že v dobré formě. Samozřejmě nejsme favorité, můžeme jen překvapit. Uvidíme, zda soupeř postaví Korejce Ryu, ale asi ano, aby měl nejsilnější sestavu," dodává Josef Plachý.

Hodonín v jámě lvové

Překvapivé vítězky Ligy mistrů vstupují také do letošního ročníku v roli favoritek. Trenérka berlínského družstva Irina Palinová si může vybírat ze silného kádru: Němka Irene Ivancanová, vicemistryně Evropy 2011 ve dvouhře, Maďarky Georgina Pótaová a Petra Lovasová a Ruska Polina Michajlovová. Všechno reprezentantky svých zemí.

Trenér Hodonína Ján Medvecký přiveze do německé metropole svou nejsilnější sestavu: jedničkou je Kateřina Pěnkavová, na kterou soupeřky upozorňují jako nebezpečnou levačku, která porazila již řadu výborných hráček. Hanu Matelovou znají z družstva SV Darmstadt 98, za nějž hrála loni druhou bundesligu a s bilancí 29:7 byla druhá nejlepší v soutěži. Třetí do družstva bude Alena Vachovcová nebo Ivana Pelcmanová. O tom, kdo je v roli favoritek, netřeba diskutovat a tak platí okřídlené: outsider nemá co ztratit, jen překvapit. A my mu to přejeme.

 

zdroj: ping-pong.cz