ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ???

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43681

• Straka
  • Junior
Nazdar chlapi,

keďže sa mi (nám) už sezóna veľmi rýchlo blíži a nieje už veľa času napadla ma jedna vec, chcel by som skúsiť túto sezónu hrať na fh s poťahom menšej hrúbky.

Hrám 4 ligu na sr...pohybujem sa tak v lepšej polovici...hrám na bh s hladkým anti a na fh stále hľadám zlatý grál no nejako nič :zed
Rozmýšľal som nad tým skúsiť oveľa tenší poťah na fh keďže nehrám nejaké extra dlhé výmeny s fh, neotváram hru z čopov, skôr čakám na nejaké nárazy ktoré mi prídu po mojom anti prípadne na konci nejaké tvrdé zakončenia a ostatné len pekne prehadzovať istým čopom. Myslím si že mi je úplne zbytočné mať rýchly, hrubý, spinový a bohvie aký super poťah.

Čo od toho teda očakávam?
Predovšetkým kontrolu. Je mi úplne jedno ak prehrám za set pár výmen v ktorým sa otvorí hra ajtak ich je za set max 2-3 :sezbl hlavne chcem aby keď dôjde na to najdôležitejšie, zakončiť výmenu po chybe vydvyhnutí súpera, poprípade ku mne letí náraz zakončiť to priamo a tvrdo. Nepotrebujem žiaden extra spin ani nič podobné skôr rovné tvrdé údery. Samozrejme pri podaní by som toho očakával čo najviac :mnmn

Čo si o tom myslíte? Dáva to logiku? Poprípade máte pre mňa nejaké rady, skúsenosti?

Za odpovede vopred ďakujem :dik
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43688

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 50
Z forhendu topspinuješ, alebo smečuješ?

Ak viac smečuješ, väčšia hrúbka dáva zmysel, pretože katapult gumy a prípadne aj dreva zvyšuje rýchlosť Tvojich úderov.

Ak veľa topspinuješ a spoliehaš sa na ťah gumy, raketu držíš pod iným uhlom a lopte udeľuješ rotáciu tým, že ju roztočíš.

Tam je priveľký katapult na škodu, pretože guma sa poddá v mieste nárazu lopty, vytvorí tam jamu, katapult ju expeduje mierne iným smerom (priamo von z tej jamy), čo Tvoja ruka síce koriguje pokračujúcim švihom, ale tá jama v gume drží loptu a bráni jej roztočeniu a jej rotácii po povrchu.

Ak máš teraz max, napr. 2,2 - 2.3mm, kľudne choď na 2mm.
Ak máš 2 - 2,1 mm, choď na 1,8 - 1.9mm.
Výhodou bude:
1. Znížená váha o cca 10 %, čiže ak jeden poťah váži 50 g, klesneš na 45 g.
2. Znížená rýchlosť o cca 10%
3. Dlhší dwell time
4. Väčšia kontrola
5. Väčšie cítenie a vyniknutie dreva

To všetko cca o 10%, takže si to ani nemusíš všimnúť, ale keďže sa jedná o min. 5 faktorov, určite sa nejaký, dúfam, že príjemný pocit, dostaví.

S úctou
Domino Svetík
VODAK MasterStrike ALL+ GEWO Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
AVALOX BlueThunder550 ALL+ JOOLA GoldenTango PS 50, VICTAS V - 01, 1,9mm
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od Domino Svetík. Důvod: Korekcia

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43726

• pirát Janes
  • Moderator
  • Nemusímebýtoptimisté alenikdysenesmímevzdátnaděje
  • Obdržená poděkování 153
Osobně si myslím, že pro sílu potahu je určující v nemalé míře herní zóna hráče....s tenkými si od ohrádek moc nezaspinuješ B)
JANeS
Donic WSC JOW shape,
Adidas Fibertec Classic,
2x Tibhar FX-P max

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní :-)
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od pirát Janes.

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43740

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 226
Právě jsem přešel z maxu na 1,8mm , píšu o tom jinde.
Proč jsem přešel a co si o tom myslím:
1.Nohy....Vzhledem k nim chci být u stolu :vine
2. Katapult - tenčí potah je hodnější , neulítne tak lehce za stůl a i pasivní blok ještě dopadne na desku
3.Umístění a triková hra - tenčí potah umožní víc vyklonit ruku a umístit míč kam chceš.
4. Spin spodem i vrchem není výrazně lepší či horší než s maxem.
5. Bloky a smeče jsou pomalejší , ale jistější
7.Servis se hraje snadněji nakrátko.
8.Kontratopspin se hraje snadněji a má menší tendenci ulítnout za stůl.
9.Přechod fh-bh se hraje snadněji , protože pálka má lehčí čepel.
Už mně to dlouho hlodalo v hlavě. Po poslední Malé Skále jsem měl jasno. Ztenčil jsem obě strany , jak FH tak BH.
Moje postřehy po prvních hodinách hry:
Pokud hraješ u stolu , je i 1,7 nebo 1,8mm v pohodě.I ze střední vzdálenosti se dá tlačit.
Maxy jsou lepší pro kluky , co hrají topspiny ze střední a delší vzdálenosti.
A taky pro hráče světové třídy , kteří trénují velmi intenzivně a každý kousek výkonu jim přijde vhod.

Pro lidi na našich úrovních co hrají převážně u stolu jako já jsou tenčí potahy spíše přínosem.

Otázka , zda 2,0 , nebo ještě tenčí je na každém. Volba je podle stylu hry.
Osobně jsem volil 1,8 , abych zmaximalizoval efekt ovladatelnosti a kontroly proti vyspělým hráčům kteří hrají aktivně.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od MartyC.
Poděkovali: ropemaker, pirát Janes

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43751

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 96
Netreba písať slohové práce, základné pravidlo je
- čím hrubší poťah, tým viac rotácie vrchom a menej spodom, viac rýchlosti, dlhšia trajektória letu, menej kontroly
Takže s tenším poťahom ideš do väčšej kontroly, menšej rýchlosti, menej rotácie na topspine, viac rotácie na pinku, kratšia letová dráha pri hre vrchom
Zase to miešam
Poděkovali: mandomando

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43752

• Straka
  • Junior
Dakujem vsetkym za odpovede, pomohli ste mi. Urcite teda idem do tensich potahov...jedine co ma uz len laka su defenzivne potahy kde si pri nich viem zvolit naozaj siroku skalu hrubky potahu. Softove maju vecsinou 1.8, 2.0 max...avsak tie defenzivne viem najst naozaj aj napr 1.6...myslite ze sa do nich oplati ist? :ping

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43756

• pirát Janes
  • Moderator
NE,
ale jestli tady chceš smysluplně a konkrétně poradit, musíš tady taky napsat něco konkrétnějšího, třeba s jakým prknem hraješ, jaký máš a v jaké síle ten anťák a jaké potahy jsi a s jakými výsledky zkoušel na FH.
:pirate
JANeS
Donic WSC JOW shape,
Adidas Fibertec Classic,
2x Tibhar FX-P max

Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od pirát Janes.

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43757

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 96
No mne sa zdá 1.8 príp. 1.7mm už dosť tenké. Kedysi som dlhšie hrával s 1.8mm poťahom na bh, kvôli lepšiemu čopu , kontrole na bloku a kontrole na príjme. Bol to tenzor poťah. Potom som si povedal že vyskúšam ešte niečo viac do nižšej hrúbky ... Bola to Stiga Chop&Drive 1.5mm a kua zrazu mi to nejako nechcelo letieť na druhú stranu , bol tam značný úbytok rýchlosti a dynamiky. Takže asi niečo podobné ťa môže čakať ak zabrúsiš do ortodoxných def poťahov s nízkou hrúbkou. To už sú viacmenej poťahy na klasickú čoperskú hru
Zase to miešam

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43778

• Horal
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 34
Ja to vidím podobne ako roulage- je pravda, že som hrával s poťahmi 1,7 na fh, ale to bolo ešte na odporúčanie dr.N.- na hrubej balze, ale na "normálnych" drevách to bolo ťažké dostať loptičku na druhú stranu- až ma bolelo rameno :) .Skúšal som aj tenšie def softy na fh, no to nešlo už vôbec.A je jasné, že velmi záleží aj na dreve. No mám tu kolegu, ktorý hraje na bh s trávou a na fh soft nejakých 1,2 a pritom hraje obranu daleko od stola a hrával 2-hú a teraz tretiu ligu a výborne. A hraje s pomalým def drevom. No ked skúsil moje kombo, tak to bolo pre neho neovládatelné :) . Záleží ako sa do toho "trískne" :P :P
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od Horal.

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43779

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Mezi Baracudou 1,8mm (která točí i v této tloušťce vrchem víc než dobře) a třeba Tackinesem C 1,3mm (měl jsem jej kdysi na BH) je nebetyčný rozdíl. Tady směšujeme hrušky a jabka.
S moderním tenzorovým softem v 1,8mm mám pořád dost rychlosti a spinu. S def potahem kolem milimetru se hraje obrana a zámaz bez topspinu - vrchem se hraje pomalý otočený topspin , který zpravidla není konečný.
Záleží Stando , co chceš.
Donic Baracuda 2,0mm

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43783

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 50
Marty,
čo presne znamená v českej pinecovej hantýrke čarovný výraz "Zámaz"?
Češi to tu často používajú a Slováci (nevravím, že všetci), nevedia, čo pod tým myslíte.

S úctou

Domino

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43784

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 61
Jste zde dost zkušení že potahy pod 1,8 se používaji při obranné hře. Slabší potahy jsou jednak pomalejší s lepší kontrolou a vhodné pro čopovanou obranu. Rovněž s tím jde dobrý zámaz / pro Dominika příma rovná rána ,neboli přímá smečovaná rána./ Dobře se však hrají t.zv lifty. Dnešni obranáři však již používají potahy od 1,9 hlavně pro útok který je nezbytný pro dnešní obranu. Václav :rata :rata :vine :vine
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX. VODAK Prometheus Combi Off/ Off- Joola Samba 1,9 Hellfire OX

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43785

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Domino , Václav to napsal perfektně.
BTW - Vždycky jsem si přál dělat překladatele ze a do slovenštiny... :vine
Obranáři používají 1,9 jak správně uvádí senior fóra Václav, ale když je člověk nalepený na stole , stačí mu i 1,8mm.
Tolik moje zkušenost.
Donic Baracuda 2,0mm

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43787

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 50
Chlapci, vďaka za osvetlenie pojmu "Zámaz".

Václav, čo sa týka tej našej komunikácie ohľadom dreva PERM Jolly, tak tí chlapci, čo to voľakedy v Čechách vyrábali, skončili okolo r. 96.
Pátral som po nich podľa mien a dnes sa venujú výrobe cyklistického oblečenia.

Drevo PERM Jolly som vyčistil, vyšmirgľoval, aj rúčku, ktorá teraz doslova žiari, vytmelil, dolepil, prebrúsil a zalakoval.
Nalepil som naň Yasaku Rising Dragon a Victas V 01 Stiff a občas si s ním zapinkám.

Marty, ako som písal, na niekoľko driev som pre porovnanie nalepil na jednu stranu Rising Dragon a na druhú Baracudu.
Na moje prekvapenie je Baracuda v priamych úderoch aj v blokoch živšia, na každom dreve má aj väčší katapult. Je to nesmierne všestranný poťah, ktorý by som odporučil jednak každému začínajúcemu st. tenistovi, ale aj súťažným hráčom, ktorí sa potrebujú zlepšovať v technike a pilovať flicky, chopy, aj topspiny.

Na každom tréningu môj syn Mišo, odohráva s ním stovky flikov a topspinov + podaní.
Pre pilovanie techniky je to ideálny poťah, ktorý má nadpriemerný, ťah, lopta na ňom drží a človek si môže hlídať postoj, správnu techniku úderov.
Pri hre nad stolom, kedy je treba švihom vyťahovať nízke čopy mu iba poviem:" Ty choď do toho naplno a ver svojmu poťahu, že to cez to sito prenesie".

Ešte raz vďaka.

S úctou

Domino
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od Domino Svetík. Důvod: Korekcia

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43790

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Domino ,
já jsem taky z gripu Baracudy nadšený.
Oni si všichni myslí , že jen když dáš max , tak dostaneš největší spin.
Po každém hraní očistím potah (legálním čističem) a ještě když není úplně suchý , dám na něj krycí folii (Donic)...
Potah při příštím užití získá tímto postupen naprosto extrémní topspin a taky oblouk , je mírně lepkavý.(Je ale taky žravější).
Řekl bych , že tento postup udrží max. grip potahu , který mu konstrukčně dal do vínku výrobce.
Na turnaji na Malé skále jsem byl upozorněn(díky Emile) a sám si všiml , že brzdím ruku při topspinu s max. potahem.
Pak si ten samý hráč vzal moje kombo do ruky a vše obloukem za stůl.
Přestože jeho gergelka byla o parník rychlejší než moje alsérka a měl na ní Fastarc G1..
Můj poznatek - nejen z toho ale opět potvrzeno - je , že jak rychlý je topspin , o tom rozhoduje do značné míry grip potahu.
A to dost nezávisle na rozsahu tloušťky potahu , samozřejmě max dá o fous víc než 1,8mm.
Donic Baracuda 2,0mm
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od MartyC.

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43791

• pirát Janes
  • Moderator
Za mně ještě dovysvětlení slova "zámaz", není tim myšlen obyčejný smeč, ale smeč závěrečný (nebo domněle závěrečný), jaký často nastává poté, co soupeř nepřečte rotaci a nahodí vyšší balón, což často nastaně při hře proti materialistovi a ten má potom jedinou povinnost, rovným úderem balon "zamáznout" a výměnu tím ukončit...čili přesně na tohle Standa svůj potah potřebuje :ohmy:
A poznámka k Baracudě, není to potah na nějaké mazlení, hraje tím líp, čím víc mu "naložíte".
JANeS
Donic WSC JOW shape,
Adidas Fibertec Classic,
2x Tibhar FX-P max

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 3 týdnů zpět #43799

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 96
S baracudou mám nahraté roky a všetky hrúbky. Jednu vec by som u baracudy ale vylúčil, v žiadnom prípade ju nedávať začiatočníkom, je to dosť žravý poťah a ako Janes písal, treba kvôli jej zvršku do nej trochu ísť . Nehľadiac na to že začiatočník dokáže vyťažiť z jej potenciálu dosť málo. Je to poťah pre hráča ktorý už má niečo zvládnuté. Pokiaľ ale budeme hovoriť o Baracude Big Slam, tá je poslušnejšia a vhodnejšia pre začiatočníkov či mierne pokročilých
Zase to miešam
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od roulage.

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 2 týdnů zpět #43942

• Straka
  • Junior
Ospravedlňujem sa za dlhšiu neaktívnosť bol som na dovolenke avšak veľmi pekne ďakujem za doterajšie postrehy/rady. :dik
Pár vecí som zrejme neuviedol ako podotkol pirát Janes:
Drevo mám celodrevo kategória off, anťák hladký dr neubauer abs 2mm, hrál som pred rokmi s klasickými softami na fh ako acuda s3, bluefire m2, m3, baracuda, xiomy, rakza 7, 9....jednoducho vsetky tie klasicke a aj rozne hrubky...avšak neviem jednoducho mi to nedalo. Posledné 2 roky hrám na fh s spinlord waran 2mm(sendvič), správanie tohto poťahu je niečo ako pomalejší nie veľmi točivý soft avšak na rovné údery (občas) perfektný. Je možné s ním vykúzliť aj celkom dobrý čop pri podaní, krásny blok, avšak v tých priamych rovných úderoch je strašne neistý nestáli, tie pupienky sú síce krátke ale svoju prácu tam zrejme robia :/ Jednoducho mám z toho taký pocit že je niekde ešte niečo lepšie.

Tak a teraz babo raď :sezbl Po toľkých skúšaniach a prečítaní nejakých recenzií/videí som došiel k názoru že by to chcelo soft len zrejme tenší...hrám vyslovene len pri stole...takže veci typu že mi to tam nedoletí neriešim...keď sa do toho buchne tak to letí, teda z takej diaľky musí :TT1

Cez víkend budem objednávať pár poťahov takže do vtedy sa musím rozhodnúť ktorý a v akej hrúbke :ping
Ak mi to s nimi nepôjde vrátim sa k sendviču avšak skúsiť to chcem :mnmn

Takže ak máte niekto ešte nejaké rady veľmi rád ich uvítam pretože zatiaľ som stratený :zed
Poslední úprava: 1 měsíc 2 týdnů zpět od Straka.

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 2 týdnů zpět #43945

• Miko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Waran že by nebyl na rychlou rovnou hru?

Teorie praví, že neschopnost účinně zaútočit spočívá v počáteční přiliž blízké vzdálenosti od stolu (míček někam letí a nejdu k němu a proti tělem - pohyb zezadu - dopředu, ale jen rukou - bez pohybu, nebo jen stranový, nebo co je úplně nejhorší - couvám).

Tomu by odpovídala bloková hra s ABS.

Souvisí s špatným (mizerným - osobní zkušenost) pohybem. Taky je si třeba pustit míček více k tělu než si člověk myslí. Pokud se to hraje opravdu moc brzy a ještě v čelním postavení je to třeba hrát krátce ven ze stolu, čím se to trochu ošidí ....

pak ještě deset dalších věcí např. poloha lokte, neměnit úhel pálky v průběhu úderu

Na plácanou bych vyzkoušel třeba i starší potah který tolik nežere ......

Hodně štěstí..... :ping
Poslední úprava: 1 měsíc 2 týdnů zpět od Miko.

Je rozumné ísť do hrúbky 1.8, 1.7, 1.5 ??? 1 měsíc 1 týden zpět #43948

• koad
  • on-line
  • Veterán
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 37
Iba na upresnenie Marty, fastarc g1 bol na stige all+, pretože ma ten tastarc na bh nejako zvlášť nezaujal, tak som zobral mazlicka gergelku a tam je tn05 a na bekosi rhyzery 43
Gergelka,tn 05,rhzyzer 43

a miesam to jak hovadzi gulas s divinou
Poslední úprava: 1 měsíc 1 týden zpět od koad.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik