ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Forhendová hra s Baracudou 1,8mm.

Forhendová hra s Baracudou 1,8mm. 2 měsíců 2 týdnů zpět #43226

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 226
Rád bych zkusil tenčí Baracudu a hlodá ve mně myšlenka , jestli by 1,8 pro mně nebyla ještě lepší než 2,0mm.S mým nepohybem , zabetonováním blízko stolu , se slušnou technikou ruky , komplexní allroundová hra s důrazem na topspin. Přijde mně že u stolu má i 1,8mm potah dost síly na konečné údery a naopak tato tloušťka by mohla být lepší na blok a hru spodem.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Forhendová hra s Baracudou 1,8mm. 2 měsíců 2 týdnů zpět #43229

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 50
Po Tvojom odporúčaní Baracudy, som ju, v hrúbke 2.0mm nalepil na Avalox BT 550 a na BH som dal Gewo Hype KR Pro 47,5.
Mesiac som bol v Chorvátsku a odohral som tam v STK Šibenik 24 tréningov, celkom 32 hodín.
Barakudu musím pochváliť, pretože bola skvelá v ťahu a oddaná v blokoch.
Veľmi príjemná hra so skvelou kontrolou, požičiavali si aj tréneri a sparingpartneri, hral s ňou pár hodín aj môj syn a nechcel ju pustiť z ruky.
Na ostatných drevách (TSP Euro Classic ALL+, Gewo Hybrid Carbon A/ Speed) sme mali na FH Rising Dragon a na BH to Gewo KR.
Ak to mám porovnať, tak Rising Dragon je mierne lepkavý a Baracuda suchá, ale všetky herné vlastnosti majú veľmi podobné.
Hrúbku 1,8 určite doporučujem, pretože som zástanca toho, že je treba nechať vyniknúť drevo.
Získaš tak lepší cit, a sotva poznateľné spomalenie v priamych úderoch.
Na čop a topspin by to veľký vplyv mať nemalo.
Ja som si objednal teraz hneď dve Baracudy v hrúbke 1,8mm-
Jednu idem nalepiť na bekend Gewo Alexander Valuch Off (78 g), čo má rovnaké zloženie, ako BTY Innerforce Layer ZLF - 3 mm jadro Ayous - Kevlar - 0,55 mm Ayous - 0,55 mm Limba ( teda aj s carbónovou tkaninou na jadre),
druhá pôjde na TSP Black Balsa Off- (62 g !), čo sú vrstvy Balsy spevnené skleným vláknom.
Na forhende obidvoch rakiet je Rising Dragon.
Skúsenosti neskôr zhrniem.
S úctou
Domino Svetík
VODAK MasterStrike ALL+ GEWO Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
AVALOX BlueThunder550 ALL+ JOOLA GoldenTango PS 50, VICTAS V - 01, 1,9mm
Poslední úprava: 2 měsíců 2 týdnů zpět od Domino Svetík. Důvod: Korekcia

Forhendová hra s Baracudou 1,8mm. 2 měsíců 2 týdnů zpět #43230

• Radek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 18
Ahoj MartyC, měl jsem barču 2 na FH a 1.8 na BH, po zranění, kdy jsem nemohl stoupnout na nohu a stále si zvykám na to, že už chodit jako dřív nebudu, jsem změnil na barču big slame a domnívám se, že je to ono :) i při nepohybu, mám prkno yasaku ma lina OFF, když jsem dal i normální baracudu 1.8 na FH, tak to nebylo ono, ale asi bude záležet na tom tvém prknu a používání zápěstí, barča je jinak výborný potah co se ceny, výdrže a hraní týká. Když jsem zkoušel baracudu max, tak to byl hodně vysoký katapult nad sítku a vůbec mi to nevyhovovalo.
Donic Baracuda B 1,8 a F 2
Yasaka Ma Lin carbon Off
SKST TEPLICE

Forhendová hra s Baracudou 1,8mm. 2 měsíců 2 týdnů zpět #43256

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Moc dík oběma , děkuji komukoliv za další postřeh.
Hodně jsem si přál Radkovu reakci a s Dominem jsme už vedli párkrát diskusi...
K big slamu - nejsem přesvědčený o tom u sebe , že houba chce změkčit.Tak jak je je to OK.
měl jsem už různé potahy na fh a jen jsem se utvrdil , že 1,8mm mi víc přinese jako vezme.
Děkuju Radku i Domino!
Už je mi jasné jak změním podpis - bude to 1,8mm.
Donic Baracuda 2,0mm
Poslední úprava: 2 měsíců 2 týdnů zpět od MartyC.

Forhendová hra s Baracudou 1,8mm. 2 měsíců 2 týdnů zpět #43271

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 91
Marty myslím si že zmena hrúbky z max na 1,8 ti pomôže zvýšiť kontrolu pri príjme servisu a hlavne na blokoch po súperovom trvdom topspine či odľahčiť raketu. :) Na forhendovej strane určite! No nie som si istý či zanedbateľná hrúbka z 1,5 na 1.2 ti pomôže na bekhendovej strane..Tam by to chcelo maximálne pre teba hrúbku špongie 1,0 mm prípadne menej.To Tuttle Winter 3e by som vyskúšal v 1,0 mm byť tebou.A Spinlord Dornenglanz 2 0,9 mm hrá smerom dopredu ako sendvič či polotráva.Oveľa na plocho ako tvoja Mylky Way a razantnejšie,rýchlejšie viac do polotrávy presne to čo ty chceš hrať. B)
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:TIBHAR MXS 1,9mm.
BH:NEUBAUER AGRESSOR 1,3mm
4.LIGA.
Poslední úprava: 2 měsíců 2 týdnů zpět od iči.

Forhendová hra s Baracudou 1,8mm. 2 měsíců 2 týdnů zpět #43273

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Igore ,
u Baracudy 1,8mm souhlasím a proto volím tuto tloušťku.Víc ukáží testy.
Polotráva je v tomto vlákně mimo téma.
Přesto zareaguji: U změny BH potahu mi nejde jen o změnu tloušťky houby , ale o změnu typu polotrávy (na ofenzivnější , tužší a nižší čudly , vyšší kontrola - sendvičovitější) a zároveň snížení tloušťky houby na podporu citu a nižší rychlost. Cílem je zvýšit kontrolu nad ofenzivním úderem nad stolem. Tento potah mám ve verzi 1,8mm a proto jsem přesvědčen , že v tloušťce 1,2mm to bude OK.
Zároveň mám vyzkoušený potah Keiler v 1,5mm a i ten je ofenzivnější než 612 , za cenu že je rychlejší a méně rušivý.Vyrábí se taky v 1,2mm a byl by sice rychlý , ale možná perfektní. Pokud selže C1 a případně Keiler , který se mi při testu moc líbil, zkusím Tuttle Winter ,ale tento potah není tak dostupný a levný jako C1.
K Donnerglanz: Tráva zůstane trávou - ohyb čudlů , obloukování při kontru.Já vidím cestu v sendvičoidní polotrávě a aktivní hře - to mně baví. GD 612 byl velký posun v tomto směru , ale táhne mě to ještě kousek blíž k sendviči , aniž bych se vzdal polotrávy.
Donic Baracuda 2,0mm
Poslední úprava: 2 měsíců 2 týdnů zpět od MartyC.

Forhendová hra s Baracudou 1,8mm. 2 měsíců 1 týden zpět #43347

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
Mám za sebou první trénink a jsem spokojený.
Zhruba se stalo to , co jsem předpokládal a chtěl.
Potah v 1,8mm je na stole ovladatelnější , údery jdou hrát pestřeji , zlepšila se pasivní a rovná hra , při pocitově zhruba stejném spinu u topspinu.
Servis a příjem jdou víc nakrátko.
Odlehčila se pálka a je obratnější při přechodech a flipech.
Rychlost celé sestavy je o kousek pomalejší a cit o poznání větší.
Podotýkám , že mluvím stále o hře u stolu. Dál od stolu v podstatě nehraju.
Výrazně se snížil oblouk , jde hrát těsně nad síťkou , ale z delší vzdálenosti je třeba hrát na větší oblouk rukou.
Jediné , co mi šlo hůř než s maxem , byl závěrečný topspinový zámaz - protože díky nízkému oblouku občas skončil v saku.
Jsem rád , že jsem šel do 1,8mm , protože efekt je určitě výraznější , než při přechodu max-2,0mm.
Uvidíme po měsíci , až potah zavadne , do té doby je předčasné hodnotit , ale jsem spokojený.
Donic Baracuda 2,0mm
Poslední úprava: 2 měsíců 1 týden zpět od MartyC.

Forhendová hra s Baracudou 1,8mm. 2 měsíců 1 týden zpět #43380

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 96
Kolega hrával dlhé roky s bara 1.8 na fh, na bh mal trávu Feint soft. Čo sa týka útoku z fh, hral to tiež nalepený na stole a napriek hrúbke 1.8mm to boli šlehy ako z kanóna. Pekne sa dokázal pohrať aj s podaním.
Zase to miešam

Forhendová hra s Baracudou 1,8mm. 2 měsíců 1 den zpět #43576

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 50
Baracuda a Rising Dragon.

Na GEWO Alexander Valuch Off, som na FH nalepil Rising Dragon 2.0 a na BH Baracudu 1,8.
Po pár tréningoch musím skonštatovať, že obidva poťahy sú podobné, pričom Baracuda má o cca 10% väčší katapult, takže je kapku rýchlejšia.
Rising Dragon je mierne lepkavý a viac sa podobá na Tenergy 05.

Hra s takouto kombináciou na dreve s kevlarom na 3 mm jadre Kiri a 0,55 Ayous a 0,55 Limba, je lahôdka. Drevo je identické s BTY Innerforce Layer ZLF, výhodou je nižšia váha , 78 g.
Raketa je nesmierne citlivá, a poťahy, okrem toho, že drevo "krotia", dodávajú mu fantastický spin pri BH flickoch, topspinoch, aj čopoch.
Ak vám doletí jedovato zarezaná lopta, treba ísť do nej naplno, švihnúť a na poťahy sa môžete spoľahnúť, že loptu cez sieťku hravo prenesú.

Ak si otočíte Baracudu na FH, raketa má dosť razancie na každý úder, aj zo strednej vzdialenosti.
A Rising Dragon na BH je naozaj veľkou oporou aj pri blokovaní topspinových rýchlikov.
Kombinácia je to naozaj božská.

Na Rising Dragon je zaujímavé, že aj tie gumy, ktoré mám na raketách 8 mesiacov a čistím ich spôsobom, ktorý opisujem na inom mieste, sú stále lepkavé, živé a nikam neodchádzajú.

Výhodou Baracudy je cena pod 25 Eur, Rising Dragon stojí cca 29 Eur.

Marty, vďaka za inšpiráciu.

S úctou
Domino Svetík
VODAK MasterStrike ALL+ GEWO Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
AVALOX BlueThunder550 ALL+ JOOLA GoldenTango PS 50, VICTAS V - 01, 1,9mm
Poslední úprava: 2 měsíců 1 den zpět od Domino Svetík. Důvod: Korekcia
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik