ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Upravované trávy

Upravované trávy 10 měsíců 4 dní zpět #40768

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 104
Dá sa nejako oficiálne zistiť dostupnými prostriedkami či je tráva upravovaná alebo nie ?
Zase to miešam
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Upravované trávy 10 měsíců 4 dní zpět #40769

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 262
Co se týká tření 25 mNm , existuje na to měřidlo , ale jestli jej v našich končinách někdo má , pochybuji.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."

Upravované trávy 10 měsíců 4 dní zpět #40776

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 283
Jediná možnosť je kúpiť si rovnaký poťah a porovnať ho s tým upraveným. (pokiaľ nemáš ten prístroj).
U nas v 3, resp. 4. lige hrá jeden s takouto upravenou trávou a vytešuje sa aký je veľký šampión. Už voľným okom na tej tráve vidieť, že sú zúbky upravené laserom (vie sa o ňom že si to dáva robiť v Nemecku). Keď som prešiel loptičkou po poťahu, tak odpor tam nebol žiadny. Kĺzalo to ako po skle.
Pred rokom-dvoma som ho nechcel pripustiť k zápasu, ale napokon ma moji vlastní spoluhráči odhovorili.
Keď som mu povedal, že je podvodník, ani nepípol. Keby som mu povedal, že je k...t, tak ma zabije.....
Bohužiaľ všetci ostatní sa k tomu stavajú tak, že - čo sa budeme naťahovať..... :bum
Ani ŠTK v okrese to nereiši, aj keď o tom vedia.
Ja som si povedal, že s takýto podvodníkom už hrať viac nebudem a ak sa s ním niekedy v súťaži stretnem, tak hrať nebudem., aj keby to malo stáť stratu celého zápasu. U mňa je to hajzel a s takými nehrám.
Najviac ma na tom štve, že on vie, že všetci to o ňom vedia a napriek tomu sa tvári akoby nič. Dokonca aj jeho spoluhráči to vedia a keď som sa s nimi o tom rozprával, len pokrčili plecami....A jeden z nich povedal ešte pamätnú vetu - veď aj iní to majú..... :vom
(asi vieš o kom hovorím)
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black

Upravované trávy 4 týdnů 2 dní zpět #46466

• Kirja
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Po pravdě takovéto ublížené chování nic nevyřeší. Na pinčesu je úžasná variabilita. Je tu nespočet kombinací, potahů, pálek, míčku, stolů, prostředí atd.
Sám jsem hrával se Super Blockem, samozřejmě co jsem ho dal dolů mi nic nevyhovovalo. Nakonec jsem tady na test koupil starou trávu Dragon Talon za 100 Kč a zjistil jsem, že asi stářím je takřka bez odporu. No a hraju s ní. Nijak jsem ji neupravoval. Po pravdě kolikrát lidé hrajou i se softy, které jsou roky staré. Sami říkají, že kdyby je sundali, tak končí s pinčesem. Jsou vlastnosti stejné? Nemají tím taky nějakou výhodu?
Dřevo: Vodak dělané na zakázku pro
Porki, FH OFF, BH ALL
FH: Donic Bluefire JP 01 Turbo 2mm
BH: DMS Elimination Extra Long Ox

Dřevo: VODAK Diolen Control All+
FH: Palio HK 1997 Gold Max
BH: Giant Dragon Talon ox

Upravované trávy 4 týdnů 2 dní zpět #46483

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 105
Klopič ani rovnaký poťah nový nie je merítko porovnania čo sa týka trenia poťahu.Každá tráva časom svojím hraním stráca dosť výrazne percentuálnym vyjadrením koeficient trenia aj keď je zachovaný ten minimálny koeficient povolenosti.On sa totiž na toto môže vyhovoriť ak by išlo do tuhého že keď bol poťah nový mal trenie :vom .Jedinú cestu vidím v zakúpení z Nemecka prístroj na meranie.Podľa mňa by mal SSTZ v tomto smere zakúpiť pre všetky kraje jeden takýto prístroj aby keď je niekto problematický v tomto smere a podvádza bol takto overený.Pre zväz to nemôže byť veľká položka.Veď sa dosť naplatíme aj my za registračky.Takže v ich záujme by malo byť aby sa tu hralo na celom Slovensku poctivo a fér keď to tak nie je a nemôžu tomu inak zabrániť.
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:Andro Rasant 2,1mm
BH:Spinlord Dornenglanz ox
Poslední úprava: 4 týdnů 2 dní zpět od iči.

Upravované trávy 4 týdnů 2 dní zpět #46485

• Horal
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 41
Prečo by sa to malo robiť, merať? Sám si napísal, že časom sa tráva môže vyhladiť, bude hladká. No a čo? To by bolo potom potrebné merať aj staré softy, ktoré strácajú trenie a zmenili vlastnosti. mám tu kolegu, kamaráta, ktorý hraje s Tackinesom, ktorý je už ako lino, chcel ho pred časom vymeniť za nový, no za chvílu sa vrátil ku starému- s novým už nevedel hrať :) . Druhý kolega hraje so softom, ktorý nie je v zozname- a je hodne nepríjemný- čo s ním? Vylúčiť ho? Mnohí tunujú softy- čo s tým- ved je to zakázané- atd atd.
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox

Upravované trávy 4 týdnů 2 dní zpět #46486

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 283
Chlapci,
zase tu v sude miešate stále to isté hovno....
1. Otázka je o upravovaných trávach a nie o trávach, ktoré časom stratili pôvodné trenie. T.j. o trávach upravených laserom, zapečením, nanesením sekundového lepidla na pipsy a pod.
2. Porovnávať to s 30 ročnými softami je :bum . Softy nemajú predpísané trenie a pokiaľ spĺňa ustanovenia pravidiel o celistvosti plochy a farby, je každá debata opäť o tom čo som napísal v prvej vete. (mimochodom už sme to tu siahodlho rozoberali).
3. Nech mi niekto vysvetlí, akú výhodu má hráč s 30 ročnými softami. Aj o tom sme sa tu nedávno bavili.
4. V ČR ste sa s tým vysporiadali pomerne jednoducho. Prebehla nejaká inštruktáž pre rozhodcov, kde boli predvedené trávy s trením a bez trenia a rozdiel pozná aj laik veľmi ľahko prejdením loptičkou po poťahu. Rozhodcovia dostali právomoc po takomto teste nepripustiť hráča k zápasu. Viem o tom, pretože jedným z postihnutých bol aj kamarát z jedného družobného oddielu s ktorým sme sa stretávali. A verte, že neprotestoval ani jeden z postihnutých. Vymenili si trávičky a hrajú poctivo.
5. Pre mňa každý, kto hrá úmyselne a vedome s upravenou trávou (viď vyššie uvedené prípady) je podvodník a s takými si nemám čo povedať ani pri stole ani inde a odmietam sa zúčastňovať zápasov s nimi.
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black
Poslední úprava: 4 týdnů 2 dní zpět od Klopič.
Poděkovali: gaston

Upravované trávy 4 týdnů 2 dní zpět #46491

• iči
  • Veterán
Horal.Asi som ti to mal vysvetliť obšírnejšie.Každá tráva ktorá je legálna aj keď stratí časom zo svojho trenia za nova nikdy sa opotrebovaním počas hrania nestane hladká to za prvé.Jedine že by si ju opekal na zadnom okne auta.Hladký soft o ktorom píšeš neobracia rotáciu pri bloku či hre samotnej ako upravená tráva tým pádom toto prirovnanie nie je k téme upravená tráva šťastné.Spin reversal čiže opačný tok negujúci rotáciu útočníka eliminovali kedysi hladké trávy alebo teraz upravené trávy.Poviem aby to bolo po lopate.Soft vyhladený nemá nič spoločné so 100 percentným spin zvratom ako laser lebo nemá sklo efekt nanajvýš sa z neho stane vyziabnutý polo anťák a ten má celistvú plochu nie medzeri a zúbky pozor na to!.Pokiaľ soft nemení farbu ap je legálny.25 nm koeficient trenia aj hraním sa legálna tráva nepoddá pod túto hranicu ale poviem príklad novo zakúpená má koeficient trenia 60 nm a päťročná 30 nm cca čiže hraním stratí tú polku trenia ale ešte je na hranici kdežto laser má koeficient pod 25 hlboko netrúfam si povedať číslo ale toto dokazovať je problém a viem o čom hovorím lebo aj na turnajoch veteránov som sa proti laserom stretol ale nikto s tým nič neurobil.A Klopičovi.Pokiaľ nebudeš mať to čím zmerať tak mu môžeš povedať že hrá s hovnom keď si ho spomenul ale sťažovať sa bez dôkazov môžeš jedine tak na lampárni kamarát zlatý asi tak.Mňa to tiež štve ale iba to pomôže čo som napísal inak šlapeme prázdnu vodu proti laseristom a nehrať proti nim nie je tiež riešenie lebo oni si z toho nič nerobia a o týždeň iným to síce bude vadiť ale proti nim nastúpia.Takže zas dookola a oni sa z toho smejú to je celé.
Poslední úprava: 4 týdnů 2 dní zpět od iči.

Upravované trávy 4 týdnů 1 den zpět #46494

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 262
Klopič má tady plnou pravdu.
Nedá se směšovat problematika ohraných softů a upravených trav.

V našich českých soutěžích je opravdu meteme z kurtu a vzpomínaný V.(o kterého se tady onehdy právě Stano Klopič do krve hádal že nic takového nemá a pak to rozsekli kluci z Nivnice :trtr :vine ) spadl cca o dvě výkonnostní třídy , ale hraje dál.

Jsem za to rád , že je aspoň trochu vymahatelnost zákazu hladkých trav .
Ti , kdo takto podvádí - a už jich moc není , jsou známé firmy a už se na ně dává bacha a např. v takové třetí lize už na ně je políčeno .

Nejkrásnější příběh jsem slyšel o jednom zlínském podvodníkovi co chtěl hrát v Německu.
Poprvé všechny porazil.
Na druhém setkání mu připravili pálku s totožnými , ale neupravenými potahy.
Za ten oddíl tento podvodník - nenastoupil.

Když osobně zjistím , že to někdo má , a to je po pár úderech , vždycky se zeptám , jestli má trávu upravenou.
Odpověď zní ve 100% - "ne , mám to v pořádku."

Za muže by měly mluvit činy a jeho slova by měla za něco stát.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
Poslední úprava: 4 týdnů 1 den zpět od MartyC.
Poděkovali: gaston

Upravované trávy 4 týdnů 1 den zpět #46498

• iči
  • Veterán
Teraz poviem niečo ale aby to nevyznelo tak že obhajujem zakázané hladké trávy či laserovky.Skôr chcem vyzdvihnúť majstrovstvo útočných hráčov so softami keď boli povolené.Boli páni útočníci u nás a ešte z nich aj niektorí hrajú že si s hladkými trávami vytreli zadok kedykoľvek a s kýmkoľvek. Mohol tam mať nalepené i obidve trávy hoc aj s maslom natreté.Ale gro na to hrať nevedelo to je pravda.
Poslední úprava: 4 týdnů 1 den zpět od iči.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik