ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Palio CK531 classic OX vs 1mm

Palio CK531 classic OX vs 1mm 1 měsíc 2 týdnů zpět #38221

• Mandor
  • Junior
  • Obdržená poděkování 11
!!!POZOR POZOR tento odstavec nie je potrebný čítať, ale kto má čas a chce sa dozvedieť aj niečo mimo témy, tak prosím
Starší členovia alebo matadory si možno ešte pamätajú mojú staršiu recenziu spred 4 rokov na druhom starom fóre (web.archive.org/web/20140111080356/http:...hp/topic,2802.0.html) PS Miloš dúfam, že mi zato nevylosuješ najťažšiu skupine vo Vianočných Čakoviach :P
Rozhodol som sa napísať pár riadkov, ktoré možno niekomu pomôžu a niekoho len utvrdia, že vybral správne. Hlavný rozdiel od minula je, že už 3 roky hráme s plastom a nie celuidom + tá recenzia bola o porovnaní hubových verzii teraz je to tá istá verzia akurát huba vs OX a ešte viac herných skúseností.
Nakoľko som od Septembra na stáži v Prahe na 4 mesiace a neoplatí sa mi časovo ani finančne chodiť na zápasy na SK + do toho nechcenná absencia pravidelnejšieho tréningu, rozhodol som sa zas po cca 4 rokoch dať šancu OX verzii.
Za ten čas som skúšal množstvo poťahov, ale ako keby som sa zaprisahal, že sa k OX tráve nikdy nevrátim a nedám jej šancu.
Nuž vida, ten deň nastal, bez akéhokoľvek tréningu som vyhral jeden mini turnaj (cca 20hráčov úroveň tam bola max po 1.triedu), deň nato som vyhral ďalší turnaj kde som dostal vlastne najlepšie ceny v živote mojej TT kariéry :p (už slušnejšia úroveň, ale tiež max 1.trieda), a na tretí deň som skončil 4. u Mivoja v Čakoviciach (kde bola účasť už naozaj slušná úroveň od troch hráčov 3.ligy- jedného nasadeného som porazil a on zrovna skončil nakoniec 2.)
Predpokladám, že každí z vás by si povedal, ty bláááho (nejde mi to ešte ani po 3 mesiacoch ako pravému čechovi :D) našiel som svoj zmysel a už nič iné nebudem skúšat ani testovať. Musím povedať, naozaj som nemal zlý pocit hralo sa mi dobre, nekazil som zrazu ľahké lopty, dával som životné "stop-bally", no stále mi tam niečo chýbalo aj keď body šli občas samé.
Pre tých čo ma nepoznajú tak hrám s materiálmi cca 7 rokov, a rozhodne nemám trávu na zakrytie bh slabiny softom, ba naopak bh topspin po pretočení na soft mám nepríjemnejší ako fh. To len aby nevznikol hoax, že tá tráva hrá sama a jediné čo potrebujete je to držať v ruke bez akéhokoľvek rozmýšlania a citu.
Nuž prvotné úspechy však po čase upadali, samozrejme bolo to zapríčenené aj tým, že som hrával max 1x do týždna po rôznych turnajoch a občas v dákom klube, pričom keď som na SK hrávam cez sezónu tak 3-4-5x do týždňa.
Nahal som to nalepené cca 2 a pol mesiaca aby som to vedel zhodnotiť objektívnejšie a proti rôznym úderom a hrácom, až minulý týždeň som nalepil naspäť Palio s hubou a nakoľko s ním hrávam už cca 5rokov pravidelne keď nerátam testovanie tak nepotrebujem dlhšie obdobie na zrovnanie.
A teraz sa po tomto bezpredmetnom obkece, čo Vám síce nezmenil život, ale možno zdvihol viečka pri rannej kávičke dostanem k postrehom :D

!!! PODSTATA
Hral som to iba s rovnakým drevom Re-impact Mephistol special (keby ešte niekto nevedel od Horala z fóra :) )+ rovnakým fh poťahom Palio HK1997 Biotech Max verzia
moja úroveň sa pohybuje už bohužial dlhšie obdobie 60%-70% 3.ligy na SK (pozor minulý rok som mal 28% v 2. :P) a v Čechách tvrdím po mojich skúsenostiach s hráčmi ako stred divízie bez problémov (pre mivoja čo sa po našom 12.pive so mnou háda :P, doterajšia bilancia v Prahe je s diviznými hráčmi bez pravidelného tréningu 6/5 z toho 3x som prehral 3/2 a bolo to 8.hráčov).

Príjem
OX verzia
Veľmi jednoduchý a presný, jediný problém nastával pri klasických dlhých bočných servách do bh čo sa používajú na obranárov, nešlo oto, žeby som to nedal na stôl alebo veľmi vysoko, skôr že tá spodná rotácia tam bola veľmi slabá a zraziť tú servu nad stolom sa mi nedarilo nakoľko tie servy sú na koniec stola. Snažil som sa, ale si to pretočiť a poslať bh topspin, ak mi to vyšlo 2-3x v prvom sete súpery to už prestali skúšať a pre mňa báseň začala.
Prečo báseň? Lebo akýkoľvek krátky servis som dokázal relatívne nepríjemne vrátiť alebo poslať trávovou stranou. A myslím, že pre väčšinu trávistou hrajúcich s OX krátky servis je čeresnička.
Zhodnotenie: Veľmi istý nepríjemný príjem pri krátkych servoch, pri dlhších menšia absencia spodnej rotácie, žranie rotácie zo servu skoro žiadne, skôr ma prekvapil občas nechutný náraz kde som čakal čop :)

verzia s Hubou
Tak tu už je to zložitejšie a treba viac rozmýšlať. Nemôžte ísť "skoro" do každého servisu rovnakým naklonením pálky alebo rovnakým pohybom ruky. Źranie rotácie je tu už trochu poznať aj keď sa niekto zasmeje, no dobrý hráč s dobrým sevisom vie dať naozaj toľko rotácie, že stači aby ste to zdvihli (nie kopec...)o 5-7cm vyššie a hneď vás odmení buď fackou alebo prudkým spinom kde chce.
Na druhú stranu je tu samozrejme odmena, že v porovnaní s OX sa dá vrátiť tá serva pokiaľ to neni náraz, s naozaj veľkou spodnou rotáciou alebo bočnou falšou čo často využíva napríklad Gionis. S otvorením krátkeho servisu je to aspoň u mňa dosť povinnosť, no v tomto musím uznať, že s OX to šlo jednoduchšie.
Jednoduchšie v tom, že naozaj nežrala žiadny spin, a s mojím "trávoútokom" pri príjme s hubou sa mi stane tak 25%, že mi to vyletí za stôl. No na druhú stranu 2 tý istý súpery (oba divízni hráči) s ktorými som hral v priebehu 2 týždňov mi povedali, že je to oveľa nepríjemnejšie s hubou a nevedia často čo v tom je.
Zhodnotenie: Istý a ešte viac nepríjemný príjem pri krátkych servoch pri dlhších je možnosť vyprodukovať naozaj viac spodnej rotácie ako s OX, no celkovo treba rátať, že odpustí menej chýb pri pohybe rukou a sklonu rakety ako OX.

Pink-náraz alebo čop pri stole
OX verzia
Tak náraz s trávou nie je skoro nikdy problém vytvoriť pre niekoho kto hráva s trávou dlhšie a pozná ju. S ox verziou mi to išlo najlepšie takým 30°naklonením dreva k stolu akurát na konci dotyku loptičky s drevom som to jemne podobral (ako keby som lopatkou vyhodil zeminu z kvetináča).
Čop pri stole som sa snažil hrať na zmetenie súperov rovnakým štýlom akurát som pred koncom dotyku loptičky s drevom zápästím spravil rýchli pohyb smerom dolu.
Zhodnotenie: Pri oboch úderoch nebola tá kazivosť zlá, kontrola bola v poriadku, skôr ide oto, že musíte proti akémukoľvek trošku lepšiemu hráčovi potom čakať topspin alebo útok po takomto pasívnom údere.

verzia s HUbou
Povedal by som, že tu to hrám pri náraze veľmi "špecificky" lebo väčšinou to zahrám pohybom ruky do pravej strany s tým, že raketa sa nepohne dopredu a je kolmo k stolu je to skôr také zrazenie nie pink. S hubou moc nepinkám to si väčšinou pretočim na soft, prišlo mi to vždy viac účinné.
Samozrejme pokiaľ ma niekto núti pinkať až príliš často cez zápas tak to naňho skúšam, ale vo všeobecnosti nie. Zato čop pri stole hrám s hubou ako od stola, akurát počítam väčšinou s tým, že tam bude menší čop.
Zhodnotenie: tu mi príde najväčšia výhoda OX v klasickom pinkaní a väčšej istote a asi bude so mnou väčšina súhlasiť preto nechcem polemizovať.

Blok/Čopblok/Zrazenie
OX verzia
Jednoznačne sa mi javila ako veľmi nepríjemná často mi prišlo, že som až dosiahol ten onen ospevovaný efekt "obrátanej rotácie". Toto je celkovo jedna z predností OX tráv a musím ju len potrvdiť.
Jediné čo mi príde možno trošku nevýhoda od huby je, že tie naozaj prudké spiny/drajvy atď sa mi zle tlmili. Určite je to aj praxou, a časom by som to možno vyladil lepšie, ale keď si hráč na tento úder zvykol
bol som nahratý nakoľko ak mal dobrý blok nemal som mu už ničím iným ako servisom uškodiť. Mal som jeden zápas s jedným mladým podľa mňa čoskorým 3.ligovým top hráčom z kraja kde bývam a aj keď so mu to 3x preblokol poslal ma 4x bez zaváhania.
Zhodnotenie: Slabších súperov totálne eliminujete a možte si ich vodiť po stole ako chcete, lebo nebudú vedieť čo do toho zahrať a nestihnú si zvyknúť.

S hubou
Tu platí čo som písal vyššie tlmí sa to síce vo všeobecnosti oveľa zložitejšia a treba mať oveľa väčší cit ako pri OX verzii, no ak Vám do toho niekto naozaj zrazu dá prudký spin tak nemusíte mať takú obava, že to skončí nevedmo kam len nie na stole ak ste všetk spravili v poriadku.
Zhodnotenie: Treba mať väčší cit, viac dávať pozor na sklon rakety, ale ak to zvládnete budete mať oveľa väčšiu kontrolu akurát mi to nikdy nepríde tak nepríjemné ako s OX pokiaľ sa jedná o technických hráčov a nie strelcov.

Útok
OX verzia
Je oveľa nepríjemnejšia ako hubová verzia to sedí presne ako v mojej staršej verzii aj tu pri plastoch, avšak rovnako som klasický drajv dopredu kazil viac ako s hubou, je to dosť aj o štýle pohybu ruky, sile držania rakety a návykmi, ktoré máme všetci iné.

S hubou
Ak chcete mať istejší útok trávou a viete, že Vám to stojí za viac ako nepríjemný, ale aj pre seba ryskantný útok chojte do huby. Podľa mňa je Palio s hubou vhodné na aktívny útok pri vysokej kontrole (tu možno by bolo pre taký štýl ako hrá Vixiv skúsiť New verziu na plasty ako som písal v minulej recenzii.

Obrana od stola
OX
Vrátite naozaj veľa lôpt, často mi stačilo tam dáko dobehnúť a ruku s raketou nemať ani tak správne aby som to vrátil.
No, ale nastal ten istý probléme s ktorým som po príchode plastov a tomto teste nerátal tak v takej miere.
Nič sa nezmenilo jednoducho nemám taký cit alebo ruku alebo techniku, ale proste agresívnejší väčšinou lepší hráči čo hrajú prudko drajvy a lineárne spiny tu OXku rostrieľaju a budete sa akurát rozčulovať, že to buchne do dreva ako pri strete atómovky a loptička sa často vymrští všade inde len nie stôl.

S hubou
Tu je pre mňa stále aj po toľkých testoch tráv s hubou Palio úplnou jednotkou aj v plastoch aj keď s plastami som skúšal síce len 4 :) Čop dokážete dať naozaj nepríjemný a s veľmi veľkou spodnou rotáciou, Curl P1 alebo Feint 2(ten som jediný neskúšal dlhšie ako na 10min od hráca) dávaju nižšie žiletky, no mne príde najlepšia spodná z Palia.

Jednodoucho tie mäkké zúbky mi na tejto tráve strašne vyhovujú a tá komplexnosť tejto trávy u mňa zaťial nenašla konkurenciu ani v plastoch.
Len som si len utvrdil, že na moju hru sa proste úplne hodí tráva s hubou. Ak chce niekto hrať podobne ako pri hre so sendvičom len nepríjemnejiše ale s dobrou kontrolou tiež odporúčam vyskúšať.
Napriek tomu nechcem zahadzovať myšlienku niekedy zas otestovať alebo prejsť na OX trávu, predsalen k určitým úderom bola výhodnejsišaj tá tráv

Ak sa to niekomu predsalen chcelo dočítať do konca hádam mu to aspoň trocha pomohlo a pokiaľ nie aspoň sa hádam trošku zabavil. :whistle:
taký mladý brčkatý s trávou
Re-Impact Mephisto speciál od Horala
bh: Palio CK531 0,9-1,1 classic verzia žltá
fh: Palio Biotech HK1997 23mm 39-41
v testovačke od Septembra:
Bh: Palio Ck531 OX classic
Poslední úprava: 1 měsíc 2 týdnů zpět od Mandor.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: MartyC, trener, iči, mandomando, koad, Jarek

Palio CK531 classic OX vs 1mm 1 měsíc 2 týdnů zpět #38222

• Klopič
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 193
Miško,
Až do konca som to nedokázal prečítať, ale uvidíme keď prídeš na tréning :TT1 :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Palio CK531 classic OX vs 1mm 1 měsíc 2 týdnů zpět #38226

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 33
Zaujímavé čítanie- dlžka mi nevadí- čítanie ma nebolí- zaujímavé veci čítam rád :P
Michal- obdivujem Ta, že máš stále to isté drevo :ok24
Mne hrubé balzy velmi sedeli- no ešte s hladkými trávami na hru na bloky a pri stole. No ale zase Pálio(so špongiou) mi nikdy neučarovalo :bum - škoda, že som ťa nikdy nevidel hrať.
Pri tomto čítaní sa mi zdá, že ti zmena na plast neublížila a nemáš s tým problém- či?
Co sa týka ox a špongia- kedysi dávno som si nevedel predstaviť ako hrať s ox- pripadalo mi to ako hra s doskou, no teraz sa mi zase zdá, že s ox viac cítim loptičku- :sezbl
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Palio CK531 classic OX vs 1mm 1 měsíc 2 týdnů zpět #38237

• ZMAS
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 15
No konečně!!!
dřevo TOPOL, bh-999T 0,5 fh-Milky Way NEPTUNE ox-zatím mimo provoz
dřevo TOPOL, bh-SD 40 0,5 fh-Dawei 388D ox

Palio CK531 classic OX vs 1mm 1 měsíc 2 týdnů zpět #38238

• Horal
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 33
No jo - trvalo mi to. :1cka
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Palio CK531 classic OX vs 1mm 1 měsíc 2 týdnů zpět #38239

• koad
  • Expert
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 27
Hoci nemam rad travu,travickarov,dokonca aj na kosacku flocim,miso tvoj clanok som precital do poslecneho pismenka...nieco som pochopil,z niecoho som :gr ,ved ma poznas
Donic Li Ping Kitex
Fh Gewo Hype XT 1,9
Bh Gewo Hype XT 1,7
alebo to iste,ibaze na
Btf Gionis All+
Prave som kolaboroval na gergelku ale sa s nou namakam,to je ine kakauko

Palio CK531 classic OX vs 1mm 1 měsíc 2 týdnů zpět #38244

• Mandor
  • Junior
  • Obdržená poděkování 11
Horal ak budeš mať možnosť príď niekedy do Voderad, alebo k Petovcom do Nitry, prípadne na Lajčiakov medzinárodný turnaj kde by ti miestečko isto našiel :) ,
No to drevo by si už asi nespoznal je akoby som to nazval "poznačené bojom" a počet ľudí čo sa ma spýtali, že či to mám 30ročné drevo alebo či to stálo 5euro to drevo radšej nepočítam... Ale tak testujem často aj iné drevá to zas nevravím, ale zatiaľ nič Mephista neprekonalo.
No s tým pocitom loptičky by som súhlasil čo ste sa zhodli s Pánom Součekom, nuž Ja som nedokázal tie prudké spiny a drajvy až tak cítiť a naozaj mi to skôr prišlo ako s "doskou" a to nemám to drevo rýchle...
Ale vo Voderadoch si zvyknem na večer alebo v Nedeľu ráno tiež vytiahnuť štvorcové drevo od Husárika a tam to s OX ide tlmiť nádherne a huba by tomu len uškodila, žial topspin s tým človek nezahrá aj keby tam bolo Tenergy :)
Emil no je to pre teba asi španielska dedina asi ako Ja keď čítam porovnanie Tenergy 64 a novej Rozeny :)
Stano veru už sa teším, no dáko ťa nevidno v súťažiach tak neviem, neviem či budeš môcť vravieť svoj obľúbený výrok: takto sa hrá v 5.lige :sezbl
taký mladý brčkatý s trávou
Re-Impact Mephisto speciál od Horala
bh: Palio CK531 0,9-1,1 classic verzia žltá
fh: Palio Biotech HK1997 23mm 39-41
v testovačke od Septembra:
Bh: Palio Ck531 OX classic

Palio CK531 classic OX vs 1mm 1 měsíc 2 týdnů zpět #38247

• Miko
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 33
Jen bych snad doplnil, že výsledná účinnost (NEPŘÍJEMNOST) trávy se hlavně odvíjí od schopnosti vlastního softového (sendvičového) útoku (protiútoku)a tím souvisejícího dobrého pohybu. Bez toho se nedá, na trochu lepší úrovni, uhrát slušný výsledek viz. např. níže vzpomínaný bekhendový (forhendový) topspin, či drajv.
Dřevo: Neubauer Titan, FL

Forhend: Xiom Vega Asia, max, červený

Bekhend: Tulpe 911 II, černý
Poslední úprava: 1 měsíc 2 týdnů zpět od Miko.

Palio CK531 classic OX vs 1mm 1 měsíc 2 týdnů zpět #38251

• Klopič
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 193
Stano veru už sa teším, no dáko ťa nevidno v súťažiach tak neviem, neviem či budeš môcť vravieť svoj obľúbený výrok: takto sa hrá v 5.lige :sezbl

Veru nevidno.... Po cca 40 tich rokoch je už asi čas skončiť so súťažným pingpongom. Tak som sa rozhodol. Tepláreň ma síce "láme" ísť hrať 7. ligu ale aby som pravdu povedal, príliš sa mi nechce.... Ale to rozoberieme pri :12drn

P.S. Soráč za príspevok mimo témy.
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black
Poslední úprava: 1 měsíc 2 týdnů zpět od Klopič.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik