ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Andro Hexer Grip a Powergrip

Andro Hexer Grip a Powergrip 3 měsíců 1 týden zpět #43926

• ondras.horak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Zase sdílím pár řádků o novém materiálu.

Dneska se detailněji podíváme na dvě horké novinky od značky Andro. Jsou jimi potahy řady Hexer - Grip a PowerGrip. Nové Hexery jsou dalším vývojovým stupněm, který v sobě snoubí to nejlepší z předchozích řad Hexer a Rasant. Oba tyto potahy byly uvedeny na trh koncem srpna a slibují nám nové řešení toho našeho plastového problému. Konkrétně tyto potahy mají topsheet, tedy vrchní gumu, vyrobený ze 100% přírodního materiálu. Tento trend už nějakou chvíli nastupuje a kromě samotného Andra se můžeme s přírodní gumou setkat třeba u Xiomu (Vega Pro) nebo Stigy (Mantra série). Potahy spadají do ESN produkce, jsou to tedy Tensory.

Andro Hexer Grip je potah s pórovitou houbou o tvrdosti 45 stupňů a signifikantní zelenou barvou. K dispozici jsem měl červený čtverec, síla houby 1,9 mm a váha 66 gramů. Andro Hexer PowerGrip je jeho silnější sourozenec, jehož nejvýraznější papírový rozdíl je v tvrdší houbě. Ta má 47,5 stupně, drobnější póry a samozřejmě také zelenou barvu. K testu jsem měl v ruce černý čtverec, houba 2,1 mm a váha 70 gramů. Obal potahů je klasický, černá barva a design sedí ke stylizaci řady Hexer do černokněžnického či až pekelného nádechu. Cením funkční a zřetelné barevné rozlišení variant. Už při prvním čtení o potazích jsem trochu zajásal, protože kombinace 47,5 na FH a 45 na BH je pro mě v podstatě ideál vyvážené pálky. Popis tak trochu odrazí i srovnání s TSP Super Ventus a Victas V > 01 Stiff, se kterými hraju. Potěšil mě především Hexer Grip, protože tento potah alespoň pro mě vyplňuje mezeru v řadě Rasanterů.

Potahy jsem testoval na sedmivrstvém celodřevu Butterfly SK7. Lepeno TSP Bio Fixem bez dalších úprav. Už první postřeh po ořezu, potahy jsou lehčí než jeho výše zmíněná konkurence, dohromady pálce přidali rovných 100 gramů. A teď ke hře.
První pocity ze hry při rozpinku byly pozitivní. Potahy splnily takřka do puntíku, co bych čekal. Hrály naprosto stabilně, vyváženě. Spinový potenciál potahů je obrovský přesně tak, jak tvrdí jedno z mott "magic spin". Co do tuhosti bych řekl, že je vrchní guma na spodní hranici střední tvrdosti, není lepivá, ale je celkem přilnavá. Topspiny se hrají opravdu snadno, velice jistě se mi hrál otvírací topspin z BH. Celkově bych řekl, že v BH mi s ním vzrostla jistota v topspinové hře. Grip mi přijde trochu pomalejší a "mazlivější" než Stiff, který je přímější. Spin je z obou potahů výborný, s Gripem se hraje o něco snadněji. Stiff má zřejmě o něco jistější aktivní blok, ale rozdíl není diametrální.

Topspin z FH strany se mi od počátku hrál tak nějak přirozeně, kontratopspiny se zahryznou a s využitím příchozí energie celkem lehce dostanete jedovatý míček zpět k soupeři. Hexer PowerGrip je v tomto směru Super Ventusu celkem podobný. Není problém zahrát rozmotaný kopec, ale přijde mi, že silnější stránka potahu je v tvrdším úderu, při kterém se jako bonus ozve uspokojující cvaknutí. Co se týče dostřelu, tak hodně bude záležet na prkně, na kterém jsou potahy nalepené. Na celodřevu se mi zdál ideální prostor spíše blíže u stolu až ve střední vzdálenosti. Obecně u obou potahů (a ještě obecněji nejen těchto dvou potahů) mi přijde, že čím důrazněji hrajete do balónku a čím hlouběji se míček do potahu/k dřevu dostane, tím je úder jistější. Například u BH kontradrivů chodí na stůl tak ostré míče, jaké bych tam pouze vlastní energií prostě nedostal. Naopak, když jsem v dlouhé výměně polevil, protože jsem chtěl zahrát jen na jistotu, stávalo se mi, že míč prostě nedoletěl. Ač to třeba při prvním vyznění nemusí působit úplně pozitivně, tak to myslím jako obrovské plus. Potahy do velké míry hrají to, co do nich dáte, což je podle mě super. Rozhodně vnímám lépe nedopinknout míč, protože jsem úder zahrál napůl nebo si ho na poslední chvíli rozmyslel, než překvapené kroucení hlavou nad neočekávaným trampolínovým efektem.

U pinku a čopu jsem (zase asi i díky zvyku na podobné potahy) neměl větší problém se adaptovat. Ač to zřejmě nebude dominanta hráčů, kteří budou volit tyto potahy, tak podržet míček pasivnějším úderem není problém. Jak jsem psal už v počátku, potahy nijak nekopaly, hrály stabilně. Vlastně je dobře možné, že Hexer Grip v nejnižší tloušťce 1,7 mm by díky vysoké kontrole mohl najít uplatnění i na pálce nejednoho obranáře.

Závěrem. Nová řada Hexer přináší kvalitní útočné potahy pro dobu plastovou. Měkčí Hexer Grip je lehce pomalejší, s výbornou kontrolou a lehce vyšším obloučkem. Má vyšší toleranci chyb, špatného postavení a nedokonalého zahrání. Ideální potah pro hráče, kteří se rozvíjí a chtějí zvýšit jistotu a sebevědomí v úderu, který pilují. Hexer Powegrip je rychlejší, ostřejší s trochu nižší dráhou letu. Opravdu je to rychlejší brácha Gripu, potahy jsou si pocitově blízké.

Jedním slovem - Hexcelentní.

Děkuju výhradnímu distributorovi značky Andro za další kvalitní materiál a budu se těšit zase někdy.
Přílohy:
Butterfly SK7
FH Andro Hexer Powergrip 2,1
BH Andro Hexer Grip 1,9

andro Treiber FI
FH Tibhar Aurus Select 2,1
BH Andro Hexer Grip 1,9
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, player, mandomando, Jarek, ondrous

Andro Hexer Grip a Powergrip 1 měsíc 3 týdnů zpět #44995

• zlatyklas
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Donic Crest AR+ AN FH Joola Rhyzer 48 2mm BH Xiom omega VII EU 2 mm
Poděkovali: Karel, Jarek

Andro Hexer Grip a Powergrip 1 měsíc 3 týdnů zpět #45037

• ondrous
  • Junior
  • Radost ze hry je klíč k úspěchu!
  • Obdržená poděkování 35
Ten Hexer Powergrip mě také zaujal, toz sem prelozil recenzi, ktera vysla dne 11. 10. 2018 na nemeckem foru - www.tt-spin.de/andro-hexer-powergrip/

Ať vam to pinka :) !

O.
Přílohy:
Xiom Stradivarius FL
FH: Vega Pro, 2,0 mm, black
BH: Super Anti 1,9 mm, red
168g
Poděkovali: MartyC, Kalhy, Jarek, kuko61

Andro Hexer Grip a Powergrip 1 měsíc 3 týdnů zpět #45038

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 101
Ako priekopník poťahu Andro Rasant s ktorým som odohral šesť sezón a s týmto poťahom som sa doslova zžil po všetkých stránkach som sa dožil trpkej reality a to takej že tento poťah sa prestal vyrábať spolu s ďašími rasantami a boli nahradené akože Rasantermi a najnovšie Andro Hexer Gripom a Powergripom.Lenže ani jeden s nových poťahov nemá špongiu na stupnici 45 stupňov a nízskym oblúkom ako klasický Rasant.Väčšina nových Rasanterov je trvdšia od 47 až 50 a na druhej strane zas Rasanter 43 je zas o level mäkší.O výške oblúkoch ani nebudem hovoriť pretože zatiaľ ani jeden poťah z nových kúskov nenapodobnil úspešný klasický Andro Rasant z čoho som zatiaľ sklamaný.Zatiaľ stále čakám kedy Andro ponúkne skutočnú alternatívu klasického Rasantu ako médium 45 stupňov s nízskym oblúkom a pórovitou zelenou hubkou.Momentálne získali poväčšinou tí v novinkách ktorí hrali so starým Andro Rasant Powergrip alebo grip.Dúfam že nemčúri budú pamätať aj na nás a vyrobia pravú alternatívu starého rasantu.Zatiaľ u mňa palec dole lebo stratiť poťah s ktorým si sa zžil a nemáš náhradu je dosť problém.Ja vám neviem ale po skúške týchto Rasanterov som toho názoru že tie staršie typy poťahov boli po hernej stránke viav vyvážené ale to je vec názoru s ktorým iný hráč nemusí súhlasiť ale výrobcovia išli hlavne do tvrdších špongii kvôli plastu a vylepšenej verzii kaučukového topsheetu no akosi to na dvrdších a rýchlejších drevách postráda cit a pocitovú vyváženosť poťah drevo.
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:Andro Rasant 2,1mm
BH:Spinlord Dornenglanz ox
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od iči.

Andro Hexer Grip a Powergrip 1 měsíc 3 týdnů zpět #45040

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 104
Iči tie rasantery V určite majú nižší oblúk a taký R47V má presne ten feeling ako klasická 45ka
Zase to miešam

Andro Hexer Grip a Powergrip 1 měsíc 3 týdnů zpět #45045

• ondras.horak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
iči napsal:
Lenže ani jeden s nových poťahov nemá špongiu na stupnici 45 stupňov a nízskym oblúkom ako klasický Rasant.

Nový Hexer Grip má zelenou pórovitou houbu o tvrdosti 45°. Tím nechci říkat, že ti bude hrát stejně, jako Rasant, ale minimálně v tomhle parametru si podobné jsou. Co se týče oblouku, asi bude záležet dost i na prkně, ale ten Grip vysloveně nízký nemá, to uznávám.
Butterfly SK7
FH Andro Hexer Powergrip 2,1
BH Andro Hexer Grip 1,9

andro Treiber FI
FH Tibhar Aurus Select 2,1
BH Andro Hexer Grip 1,9

Andro Hexer Grip a Powergrip 1 měsíc 3 týdnů zpět #45046

• iči
  • on-line
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 101
Chlapi idete dobre na to obidvaja ibaže buď je tam tá tvrdosť väčšia akoby bola potrebná pre mňa a oblúk by bol v poriadku alebo je to opačne.Ondrous dobrá poznámka s tým drevom a to je môj kameň úrazu nakoľko 45-ka na mojom Strate hrá proste ideál.Akonáhle tam dám tvrdšiu 47 už to hrá inak a pocitovo zle nakoľko necítim spätnú väzbu.Skrátka ak je zas oblúk v poriadku je tam nadmerná tvrdosť alebo väčší oblúk ap.Potrebujem zlúčenie 45-ky zelenej špongie a nízskeho oblúku zároveň a to nespĺňa ani jeden z nových poťahov.Roulage dobre poznamenal že najviac sa k nemu približuje V47 ak by bola o dva stupne mäkšia V45 to by bola iná káva.Ale R47 je na míle vzdialený od klasického rasantu.
Dokonca som písal do Andra a zisťoval i cez sportspin moje možnosti zatiaľ pre plasty razia fylozofiu tvrdších špongii s kaučukovým topsheetom.
Preto čakám že Andro dúfam prekvapí a vyrobí poťah dvoch spomínaných veličín stredne tvrdej špongie s nízskym oblúkom na báze klasického Rasantu lebo feeling Roulage je predsa len iný aspoň u mňa pri 45 ako pri 47 na dreve Xiom Strato a cítim že to nie je ono.Je to individuálne pretože niekto iný by to možno nepociťoval ten problém a hral i s 47 rovnako.Navyše aj tvrdosť či pórovitosť špongie dvoch rôznych značiek pri identických veličinách nie je to isté a niekedy zistíte že je to úplne odlišné čo sa týka herných vlastností či spätnej väzby.
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:Andro Rasant 2,1mm
BH:Spinlord Dornenglanz ox
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od iči.

Andro Hexer Grip a Powergrip 1 měsíc 3 týdnů zpět #45048

• zlatyklas
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Dnes som testoval hexer grip a podla ma ma nizsi obluk ako klasicky rasant.

Andro Hexer Grip a Powergrip 1 měsíc 2 týdnů zpět #45085

• zlatyklas
  • Senior
  • Obdržená poděkování 30
Pridam neake info ohladom nasledujicich potahov. Cerpam odtial mnoho info, rad pridam aj ja nieco do mlyna.
Urobim recenziu formou porovnani medzi sebou- myslim ze to viac povie, ak napisem, ako hraje potah sam o sebe/je to vzdy relativne voci hre s inym potahom/. Preto budem schvalne porovnavat potahy medzi sebou.

Testoval som joola rhyzer 43,48, xiom omega vii eu, donic bluestorm z3, andro hexer grip.
Vsetko bolo na rovnakom dreve donic crest ar+/rychlostne off drevo, uroven cca korbel, rychlejsie citelne od donic senso carbon/. Vsetko 2 mm, z3 2,1 mm, hexer grip 1.9 mm
Dam to zaroven do 3 vlakien, kedze to spolu suvisi.

Rhyzer 48: najrychlejsi potah zo vsetkych. Pocitovo je ovela maksi ako 48 stupnov vdaka mensiemu vrsku, ktory krasne zabera aj pri jemnejsich uderoch. Pocitovo mi pride maksi oproti hexer gripu kvoli elastickejsej a tensej vrchnej gume. Zabera krasne, lopticka nepada. Je to ohromny rychlyk, velky kataput. Blok ide lahko. Kratka hra ide velmi dobre/nie je to blato/.
Topspin do copu jednoducho, hoci je potah tvrdsi, zabera vdaka tensiemu vrsku aj pri jemne hranom udere.
Blok sa hraje velmi lahko, potah nezerie velmi rotaciu.
Problem potahu pre mna bolo pasivna hra/ale nie pinky a copy/, ale bloky, kontry blizko pri stole, ak super diktoval hru. Tam som uz ten potah nezvladal. Ak som tvoril ja, meter od stola- jedna basen. Nemusel som driet,islo to rychlo a presne, velmi neprijemne lopty pre supera s dostatcnym spinom.
Rhyzer 43- co sa mi paci na rhyzeroch, ze hraju presne rovnako vzhladom na ich tvrdost. Nie su tam take rozdiely ako v bluestormoch, alebo xiom omega v, alebo vii medzi jednotlivymi radami. 43ka hra teda presne tak isto ako 48, analogicky k tvrdosti.
Hraval som s rhyzerom 43 na bh pol roka. Uzasne blok, utocny topspin/z bh hrajem jeden pink a vsetko vrchom, pri defenzive blok/. Kamen urazu bol pre mna opat nestihacka a dlha trajektoria pri hre pri stole. Vo vyssej sutazi uz mi to viac skodilo.

Andro hexer grip.
Testovany ako nahrada za rhyzer 48.
Pre mna je hexer grip potah pocitovo tvrdsi, guma nezabera az tak dobre ako rhyzery/ma ju o dost hrubsiu/. Vyhoda toho potahu je uzasny cop pri podani a vyborna pasivna hra pri hre spodkom- kratky pink, cop s velkou rotaciu. Velmi dobre sa hra blok. Pre mna kamen urazu bol utok- bolo to uz pre mna pomale, musela by som hrat na viacero umiestnenych lopticiek. Ten potah vsak v hrubke 2.1mm bude urcite dostatocny vacsine, mne nesedel pocitovo/tvrdo na mna/
Rovnako som mal problem pri hexeri grip, ak som tam nedal istu silu, lopticka mi spadla. Katapult vam nepomoze ako pri rhyzeri. Je to o ruke, niekomu tato linearita vyhovuje.
Preto som skoncil nateraz z fh pri rhyzer 43- je tu zatial pociatocne nadsenie.

Xiom omega vii- na bh. Hladal som nieco miesto rhyzera 43, pomalsie ale zaroven priamejsie a rychlejsie ako bluestorm z3.
Odbocim k bluestormu z3- potah, s ktorym sa hra najlahsie prvy otvaraci namotany topspin. Je v tom nadpriemerna rotacia, neda sa snad pokazit. To bolo vsak pri tomto potahu vsetko. Nevedel som s nim hrat kontru/velmi mi to zrychlovalo za pri silnejsich uderoch-obrovska nelinearita kvoli katapultu/, ani blok. Hneval ma tam vysoky katapult.
Xiom omega vii eu to vyriesila. Potah, ktory takisto zabera vyborne loptu pri hre s plastom/ziadne zosmykovanie/, krasny namotany tospin. Nizsi ako bluestorm z3, ale idealny pre hru pri stole.
Jediny problem je pink/cop/na kratko. Mam problem tam dat rotaciu aby to bolo kratko, potah ma tendenciu dvihat/kvoli katapultu/. Ak si nedam pozor, nahadzujem superom. Topspin a drive sa mi hra velmi dobre. Potah je celkom linearny, nie je to taka tramplolina ako rhyzer, a nema taky katapult ako bluestrom.
Velmi univerzalny potah, vo vsetkom okrem pinku vyrovnane nadpriemerny.

Ak niekto v minulosti prelepoval, myslim si, ze rhyzer potahy sa tomu najviac podobaju.

Tak ako boli tenergy hitom, pride mi ze vynikaju rhyzer oproti konkurencii dost vyrazne, v spine, rychlosti, dlhom obluku.

Osobne porovnanie medzi sebou:
Vyska obluku: z3>>rhyzer 43>48>omega vii>hexer grip
Blok: hexer grip>omega vii>48>z3>43
Drive aktivny: omega vii>43>48>hexer>z3
Pink, kratky cop: hexer grip>48>43>z3=omega vii

Ten vyssi obluk sa tazko stanovuje. Ale rhyzeri ho maju dostatocne vysoky, ak sa to hra do copu vertikalne hore, so stredne velkou silou, rozmotana lopticku ma znacnu rezervu nad sietkou.
Pri silovych topspinov sa obluk rhyzerov znizuje, a je nizsi oproti z3, hexeru. Xiom omega vii je niekto uprostred.

Dufam, ze vas nerozbolela z toho hlava:)..
Poděkovali: mandomando, ondras.horak

Andro Hexer Grip a Powergrip 2 týdnů 5 dní zpět #46056

• Páca10
  • Nováček
Ahoj, umel by nekdo porovnat heher grip s razanterem r 42? hrajeme u nas okres, pouzivali jsme dost roxony a je potreba najit nahradu.....neco, co hraje samo s velkou davkou jistoty :woohoo:
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik