ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

České stolní tenistky se po skvělém vítězství v Cartageně nad Španělskem 3:2 složitě vracely letecky domů. Trenéra Miroslava Cecavu jsme zastihli až večer na jednom z evropských letišť. Tak jsme ho vyzpovídali, jak viděl on za ohrádkou náš výborný vstup do evropské kvalifikace 2013. Na snímku F. Zálewského trenér Cecava s Vacenovskou.

Obě družstva nastoupila s tím nejlepším, co mají k dispozici. Také nasazení jednotlivých hráček nepřekvapilo a po prvních dvouhrách byl stav nerozhodný. Očekával jste to?

„V první dvouhře Renáta nezačala dobře a v prvním setu dostala od Shen Yanfei hodně. Potom se už dostala do hry a bylo vidět, že formu má, ale prohrála devět. Shen je výborná hráčka a bylo těžké se proti ní prosadit. V druhé dvouhře se Iveta v prvním setu s Ramírezovou trochu trápila, ale potom ji zcela rozdrtila."

V předzápasových prognózách jsme si mysleli, že naše vítězství může vést přes dva body nahoře proti Ramírezové a na trojce. Ale to neplatilo, protože Kačka Pěnkavová prohrála s Galií Dvorakovou…

„Byla to sice vyrovnaná bitva, jenže se nakonec prosadila Dvoraková novým potahem na bekhendu. Je to něco mezi útočným sendvičem a trávou a Kačce dělal problémy."

Prohrávali jsme 1:2 a vše viselo na Vacenovské proti Shen Yanfei, 17. hráčce světa.

„To byl super zápas. Také španělští diváci ocenili vynikající výkon Ivety. Byla to velká přestřelka, v níž dominovala naše hráčka. Přesto, že měla v minulých dnech tak těžký program a složitě cestovala po Czech Open přes noc a o den později, tak to zvládla a podržela si formu z Olomouce. Výborně dodržovala taktiku a její výkon nabírá na stabilitě."

Před rozhodujícím zápasem nebylo jednoduché pro Renátu bodovat proti Ramírezové…

„Určitě. V prvním setu byla nervózní a vyhrála ho devět. Potom to z Blechy spadlo a potvrdila, že je ostřílená hráčka. Úplně ji rozebrala a Sara dohrávala se slzami v očích. Právě v úterý měla narozeniny a netušila, že je ´oslaví´ dvěma porážkami nula tři. Přesto ji diváci připravili aplaus se zpěvem Happy birthday."

Utkání se hrálo v městské hale v Cartageně, která není moc vábná a bylo tam špatné zatemnění. Návštěva kolem dvou stovek diváků. „To nás zklamalo a ani domácí nebyli moc spokojení s tímto prostředí. Staral se tam o nás španělský reprezentant Jesus Cantero, jenž se divil, proč se nehrálo v hale UCAM Cartagena, která je nejlepší ve městě."

Na lavičce Španělek neseděl jako obvykle známý trenér Peter Engel, ale někdo jiný…

„Nový předseda španělského svazu vyhodil od reprezentace všechny trenéry a koučoval je generální manažer. Engel zůstává ve středisku v Barceloně, ale u reprezentace skončil. Španělský svaz je ve finanční krizi, ale sám předseda si prý dal plat 11 tisíc eur měsíčně. Údajně se schyluje k rebelii proti novému šéfovi svazu a chtějí ho odvolat. To jsme slyšeli v zákulisí…"

 

zdroj: ping-pong.cz