ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Donic S2 versus M2

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43626

• kitjof
  • Junior
Dobrý den, Může někdo, kdo má zkušenosti s těmito potahy, porovnat jejich herní vlastnosti, rychlost, spin, životnost, hra na plast atd. Chtěl bych přejít s S2 na M2 tl.2 a 1,8 na celodřevu Kentaur. Budu vděčný za jakýkoliv postřeh. Předem :dik
KENTAUR OFF-
F-Acuda S2-2mm
B-Acuda S2-1,8mm
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43630

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 107
ryhlost
M2 > S2

spin
M2 > S2

zivotnost
M2 > S2

hra na plast - neumim posoudit

celkove mam osobne radeji S2. M2 mi prijde tvrdsi, mene katapultu, nizsi oblouk. S2 je vice allroundovy potah, dobre se s nim hraje technicka topspinova hra. vyborny BH potah, skvela kontrola. jedina slabina tohoto potahu podle me je zivotnost, na druhou stranu je potah za relativne dobry peniz.
Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od romanzdk.

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43644

• kitjof
  • Junior
Děkuji za odpověď. Zajímala by mě ještě jedna informace ohledně rychlosti potahu M2. Pocitově je o hodně rychlejší než S2 v tl. 2mm? Jestli by to nebylo příliš velký skok.
KENTAUR OFF-
F-Acuda S2-2mm
B-Acuda S2-1,8mm

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43647

• Domino Svetík
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 68
Kontrola:
M2 je väčšia, ako S2.
Kontrola: ACUDA S2: 7-, BlueFireM2: 7
Rýchlosť: S2:9+, M2 9++
Rotácia: S2: 10++, M2 : 10++
Tvrdosť: S2 :Medium - (42,5 sh), M2 : Medium (45 sh)

Kontrola M2 je väčšia preto, lebo je tvrdšia a má teda nižší katapult, ako S2.
Takže čas. ktorý loptička strávi na rakete sa predĺži.

Kým hodnoty, ako rýchlosť a spin si všimneš neskôr, pretože rýchlosť aj spin musí najskôr lopte udeliť Tvoje rameno, tak na pinku si katapult všimneš ihneď.

Katapultov je hneď niekoľko.
Existuje katapult dreva a katapult gumy.

Katapult môže byť statický, ak loptu iba pustíš na raketu a dynamický, ak blokuješ, pinkáš, smečuješ, topspinuješ, režeš.

Ak máš veľký katapult dreva, mäkké gumy s veľkým katapultom Ti ho ešte zväčšia.
Pri dynamickej hre a razantných úderoch sa teda ku katapultu gumy, pridáva katapult dreva.
Ak teda máš kombináciu s priveľkým katapultom, pri vyšších rýchlostiach strácaš kontrolu.

Tvoja voľba ísť do tvrdšej gumy je správna - získaš dwell time a kontrolu.
Takisto je správne ísť do menšej hrúbky gumy - nechávaš vyniknúť hracie vlastnosti dreva.

A či je pocitovo M2 rýchlejší?
Ak získavaš kontrolu, pocitovo sa Ti bude zdať poťah práve pomalší.

Spomeň si na Nea z Matrixu, keď mal takú kontrolu, že sa vyhýbal guľkám a ešte mal stále more času...

S úctou
Domino Svetík
VODAK MasterStrike ALL+ GEWO Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
AVALOX BlueThunder550 ALL+ JOOLA GoldenTango PS 50, VICTAS V - 01, 1,9mm
GEWO A. Valuch OFF, Gewo Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
YASAKA SilverCarbon OFF, Gewo Hype KR 47,5, 1,9mm, Yasaka Rising Dragon 45,2,0mm
TSP BlackBalsa 5.0,JOOLA Golden Tango54 max...
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od Domino Svetík. Důvod: Korekcia
Poděkovali: kitjof

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43652

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 264
Měl jsem oba potahy na dřívku Vodak Diolen OFF a na Viscarii. Když porovnám rychlost a spin, tak pro ofenzivního útočníka je M2 podstatně lepší než S2. Donic M2 je tužší, rychlejší a spinově mnohem ostřejší, pro soupeře znatelně nepříjemnější potah. U Bluefire M2 a M1 je fajnové to spinové zakousnutí se do míčku, to já mám rád. Acuda S2 je středně tvrdá (pro mne spíš lehce měkká) s výbornou kontrolou, přesností a fajnovým blokem proti agresivní hře soupeře. Svými univerzálními vlastnostmi jde o velmi oblíbený potah a je dobrou volbou pro velký okruh hráčů různých stylů.
S2 je vhodná pro hráče pohybující se spíše u stolu, s M2 mohu jít i dále od stolu, je dobrou volbou pro agresivnější topspináře nebo na rychlý kontr, spin je znatelně ostřejší než S2 která je spíše univerzálním potahem který umí vše, ale díky menšímu důrazu a spinu jsem z něj nebyl nadšený. S2 2,0mm byla pro mě spíše allroundový potah.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od Machy.

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43656

• kitjof
  • Junior
Ještě jsem nezdůvodnil proč do změny potahu chci jít. Připomínám že je mi 60+ a hraji 45 let KS 2. Dřevo je tuhší OFF-, takže žádný přehnaný katapult. S S2 se mi hraje vcelku dobře, hlavně spin. Ale po přechodu na plast úbytek rotace. A při katapultu potahu-drajvy za stůl,a problém s krátkým rotovaným servisem. Samozřejmě vím že je to dáno hlavně technikou úderu a i věkem. Nedávno jsem zkoušel Rakzy 7-pro mě příliš tvrdé, méně kontroly, na spin jsem se nadřel. Plusy drajv a lepší servis. Tak nevím jestli s M2 to nebude obdobné, i když M2 by měla být měkčí než R7. Některé zdroje uvádějí tvrdost 45 jiné 42,5. Nebo nějaký jiný potah?
KENTAUR OFF-
F-Acuda S2-2mm
B-Acuda S2-1,8mm

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43658

• Jarek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 7
Ahoj, to zdůvodnění jsi měl dát hned na začátek a určitě bys dostal víc tipů na jiné potahy.
Dingo Swiss Yin Yan All
Bh: Dingo Swiss Zik Zak Ox
Fh: Xiom Vega Pro 1,8mm

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43691

• kitjof
  • Junior
Mohl by někdo zareagovat na můj poslední příspěvek? Třeba Machy, Domino Svetík aj. :dik
KENTAUR OFF-
F-Acuda S2-2mm
B-Acuda S2-1,8mm

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43694

• Domino Svetík
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 68
ACUDA S2 má špongiu tvrdú 42,5 sh.
Vrchná elastická guma má takú konštrukciu, že guma má stále priveľa katapultu aj vo verzii S1, ktorá je udávaná, ako 45 Sh.

Je teda potrebné ísť do gumy tvrdej min. 45.
Ak si zvolíš M2, tak:
Characteristics M2: Excellent balance between speed, catapult effect and feel.
Aby si ale eliminoval katapult a získal kontrolu, tak choď do menšej hrúbky.
Ak máš 2,1mm, choď na 1,8mm.
Odľahčíš poťah cca o 10 %.
Získaš kontrolu
Spomalíš
A VODAK Kentaur Off -, sa Ti odvďačí za to, že necháš vyniknúť jeho vlastnosti.
Vrchné dyhy sú z mahagonu, to Ti všetko vykompenzuje.

Pri mäkkom poťahu si treba uvedomiť, že ťažšia loptička sa do neho viac zaryje a poťah ju katapultuje.
Mäkký poťah preto neumožní takú rotáciu, ako tvrdší, lebo lopta ľahne do vyhĺbenej jamy v poťahu.
Naopak tvrdšie poťahy nedovolia lopte vyhĺbiť taký kráter a povrchom poťahu môžeš loptu roztočiť.
Mám napríklad aj DONIC BlueStorm Z1 (50 sh), v maxe, chyba je práve v tom maxe, ktorý napriek tvrdosti vyrába furt veľký katapult.
S úctou
Domino SVetík
YASAKA SilverCarbon OFF, Gewo Hype KR 47,5, 1,9mm, Yasaka Rising Dragon 45,2,0mm

° 3 měsíců 3 týdnů zpět #43695

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 104
Bluefire M2 je 42.5°
Celá séria Bluefire teda M3-M2-M1 má tieto tvrdosti : 37.5-42.5-47.5° , rovnaké je to aj u S3-S2-S1 . Inú škálu tvrdosti má seria JP, kde JP03-JP02-JP01 je 40-45-47.5°
M2 je u mňa taký hybrid medzi S2 a baracudou. Má nižší oblúk ako bara , spinuje viac ako S2 , takmer ako bara, katapult je niekde medzi nimi. So všetkými poťahmi mám nahraté roky, takže viem posúdiť. M2 má tuhší zvršok podobný baracude, čop je ostrejší ako S2 aj blok je lepší ako S2. Celkovo v pasívnej hre mi viac sedela M2, v aktívnej hre zase S2, bola lineárnejšie, do m2 je pri aktívnej hre potrebné ísť trochu ostrejšie
Krátky servis je skutočne o technike, ak budeš podaniu venovať dostatok tréningu, tak už nebudeš musieť riešiť poťah pri tomto aspekte hry.
Do plasťáku by som preferoval M2 (ak je spin tvojou prioritou)
Životnosť je podobná, M2 mierne lepšia, tuhší zvršok trochu viac bráni vymláteniu špongie. Hlavne u S2 bola smrť pomerne jednoznačná, aj keď opticky možno ešte vyzerala hrateľná, špongia už bola v prostriedku dosť vymlátená a údery lietali s podstatne nižšou rotáciou oveľa ďalej ako bolo treba
Zaujímavé boli aj hrúbky špongie u M2 . U poťahov s tuhším zvrškom je hrúbka 1.8 niekedy problematická, hlavne v aktívnej hre, bolo to trochu tupé (na korbelovi) . Oveľa lepšie to bolo na karbóne. S touto hrúbkou bol aj najnižší oblúk a mal som pocit na celodreve že je to šuter ako friendship. Hrúbka 2.0mm už hrala celkom optimálne a maxko ani nehovorím
Zase to miešam
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od roulage.
Poděkovali: mandomando, kitjof, koad

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43696

• Domino Svetík
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 68
ACUDA S2 má špongiu tvrdú 42,5 sh.
Vrchná elastická guma má takú konštrukciu, že guma má stále priveľa katapultu aj vo verzii S1, ktorá je udávaná, ako 45 Sh.

Je teda potrebné ísť do gumy tvrdej min. 45.
Ak si zvolíš M2, tak:
Characteristics M2: Excellent balance between speed, catapult effect and feel.
Aby si ale eliminoval katapult a získal kontrolu, tak choď do menšej hrúbky.
Ak máš 2,1mm, choď na 1,8mm.
Odľahčíš poťah cca o 10 %.
Získaš kontrolu
Spomalíš
A VODAK Kentaur Off -, sa Ti odvďačí za to, že necháš vyniknúť jeho vlastnosti.
Vrchné dyhy sú z mahagonu, to Ti všetko vykompenzuje.

Pri mäkkom poťahu si treba uvedomiť, že ťažšia loptička sa do neho viac zaryje a poťah ju katapultuje.
Mäkký poťah preto neumožní takú rotáciu, ako tvrdší, lebo lopta ľahne do vyhĺbenej jamy v poťahu.
Naopak tvrdšie poťahy nedovolia lopte vyhĺbiť taký kráter a povrchom poťahu môžeš loptu roztočiť.
Mám napríklad aj DONIC BlueStorm Z1 (50 sh), v maxe, chyba je práve v tom maxe, ktorý napriek tvrdosti vyrába furt veľký katapult.
Sorry, že mne tu furt vadí katapult, hoci nič nie je bez katapultu, ale ja najradšej hrám vlastnou rukou, aby som mal nad loptou kontrolu ja a nie guma.
Katapult je však potrebný v priamom údere, pretože úder znásobuje.
S úctou
Domino Svetík

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43697

• kitjof
  • Junior
:dik Vyzkouším na F M2 tl.2mm a na B nechám zatím S2 1,8mm.
KENTAUR OFF-
F-Acuda S2-2mm
B-Acuda S2-1,8mm

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43698

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 104
Nesúhlasím že mäkký poťah nedokáže vytvoriť toľko rotácie ako tvrdší. Mäkší poťah dokáže vytvoriť porovnateľnú rotáciu oproti tvrdšiemu, je to potvrdené praxou aj teóriou.Rotáciu ako celok vytvára celý poťah vrátane špongie. Presadzovanie tvrdšieho poťahu pre hráčov určitých nižších levelov je kontraproduktívne, pretože ak ten hráč nevie vytvoriť u tvrdšieho poťahu kompresiu špongie, tak nevytvorí ani dostatočný spin a ani dostatočnú rýchlosť. Ak hráčovi vadí katapult, je tu stále kopa poťahov starých generácií - Sriver, Mark V, Coppa atď
Hrači nižších levelov práve naopak dokážu vytvoriť viac spinu práve s mäkšími poťahmi , ktoré im to dovolia a zároveň im pomáhajú vyššou kontrolou a nižšou rýchlosťou. Ich zručnosti sú na tieto mäkšie poťahy dostatočné, u tvrdších poťahov to jednoducho nebude fungovať. Keby boli tvrdšie poťahy tým pravým orechovým pre všetkých potom by nemalo zmysel robiť tie mäkšie
Zase to miešam
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od roulage.
Poděkovali: mandomando

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43703

• Domino Svetík
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 68
V podstate máš pravdu.
Ešte o katapulte.
Minulý týždeň som hral tenisovú štvorhru a jeden z dvojice súperov bol Jaro.
Proti Jarovi hrám rád, pretože je to bombardér a keď stojíme proti sebe, vyžívame sa v dlhých tvrdých výmenách.
Poznamenám, že ja hrám topspinový forhend a Jaro nízke rovné bomby, ktoré majú plochú dráhu letu.
Praskla mi struna a vyberal som druhú raketu. Jaro sa ma pýta:"Na koľko to máš vypletené?"
"Na 27 kg (stovka hlava a 300 g rám), odpovedám. A ty?" " Na 24", šokoval ma Jaro. "Veď to vyskúšaj".
Chytil som to do ruky a nebol som s tým schopný zahrať jediný dlhý, presný úder, nie to ešte topspin.
Obrovský katapult jeho rakety pomáha rovnému úderu, raketa sa drží kolmo na loptu, ale topspinový hráč drží raketu v ostrom uhle, pretože potrebuje, aby lopta prešla po celej ploche rakety, aby nabrala otáčky.
To platí aj v pingpongu.
Na rovný úder potrebuješ katapult, ale na topspin potrebuješ pre rotáciu lopty jej dlhší kontakt s povrchom, teda iný uhol, kvôli vytvoreniu rotácie.
A kto zo špičkových hráčov dnes netopspinuje?
Nikto.
A učia sa topspin aj všeky začínajúce deti? Áno.
Ale, samozrejme, v nižších súťažiach, staršia generácia st. tenistov, často topspinovať nevie, pretože keď oni začínali, hrali sa iba smeče, čiže rovné údery a pre tie je mäkký poťah s katapultom ideálny.
Ale pre topspin potrebuješ tvrdší poťah, aby si získal rotáciu prechodom lopty cez čo najväčšiu plochu rakety.
Ale ja nemám nič proti mäkkým poťahom.
S úctou
Domino Svetík
Poslední úprava: 3 měsíců 3 týdnů zpět od Domino Svetík. Důvod: Korekcia

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43705

• kanys
  • Expert
  • Na co Forhand
  • Obdržená poděkování 53
Ahoj, i já přidám slovo

S2 mám 8 let z obou stran, tak si myslím, že můžu na toto téma něco napsat. Jak už zmínil Machy, je spíš ke stolu, kdežto M2 je ke stolu podle mě nepoužitelná, protože nemáš tolik času z ní něco vymáčknout. Záleží jakou hru preferuješ, pokud jsi vitální běhavej děda( neber to jako urážku ) tak by si asi M2 užil, pokud se spíš držíš na desce, tak bych nechal Acudu S2 a třeba bych vyměnil jen forhandový potah. Já po 8-mi letech taky vyměnil forhand.
Jdu z S2 na NITTAKU G1.
Ten potah je myslim přesně mezi M2 a S2 , a to ve všem. Rychlost, je vyšší, míček lítá protivnějc, servis je lepší, rychleji poznám, zda jsem ho trefil pořádně nebo ne. Prostě Víc zábavy :-) .
Tak že kdybych ti měl radit, tak bych vyměnil jen jeden potahtřeba za tu Nittaku, ono to ovlivní u ten druhý.
Kanys
DŘEVO : JOOLA Rossi Emotion Fl
GUMY: 2x Acuda S2 2.0mm

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43706

• mandomando
  • Super Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 88
jedna poznámočka : Domino napísal :Ale pre topspin potrebuješ tvrdší poťah, aby si získal rotáciu prechodom lopty cez čo najväčšiu plochu rakety.
Vysvetli mi prosím ;) :ohmy: prečo sú na poťahu ked hráš s novou loptičou krúžky po loptičke a nie dlhé široké čiary po lopte ako klzala poťahom pri topspine ako tvrdíš Domino :-hops :-hops nie som fyzik z Cernu takže neviem o čom píšeš :dik za vysvetlenie
Victas Quartet Allroud FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm
Vodak Special Custom FH: Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,8mm

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43710

• Domino Svetík
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 68
Rovný úder - pink, smeč:
Raketa ide oproti lopte priamo tak, že raketa je v čase nárazu takmer kolmo k dráhe lopty.
Lopta vytvorí v gume kráter. Sila ruky a sila katapultu gumy a dreva vymrští loptu dopredu, teda po dráhe takmer identickej, ako bola dráha dopadu na raketu.
V mieste dopadu lopty sa na čistej gume objaví značka.

Topspin (top - vrch, spin - rotácia = vrchná rotácia).
Raketa ide oproti lopte v uhle, napr. 45 stupňov na dráhu lopty v čase dopadu.
Po dopade takisto lopta vytvorí kráter.
Katapult gumy má snahu loptu vymrštiť podľa uhla dopadu a síl, ktoré pôsobia na loptu, teda deformácia poťahu, ktorú náraz lopty vyvolal, pôsobí na loptu opačne a guma (pretože je elastická, čiže po deformácii sa vracia do pôvodnej pozície), má snahu sa vrátiť do pôvodného stavu.
Je logické, že v mieste nárazu a deformácie gumy sa vytvorí značka.
Ruka však pri topspine ide po inej dráhe, ako pri priamom údere.
Loptu roztáča a raketa je chvíľu v pozícii, že predbehne loptu.
Rotácia sa teda dosiahne nie vďaka dotyku lopty s jediným miestom, ale vďaka tomu, že lopta je pohladená väčšou plochou, vďaka ostrejšiemu uhlu pod ktorým raketa vedie úder.

Vrchnú rotáciu je možné dosiahnuť aj tak, že raketa ide oproti lopte síce v rovnakom uhle, ako pri rovnom údere, ale pri dotyku ruka a zápästie robia prudký pohyb smerom dohora, aby opäť donútili loptu k prechodu cez čo najväčšiu plochu povrchu a tým ju roztočili.

Prečo všetci špičkoví hráči používajú tvrdšie poťahy 45 sh a viac?
Pretože sú takmer všetci topspinári a lopta po dopade na tvrdší poťah vytvorí menší kráter, pretože tvrdší poťah jej neumožní takú deformáciu.
Lopta tak môže prejsť po väčšej časti povrchu poťahu a získa tak väčšiu rotáciu.

S úctou
Domino Svetík

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43711

• Standa
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, tak s tímto názorem Domina silně nesouhlasím.
, ale na topspin potrebuješ pre rotáciu lopty jej dlhší kontakt s povrchom, teda iný uhol, kvôli vytvoreniu rotácie.

To popírá vlastně vznik úderu ( topspinu)

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43722

• hroch
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Keď sa tu už takto teoretizuje o softových poťahov zabudli ste aj na ďalší aspekt a to je geometia zúbkov, ktorá môže teórie o mäkkom a tvrdom poťahu postaviť na hlavu.
ADIDAS FiberTec classic
FH: VICTAS V>01 Stiff
BH: VICTAS V>01 Stiff

Donic S2 versus M2 3 měsíců 3 týdnů zpět #43727

• Ove
  • Junior
  • Stolní penzista
  • Obdržená poděkování 15
To Kitjof: Souhlasil bych s Machym, S2 bude měkčí ve srovnání s M2 méně agresivní. S2 je více univerzální - její přednosti v rotaci se v éře plastů ztratily. Na druhou stranu využít potenciál tužší M2 je složitější. Potah je také víc náročný na parametry dřeva (vyžaduje víc tužší dřeva). Mě na prkně Waldner Senso Carbon M2 moc radosti nedělala. Z potahu šel míček velmi rychle pryč, málo se nořil do houby, S2 v tomto ohledu byla lepší. Proto si myslím, že určitý kompromis by se dal nalézt v potahu Bluefire JP02. Je znatelně měkčí, s potahem se hraje lehčeji a spin je vcelku také stále dobrý. Jinak si ale dovoluji dát typ na jiný středně tvrdý topspinový potah, který mě opravdu potěšil a to je Joola Rhyzer 43. Má povedený topsheet, který je zároveň citlivý i točivý, houba má 43st a v celku nabývá dojmu 45st. Potah je zhruba rychlý jako M2, ale lehčeji se s ním hraje kvůli jemnějšímu vršku. S potahem se dají hrát hezké namotané servisy, čopy, topspiny mají šmrnc jak u stolu, tak i 2m od stolu a blokovat se dá taky (i když na potah Coppa v blocích nemá). Na prknu WSC mi sednul dobře..
Tak to je asi tak vše :-)
Waldner Senso Carbon
Coppa X1 Turbo Platin 2,0
Coppa X1 Turbo Platin 2,0

Soutěž: 3. Einkesselbundesliga
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik