ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Grass dtecs

Grass dtecs 2 roků 9 měsíců zpět #11686

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Počul som, že sa bude vyrábať táto tráva aj v hrúbke 0,5 a 0,9. Nepočuli ste o tom niečo?
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Grass dtecs 1 rok 11 měsíců zpět #20592

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Ano, počuli, ba už sa aj vyrába- a je vraj fajn :P :vine
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Grass dtecs 1 rok 10 měsíců zpět #21007

• Božena
  • Junior
  • „Šťastie je iba sen, bolesť je skutočná.
mám uvedenú trávu môžem zaslať, nová len test.
D: Vodak Diolen Control All+
B: Tibhar Gass D Tecs OX
F: BTY Tenergy 05 FX

Grass dtecs 1 rok 9 měsíců zpět #22456

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 153
Když už tady to vlákno je , pár postřehů z prvního ohledání Grasse D. TecS 0,6mm , srovnání s MW 955 OX :
-Tráva má ohebné čudly s tenzorickým efektem.To umožní tlumit bloky u stolu a zároveň to ruší.
-Tráva má rozestupy čudlů dál od sebe než moje předchozí MW 955 OX , se kterou Grass srovnávám.
-Opět rušivost stoupá.
-údery spodem jsou plošší , míč nevyskakuje , rychlost je o fous fyšší než u MW.
-údery vrchem jdou překvapivě dobře - zřejmě pomohla tenká houba a mám samozřejmě novou verzi Grasse s 1,95mm dlouhými čudlíky.
Je nutné ale počítat s daleko vyšším ohybem špuntů než u MW a vést údery mírně jinak.
Odměnou je nechutnější plošší let a vyšší deceptivnost.
Hrál jsem s tím hlavně tréninkové zápasy a nešlo úplně za roh experimentovat , ale náhodně se mi kromě standardních úderů povedl i trávospin , který využil ohebnosti špuntů - míč jakoby rozhrnul čudly a projel čudlama tak , že to vytvořilo softově vypadající trávospin a soupeř nedokázal reagovat.
Řekl bych ,že Grass na houbě má tdokonce nepatrně vyšší kontrolu než MW 955 OX a je to jednoznačně houbou.
MW s houbou má ještě vyšší kontrolu , ale míče jsou více jak ze sendviče.
-Blok s Grassem jde i prudký TS , je třeba samozřejmě hrát blok aktivně.
Pasivní blok není doménou tráv s povoleným třením , Grass jej zvládá relativně dobře a blíží se hladké trávě nejblíž ze všech potahů co jsem testoval , ale hladká tráva to není.
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC COPPA X1 Turbo Platin 2,0mm red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
"Das Ding fliegt wie ein toter Eimer"
Poděkovali: Machy, Mirek, trener, iči, mandomando, mirecV

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22870

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Přetože v jednom týmu jdeme do divize a v druhém jsem jako záchranná brzda před pádem do okresu , po dvou tréninkách Grass na houbě Gold Way 0,6mm nasazen do ostrého mače kp2-kp1.
Postřehy:
1.Hra s Grassem oproti MW je jaksi více-rozměrná...Je to jako let vrtulníkem oproti jízdě autem...Daleko více variability , možnost větších rotací , blok jde změnou pohybu variovat a tlumit...Potah je rychlý a nebezpečný pro soupeře.

2.Musím říci ,že to klaplo na výbornou a víkendová bilance 10:0 o tom něco řekne(vím ,mohlo by to být ještě lepší - nebo ne? :asthanos )...

3.Samozřejmě je to něco za něco a vyžaduje to zkušenou ruku , jinak je hodně jednoduché udělat chybu....

4.V zápasech jsem hrál daleko více spodem - Grass jsem neměl tolik v ruce a navíc ve spodních úderech byl tak nebezpečný , že mi přišlo nerozumné riskovat.
Všiml jsem si , že chyby dělám hlavně při limitních úderech , které s předchozí trávou bez houby s tuhými čudly u sebe vlastně ani nešly hrát.

5.Hráli jsme s celuloidem , ale mám dobrou zprávu pro lidi co hrají s plastem - s plastem hraje Grass na tenké houbě snad ještě lépe...Vlastně kvůli plastu jsem jej vůbec testoval...

Závěr: Samozřejmě jsem v podstatě na začátku cesty a kompletní sehrání se s potahem bude vyžadovat daleko více času. Pak očekávám větší jistotu , účinnost úderů a nové "signály" umožněné právě variabilitou trávy.
Existují určitě alternativy - Hellfire , LSD , Donnerglanz či Superwall , nicméně až čas ukáže , zda něco překoná rozšířenost uvedené trávy.
Právě na plast , který hraje pomaleji , je větší a má menší rotaci , má poměrně rychlý Grass s docela velkými rozestupy špuntů a stále jednou z nej rušivostí hodně co nabídnout.
Tomu , kdo hraje teď OX a kdo chce podpořit variabilitu a útočné možnosti , lze jen doporučit vyzkoušet variantu potahu na tenké houbě.
Pozn:Oproti mému konstruktu s externí houbou Doporučuji zakoupit variantu 0,5mm třeba na zdejší e-shopu.Vyhnete se problémům s rozměry houby(malá) , ušetříte námahu i peněženku...Jsem přesvědčen , že herně bude standardní varianta hodně blízká mnou popisované kombinaci.
Poslední úprava: 1 rok 8 měsíců zpět od MartyC.
Poděkovali: mandomando

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22872

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Márty líbí se mě že zde popisuješ již objevené. Před několika roky jsem to popisoval jako ty. Všichni jste zde Grass nebrali že se s ním špatně hraje , že je moc rychlí atd. Najednou se objevila vlna potahu Grass. Já říkám že Gráss je potah nevyzpytatelný i když s ním hraji již 5 let dovede překvapit i mě . Jinak jsem rád Márty že jsi prozřel ale svůj Grass ti již nikdy nepůjčím , protože je to rarita a nerad ho půjčuji do ruky i rozhodčím..Je vidět že tomu trochu rozumíš protože popis od tebe sedí. Dojdeš však k tomu že ho budeš někdy zatracovat ale musíš vytrvat. Jako alternativu používám Hellfire protože s Grassem hraji jen mistráky. Škoda že nemám pohyb hra by byla o dost lepší protože proti topspinu se dějí věci. Takže jsi to užívej a ve Voděradech nazdar. Václav :vine
PERM allroud Joola Energy soft 1,9 Tibhar Grass de tec OX
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22873

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Václave , nevšiml jsem si zde nějakých recenzí na Grass na tenké houbě , který je vyráběn relativně krátce. :asthanos
Pokud vím , Ty sám hraješ s verzí OX na fólii nalepenou ještě k tomu lepidlem a půjčit si ho už nikdy nemusím :trtr .
Samozřejmě , spoustu věcí mají verze 0,5-0,6mm a verze OX společných a byly i Tebou fundovaně popsány! ... :punk
Jedná se o trávu , která nabízí hodně , ale hodně i vyžaduje a jak správně píšeš , je třeba vytrvat.
Právě verze na tenké houbě ale může být řešením pro hráče , kterým jejich OX verze trav přestaly zčásti fungovat s nástupem plastového balonu - vyskakující příjem , ztráta rotace , rychlosti...
Relativně rychlý , točivý a "ostrý" Grass na tenké houbě má docela plochý odskok při příjmu , útok jde díky houbě snadněji než u verze OX , bloky mají díky houbě větší možnost zbrždění prudkého topspinu.
Rušivost OX verze bude asi vyšší , ale podle testerů v Německu je chybovost soupeřů v porovnání s OX celkem stejná , přestože míče létají opticky "neškodněji".
Hezký den a Těším se na Tebe do Voděrad!

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22876

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Jelikož mám původní Grass kde čudlíky byly vyšší tak se to vyrovná dnešním verzim Grassu s houbou. Gráss jako takový hraje výborně na plást. Takže já mám dnes problém s celuloidem kde prohrávám a doma s plástem vyhrávám, takže score mám 50 na 50. Na plást Grass hraje velmi dobře. Václav :vine

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22881

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Upozornenie- nedajte sa Marty-mu lahko obalamútiť- nie je to také lahké a super ako on píše :bum (aj ked teraz má aj podla mna celkom pravdu ;) )- už som to po nom niekolkokrát skúsil a nebolo to nič lahké a jednoduché a mne to nikdy nesadlo :(NO , ale je pravda- kto umí, ten umí! :1cka
Marty- pozdravujem :12drn
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22883

• francis
  • Expert
  • Obdržená poděkování 5
ahoj.Toto téma mě docela zaujalo.Hrál jsem s potahy CURL P4 a proti hračum,kteří nehrají útočnou hru se vlastnosti potahu zmenšily a bylo do nich možno hrát volným pinkem.Vlastnosti potahu každý zná.Technickou hrou se dostanece do pozice,kdy je vhodné útočit.

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22884

• francis
  • Expert
  • Obdržená poděkování 5
Ještě jednou se vracím k danému tématu. Trávy s nástupem plastových míčku strácejí 50 procent na vlastností,které měli při ceuloidech.Tim se zařazují do skupiny obraných úderů,.Jsou hráči ,kteří i přesto s nimi dokáží hrát.Zde ,jak již bylo zde psano záleží na hrané soutěži.Každý má svojí volbu a sobě ověřené potahy.Zde není potřeba rady.

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22893

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Horal napsal:
Upozornenie- nedajte sa Marty-mu lahko obalamútiť- nie je to také lahké a super ako on píše :bum (aj ked teraz má aj podla mna celkom pravdu ;) )- už som to po nom niekolkokrát skúsil a nebolo to nič lahké a jednoduché a mne to nikdy nesadlo :(NO , ale je pravda- kto umí, ten umí! :1cka
Marty- pozdravujem :12drn
Jozko, tohle už jsou silná slova, imho dost přes čáru.
Jsme na diskusním fóru. Klidně napis co vidíš jinak, v cem balamutim kohokoliv zde , mas podobnou travku. Jsem osobně vděčný za každou informací zde , fórum pak žije. Nicméně když za poslední čas napisu o čemkoliv , na 100 procent se mužů spolehnout že zareagujes a vždy takto jako teď. Na turnaje nejezdís , a tak reagují zde. Zkus to přehodnotit. Když nepřispívás konstruktivně , zkus nechat zaznít v klidu druhé. Děkuji.
Taky Té zdravím a doufam , že to někdy probereme třeba u pivka , ale už jsem ti to potřeboval říci.
Všechno tady jsou jen subjektivní názory a mely by jen ukázat možnou cestu hledajícím. Tak to berme. Samo D. TecS je trava pro zkušeného hráče a každý máme svůj level. A přesto tyhle písmenka mohou někomu pomoci , třeba jen tím. že ho přivedou na vlastní myšlenku a řešení.
Hezký večer.

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22900

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Chcel som povedať, že to čo sadne tebe, čo ty zvládaš- nemusí a iste ani nesadne každému- že je to závislé od vela dalších faktorov- hlavne hernej praxe, štýlu hry, dreva atd.- že som pár krát skúsil čo tebe sadlo, no mne to vôbec nesedelo. Ale to nehovorím v zlom- tebe to sedí, no mne(a možno aj dalším :) ) to sadnuť nemusí resp. to nemusia zvládať svojim štýlom, svojou hrou. Je to ale možno tým, že ty toho zvládaš vela a ešte to vieš tak pekne opísať, že to láka hned vyskúšať. Nezdá sa mi na tom nič cez čiaru - nie je to myslené v zlom- ako píšeš- grass je pre skúsených hráčov a každý máme svoj level.
A že v poslednom čase reagujem- je to mne blízka téma- aj napr.úprava tráv- je to môj názor a nič som nikomu nevyčítal- každý nech si robí čo chce. Bolo by možno dobre si to povedať osobne pri pive, no to asi tak skoro nebude- no ako ty aj ja si myslím, že táto debata môže niekomu pomôcť- a pomáha roky aj mne. Takže - nie je to myslené v zlom- ak som sa zle vyjadril, tak sa ospravedlnujem :12drn
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Poslední úprava: 1 rok 8 měsíců zpět od Horal.

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22903

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Jsem rad za každý příspěvek k věci. Když tam nebude nic o balamuceni apod....a napises třeba jak se ti hraje s Tvym grassem 0,5mm oproti L.S.D. budeme všichni spokpjeni a bude to prinosem.Tato trava long super defence je totiž údajně přelomová a ty jsi hrál s oběma. :vine

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22905

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Francisi jsi starší pán jako já i když jsem starší. Tvoje příspěvky ale jsou jaksi zmatené. Svému příspěvku nedáš hlavu ani patu. Těžko hodnotíme co svojim příspěvkem chceš říci. Hlavně stále opakuješ známé věci které by měl každý pingponista znát. Ty však objevuješ svět ale svůj . Některá tvá tvrzení jsou holý nesmysl. Měl by jsi si vždy přečíst co jsi stvořil a neposílat to hned do světa. Je zde dost odborníků kteři by ti mohly dělat rádce jako Králům v pohádce. Potom by jsi asi byl navýši i odborně. Nezlob se ale i já jsem musel něco říci protože od tebe to ty příspěvky jsou něco. Alzehaimra avšak ještě nemám. Hlava mě oproti tělu funguje jako za mlada. Václav :sezbl

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22906

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 35
Márty ty kluku zase jsi mě skočil na lep . Samozřejmě že ti svoji pálku půjčím ve Voděradech na porovnání. Jenom jsem chtěl trochu popíchnout a ono se to podařili. Vždyť víš jak tě mám rád . Pro mě jsi vypadal jako kliďas . Tak se na mě nezlob. Píši to přede všemi zde kluky. Václav :sezbl :rata :sezbl :rata :vine :vine :vine

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22907

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 118
Ahoj Marty, já to tedy taky necítil od Jožky špatně. Pochopil jsem to tak, že když si někdo přečte Tvoje sugestivní recenze a nezná Tě, tedy Tvé schopnosti, může se koupí Tebou opěvovaného potahu dopustit fatální chyby a být pak zklamán, protože mu při jeho schopnostech může spíš uškodit. Na to samé tady už leta upozorńuji třeba při Machyho recenzích :woohoo: . Lidi si musí uvědomit, že třeba vy dva už hrajete trošku jinou ligu, než prostý okresák a trošku si ty recenze upravit sebekriticky smerem ke svým schopnostem. Nám, staré gardě, v tomhle velmi pomáhá osobní seznámení na turnajích, nováček se zklamat může. J8 to měl třeba v minulosti tak, že dřevo, o kterém Peca prohlásil, že se s ním nedá hrát, jsem od něj okamžitě koupil, protože jsem věděl, že je přesně pro mě....a vo vo vo tom to je.
Myslím si, že na tohle chtěl Jožka upozornit tím "balamucením", tedy doufám, že se nemýlím ve své naivitě :dry: .
Honza.

Teď mě tak ještě napadá, že by nováčkům v orientaci v těchto věcech velmi pomohlo, kdyby byla nějde pod avatarem povinná řádka se soutěží, kterou kdo hraje, na příspěvky by se tak dalo lépe reagovat.
JANeS

Číslo 5 hlásí návrat
OSP Expert, Rakza 7-2,0 mm, Baracuda 1,8 mm.

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Poslední úprava: 1 rok 8 měsíců zpět od pirát Janes.

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22909

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Honzík to povedal lepšie ako ja (tak som to myslel a chcel povedať)- piráte- :ok24
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #22916

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Kluci, naprosto v pohodě. Jde nicméně taky o to, nezrelativizovat i dobře minenou poznámkou informaci , obsaženou v námi vyplozenem textu. Pravdou je taky , že zobrazení soutěže a úspěšnosti v ní , by navedlo. Nicméně ani to není úplně celá pravda - proč by hráč okresu nemohl hrát např. Se zde zmíněným grassem. Možná je limitován jinými faktory než talentem ke hře s konkrétní trávou - koneckonců právě Václav je živoucím příkladem , že hráč okresu zvládne takový potah. Jedna důležitá poznámka na závěr a nevím jak bych to víc zdůraznil - klíčová je kombinace trávy se dřevem pro daneho konkrétního hráče, dokonce je to ovlivněno i fh potahem. Dokud nevyzkousite , nic nevíte. Kolikrát může něco sednout hned , jako mne Grass u Dalise. Ale pokud si vyberete opravdu vhodny materiál a napoprvé to nejde, je někdy dobré dat tomu čas. Může chvíli trvat , než vám původní návyk přestane bránit zářit s vaším novým svatým gralem.

Grass dtecs 1 rok 8 měsíců zpět #23013

• Horal
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 32
Neviem čo ku LSD napísať - tiež som o tejto trávke čítal celkom pekné pochvaly, no mna nijako neoslovila- aspon moju hru- čop nič zvláštne, celkovo hra ako s množstvom iných tráv, no skúšal som ešte na iných drevách a so špongiou- potom išla preč :dry: .
Mne ak materiál nesadne hned, tak mu vela šance nedávam- čo je možno chyba
OSP Imunne ox clasic
Baricade 2,0
Cropcircles ox
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik