ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Plast a obrátenie rotácie

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12031

• molnipat
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Zdravím páni, po dlhšom čase sa mi podarilo dostať na toto fórum keďže som chodieval iba na to ktoré sa zrušilo. Pred pár dňami som však odohral jeden tréning s platovými loptičkami + súťažný zápas s celuloidom s veľmi kvalitnými súpermi. To ma prieviedlo vytvoriť toto vlákno.

Tak začal by som tréningom s plastom: pred týždňom som si mohol poriadne na tréningu otestovať platové loptičky čo sa týka softu aj trávy. Čo sa týka plastu to čo sa tu popísalo sa mi potvrdilo. Životnosť bude asi veľmi malá pretože po 1,5 hodine tréningu 1 loptička z ničoho nič praskla.
Hratelnosť: úbytok rotácie značný. Keďže hrávam pri stole dá sa povedať na obrátenie rotácie ako aj väčšina hráčov s trávou Ox bude to zrejme pre nás zlé.
Forhend mi vyhovoval išlo hrať pekne hlavne rovné údery a nebol problém si zvyknúť. Tráva: súper nemal až taký problém vraciať údery a čítať hru. Hral som jeden zápas s hráčom ktorého som bežne porážal ľahko tu som sa s ním ale riadne nadrel. Jednoznačne úbytok obrátenia rotácie. :(
O 3 dni na to som hral súťažný zápas proti dvom hráčom z našel súťaže ktorý patria medzi tých najlepších. Obidvoch sa mi tesne podarilo poraziť (3:2). Po týchto zápasoch som si ale uvedomil že mi veľmi dobre fungovala tráva a obrátenie rotácie a keď sa do toho pridal aj Fh boli to krásne zápasy. Avšak viem že ak by sme hrali s plastom určite by som to prehral pretože tráva by tak nefungovala a v útoku dominovali viac oni. To ma priviedlo aj k otázke alebo tejto diskusii. Prosím Vás o Vaše skúsenosti a rady hlavne hráčov s trávami. Moje otázky sú:
Riešite už tento problém? Ak áno, riešili ste to výmenou za nejaké iné poťahy alebo drevá ktoré sú v tomto efektívne? Aké drevo je najlepšie na obrátenie rotácie. Počul som veľa vecí od carbonu až po def drevá. Ja používam Andro Kinetic Record OFF a zatiaľ to stačilo a vyhovovalo. Pomáha nejaké fólia pod poťah na obrátenie rotácie? Vopred vďaka za každú radu. :12drn
Andro Kinetic Record OFF
FH - Stiga Calibra Tour S max.
BH - Bomb Talent OX

Súťaž: 4. liga (KP2 - KS2)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12032

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 91
Ahoj Molnipat veľmi si ma týmto článkom potešil lebo sa môžem s niekým baviť na odbornú tému môjho problému a nie len tak všeobecne smajlíkovo ;) na dve nesúvilé vety aj keď 90% fóristov tu fakt má odborné vedomosti a veľmi si ich vážim.Tento uvedený Molnipatov problém trochu rozvediem lebo hrám tiež na obrátenie rotácie pri stole čopblok s oxkou na vyložene rýchlom hinokicarbóne Xiom Strato s Tibhar Grass dtecs OX. Forhend :Andro Rasant 2,1mm.Úbytok rotácie väčšej loptičky viac škodí tomuto štýlu hry ako útočníkovi.Loptička vplyvom menšieho obrátenia rotácie vyskočí nad sieťku oveľa vyššie ako doteraz čo pre dobrého smečiara je lahôdka ako na podnose.Dobré potopenie lopty s väčším priemerom plastu 40+ sa dá dosiahnuť aktívnejším blokom na čo treba mať v prvom rade dobrý cit, rýchlejší aktívnejší pohyb a predurčený materiál.Aj ja ja som už odohral pár zápasov s novým plastom a je to katastrofa.Najlepšiu a najkontolovanejšiu náhradu na tento štýl vidím v DHS C7 OX -polotráva pre aktívny blok so širokými vrúbkami 1,8mm dľžkou 1,4mm.Tenké vrúbky sú vhodnejšie na čop meter alebo viac od stola preto väčšina tráv ktoré sú mometálne v tomto rozmedzí nepoužitelné na tento štýl obrátenia rotácie.Tibhar síce má vrúbky 1,8 mm široké ale sú pružné čo plastu 40mm+ nevyhovuje lebo tá pružnosť odstredenia pri pasivbloku urobí výškový skok a to je zlé.Tu budú mať výhodu sendvičiari s trvdými a širokými vrúbkami ktorí loptu dokonale potopia tak aby útočník nemohol len tak ľahko zaútočiť.Fólia jednoznačne áno zatlmuje prudké nárazy a zlepšuje kontrolu.Dúfam že tu zas nebude niekto riešiť iný ako tento štýl a dávať rozumy keď nehrá čopblok a tvrdiť že nič také nepociťuje pri novej lopte keď nikdy nehral tento štýl.Bavíme sa len čisto o tomto štýle nič viac.Molnipat ak Ti môžem poradiť treba ísť do Off+ dreva aby kontakt lopty s drevom bol čo najmenší.Ja Tibhar grass dtecs OX vymením za buď Martyho Milky Way 955 OX čo je tráva predurčená na aktívny blok alebo DHS C7 OX-polotráva s tvrdými zúbkami na aktívny blok.Pasívny a efektívny čopblok ktorý sa hral dať doteraz s menšou loptou končí a bude potrebné prejsť s iným materiálom predurčeným na aktívný blok kde loptička bude potopená oveľa viac čo si vyžaduje rýchlejší pohyb a prácu nôh ako doteraz.Prajem šťastnú ruku pri výbere materíalu ako aj hre s novou potvorou. :ping
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:TIBHAR MXS 1,9mm.
BH:NEUBAUER AGRESSOR 1,3mm
4.LIGA.
Poslední úprava: 3 roků 8 měsíců zpět od iči.
Poděkovali: player, Andrisko

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12034

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Nechcem tu zasahovať, lebo nehrajem tento štýl a vôbec nie som odborník, no rád sa nechám poučiť a tak mám otázočku- čo to znamená- potopenie lopty?(nikde som tento termín nenašiel). Dakujem.
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12035

• molnipat
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Iči ďakujem za odpoveď. Je to naozaj škoda túto sezónu sa mi zatial nesmierne darí mám len pár prehier a dovolím si tvrdiť že trávu a drevo som doladil výborne a dokonca sa pridal aj forhand. Ale to všetko bohužiaľ skončí.
Skúšal som si už aj nejaké trávy s hubou ale ak už si na niečo zvyknutý je to ťažké. Máš pravdu v tom že tu už asi pasívny blok alebo čop-blok fungovať nebude a bude nutné ísť do toho aktívne. Rozmýšľal som aj nad tým že začnem hrávať čop zo zadu, nohy na to ešte mám a keď som videl aj profesionálne zápasy s plastovými loptičkami tak tým obranárom to celkom šlo a ten čop tam bol dostatočný.
Ale najradšej by som chcel ostať pri Ox. Ja ešte stále dúfam že príde nejaký výrobca ktorý vytvorí niečo pre nás. Nejakú novú trávu alebo polotrávu. Ale to je len môj sen.
Tie 2 poťahy ktoré spomínaš som ešte v ruke nemal ale je to zaujímavá možnosť.
Na ďalšom tréningu skúsim s plastovými loptičkami niečo vymyslieť. Mám doma nejaké zásoby materiálov a skúsim možno niečo vybrať aj keď veľkú nádej tomu nedávam.
Nikdy som však neskúšal sendvič a to ma celkom láka tak uvidím a mám doma aj nejaké anti myslím že yasaka antipower tak to skúsim aj s ňou.
Som z toho dosť zúfalý naozaj som zo svojou hrou teraz veľmi spokojný a nechcel som ju meniť.
Chcel by som sa možno ešte opýtať hráčov ktorý hrajú s trávou ale používajú hubu ako sa im hraje s plastovými. Či majú podobný problém.

Horal možno ti je to lepšie ukázať ako vystveliť.

Potopenie lopty znamená zaborenie sa loptičky do čudlíkov. Ak je čudlík dlhší loptička sa za zaborí hlbšie a následne rotáciu otočí. Ak sú zýbky široké nizke a bližšie pri sebe tak sa loptička do nich až tak nezaborí. Tomu sa myslím hovorí sendvič a dá sa s ním hrať aktívny blok.
Andro Kinetic Record OFF
BH - Bomb Talent OX

Poslední úprava: 3 roků 8 měsíců zpět od molnipat.

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12036

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Dakujem.Viem čo to je ak musíš zmeniť zabehnutý(a účinný) štýl - vieš čo to bolo po zákaze hladkých tráv? A ked spomínaš anti- mne velmi sedel antipower(no vtedy-po zákaze hl.tráv- som hral iný štýl ako teraz)- pri stole, bloky a útočne vrchom.
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12037

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 36
to molnipat: tvému vysvětlení potopení lopty od tebe beru a i rozumím. Předpokládám, že jsi si přečetl ičiho teorie ohledně potápění lopty na travách polotrávách a sendvičích. Protože jsi nezareagoval na rozpory v ičiho příspěvku, tak musím já.

Nerozumím tomu co iči píše, vlastně si odporuje a v jedné části svého příspěvku silně protiřečí.

citace iči: Tu budú mať výhodu sendvičiari s trvdými a širokými vrúbkami ktorí loptu dokonale potopia tak aby útočník nemohol len tak ľahko zaútočiť.

To si přeci dokonale odporuje. Do sendviče se širokými a tvrdými špunty se ani při aktivním bloku lopta moc nezaboří.

Buď iči myslí potopením lopty úplně něco jiného než ty a pokud myslí to stejné co ty, pak by si měl po sobě přečíst co napsal.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX / Pimpelark Vobler

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12040

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 91
Treba to Joha vyskúšať na netočivom sendviči,aktiv blok lopta sa síce toľko nezaborí ale tým pádom uhol dopadu s nízskym odskokom urobí približne tú istú prácu a podobnú energiu ako odstredenie a zaborenie lopty pri pasívnom príjme čopblokom trávou s vyšším spin zvratom.Sú netočivé sendviče a polotrávy ktoré som mal spomenúť pri objasnení problému s ktorými to ide takto hrať a ešte dodám že najviac tento pobodobný efekt sa prejavuje pri sendviči či polotráve bez špongie.Pri točivých a spinových sendvičoch a polotrávach so špongiou či bez tento efekt nie je možný.To len tak na objasnenie Johovi ktorému som problém mal podrobnejšie popísať lebo on aspoň vie kde je sever.Ja to mám vyskúšané a teóriu radšej si potvrdzujem na stole.Posledne mi poslal Tibi Klampár točivý sendvič OX GLOBE 889-2 za čo mu ďakujem lebo som chcel zistiť nakoľko je to veľmi točivý sendvič ale bez špongie či tento efekt sa dostaví ale bohužiaľ moje predtuchy za stolom sa potrvrdili že nie lebo to ide iba vrúbkami netočivými s menším spinom a nie veľkým trením.Ešte dodám veľmi mi pomohol Pata ktorý mi tu chýba lebo by som mu rád odporučil poťah s ktorým hráva už dva roky sendvič Neubauer Leopard s 1,0mm špongiou. Tento poťah s ox verziou a tomto štýle hry bude peklom pre útočníkov.Jediné čo mne tu vadí že aj keď vrúvbky sú menej točivé je dosť rýchly oproti mojim už vybraným poťahom na novú dobu.Globe 889-2 vrúbkovaná guma má kužeľovité pupáčiky podporujúce spin do maxima a tam sa ten efekt skrátka nedostavil aj keď je to nepríjemné svintvo čo s toho poťahu ide pri 40mm+bal O :1ka :laugh: .Možno si viacerí pamätáte na starom fóre eu asi tak pred rokom a pol som založil vlákno sendviče v ox verzii pre čo asi? O ktorom sa toľko popísalo a malo neskutočné množstvo príspevkov,skvelých ohlasov ktoré mi pomohli už vtedy nájsť recept ako s mojím štýlom hry na bekhendovej strane sa najlepšie prispôsobiť novej plastovej lopte korá tomuto štýlu hry nežičí na čo upozorňuje Molnipat. Ak budete za stolom aspoň s polovici venovať toľko úsilia a času spinreverznému bloku,čopbloku čo ja tak potom tých Molnipatovcov bude viac lebo viem aký má problém a ako mu pomôcť.Asi som trochu tu pre viacerých predbehol dobu za čo bohužiaľ nemôžem.
4.LIGA.
Poslední úprava: 3 roků 8 měsíců zpět od iči.
Poděkovali: mandomando

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12043

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 36
citace iči :
Treba to Joha vyskúšať na netočivom sendviči,aktiv blok lopta sa síce toľko nezaborí ale tým pádom uhol dopadu s nízskym odskokom urobí približne tú istú prácu a podobnú energiu ako odstredenie a zaborenie lopty pri pasívnom príjme čopblokom trávou s vyšším spin zvratom.

Ano iči, výsledkem změny stylu (aktivní blok a aktivní úder vrchem a změny potahu) bude jiná nepříjemná dráha letu míčku s nízkým odskokem.

Tento jev je u některých trav a sendvičů zvláště významný a dosti dlouho znám a mnohými hráči využíván a v době plastové bude využívan ještě více. Nepředběhl jsi dobu a nic objevného nám nesděluješ. Přesto ti patří dík za příspěvky do tohoto vlákna. Protože vhodné potahy pro tuto hru je potřeba dát ve známost ping. pongové veřejnosti.

Pro mnohé trávaře kteří budou toto chtít odzkoušet, spíše nastane problém jak to s tím potahem hrát. A to zvláště dlouholetí travaři, nebo ti kteří nikdy nehráli z bh. klasicky vrchem. Jejich ruka je už takzvaně zparchantělá a léta hry s trávou je odnaučila jít klasickým aktivním blokem proti míčku a i vrchní útočné údery se často podobají úderům
jak to hrál legendární dr. Neubauer. Takže uvidíme jak se ujme tato avizovaná změna stylu a potahů. Jestli výrobci půjdou tomuto naproti nevím. Myslím, že mnoho již nevymyslí. Odzkoušeli si to již v rámci vývoje trav a výsledkem jsou různé trávy, polotrávy a sendviče, které by mohli být a snad i jsou pro tuto hru vhodné. Budou dělat jen obvyklé marketingové triky se změnou názvů a všelikými opěvujícími slogany.

Jinak závěrem přeji všem úspěšný přechod na plasty a trávařům obzváště.
Photino
Poslední úprava: 3 roků 8 měsíců zpět od joha1.
Poděkovali: iči

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12048

• molnipat
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ja ičimu dobre rozumiem a súhlasím s jeho teoriami aj keď čo sa týka sendvičov tam som dosť neskúsený. Podľa mňa sa tu zbytočne rieši zaborenie loptičky a podobne. Pre mňa je dôležité nájsť alternatívu za naše trávy.
Čo je jasné je že už nebudeme môcť hrať pasívne údery pretože ten efekt tam už nebude, takže bude nutné hrať aktívne. Otázkou už len ostáva s čím.
Ako tu už bolo spomenuté ten sendvič je asi najlepšia voľba ( krátne a široké vrúbky) avšak ja s nimi nemám veľa skúseností a dosť sa toho bojím ako by mi to s ním šlo.
O pár dní na tréningu sa pokúsim urobiť niečo s anti. Dosť ma zaujala značka Der Materialspezialist ktorú som chcel už dlhší čas vyskúšať ale nejak nebol čas. Ponúkajú slušné ale trošku drahé poťahy.
Mal by som ale ešte otázku na Horala:
Skúšal si už plastové loptičky? Vidím že v popise máš grass 1.2. Ak áno ako sa ti s tým hralo? Cítil si zmeny pri pre s hubou?
Pred touto sezónou som skúšal trávu s hubou a nebolo to zlé takže zvyknúť by sa možno dalo s nimi aj na plasťáky.
Ja si myslím že si treba brať príklad z väčších hráčov ako sa s tým vysporiadajú. Hlavne napríklad obranári, neverím že napríklad joo se hyuk teraz prejde na nejaký sendvič a bude hrávať aktívne bloky. A keď som si pozrel nejaké videá s plasťáky tam mu to stále šlo chytať zo zadu s dobrou spetnou rotáciou. :bum
Už možno vymýšľam, ja som nikdy nechcel hrávať klasickú modernú obranu ale zas aktívny blok zo sendvičom ma tiež veľmi neláka. :S
Andro Kinetic Record OFF
BH - Bomb Talent OX

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12051

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Vyskúšal som toho dosť- je pravda, že v dobe hladkých tráv som hral niečo iné- viac pri stole a útok. Po ich zákaze som skúšal nájsť (a nielen ja ale aj napr.dr.N.) niečo podobné- jeho trávy, a rôzne iné, anťáky- od Btf, GD, Donici, Yasaky atd, ba skúsil som aj nejaký sendvič- od dr.N, poltrávu. No nič nebolo celkom také isté a postupne som prešiel na iný štýl. Nebavilo a nebaví ma hrať pri stole a tak hrajem asi"klasiku"-bh- dalej od stola, čop, a sem tam útok.
S plastom som trochu hral(s 2. značkami) a nejaký podstatný rozdiel som nevidel- ba ani nejaký vysoký odskok loptičky. No možno je to treba skúsiť viac.
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox
Poslední úprava: 3 roků 8 měsíců zpět od Horal.

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12058

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 36
citace molnipat:
Ja si myslím že si treba brať príklad z väčších hráčov ako sa s tým vysporiadajú. Hlavne napríklad obranári, neverím že napríklad joo se hyuk teraz prejde na nejaký sendvič a bude hrávať aktívne bloky. A keď som si pozrel nejaké videá s plasťáky tam mu to stále šlo chytať zo zadu s dobrou spetnou rotáciou. Už možno vymýšľam, ja som nikdy nechcel hrávať klasickú modernú obranu ale zas aktívny blok zo sendvičom ma tiež veľmi neláka.

Jaký si prosím tě chceš vzít příklad. Joo přeci nehraje to co ty . On tam ty rotace spodní stejně bude mít. Blok s trávou jsem ho viděl zahrát opravdu minimálně a zrovna tak jiní. R. Filus a další. V těch nejvyšších patrech to
u stolu aktivně s trávou nikdo nehraje. Konec konců, ty sám jsi to vlákno
založil a postesknul jsi si , že ty reverzní rotace při plastech už nejsou takové a že budeš mít problém. Oni už dávno nejsou takové jako byli při hladkých travách a taky nějak hrajeme dál. Pokud se někdo z nás (trávařů) nedobere ke vhodnějšímu potahu, tak bude hrát každý s tím čím hraje.
Myslím, že mi už žádnou díru do světa neuděláme a jestli budem hrát o soutěž níž, díky výsledkům jejich příčinou je plast, tak se svět nezboří.

Ale tímto obdivuji každého kdo bude hledat pro sebe to nejlepší.
Mně jen případlo, jakoby z tebe zavanul lehký pesimismus.
Photino

Plast a obrátenie rotácie 3 roků 8 měsíců zpět #12062

• molnipat
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Joha príklad z joo by som si vzal ten ze by som presiel na trávu s hubou a hral klasickú obranu. Ak to jemu ešte stále funguje tak prečo to neskúsiť.
A čo sa týka toho že by sme ostali pri tých materiáloch ktoré používame teraz súhlasím. Zrejme už žiadnu dieru do sveta neurobíme a to že spadneme možno o niekoľko miest nižšie tak s tým sa možno niekto zmieri, ja však stále hľadám alternatívu pretože by som sa chcel aspoň udržať tam kde som teraz. :TT1
Andro Kinetic Record OFF
BH - Bomb Talent OX

Plast a obrátenie rotácie 2 roků 7 měsíců zpět #23283

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 229
Hrál jsem cca 5 let s MW 955 OX.Před MW jsem hrál cca rok s Palio CK 531A.
Před sezonou jsem přešel na dřevo Chen Weixing def+.
Kupodivu trávě to při hře u stolu moc nepomohlo - sice tráva spomalila ,ale i při celuloidovém balónku byla oproti předchozímu hinokarbonu off+ žravější.
Hra od stolu se zlepšila ale to moc nehraju.
Nicméně na plast na JCWX MW v OX byla žravá ještě víc a příjmový pink skákal nahoru , bez falše do svíčky a soupeř mně odstřelil jak asfaltového holuba . :asthanos
je to přesně o to zaboření - větší koule se mezi tuhé vroubky nedostata , stabilizační rotace bylo s plastem také míň a tak balon odskakoval
Tak jsem nalepil MW na houbě a grass na houbě.
Obě travky fungují na tenké houbě na plast lépe než OX verze mojí oblíbené MW.
Plochý odskok , ve spodku čop , od stolu ještě větší čop , variabilita úderů i rotací.
Samozřejmě pasivní blok s nastavením travky neúčinný , obrácení rotace minimální.
Třeba hrát aktivně - čopblok , stranový blok , kontr , smeč ...
Zato vzrostl potenciál hry vrchem.
Zatím jsem propadl Grassu D. TecS a jeho potenciálu , , ale mám v záloze i alternativní kombo s MW 0,6mm – zkoušeno krátce , ale dělá to přesně to proč jsem tam tu houbu dal..
Doporučuji na plast vyzkoušet tenčí houbu , pokud jste hráli softem z bh , umíte to a i s travkou nehrajete laserové strkání.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
Poděkovali: Machy

Plast a obrátenie rotácie 2 roků 7 měsíců zpět #23285

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 91
Presne ako popisuješ Marty plastová lopta je väčšia tým pádom mylky way ox má dva nedostatky aby to potopenie a zaborenie oproti celuolidu bolo väčšie.To prvé si už vystihol celkom presne tenká hubka pomáha tomu zaboreniu viac na plast a ten druhý nedostatok pramení v príliš malých rozostupoch čudlíkov ktoré sú nahusto pri sebe.Preto grass na plast vplyvom väčších rozostupov čudlíkov s tenkou špongiou je zatiaľ najideálne riešenie škodlivosti aby ťa útočník len tak neodstrelil,bol tam ten plochý odskok ktorý popisuješ čo neumožňuje útočníkovi do všetkého ísť ako sa mu zachce.Na spodné údery je to ok na výpadové údery a hru vrchom zas malý rozostup skôr napomáha kontrole ale až tak neškodí je to dvojsečná zbraň.Tam treba hľadať v parametroch trávy s maximálnym rozostupom čudlíkov od seba aj na úkor kontroly ktorú skúsený trávar poctivým tréningom zvládne.
4.LIGA.
Poslední úprava: 2 roků 7 měsíců zpět od iči.
Poděkovali: MartyC

Plast a obrátenie rotácie 2 roků 7 měsíců zpět #23287

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Iči , perfektní doplnění!
Rozteč čím nižší, tuhost čím vyšší - tím plast více odskakuje s menší rotací.

Imho je to na plast tak , že by se dalo vyrovnat něco i ohebností čudlů.
Použít např. ohebnější Curl P1R místo Grasse D. TecS a pokud je jejich rozteč podobná (což nevím) , měl by se efekt plastu zčásti srovnat.
Při pasivním bloku s trávou orientovaném na obracení rotace a tlumení prudkého TS působí ohebnost čudlů jako brzda.

Houba opravdu vnoření míče pomáhá - zvýší kontakt a zaboření , za cenu snížení rotace v pasivním bloku.
Nicméně při aktivním čopbloku může houba naopak rotaci zvyšovat.

Každý najdeme svoji cestu.

Imho ale pro travaře není cesta sendvičů a polotrav , právě z výše uvedených důvodů - rozteč a tuhost čudl§ a z toho pramenící nižší účinnost pasivní hry.
Pokud travař ale přejde na aktivnější sendvičoě orientovanou hru , fungovat to bude.

Pokud se se sendvičem hraje sražený blok , míč padá a je velice těžké ho odehrát zpět - tohle umí Wanna.

jedná se ale o úplně jiný mechanismus , než u pasivního bloku trávou.
Donic Baracuda 2,0mm
Poslední úprava: 2 roků 7 měsíců zpět od MartyC.

Plast a obrátenie rotácie 2 roků 7 měsíců zpět #23298

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Po diskusiách o škodlivých sendvičoch- napr. Killer- som ho vyskúšal- no žial nič pre mna :bum - nevedel som s tým dať žiadny čop- padalo to rovno na moju stranu :angry: . Včera som krátko skúsil drevo Vodák speciál :P vyrobené pre mna s Curl P1 1,0- no čo to robilo :mnmn - čop robil opačnú rotáciu loptičky(aj ked zatial velmi vysoká loptička), no kolega agresívny topspinár nevedel čo s tým- také niečo som už dlho nevidel- bud to netrafil, alebo to dal za stôl- vysoká loptička, no so spetnou rotáciou- no zatial som to dal bokom, lebo mi robil problém vrátiť to vrchom - ale bolo to niečo neuveritelné- no kedže mi sedí môj aktuálny materiál, tak som to zatial odložil- ale iste to po sezone viac vyskúšam. Drevo- hrubá balza- tie mi velmi sedia.
Píšem to kvoli tomu, že P1 je niečo iné ako Grass ako tu presne opisuje Marty aj ked možno by to chcelo skúsiť tenšiu špongiu(bloky skoro vôbec nehrajem ;) ).
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox

Plast a obrátenie rotácie 2 roků 7 měsíců zpět #23302

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 91
To čo popisuješ Horal je síce pekná vec s tým čopom ale nemá to nič spoločné s témou plast a obrátenie rotácie tkzv spin reversal je hra blízko u stolu čo sa týka bloku alebo čopbloku po odskoku loptičky nie klasický čop zo zadu s tým to nemá absolútne nič spoločné.
4.LIGA.
Poslední úprava: 2 roků 7 měsíců zpět od iči.
Poděkovali: mandomando

Plast a obrátenie rotácie 2 roků 7 měsíců zpět #23303

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Ved ja stále píšem, že hru ako hraje napr. Marty tj, bloky a pri stole- nehrajem(mám ukážky jeho hry), ale o zabáraní loptičky, rozostupoch a ohybnosti čudlov to je.
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox

Plast a obrátenie rotácie 2 roků 7 měsíců zpět #23332

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
no pokud by ten čop z Curlu byl u stolu po topspinu , bylo by to k tématu.
Právě Curl při aktivním čopbloku , tj. pohyb shora dolů a mírně do předu , pálka jako při pinku ale kolměji , sražení míče ve vzestupné fázi by mohl být velmi účinný.
Otazník je zda je CP1R v 1mm u stolu uřiditelný co do délky.
Právě aktivní čopblok je u třecí trávy klíčový a houba by mohla obrácení rotace ještě při aktivním úderu zvýšit .
To byla i moje úvaha proč Grass na houbě a klaplo to.
U plasťáku je ale hodně důležité , jaký TS přijde.
Po např. Tibhar evo kdy je rotace vysoká je hra téměř jako s celuloidem , když má soupeř méně točivý potah tak je to taková "koupalištní kontrovačka".
Donic Baracuda 2,0mm

Plast a obrátenie rotácie 2 roků 7 měsíců zpět #23343

• Horal
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Kolega z á-čka(3.liga) je tvrdý topspinár a iné ani nehraje :) , no mal by to byť čop :dry: ale trochu za stolom. Hraje to tvrdo- s Baracudou.
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik