ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Trávar proti trávarovi

Trávar proti trávarovi 1 rok 7 měsíců zpět #23780

• 72peter
  • Expert
  • Bekend neviem, forhend niekedy trafím.
  • Obdržená poděkování 30
Súboj dvoch materialistov, predovšetkým dvoch trávarov býva vždy veľmi špecifický. Tak iný, že nejaký laik si môže pomyslieť "vedia tí dvaja vôbec hrať pingpong"? Ano, súboj trávarov je špecialitka z ktorej si radi druhí uťahujú a komentujú napr. "keď sa dve trávy pobijú, ani divá sviňa si netrúfne určiť favorita zápasu"...

Z mojej "empirickej praxe" s trávou proti trávarom vyplynuli tieto skúsenosti:
1, pasívna hra (hlavne s pomalším drevom) je prípustná iba v prípade, že mám ROZHODNE lepšiu istotu v hre a nemám problém prijať servis. Potom môžem "pinkať" až kým druhý to nevydrží alebo nespraví chybu
2, ak má súper rovnakú istotu, treba dávať veľký pozor či nemá lepší topspin z forhendu, ak vie napr. dobre namotávať a pod. už je problém, vtedy treba tlačiť výlučne do jeho trávy (teda pokiaľ neotáča)
3, pomalé drevo je v nevýhode k rýchlemu (útočnému)! :dry: toto som si všimol už viac krát, že som ťahal za kratší koniec s trávarmi, čo mali OFF drevo! Moja pomalšia hra (s pomalším def drevom) im až tak nevadila, zato však vracali ostrejšie a nebezpečnejšie lopty nielen z forhendu ale aj z trávy (bekendu). Situácia sa obrátila v momente ked som dal Vodáka Taranis OFF (na forhende som si nechal carbonovu dyhu) na bekende s trávou Butterfly Feint Long II. Odrazu som bol nebezpečnejší ja, lopty boli rýchle, od trávy išlo to isté svinstvo ale v trosku vyššom tempe, ale so zachovaním istoty. Forhend aj do súperovej trávy bol rozhodne lepší, "pretlačil" viacej lôpt, ktoré by mi inak s pomalším drevom padali do sita. Dokonca som porazil najobávanejšieho trávara v 4.lige, s ktorým som dovtedy vždy jasne prehrával... Záver: rýchlejšie drevo a aktivita sú pri súboji dvoch trávarov výhodou.... treba si uvedomiť, že trávar neprichádza trávara "rozbiť" útočnou hrou ale bude aj tu hrať hlavne to svoje - kaziť hru bekendom a prípadne trestať forhendom
1, Butterfly Joo Se Hyuk DEF+ (old) F: Tenergy 25 2,1mm B: CTT Pogo 1mm

4.liga
Poslední úprava: 1 rok 7 měsíců zpět od 72peter.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: MartyC, mandomando

Trávar proti trávarovi 1 rok 7 měsíců zpět #23810

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 153
Plný souhlas. Co jsem si ještě všiml: vyplácí se trava s vysokou kontrolou , pokud travar útočí z bh. Rusivost trávy v takovém souboji hraje podružnou roli. Útok softem je pak jak už zaznělo rozhodující faktor. Další důležitou věcí je schopnost hráče číst hru a nasadit nejúčinnější taktiku na konkrétního soupeře.
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
"Das Ding fliegt wie ein toter Eimer"

Trávar proti trávarovi 1 rok 1 měsíc zpět #28336

• Alv
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
Mě se osvědčil útok. Samozřejmě neútočím za každou cenu, ale jak mám možnost snažím se okamžitě přejít do útoku. Většinou s travaři vyhrávám tím, že dokážu útočit trávou lépe než oni. A prvně útočím zásadně do trávy. Začínám už rychlým servisem trávou do soupeřovy trávy. Ve vráceném míči je minimální rotace. Pak už je na tobě, jestli zaútočíš trávou, nebo si přeběhneš na forhend. Útoč pokud možno drajvem, na topspin travař čeká, topspin je pro trávu živná půda. Je tu jedno ale, větší útočná aktivita s sebou nese větší riziko chyb.
Andro kinetic supreme hinoki zylon off-
F - Donic Acuda P3 2,0 červená
B - DINGO SWISS Zik Zak Ox černá
Poslední úprava: 1 rok 1 měsíc zpět od Alv.

Trávar proti trávarovi 1 rok 1 měsíc zpět #28365

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 153
Hraju teď s def dřevem a jak jsem si vždycky myslel , že je to nevýhoda , tak teď už vím , že každé má svoje a pokud hráč svůj matroš ovládá , tak je nebezpečný ať má trávu na def nebo off plus.
Samozřejmě volba dřeva ovlivňuje taktiku a záleží zda ox či houba a jak tlustá.
Podobně jako Alv jdu s travařem přes trávu a snažím se ho z obou stran rozumným spůsobem vyútočit.No a aby si nezvykl prokládám i hru do jeho fh , měním neustále servis a příjem.
je třeba využít toho , že z trávy se hůře útočí .
Jako poslední perlu - užívám hodně dlouhý servis s boční falší. Blběji se jim to bere.
Teď jsem zřejmě prozradil většinu svého know how na hru proti matroši...:-(
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
"Das Ding fliegt wie ein toter Eimer"

Trávar proti trávarovi 1 rok 2 týdnů zpět #29258

• 72peter
  • Expert
  • Bekend neviem, forhend niekedy trafím.
  • Obdržená poděkování 30
Přesně tohle jsem potřeboval slyšet :dik
1, Butterfly Joo Se Hyuk DEF+ (old) F: Tenergy 25 2,1mm B: CTT Pogo 1mm

4.liga
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik