ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Tenergy 05 HARD

Tenergy 05 HARD 3 měsíců 4 dní zpět #44077

• Karel
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 646
:)
tak Motýl konečně představil delší dobu avizovanou novinku. Od 1.11 v prodeji.
Víc info, klik
www.butterfly.co.jp/product/tenergy/05hard/

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: MartyC, Mart-man, romanzdk, Jarek

Tenergy 05 HARD 3 měsíců 4 dní zpět #44085

• Domino Svetík
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 68
Tenergy 05 Hard, má špongiu v Japan stupnici, 43 Shore.
K EU zaužívanej stupnici si pridáme asi 11 stupňov a dostaneme tvrdosť cca 54 sh.
Taká je napríklad JOOLA Golden Tango 54 sh a veľmi príjemne sa s ňou hrá.

S úctou
domino svetík
VODAK MasterStrike ALL+ GEWO Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
AVALOX BlueThunder550 ALL+ JOOLA GoldenTango PS 50, VICTAS V - 01, 1,9mm
GEWO A. Valuch OFF, Gewo Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
YASAKA SilverCarbon OFF, Gewo Hype KR 47,5, 1,9mm, Yasaka Rising Dragon 45,2,0mm
TSP BlackBalsa 5.0,JOOLA Golden Tango54 max...

Tenergy 05 HARD 3 měsíců 4 dní zpět #44086

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 107
Tak jeste ty Tenergy 05C (chop :-D ?)
Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka

Re:Tenergy 05 HARD 3 měsíců 3 dní zpět #44094

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 75
a neni i 05D?

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Prkno: Butterfly old Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1 2,0mm;
Bh: Dr. Neubauer Killer 1,5mm

Tenergy 05 HARD 3 měsíců 3 dní zpět #44096

• ondras.horak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Butterfly SK7
FH Andro Hexer Powergrip 2,1
BH Andro Hexer Grip 1,9

andro Treiber FI
FH Tibhar Aurus Select 2,1
BH Andro Hexer Grip 1,9

Tenergy 05 HARD 2 měsíců 2 týdnů zpět #44374

• MarekD
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 13
Prosím. Trochu mimo téma, nechci zakládat nové vlákno.Nedávno někdo na fóru dal odkaz na jpg obrázek vlastností všech Butterfly potahů. Na osách byla myslím rychlost a na druhé rotace. Teď nemůžu najít diskuzi, které se obrázek objevil. Mohli by jste mi pomoci? Díky.
Giant Dragon Kris special
FH: JOOLA Rhyzer 48
BH: Dawei 388 C-1

Tenergy 05 HARD 2 měsíců 2 týdnů zpět #44375

• walle
  • Senior
  • Obdržená poděkování 5

Tenergy 05 HARD 2 měsíců 2 týdnů zpět #44376

• MarekD
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 13
Jo,jo, děkuji.
Giant Dragon Kris special
FH: JOOLA Rhyzer 48
BH: Dawei 388 C-1

Tenergy 05 HARD 1 měsíc 3 týdnů zpět #45029

• Feint
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 29
pingsunday.com/tenergy-05-hard-butterfly/

Zde je něco málo na vysvětlenou .

U nás už by měl být v prodeji .

Tenergy 05 HARD 1 měsíc 2 týdnů zpět #45300

• Karel
  • on-line
  • Moderator
:)
ahoj vespolek, díky Lacově vstřícnosti jsem mohl chvilku pinkat s touto novinkou od Motýla.
Níže tedy alespoň pár postřehů hobíka.

Tenergy 05 HARD 1.9 na prkně Korbel Off Made In Japan stará edice plechový motýl a bez sériového čísla - velmi dobrý kousek. Použitý lepidlo Free Chack Pro.

- potah hraje tím lépe, čím ostřeji a víc do míčku hráč jde
- pokud je hráč schopen hrát nejen ostře, ale i více proti odrazu míčku, je odměněnej neskutečnou dynamikou a velkou přesností
- potah je neskutečně GRIPPY a sevření míčku při topspinovým úderu je vyšší než u klasiky 05
- potah podle mýho klade opět o něco vyšší nároky u hráče na správný postavení a přesný provedení úderu, jen tak šintnout míček nejde
- jakmile se hraje volně a rovně je zaděláno na problém - neletí to
- vůbec rovnej balón je problematický správně zahrát, vyžaduje to opravdu poctivě do míčku jít
- servis si myslím, že jde drobet méně roztočit než s klasikou 05, naopak u příjmu bych řekl, že se přijímá lépe, může ( sí ) se daleko víc jít do míčku,
když to krátce shrnu - při rozehrávce na ruku BINGO to to tam padá jedna báseň, v zápase pak leckdy potíž dostat to na druhou stranu :laugh:
- potah je přesnější při kontratopspinu a to vcelku jednoznačně oproti klasice 05, tvrdá houba je přesnější a potah si nedělá co chce
- dle mýho vyloženě potah pro profíky, kteří to valej spinem a mydlej to blíž u stolu a snažej se hrát rychlejc po odraze agresivně do míčku ( v souvislosti s tímto si vybavuju, jak nyní hraje Boll , jak hraje oproti dřívějšku daleko víc u stolu, přesně na takový typ hráče je podle mě potah stavěnej - nakonec dneska se tak snažej hrát všichni
- takže nic pro nás hobíky, kteří každej druhej balón hrajem šintem, honíme to různě po stole a v setu na 60% míčků nestojíme dobže a tím pádem nemůžeme hrát ostře dopředu
- přes to všechno si ho dovedu představit u mnoha hráčů, kteří maj jako svůj dominantní úder F topspin
- osobně jsem přesvědčenej že Motýloj se povedl další majstrštyk a spotahem bude hrát v dohledná době určitě daleko víc plejerů ze špičky.

Pohodu a pink.
K.

PS: všechno je potřeba brát s nadhledem, jako hobík úrovně divize nejsem jistě schopnej v celý parádě dostat z potahu to co dovede.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: gaston, MartyC, Tom!no, trefic, iči, Feint, Mart-man, kacafear, Dusan779, ondras.horak

Tenergy 05 HARD 1 měsíc 6 dní zpět #45513

• Karel
  • on-line
  • Moderator
:cheer:

tak hojda vespolek bando, mohl jsem zas chvilku pinkat s tímhle novým " zázrakem " od Motýla, Tentokráte na svým Moonbeamu, takže přináším další pokračování příběhu.
Ten by se dal nazvat " Jak hobík pochopil, že je opravdu hobík " :cheer:

Lacova nabídka, že bych si zkusil 05 HARD na Moonbeamu jednoduše nešla odmítnout.
Tak sem se na to těšil jako malej kluk. No chvilku mě to nadšení vydrželo. Když se hrálo na ruku, údery na který sem byl postavenej....
Všechno co jsem psal v prvním příspěvku do puntíku platí.
No a v zápase... teda ježkovy voči :cheer: HARD trestá - zeptáte se co?
Je to jednoduchý - všechno :cheer:
Jste tam pozdě, jste tam brzo, nestojíte na úder, nejdete pořádně do míčku všechno vám HARD okamžitě řekne a na počítadle se to hezky rychle projeví a naskakujou číslice s bodama , žel na straně soupeře :cheer:
Pokud se hraje do vrchního míčku,kterej má jakous takous razanci a rotaci tak jakž takž ještě ano.Odpor tvrdosti potahu se dá ještě překonat natolik, aby vás HARD poslechnul. Kámen úrazu, alespoň pro mě pak nastal především při hře do čopu respektivě obrany celkově. Tam mě přišlo, že musel bejt úder vedenej fakt mimořádně přesně,ostře a včas, aby to hrálo jak je potřeba. Při hraní do pomalejšího míčku, když se nepovede zahrát dostatečně do míčku je hodně velkej problém překonat odpor tvrdosti potahu a míček dostat do houby.
Výsledkem je, že váš úder nedpoadne podle vašich představ.. Když se k tomu pak přidá ještě špatný postavení ( nestíhačka s nohama ) , kterou tady vespolek jistě všichni dobře známe :cheer: je zaděláno na celkem slušnej průser, protože vlastně nemáte co hrát. Potah neodpustí ani Ň :angry:

Takže závěrečný resumé hobíka je - nechat profíkům co jejich jest a nesrat se jim do materiálu, kterej na hobby ( naší )úrovni nelze při zápasech zvládnout :laugh:
Já osobně mám tedy rozhodně ten pocit , že potah naprosto převyšuje moje technický a herní dovednosti a pro zápasový použití je k nepoužití :cheer:

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: pirát Janes, MartyC, Tom!no, iči, JST

Tenergy 05 HARD 1 měsíc 6 dní zpět #45521

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 101
Takže suma sumárum Karle tento poťah nie je zrovna či spravidla pre 99% fóristov či hráčov našej úrovne lebo na taký level nemáme potrebné hráčske či fyzické vybavenie a je to poťah vyslovene pre profíkov. :)
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:Andro Rasant 2,1mm
BH:Spinlord Dornenglanz ox
Poděkovali: Tom!no

Tenergy 05 HARD 1 měsíc 6 dní zpět #45524

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 75
já začínám po pár testech mít pocit, že pro 98% fóristů jsou nevhodné gumy 47 a více st. a dodám jednu větu dlouhodobě nevhodné.....
vixiv
Prkno: Butterfly old Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1 2,0mm;
Bh: Dr. Neubauer Killer 1,5mm

Tenergy 05 HARD 1 měsíc 6 dní zpět #45525

• Karel
  • on-line
  • Moderator
Takže suma sumárum Karle tento poťah nie je zrovna či spravidla pre 99% fóristov či hráčov našej úrovne lebo na taký level nemáme potrebné hráčske či fyzické vybavenie a je to poťah vyslovene pre profíkov.)

Nevím, tohle je hodně těžký říct. Myslím, že i v našich úrovních můžou být hráči, kteří třebas vlastnosti HARDU využijí a budou s ním umět hrát. Předpokládám, že jich ale moc nebude a moc hráčů této naší hobby až výkonnostní úrovně po HARDU nesáhne.
Pro naši hru je rozhodující míček na druhou stranu nějak ( jakkoliv ) dostat, ale hlavně se nesmí chybovat. Jelikož HARD trestá cokoliv co je špatně a u nás je toho při hře špatně děsná spousta, pak hráči jako my vesměs raději sáhnou po potazích co nejsou tak děsně přísný.
Dle mě hráči naší úrovně nejsou schopni z HARDU dostat to co může potah v rukou silnýho plejera nabídnout a neumí tak potah využít v celý parádě ve svůj prospěch, kdežto z méně náročnýho potahu to my hobíci dostaneme. Sice to třebas není tak účinný, ale úder zahrajeme a o to jde... S vozem F1 taky nejezdíme, protože na to nemáme.
Už klasika 05 mě přijde hodně náročná na zvládnutí a tenhle HARD je právě ta F1
já začínám po pár testech mít pocit, že pro 98% fóristů jsou nevhodné gumy 47 a více st. a dodám jednu větu dlouhodobě nevhodné.....

Myslím, že nejde ani tak o to jestli je potah tvrdší než třebas Pepo tebou udávanejch 47 a víc stupňů, ale spíš o to jak se potah chová a co umožňuje zahrát a jak moc je náročnej na přesnost provedení, techniku a práci nohou.
Když jsem zkoušel Rasanter R50, tak mě potah nepřišel jako nezvládnutelnej, to samý Omega 7 PRO , Rhyzer 48 - všechno normálně hratelný potahy s kterejma se dalo pinkat celkem bez obtíží a který si dovedu v pohodě představit u plejerů úrovně co se tady schází.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Tenergy 05 HARD 1 měsíc 6 dní zpět #45531

• skopy
  • on-line
  • Expert
  • plastové balony nejsou "Roteiro"
  • Obdržená poděkování 31
Ahoj Karle,

psal jsi, že jsi to testoval nejdřív na Korbelovi tl. 1,9 mm. Pak na tvém prkně a to byla jaká barva a tl. ?

Díky
Pavel
Primorac Carbon
Fh: T 05 HARD 2,1
Bh: T 05 HARD 2,1

Tenergy 05 HARD 1 měsíc 2 dní zpět #45633

• Karel
  • on-line
  • Moderator
Skopy,
to samý - BLACK 1.9

Jenom ještě napíšu takovou drobnost aby nevypadalo, že hráče od hraní s HARDEM odrazuju..

Potah je to naprosto špičkový, přesný, ovšem vyžaduje už určitou herní úroveň, případně takový styl hry, kdy je možno potah využít i v případě naší hobby až výkonnostní hry.

Pár pinků a asi 2 sety jsem s tím pinkal i na Zhang Jike - Modrý drak - velmi dobrý kus a taky Waldner World Champion 89 - s ním jen pár pinků.
V podstatě stejný zjištění .
Potah jistě budu mít šanci zkusit ještě dál.

HARD + Korbel Japan- nejpomalejší, hodně rotace, nejuniverzálnější kombinace
HARD + Moonbeam - nejrychlejší, méně rotace, při určitých úderech dost těžký na zvládnutí
HARD + Zhang Jike Modrý drak - krapet rychlejší než Korbel, velmi přesný, hodně rotace.
HARD + Waldner World Champion 89 - rychlejší než Modrý drak, pomalejší než Moonbeam, ovšem jestli vlivem zylon- carbomu , nebo celkový konstrukce dřeva pak v silově hraných míčích poměrně dost rychlý někdy hodně složitě uříditelný

Celkově mám po těch pár pinknutích na rozličných druzích dřev opatrný dojem, že s prkny, kde je carbon si bude HARD více rozumět. Mám takový dojem, že carbon tvrdý HARD dovede víc nakopnout a usnadnit tak hráči aby se projevil. Jestli to potom hráč je schopnej uhlídat, je už věc druhá...

Pokračování zas někdy příště.

Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: MartyC, skopy

Tenergy 05 HARD 3 týdnů 1 den zpět #45919

• skopy
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 31
Ahoj,
mám pocit, že je to tak trochu téma pro mne a pro Karla - vyznavače T05 magie... Ale pro jistotu to písnu i sem, kdyby náhodou po Hardu pokukovalo vícero hráčů. Já jsem černej kousek koupil ve 2,1. Myslím, že v 1,9 to bude opravdu těžko hratelné. Pro mne byla i T05 klasika v 1,9 tupá. Nalepím to ale až ve vánoční pauze a pak dám vědět. Níže zatím zajímavé hodnocení ze zahraničního fóra, které mě v podstatě nahlodalo. Pro ty, kteří válí anglicky, nechávám originál, který je přeci jen lepší než google překlad, který jsem si dovolil trochu polidštit.

Review by marszion (Verified Customer) for Butterfly Tenergy 05 Hard on November 5, 2018
I normally play 05 on both sides of a (custom blade similar in playing characteristics to Viscaria). As most of 05 users, I had to try this rubbers as soon as it come out. At first you will feel like the rubber is slow. Give it couple days and it will break in and be really fast. I feel as it is an improvement to my forehand side with greater touch at the table and servis game. On the backhand I still preffer regular 05. It definitely has for me slightly different feel as 05. But I really like that you can play short game (like with Chinese rubbers) yet of the table it is easier to play with than Chinese rubbers. Overall I think you need to wait about a week to really see how the rubber plays. One thing that it lacks is a CLICK, it has a totally different sounds than regular 05, some ppl will be ok with that some now. Overall I feel it is great Forehand rubber.

Recenze Butterfly Tenergy 05 Hard 5. listopadu 2018
Normálně hraji 05 na obou stranách (na custom prkně podobně hrajícím jako Viscaria). Jako většina z pěti uživatelů jsem musel vyzkoušet tento potah, jakmile vyšel. Nejprve budete mít pocit, že je pomalý. Dejte tomu pár dní, a pak se to rozehraje a pak je to opravdu rychlé. Mám pocit, že se mi zlepšil FH, krátká hra u stolu a servis. Na backhandu stále preferuji 05. Určitě pro mě má trochu jiný pocit jako 05. Ale opravdu se mi líbí, že si můžete zahrát krátkou hru (jako u čínských potahů), ale za stolem je stále snadnější hrát s čínskými potahy. Celkově myslím, že musíte počkat asi týden, než skutečně uvidíte, jak potah hraje. Jedna věc, kterou postrádám, je CLICK, má zcela odlišné zvuk než klasická 05, někomu to bude vadit, jinému ne. Celkově mám pocit, že je to skvělý potah.

A na závěr ještě 2 odkazy na stránky, kde toho najdete zatím asi nejvíc o T05H.

pingsunday.com/tenergy-05-hard-butterfly/

butterflyonline.com/let-us-introduce-you...r-tenergy-05-hard-2/
Primorac Carbon
Poslední úprava: 3 týdnů 1 den zpět od skopy.
Poděkovali: Karel

Tenergy 05 HARD 2 týdnů 16 hodin zpět #46160

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 107
hosi z TableTennisDaily prave zpracovali recenzi na T05H.

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka
Poděkovali: Karel, skopy

Tenergy 05 HARD 2 týdnů 14 hodin zpět #46164

• skopy
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 31
Romanzdk - díky.

Akorát jsem se chystal též na recenzi, a protože to kluci nehrajou tak dobře jako já, tak to ještě doplním :trtr

Když se hraje pomalejší namotanej spin, tak ten oblouk je vyšší než u klasiky, ale je pravda, že u power spinu, je ten oblouk nižší. Jinak se asi se vším dá souhlasit.

Co se s Hardem hraje nejhůř, je blok do pomalého namotaného spinu, tam je potřeba hrát aktivně, pasivní blok je velmi obtížný do takového balonu.

Co mě ale překvapilo nejvíc, je použitelnost na BH straně, ostatně to bylo vidět i v té video recenzi. Od pátku testuju na obou stranách, dnes jsem nalepil na obě strany. Jediná drobnější nevýhoda je blok na BH straně, tam bych řekl, že je těžší než na FH. Na druhou stranu, do vyšších pinků je Hard daleko jistěší rychlejší ve srovnání s klasikou, která mi do těch vyšších balonů měla tendenci ulítávat a navíc soupeř hůř reaguje, jakoby ten úder nečekal, možná je to v té jiné trajektorii.

Škoda, že narostla váha komba. Zkusím něco nachystat po delším testu.
Primorac Carbon
Poslední úprava: 2 týdnů 14 hodin zpět od skopy.

Tenergy 05 HARD 2 týdnů 4 hodin zpět #46165

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 252
Viděl jsem už několik videorecenzí od této dvojice a mohu Vám říci , že z mého pohledu je jasně vidět , že hráči s verzí Hard mají problémy.Hlavně kontry a bloky jim lítají za.
S jinými potahy to válí podstatně lépe a to i tehdy , když testují neznámé prkno.
Podle mého tento potah , jak už zaznělo , je výhodou hlavně pro profi hráče s velkým objemem tréninku.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik