ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vynikajícího úspěchu na Czech Open v Olomouci dosáhla Iveta Vacenovská. Česká stolní tenistka na turnaji prestižní série World Tour postoupila do semifinále, kde v sedmisetové bitvě těsně podlehla naturalizované Rakušance Liu.

Čeští reprezentanti v mužské dvouhře skončili již v osmifinále.

Iveta Vacenovská překvapila již ve čvrtfinále, v němž si poradila s Korejkou Jeon Ji Hee 4:3 na sety. Česká reprezentantka prohrávala 2:3 na sety, ale dokázala vyrovnat a vynutit si rozhodující sedmou sadu. V ní dokázala proměnit čtvrtý mečbol a slavila postup.

„Bylo to pro mě hodně těžké, poprvé jsem se dostala tak daleko na turnaji tohoto typu. Snažila jsem si to nepřipouštět, ale ten tlak byl veliký a navíc jsem hrála před domácím publikem," přiznala Vacenovská.

V semifinále narazila na svou oddílovou kamarádku z rakouského Lince Liu Jia.

Vacenovská vedla 3:2 na sety, ale šestý set jednoznačně ovládla Rakušanka 11:4. České reprezentantce utekl začátek rozhodujícího dějství a Liu odskočila na čtyřbodový rozdíl (8:4). Vacenovská sice snížila na 7:9, ale v závěru ji nepřálo štěstí. Liu totiž trefila hranu stolu, vypracovala si mečbol, který proměnila.

„Byl to jeden z našich nejlepších vzájemných zápasů. Bylo to hodně o taktice a myslím si, že jsem konec nezvládla. Dělala jsem hodně lehkých chyb, což mě srazilo. I když jsem se do utkání vrátila a snižovala, tak už to nestačilo na tak výbornou soupeřku," řekla Vacenovská.

Své vystoupení na Czech Open hodnotila dvojím způsobem. „Hned teď po zápase spokojená nejsem. Ale později určitě spokojená budu s tím, jak jsem dopadla celkově," dodala.

Josef Šimončík mohl litovat zbytečně ztraceného osmifinále s Francouzem Kaderem-Abdelem Salifou. Český reprezentant vedl 3:1 na sety. Francouz sice vyrovnal, ale Šimončík v sedmém setu vedl 7:1. Náskok se rázem rozplynul, ale domácí hráč měl za stavu 10:9 mečbol.. Ten neproměnil a naopak soupeř zápas ukončil.

„Ani sám nevím, co rozhodlo. Vedl jsem 7:1 a nepochopitelně ztratil vedení. To se nesmí stát, i když soupeř zahrál dva neuvěřitelné míče. Ten flip při mečbolu se mi povedl, ale on ho vrátil po lajně. Byla to náhoda, ale to se stane. Jenže set jsem si prohrál už předtím," zlobil se na sebe Šimončík.

Dmitrij Prokopcov proti Němci Süssovi neuhrál ani set.

„Süss hrál bezchybně, výborně nakrátko a dobře přijímal. Dima se prakticky k ničemu nedostal a nemohl chytit svůj rytmus hry. Soupeř se držel u stolu a Prokopcova neustále odtlačoval," řekl k zápasu trenér Josef Plachý.

 

Finálové zápasy:

Finále bylo pěkné. Japonka jejíž jméno znamená Ta, která dosáhne na stůl, při minimálním pohybu stihla neuvěřitelné věci. A vždy uměla něčím překvapit. Skvělý servis, lépe řečeno spoustu skvělý různých servisů a smrtící drajvy. Jenže zde se projevila opět zkušenost LIU Jia. Státnická moudrost a řádná porce sebevědomí se kterou si Japonku vždy pustila jen tam, kam sama dovolila z ní udělal zaslouženou vítězku 2012 GAC World Tour Czech Open.

To mne nebavilo, nikoho jsem tam neznal. Holky byly naprostý průchod. Zajímavé bylo, jak snižovali korejský náskok švédští bratři. Tekli už 1:3. Ale netrefilo to.

První set vyhrál Süss celkem jasně. Ve druhém prokoučoval koncovku, ale třetí set už byl pro něho průchod. Korejec je výborný, strašný ranař, ale jako v ženském finále, Süss těžil z obrovských zkušeností. Korejec byl bojovný, ale Süss ho místy přiváděl k zoufalství, protože všude stál a vracel mu jeho smrtící forhendové drajvy. Už to vypadalo na 1:4 za stavu 7:4 pro Němce. Jenže Jeong udělal šňůru na 10:7 (!), ale Süss srovnal a neuvěřitelným blokem získal mečbol! Korejec rovná a Němec má druhý mečbol. Mohutnými forhendovými drajvy utloukl Christian Süss Sangeuna Jeonga a vítězí 4:1!

Řekl bych že o takovém comebacku po zranění kolena si Süss, který není v kolektivu příliš oblíben, mohl nechat leda zdát. Mně tip vyšel, ale nikdo to nechtěl držet.

Takže gratuluji!

World Tour v Olomouci byla účastí spíš béčková. Jako plus vidím, že brzy odsmrděly nasazené jedničky a dvojky, takže ostatní měli dost rovné šance. Pravdou je, že bychom ve finále viděli raději MA Longa, nebo Xu Xina. (Na druhou stranu to má Süss s Liu blíž domů.) Organizace se tvářila (alespoň z Prahy) také dobře, takže můžeme být spokojeni. A také doufat, že po úspěšné premiéře se v příštích ročnících objeví ta opravdová špička. Ostudou, jako vždy, byla divácká účast. Na Alexandrovce se to dělalo tak, že se přivedly za uši děti a vojsko. Každý divák navíc udělá kus atmosféry a všem se hraje líp. Ony některé ty věci mají trvalou platnost.

Ale jinak dobrý. Berme to, že to bylo cvičně.

 

LIU Jia (AUT)

SÜSS Christian (GER)

 

zdroj: olomoucky.denik.cz a sokolmichle.cz