ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tenergy 05

Tenergy 05 2 měsíců 3 týdnů zpět #43127

• vlastiik
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
Zdravím, chci se vás zeptat, kdo jste hrál s tímto potahem, jak dlouho je potřeba jej rozehrát (kolik hod), aby se zvýšila trajektorie a zvětšila rotace?
S tenergy05 jsem nehrál, zkouším to teď. Chtěl jsem, jestli by mi nahradila xiom vega pro (očekával jem podobně vysokou trajektorii, více rotace, větší rychlost, větší tvrdost u tenergy).
S novým potahem jesm cítil větší tvrdost, menší trajektorii, menší rotaci, rychlost +- stejná.
Kamarád mi řekl, že je potřeba tenergy pár hod. rozehrát. Máte s tím zkušenosti?
Včera jsem si šel podruhé s tenergy pinknout, měl jsem nalepenou čerstvou vegu pro (i xiomy potřebují chvíli rozehrát), nicméně všichni spoluhráči mi řekli, že jsem s vegou pro vyloudil větší rotaci. To ostatní jsem si už poznal sám. Tak by mě zajímalo, jakou s tím máte zkušenost. dík

Další dotaz: přešel jste někdo z vegy pro, O4P na bluefire? Případně jaká verze o BF se nejvíce podobá tenergy05/vega pro? Vyšší trajektorie, silnější rotace. Tudíž, která verze je lepší na rotované spiny a která verze BF je spíše pro drajvy s nižší trajektorií? dík
Dřevo: Xiom Vega Tour
FH: Omega IV Pro
BH: Vega Pro

Xiom Vega Tour
FH: Omega VII Pro
BH: Omega VII EU
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tenergy 05 2 měsíců 3 týdnů zpět #43130

• Klopič
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 251
Nemyslím že by T05 potrebovali nejaký čas na rozohranie. To je "špecialita" skôr Donic poťahov. (aj to skôr tých starších generácií).
Je možné, že si len poťah jednoducho nesadol s tvojim drevom.
Ja som to spozoroval na svojom dreve, keď som z T05 nemohol vykúzliť ani nejakú rýchlosť, ani spin. A naopak T64 na to sadol okamžite a perfektne hral od prvého nalepenia.
Ale možné je aj to, že potrebuješ len získať trochu iné návyky ako so starým poťahom a to chce pár tréningov.
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black

Tenergy 05 2 měsíců 3 týdnů zpět #43131

• vlastiik
  • Junior
  • Obdržená poděkování 9
díky za odpověď, uvidím. S těmi návyky mě to napadlo taky, zda to není jen tím, že jsem zvyklý již na vegu pro, která mi tam sedí. Nicméně na mém dřevě vega tour by aj tenergy05 mělo fungovat, aspoň, co jsem si četl zahraniční recenze. tak uvidím, snad to bude lepší :)
Dřevo: Xiom Vega Tour
FH: Omega IV Pro
BH: Vega Pro

Xiom Vega Tour
FH: Omega VII Pro
BH: Omega VII EU

Tenergy 05 2 měsíců 4 dní zpět #43383

• George_horice
  • Nováček
Ahoj všem,
za chvíli začíná nová sezóna, tak je na čase řešit potahy.
Letos bych chtěl poprvé v životě vyzkoušet Tenergy...
Kraji KP2 a hru mám založenou na topspinech - hlavně z FH.
Dřevo mám Waldner senzo ultra carbon, se kterým již hraji možná 3 léta a chci ho zanechat ... docela mi sedí.
V celuoidové době jsem hrával s Acudou S3 v max z obou stran, ta mi seděla nejvíce kvůli tvrdosti (nejměkčí), velký spin, vyšší letová křivka.
Před několika lety a s nástupem doby plastové jsem přešel na Tibhar Evolution FX-S (P) v max (resp.2,1mm). Tem mi však vydrží do vánoc a pak kupuji nový...

Letos bych chtěl vyzkoušet Tenergy ... když jsem se díval na tabulky motýla, a něco jsem pročetl, tak mi vyšli Tenergy 05. A měli by i vydržet celou sezónu :-?
Vzal bych asi T05 a T05 FX, FH si vybere potah a BH si zvykne ;-)
Je to pro mne dobrá varianta ?
A také nevím tloušťku, jestli opět max. v sérii tj. 2,1mm nebo měně?

Díky všem za info a postřehy,
s pozdravem Jirka

Tenergy 05 2 měsíců 3 dní zpět #43408

• Dingus
  • Junior
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj. Dvě sezony jsem hrál na Fh s Tenergy 05 . Zkusil jsem nejdříve tloušťku 2,1 a pak 1,9. Vrátil jsem se ale rychle k síle potahu 2,1. Síla 1,9 má sice větší kontrolu, ale na topspin a rotace je daleko lepší síla 2,1. Co mi ale trochu chybělo u síly 2,1 mm byl dobrý blok. Proto jsem nyní na FH nasadil 05 FX v síle 2,1mm a hraje se mi s ní velmi dobře. Blok je daleko jistější a já osobně necítím velký rozdíl v rotaci a topspinu proti klasické 05. Ale mám ji tam krátce a jsou to moje první postřehy. Co se týče výdrže hraji celoročně dvakrát týdně 2 hodiny a měním 05 jednou za rok. Hraji se starým Mazunovem černý motýl.

Mazunov černý motýl
FH Tenergy 05 FX 2,1
BH Armstrong ATTACK 8M 1,5
Poslední úprava: 2 měsíců 3 dní zpět od Dingus.

Tenergy 05 2 měsíců 2 dní zpět #43410

• ondras.horak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 38
Celkem souhlasím s Dingusem. Také jsem měl na TB ALC nejdříve 05 a poté jsem přešel na 05FX. Blok určitě jistější, celkově se mi s ní hraje lépe hodně u stolu. Má lepší kontrolu, podstatně lepší drive a ve spinu takřka nezaostávala. Jenže... Přijde mi, že co do životnosti ta 05FX odešla podstatně dříve. Jak se říká, že Tenergy vydrží hodně dlouho co do spinu a s časem jim odchází spíše rychlost, tak u 05FX mi přijde, že odešlo obojí...

V sezóně jsem s kombem hrál necelých 14 dní, pak jsem přešel na Diolen s jinými gumami. K tomuhle kompletu jsem se vrátil až po sezóně. Teď s ním trénuji cca 2x týdně tak dva měsíce a potah je v posledním tažení. Jen pro porovnání, Victas Stiff v BH lepený současně je na tom výrazně lépe, což je trochu dané i mou hrou, ale stejně.
Butterfly SK7
FH Andro Hexer Powergrip 2,1
BH Andro Hexer Grip 1,9

Butterfly TB ALC
FH Tenergy 05FX 2,1
BH Victas V>01 Stiff 2,0

Tenergy 05 2 měsíců 2 dní zpět #43422

• George_horice
  • Nováček
Díky za postřehy, dostal jsem stejné doporučení na 2,1mm, že prý 1,9mm už není ono.
Take je na BH použitelná 25 FX, dle informací by měla být ještě měkčí a více spinovejsi, z webu výrobce.

Tenergy 05 2 měsíců 2 dní zpět #43427

• Dingus
  • Junior
  • Obdržená poděkování 1
S tou 25 FX na BH by to mohlo fakt fungovat. Dnes jsem hrál proti diviznímu kolegovi, který ji má na FH. Po velké pětisetové bitvě a dle mě parádním tenisu jsem nakonec prohrál na jeho fantasitcký blok a topsin z FH. Zkoušel jsem proti němu z FH hrát rychlé jedovaté topsiny i pomalé namotané topspiny, ale připadal jsem si,jako když hraji proti zdi. Body jsem sbíral pouze při krátkém rychlém topspinu ven ze stolu a z mého BH ze sendviče, který mu svojí nečitelností docela vadil. Ta 25FX fakt fungovala velmi dobře při bloku a topspin z ní měl obrovskou rotaci. Hrozně špatně se mi blokoval a to mám z BH fakt blok velmi dobrý.Vůbec bych se jí být tebou nebál zkusit.

Tenergy 05 2 měsíců 2 dní zpět #43429

• George_horice
  • Nováček
Dingus: A jaký používáš sendvič?
Bracha letos začíná hrát se sendvičem ( přechází ze softu) a teď hraje s Degu 1, 8mm na BH.
Diky za odpověď ;-)
Poslední úprava: 2 měsíců 1 den zpět od George_horice.

Tenergy 05 2 měsíců 1 den zpět #43432

• Dingus
  • Junior
  • Obdržená poděkování 1
Používám na BH Armstrong Attack 8M v síle 1,5mm. Je nalepen na celodřevu Mazunov a sedí výborně. Dobře ovladatelný, dobrá kontrola a hodně nečitelný. Když hraji proti němu, tak mám s ním též problémy.

Tenergy 05 2 měsíců 10 hodin zpět #43474

• George_horice
  • Nováček
Ahoj, tak jsem se rozhodl pro 05 FX 2,1mm na FH a 25 FX 2,1mm na BH.
Diky všem, Jirka
:1cka

Tenergy 05 2 měsíců 2 hodin zpět #43490

• Dingus
  • Junior
  • Obdržená poděkování 1
Tak nezapomeň přihodit nějáké zkušenosti z komba. Určitě to bude zajímavé čtení.Zvlášť ta Tn 25 na Bh. Už se těším na počtení.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik