ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 4 roků 9 měsíců zpět #8955

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
Spin Lord - Dornenglanz OX

Mám prosbu, hraje někdo z touto trávou? Může sdělit zkušenosti (rychlost,kontrola,čop, hra vrchem
blok, eventuelně čop blok, atd.) Doslechl jsem se, že čudle, jsou prý něčím natřeny. Je to pravda? Máte s tím nějakou zkušenost? Může jí někdo porovnat z osobní zkušenosti se Spin Lord - Stachelfeuer. To je tráva se kterou mám zkušenost. Díky všem za eventuel. příspěvek.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re:Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 4 roků 9 měsíců zpět #8966

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Akosi nikdo nic, takže- ja s touto trávou hrajem druhý mesiac a musím konštatovať, že pre mna (a moje drevo ;) ) je to najlepšia tráva po dlhých rokoch- dokonca lepšia ako Grass d t., lebo mi s nou ide aj útok(ešte nie je dokonalý, no verím, že to doladím ;) )- ide aj pomaly vytiahnuť, aj tvrdý úder- ten sa musí hrať atypicky(ten musím hlavne dotrénovať :P ), no ak vyjde, tak je to konečná- podobne ako s hladkou, ide hrať aj čop- najma ak si dám záležať a je to poriadne podseknuté, tak majú s tým súperi velké problémy, aj blok. Je to trávička pre mna- mekšia, citlivá. Skúsil som aj Blitzschlag, no ten mi až tak nesadol(pre prípadného záujemcu je na predaj :) ). Neviem či boli čudle niečim natreté- boli od nova lesklé, no drsné.
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 3 týdnů 5 dní zpět #37541

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 75
Páni ktorí ste s týmto poťahom hrali alebo hrávate zvýšiť životnosť tejto trávy by nešlo na tlmiacej fólii od Toni Holda?Za pokus by to stálo čo vy na to?
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:ANDRO RASANT 1,9mm
BH:Tibhar Grass d tecs OX
3.LIGA.

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 3 týdnů 4 dní zpět #37561

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 153
Životnost by se mohla zvýšit.
Jinak doporučuji znovu si přečíst recenzi , zkoušeno na Primorac carbonu , tedy prknu velmi podobném Tvému Xiom Strato.
www.tt-sport.cz/index.php/forum/2-ostatn...recenze?limitstart=0
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
"Das Ding fliegt wie ein toter Eimer"

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 3 týdnů 1 den zpět #37625

• Alv
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
Marty napsal k tlumící folii TH tohle:" To má za následek velký nárust lehkosti trávospinu,větší žravost na rotace,zvýšená možnost generování čopu a nižší rušivý efekt..."
Pod to se jednoznačně podepíšu. Ještě bych dodal, že je potřeba se nějakou dobu s takto nalepenou trávou sžívat, protože na jedné straně v lecčems pomáhá, ale na druhé straně v kritickém okamžiku, kdy se ve stresu spoléháme na nacvičené údery, může zklamat. Z vlastní zkušenosti nedoporučuji v průběhu sezóny experimentovat se změnou, a tohle je u trávy změna dost podstatná.
Andro kinetic supreme hinoki zylon off-
F - Donic Acuda P3 2,0 červená
B - DINGO SWISS Zik Zak Ox černá

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 3 týdnů 21 hodin zpět #37633

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 75
Joha 1 mi minule písal že to už je lepšia tlmiaca špongia v hrúbke 0,5mm a hrá ako klasická pomalá špongia.Tlmiaca fólia podľa viacerých i na zahraničných fórach je ozaj čo sa týka herných vlasností skôr na škodu ako na úžitok.To už je lepšia obyčajná fólia ktorá tak výrazne nezmení vlastnosti trávy ako tlmiaca a odpadá problém s lepením.Problém prečo sa hráči k tomuto tlmiacemu efektu uchyľujú je nedostatočný brzdný účinok trávy od dreva a nie vždy sa to dá upraviť technikou úderu skôr zmenou štýlu čo je veľmi náročné.
3.LIGA.
Poslední úprava: 3 týdnů 21 hodin zpět od iči.

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 3 týdnů 19 hodin zpět #37635

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Máš pravdu s tím brzdným účinkem.
Než ale trávu na brzdné houbě , kdy je tráva neškodná při hře vrchem blokem , ale nemá už ani účinnost na otočení rotace , to už raději polotrávu a změnit styl na útok , výhodou je padající plochý rychlý blok. Pokud toho je travař schopen .
Zkrátka - plastikový balónek -těžší , netočivý , vyskakující nahoru , travařům blokujícím u stolu zamíchal karty .
Hra od stolu je postižená taky , ale ne tolik.
Další řešení je Glanti , ale ...
Poděkovali: iči

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 3 týdnů 18 hodin zpět #37640

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 75
Ja teraz skúmam ktoré zúbky tráv majú relatívne pri plastovej loptičke najmenší výskok a výsledok je zúbky čo najďalej od seba stredne tvrdé a dlhé a medium široké vtedy sú i vysoko nebezpečné.Výrobcovia však idú skôr do mäkkej zmesy čudlíkov za účelom vyššej kontroly a predovšetkým tak sa neodrazia rýchlo naspäť no trpia zas na životnosť a lámanie čo je tiež určitá nevýhoda.Nesmú byť pružné ako príklad Tibhar Grass dTECS.Pružnosť katapultuje plastovú loptičku pri nesprávnom nastavení uhla rakety von za stôl výraznejšie ako pri celuloide kto hrá pri stole.Ďalej od stola to až taká nevýhoda nie je skôr neutrál.Preto Helfire je komplexnejšia tráva na plast lebo geometria a kaučuková zmes bola upravovaná v čase keď už sa s plastom hralo a Grassd tecs bol vyslovene stavaný geometriou na celuloid.Polymérové zúbky sú stavané vyslovene na plast takže v popise ak to je uvedené treba ísť do toho má to dobrú životnosť.Dnes mi zas výrobca hovoril že trávy čo boli vyrobené na celuloid kedysi a boli také nemastné, neslané,málo propagované skrátka málo využívané hráčmi údajne každá jedna hrá veľmi dobre na plast.Preto kto máte doma staré trávy treba ich vytiahnuť zo šuplíka,ofúknuť prachom a vyskúšať pokiaľ ju ešte výrobca vyrába. :silly: Sú však i také ktoré nijako priľnavosťou či hernými vlastnosťami nestratili punc s prechodom celuloidu na plast.UVEDIEM DVE: Donic Piranja Formula tec a menej známa pre niekoho z Číny Giant Dragon Meteorite.Tá prvá hrá veľmi dobre na pomalších drevách po all+ a tá druhá na rýchlejších kúskoch.
No u mňa je tento hráč suprový s plastom a tým kombom

V tom spodnom shote takto hrať obranu s off drevom na oxke ďalej od stola i nad stolom je to čo je veľmi efektívne v dnešnej dobe plastovej pre materialistu s dobrým pohybom,výborným útočným forhendom a kvalitným príjmom či servisom.A ešte niečo on si z lámavosti čudlov na Spinlord Donerglanz ox nerobí žiadne starosti.Po troch mesiacoch dá nový a ide si svoje. :laugh:
3.LIGA.
Poslední úprava: 3 týdnů 18 hodin zpět od iči.

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 1 týden 5 dní zpět #37851

• KlamparTibi
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 57
Trošku som o ňom čítal,na OOAK:
-ako 10 ročný najlepší v Štokholme
-ako 15 ročný Nr.1 vo Švédsku v dobe Neubauerov a pečených tráv
Teraz má 27,ak si dobre pamätám,pred 2 rokmi bol nr. 300 na svete,teraz píše,že pracuje 55 hodín týždenne a hrá 2-3 krát do týždňa
Nechcem nikomu brať ilúzie,jeho raketu som nemal v ruke,ale podľa mňa pečie alebo niekto pečie za neho :trtr .
Pozrite si toto video z decembra 2012,kde hrá na 100% s nepečenou trávou (tráva je čierna),

dajte si čas na 10:00-vysoký dlhý príjem (súper potom zahral blbo,ale príjem bol zlý),čas 11:14-znova meter vysoký príjem podania=obyčajná tráva.S pečenkou by tam len nastavil ruku a pekne nízko krátko prijal,tak ako v ďalšom videu,kde mu loptička nevyskočí do výšky ani náhodou.
A v tomto videu:

tráva je červená.
s veľmi dobrým útočníkom,pozrite si čas 31:20-minimum pohybu a vráti sa krátky nízky čop ,potom za stavu 12:11 ,čas 34:35 bomba topspin a z neho krátkym pohybom z trávy super nízko krátko vrátené s obrovským čopom,v nasledujúcej výmene,tiež po bombe,krátka nízka loptička za sieť.
V čase od 30 do 34 minúty asi 5x mu loptička doletela len tak -tak do siete.
A to s rýchlym ofenzívnym drevom (je to v nadpise videa)!!!Toto mi nevysvetlí ani Bengtsson s Waldnerom a Perssonom dokopy.
Pečie-úplne nízky odskok za každej situácie a extra pomalé.Mal som možnosť skúsiť upravenú trávu a neupravenú (obe OX tá istá značka a druh),tá upravená mala tretinovú rýchlosť a polovičnú výšku odskoku po topspine.
Samozrejme nikomu neberiem jeho názor,ale rozdiely sú evidentné.
D:Donic Waldner Champion 89
F:Bluefire Z1
Bh:načo?Nehrám Bh,koľkokrát zahrám Bh,toľko stratených bodov,viem prehrať aj s Fh,Bh netreba,šetrím (Sanwei CODE OX)
Kvalita činnosti vedúceho spočíva v umení dojebať zamestnanca tak rýchlo, aby teplo, ktoré pri tom vzniká, vnímal ako...
Poděkovali: mandomando

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 2 dní 18 hodin zpět #38112

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 75
Tak páni mám za sebou prvý tréning so Spinlord Dornenglanz ox a poviem vám že som z tejto trávy po dlhých rokoch hrania bloku nad stolom a čopbloku nadmieru nadšený.
Je to bloková mašina a presne ako popisuje výrobca je na túto hru stavaná.
Oproti Grass d tecs ox s ktorým sa asi rozlúčim navždy mám o 70% lepšiu kontrolu pri bloku.Čudlíky sú široko rozmiestnené stredne tvrdé médium,mierne lepkavé čo dopomáha pri príjme súperovho podania vrchom ale hlavne oproti Grassu nie sú pružné čo je veľmi dôležité pri prudkých topspinoch kde loptička spadne a odrazí sa strmhlav na stôl a nie do ohrádky ako pri Grasse.Dal som si tú námahu kde som sa dočítal že Grass dtecs aby bol dobre kontrolovaný bol na drevách v rozmedzí rýchlosti od DEF po ALL- teda s tým off plus mojím drevom žiadna sláva či kontrola.Pre zaujímavosť pozri a čítaj:Výsledky vyhľadávania
The 10 Best Selling Pimpled Rubbers of 2016 at Tabletennis11.com ...
Pod švorec oxky mi výrobca nalepil klasickú fóliu kvôli dlhšej životnosti zúbkov kde tráva nepreklikáva toľko na drevo a viac tlmí nárazy.Tréningoví partneri s ktorým príklad som s Grassom prehral 3 krát 3:1 som včera vyhral 3:0 a s jedným čo som vyhrával 3:1 včera sa ani nevedel trafiť do loptičky lebo plachtiaci efekt z tejto trávy je enormný. Grass plachtil pri celuloide ale pri plaste trdlajz.Čop je tak nízsky že som si zo začiatku oproti návyku Grassu dával príjem súperovho podania do sita na svoju stranu.Potom som začal viac hrať rukou do predu a nízske čopy boli tak krátke a nízske za sieťku že som tomu ani nešiel uveriť.
Jediné v čom je Grass lepší je pri stredne silových topspinoch od súpera či namotanom servise väčšie obrátenie rotácie no ostatné všetky disciplíny sú s plastom nadpriemerné so Spinlord Donerglanz kde každá loptička s pasívnym blokom je obtiažna pre súpera a pri aktívnom bloku smrtiaca a konečná.Tam je tak zakrivená krivka dráhy že sa ani nečudujem teraz prečo ju mnoho hráčov ako Erik Gustavson používa.
Viem že prídu i borci ktorým to vadiť nebude ale všeobecne cítim že sa mi otvorili nové možnosti hry trávou nie sa len pasívne brániť ale aj aktívne blokovať či zahrať dopredu prekvapivý náraz či lift lebo smeč neviem kde s Grassom to bolo veľmi chybovačné.
Jedna rada na záver ako s touto trávou pasívne blokovať pri prudkých topspinoch:Loptičku triafať špička čepele,bok a spätný pohyb ruky smerom do ľavej strany a náraz loptičky od súpera do svojej rakety musí byť za svojim lakťom nie v úrovni ani pred ním.Kto ešte vie uvoľniť ruku a nezoviera raketu ako sekeru odmena je nízsky plachtiati let ponad sieťku.
Posledná dôležitá vec aj keď čop je s tým ostrý údajne výrobca nedoporučuje túto trávu na hru s ťažkými čopmi od stola lebo hlavne preto sa zúbky lámu a nie pri bloku na ktorý je táto tráva predurčená.Kto má dosť peňazí na dve až tri za sezónu potom si to môže dovoliť ale má čo sa týka herných vlastností na vrch od Grassu o tom som presvedčený.Helfire neviem posúdiť možno ho časom vyskúšam a napíšem porovnanie ale Dornenglanz ruší asi viac.
PS:Táto tráva v rukách Martyho by bola pre viacerých vo Voděradoch či Malej Skale neriešiteľný rébus na to dám jed páni. :)
3.LIGA.
Poslední úprava: 2 dní 18 hodin zpět od iči.
Poděkovali: MartyC

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 2 dní 18 hodin zpět #38113

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
Iči a je to Spinlord Dornenglanz ox nebo Spinlord Dornenglanz II ox
Photino

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 2 dní 16 hodin zpět #38117

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 75
Dvojku som zavrhol zatiaľ preto lebo tá Jednotka respektíve prvý Dornenglanz je rušivejší na blokoch s nižšou krivkou a je o trochu pomalší ako dvojka.Dvojka je lepšia na chytanie z diaľky od stola a bezproblémovejšie sa s ňou útočí čo nie sú moje priority v hre s trávou. :)
Skrátka som blokár pri stole a trávou si pripravujem útok na forhend kde hrám ako rýdzi útočník všetko čo príde. :)
3.LIGA.

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 2 dní 16 hodin zpět #38118

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
Dej vědět kdy ti vypadne první čudl.
Photino

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 2 dní 16 hodin zpět #38119

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
Iči na té trávě byla už nalepena folie nebo jsi o to požádal?
Photino

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 2 dní 16 hodin zpět #38120

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 75
Fóliu mi predajca nalepí na novú oxku skrátka príde švorec so samolepiacou fóliou.Má to viac výhod.Predlžuje sa životnosť čudlíkov čo je pri tejto tráve dôležité a nepotrebujem lepidlo.Treba len očistiť drevo a priložiť na drevo poťah na samolepiacej fólii drží to bez problémov.Preto sa aj volá samolepiaca. :) To čo dáš za lep máš tretinu už na poťah pričom fólia je za 1 euro a pár centov a to patlanie sa bez fólie ma prestalo baviť.Navyše hrával som i Grassom na fólii takže som na to zvyknutý.Odpadá i problém s bublinami.Skúšal som i tlmiacu ale tá sa mi neosvedčila už to hrá úplne inak a k horšiemu.S klasickou rozdiely sú minimálne a výhod to má viac aspoň pre mňa určite. :)
3.LIGA.
Poslední úprava: 2 dní 16 hodin zpět od iči.

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 2 dní 15 hodin zpět #38125

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
No škoda- myslel som, že to bude II a bude to pravé- no tak nič- I-ka bola fajn no ale mi odišla po mesiaci a pol :ohmy:
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 2 dní 9 hodin zpět #38133

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
na Tvoji hru jak ji popisuješ Josefe bych dvojku nezavrhoval.Co čtu noppentest tak dvojka je o něco kontrolovanější , s větší výdrží a lehce sníženou rušivostí , o cosi tvrdší směs. Na těžší plast by to mohlo být fajn , ne?
Iči , Marty propadl kouzlu útočné polo-trávohry na houbě a praží to s tím víc a víc...Jinak Tvůj popis zní opravdu hodně dobře a zřejmě by se s tím dobře i útočilo a snad i kontrovalo blokovalo softovým stylem s vyšší opakovatelností než s Grassem.
Největší klasika podle mně je na tuhle hru MW 955 , ale její rušivost není nejvyšší , pokud se nehraje hodně aktivně...
Poslední úprava: 2 dní 1 hodina zpět od MartyC.

Tráva od Spin Lordu - Dornenglanz 2 dní 44 minut zpět #38134

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 75
Marty ako vidím tak si sa rozhodol ale uvidíš ak príde do predaja nejaký bombový poťah na plast tak ťa to bude ťahať opäť k oxke.Tibi v tom shote keď hral Erik Gustavson zakázanou trávou perfektne vystihol momenty kde bolo vidieť ako sa súper vyhodil po príjme podania.Spinlord Dornenglanz po po troch mesiacoch ak zúbky vydržia stráca na lepkavosti a herné vlastnosti na obrátenie rotácie sa zvyšujú čím tráva sa stáva záludnejšia.Dovolím si povedať ak by z výroby boli úplne hladké tým pádom nepovolené IITF je to prvá tráva ktorá sa približuje herným vlastnostiam na bloku zakázaným trávam lebo ten pasiv blok čo s ňou teraz zahrám asi na 70% kopíruje ten strmhlavý efekt loptičky ktorý som hrával s TSP curl Bamboo alebo Neubauer Scalpel v čase keď boli tieto trávy povolené.
Neubauer Viper ox čo mám doma a kúpil som ho ako novinku pred dvomi rokmi má síce nízsky odskok ale zmes čudlíkov je mäkká čo je na rušivý efekt na bloku pre mňa prepadák nič to súperovi neškodí. Je to tráva ako každá iná vhodná na čop - ide z toho ako žiletka no to nie je nič pre mňa.Jednoznačne s plasťákom na blok aby to enormne rušilo musia byť čudlíky medium tvrdé až po hard aby guľa ktorá je ťažšia ako celuloid neroztvorila nárazom čudlíky ako pri mäkkej kaučukovej zmesi.Preto Grass na bloku už nehrá tak dobre ako pri celuloide lebo ťažšia guľa roztvorí tvrdým nárazom čudlíky ktoré ešte zapružia a je to zlé pre rušivý blok.Zas na druhú stranu Grass nabral na vážnosti pri plastovej guli na enormnom čope zo zadu viac ako pri celuloide.Je to síce viac kontrolovateľné pri mäkkej zmesi na bloku pri stole s Viper ox ale málo plachtiaceho efektu či rušivosti pretože sa násobí dlhší kontakt loptičky s pádlom.
3.LIGA.
Poslední úprava: 1 den 23 hodin zpět od iči.
Poděkovali: MartyC
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik