ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Trávy pro aktivní hru, blok a kontr u desky

Trávy pro aktivní hru, blok a kontr u desky 1 měsíc 1 týden zpět #37150

• vixiv
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 61
Ahoj,
přemýšlím, že bych se po sezóně nebo v její půlce zařadil mezi trávaře.
Leta hraji s polotrávami typu dawei 388c1 a podobně, ale ta hra mi poslední dobou celkem začíná hořknout. Při komunikaci s jedním nejmenovaným prodejcem jsme došli k závěru, že by se dalo poměrně jednoduše přejít od těchto polotrav na útočnější trávy na houbě.
Znám jednoho kolegu, který poměrně slušně hraje s trávou podobnou hru co bych chtěl produkovat i já. Ta hra by měla být založena na příjmu vrchem, možnosti otočit pseudoliftem a rovný kontr nebo i několik kontrů za sebou - prostě tak jak to nyní hraji s polotrávou. Pasivní hra by měla být založena na nastaveném bloku nebo čopbloku. Vše platí pro hru u desky, čopovanou obranu hát neplánuji.
Nezajímá mě nyní jak hraje jaká tráva, ale spíše jaké jsou charakteristické rysy takových trav, které splňují moje představy a její zástupci. Jako příklad byla uveden Feint Soft.
Nejde nyní ani tak o výslednou prašivost trávy nebo destrukčnost, protože ta se nějak při aktivní hře s trávou očekává, ale kontrolu do oné rovné hry a celkovou ovladatelnost.
děkuji všem za reakci a případně je možné téma rozvést dále.
vixiv
Prkno: Waldner Senso Carbon JO Shape FL;
Fh: Butterfly Tenergy 05 2.1mm;
Bh: Palio WP1013 1.5mm, Dawei 388-C1 1.5mm
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Trávy pro aktivní hru, blok a kontr u desky 1 měsíc 1 týden zpět #37156

• navi
  • Nováček
Ahoj Vixive,
Před pár lety jsem hrál s dhs cloud and fo III. Lehce se s tim útočilo, dal se zahrát lift a byl to jakoby hluchý míč. Dobrý blok a dalo se s tím i chytit.
NA veteránském turnaji jsem s tím překvapil i libereckého paliotrávaře. Měl jsem tl. 0,5 na prkně andro off-.

Z mého pohledu 40-tiletého hraní s anti a trávou to byl nejsnadnější materiál na hru dopředu.
Brácha hraje s feint softem, což může být podobné - ale pro mě byl dhs lepší - a feintu za 3 měsíce vypadají čudlíky.
Čau Ivan

Trávy pro aktivní hru, blok a kontr u desky 1 měsíc 1 týden zpět #37165

• kabelka
  • Veterán
  • Kdo má rád pinec, má rád lidi!
  • Obdržená poděkování 60
Vixive, co nám to děláš. Takhle jsem tě se sendvičem neporazil a s trávou budeš ještě víc neřešitelná rovnice.

Můj postřeh opřu o testovací období cca před 7 lety. Léta jsem hrál s Feint Longem 3. Pak jsem chtěl něco víc nechutného, tak jsem zkoušel určité extrémy:

první extrém - příliš měkká tráva = Grass DTecs s houbou 1,5mm - No dejme tomu, že při hře vrchem je dosti nechutná, ale za jakou cenu. Vydržet zahrát ve výměně třeba 4x trávou vrchem a jednou přímej blok a ještě pinknout, to mi z toho hlava šla kolem. Velmi nekontrolované. Je to na úkor rychlosti. Je to pak hrozně na citovku. Nejoptimálnější je s touhle trávou hoblovat ze zádu.

Pak jsem přešel k druhému extrému -měkkej vroubek se silnou houbou =Dr. Neubauer Monster s houbou 2mm - snad jediná tráva, která má 2mm houbu. No je to jaksi zvláštní typ trávo-sendviče. Velmi pohodlné na obracení čopů nad stolem. Chová se to jak hodně měkkej soft, kterej nežere rotace. No ale jakmile se dostaneš dál od stolu, jsi na ráně jak tank na kterej míří protiankové střely. Vůbec se s tim nedá chytat, ledaže bys byl 5 metrů za stolem. Ale čop s tím taky nevygeneruješ. Srážecí blok nebyl vůbec nechutnej. Prostě záludnost nula.

Běžnej travař hledá něco jako svatej grál, prostě něco co bude zbraň pomocí obou extrémů. Každej víme, že taková tráva neexistuje. Takže asi půjdeš do kompromisu a budeš mít trávu se středně tlustou houbou, ale tvrdšími vroubky. Dalo by se to zobecnit. Čím tvrdší vroubky, tím více kontroly při kontrech a blocích. Větší nechutnost u tvrdších vroubků se asi dá docílit pouze jen tím, že by vršek vroubků byl hladší, ale tahle vlastnost byla po zákazu silně omezena. Dále asi platí to, že čím víc jsou vroubky od sebe, tím je pocitově tráva měkčí a čím je větší hustota vroubků, tím se docílí více pocitu tuhých vroubků.

Já našel kompromis v podobě Giant Dragonu Talon 1mm.
motýl - maďar Petr Korbel
Tibhar MX-P (max)
velkej drak Talon OX (1.0mm)

Trávy pro aktivní hru, blok a kontr u desky 1 měsíc 1 týden zpět #37168

• Hed
  • Senior
  • Obdržená poděkování 10
Svaty gral neexistuje....
Hledal jsem roky a vyzkousel kde co.
Posledni asi 2 roky vsechno od BTF
Skoncil jsem opakovane u Feint Long II na hoube 1.1.
Všechno jine bylo bud moc pomale nebo na blok moc rychle.
Als pozor.Velmi zalezi ma jake prkno to nalepis.
Ja tp mam na off+ Avalox MaWenge a na Avalox Hado
Poslední úprava: 1 měsíc 1 týden zpět od Hed.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik