ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: NITTAKU FASTARC

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 4 týdnů zpět #43085

• Kony
  • Senior
  • Obdržená poděkování 19
Ahojte všichni,na žádost se pokusím napsat nějaký vlastní test na potahy Fastarc.Jen nevím,jestli napíšu něco jiného,něž se obecně zde na foru o těchto potazích všeobecně ví.
Před tím,než jsem začal zkoušet verzi G1,tak jsem se na tento potah trochu předem informoval u borců tohoto fora a myslím,že z velké části zopakuji jen jejich poznatky.Předem chci však upozornit,že nejsem žádný expert na materiál a už vůbec nechci své pocity někomu vnucovat,když navíc můžou být u jiného hráče odlišné.
FASTARC G-1 - Jednoznačně nejtvrdší potah série Fastarc. Houba má tvrdost 47,5st,vršek potahu je docela tuhý.Potah díky tomu hraje pří spinu poměrně vysokým obloukem s velkou rotací.Možná ne tak vysokou křivkou a rotací jako s T05,ale rozdílnost je opravdu zanedbatelná. G-1 je naprosto lineární potah,žádná trampolína.Díky nízkému katapultu má potah dobrou kontrolu,at jde o agresivní topspinovou,nebo krátkou hru.
Díky vyššímu obloučku,(míček se krásně zakousne do horní gumy),malým katapultem a ne moc dlouhé letové křivce považuji (pro sebe) Fastarc G-1 jako výbornou variantu na FH. Celkově co do tvrdosti potah vnímám podobně jako T05,je mírně pomalejší s menším katapultem než T05. G-1 se mi jeví pro naše amatérské hraní jako potah s větší kontrolou než zmińované tenergy.
Jedna zajímavost G-1: červený vs černý.Nevím jestli je to momentální šarží,ale černý potah má větší klik,jako by měl silnější zakousnutí míčku do potahu a přijde mi tvrdší.Pro mě je teda černá verze jasně lepší volba. Celkově jsem zkoušel společně s mým spoluhráčem 2+2 potahy vždy na 2 stejných prknech. Jde o prkno DONIC OVTCHAROV CARBOSPEED,tedy čistý karbon s hinoki,určitě ale pomalejší než mé bývalé prkno Tamca Gergely OLD. Černý potah na těchto prknech byl vždys tímto rozdílem.Navíc Všechny G-1, které jsem v poslední době kupoval(celkem 5ks) měly (neuvěřitelně) stejnou váhu 116g v obalu,čistá váha čtverce 66g. Potahy vážím,mám v evidenci přes 20 druhů potahů ,hlavně z poslední doby.
Jinak pro představu o tvrdosti G-1 vs Rhyzer 48.Celý letošní turnaj ve Voděradech jsem odehrál s pujčenou pálkou, zmińovaný Carbospeed s G-1 ,2mm a Rhyzer 48max. G-1 znatelně tvrdší než R48,určitě z důvodu měkší a tenčí horní gumy R48.
Teda Rhyzer PRO 50,se kterým jsem už jednou trénoval jasně lepší než R48.
Nevím jestli jsem napsal něco nového co by kdokoliv z vás již nevěděl.Je potřeba vzít v uvahu,že byl potah G-1 nalepen na čistém karbonu s Hinoki.Kdoví jak by to hrálo na jiných typech prken.Proto nevím,jestli psát něco o verzi P,hrál jsem s ní jen párkrát,ale G-1 je pro mě na letošní sezonu na FH volbou. Potah se vyrábí v nejsilnější síle 2mm,opticky ale nevidím nějaký rozdíl v síle houby oproti T05 2,1mm,nebo k Rakze 7 max.
Ani nevím,jestli to má hlavu a patu,líp to napsat nedokážu. Kony. :ping
Donic Ovtcharov Carbospeed
F - Nittaku Fastarc G-1 black, 2mm
B - Nittaku Fastarc C-1 red, 2mm
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, pirát Janes, Machy, MartyC, iči, Feint, mandomando, MarekD, koad

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 4 týdnů zpět #43088

• mandomando
  • Super Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 83
pinkám z Nittaku Fast Arc G-1 čierny 2mm pár mesiacov na all+ drevách s alc , carbon a aj celodreve . Najlepšie sedí na victas quartet allround all+ ktoré je zo všetkých mnou skúšaných driev najpervejšie takmer žiadny flex vdaka štyrom vrstvám chemie pod každou vrstvou dreva
(5+4 ) 2 vrstvy alc a 2 vrstvy carbon. Tu má poťah celkom nižší oblúk pri topspine krátka hra super . Servis suprová rotácia . Bloky bez problémov ale čo ma najviac teší je nízky katapult poťahu vdaka čomu sa mne hrajú rovné drajvy celkom fajne dokonca aj do topspinov to ide trieskať čo súpera často zaskočí. Krátka hra pri stole bez problémov veľká sila poťahu je v otvorení hry do čopu :love kde sa dokážem lahšie trafiť aj ked nie som v optimálnom postavení čo s teny 05 nešlo a lopta bola často za stolom. Neviem ako to pinká na drevách Off a Off+kategorie ale mne sa lepšie hralo ked som hral na drevách s alc alebo karbonom na celodreve ma to tak dobre neposlúchalo vdaka večšiemu flaxu dreva dokonca ani na donic apelgren world champion all+ zo zylon fiber vrstvou to nebolo pre mna citelne večší flex ako victas :( poťah pri čope produkuje napodiv super rotáciu súperi často kazia naoko ľahké čopy :ping určite si ho nechám na tuto nastávajucu sezonu a mam doknca už aj kúpený nový do zásoby ak by som ho počas sezony poškodil.
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm
Poslední úprava: 2 měsíců 4 týdnů zpět od mandomando.
Poděkovali: iči

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 4 týdnů zpět #43091

• Feint
  • Senior
  • Obdržená poděkování 29
Zdar borci .
I já mám s Fastarcem G1 , červeným , 2,0 docela dost nahráno .
Jak je výše zmíněno , opravdu velmi povedený potah , aspoň mě připomíná svým způsobem 05 , nemá přehnaný katapult jako některé , hlavně novinky , točí víc než dost , hlavně je to znát už při servisu , oblouk střední , až spíše vyšší ,
Vyzkoušeno na WSC , Rossi Emotion , ALC , Ovtcharov Senso Carbon , tedy vše na karbonech , Potah všude seděl , možná čím tužší prkno , tím ještě lépe .
Zkrátka velmi dobrý potah , náhrada pro nás za 05 , jak bylo výše uvedeno , - určitě .
A jako bonus vnímám velmi dlouhou výdrž , hlavně vršek potahu je pořád jak nový .
Jinak to není žádná novinka , běží už několik let , , jen k "nám" tak nějak zavítal asi až teď .

J.

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 4 týdnů zpět #43095

• koad
  • Veterán
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 37
Mne tak trochu pripomina nittaku hammond pro alfa,alebo donic sonex jp gold,ale s vacsou kontrolou
Gergelka,tn 05,rhzyzer 43

a miesam to jak hovadzi gulas s divinou

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 3 týdnů zpět #43100

• Feint
  • Senior
  • Obdržená poděkování 29
Zde něco málo k Fastarcu G1 , kde je velmi slušně popsán .

www.tt-spin.de/nittaku-fastarc-g-1/

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 3 týdnů zpět #43105

• ondrous
  • Junior
  • Radost ze hry je klíč k úspěchu!
  • Obdržená poděkování 26
Vim, ze je to odvazne tvrzeni a ze to od vas jiste schytam :rata , ale po vyzkouseni potahu nize uvedenych bych řekl, ze:

T05 = + (-) Vega Pro = +(-) Fastarc G1

Samozrejme zalezi na dalších okolnostech ( sila potahu, drevo, technika…), a zajimave je i porovnani potahu v příloze, ale ja bych to tak +(-) videl :mnmn !

At vam to pinka!
O.
Přílohy:
Xiom Stradivarius FL
FH: Vega Pro, 2,0 mm, black
BH: Super Anti 1,9 mm, red
168g

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 3 týdnů zpět #43106

• mandomando
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 83
Ondrous a na akom derve alebo drevách si tie 3 poťahy hral ako dlho si snimi hral ? niečo iné je čítať to v tabuľkách niečo iné ked si za stolom a hráš s poťahom. keby som mal veriť tvojim tabuľkám tak G1 to vyhrá na plnej čiare má nejlepšiu kontrolu aj rotáciu ale to je len na papieri inak by stýmto poťahom už 4 roky minimálne pinkala svetová špička ale nedeje sa tak mastia to s teny 05 takže tie tabuľky nechaj pre knihomoľov a radšej šup za stôl a hraj nie dve hodky alebo tri ale aspoň dvadsať hodín trenál plus nejaký turnaj kde nikoho nepoznáš ideš čo to dá. Ked máš návyk na nejaký poťah musíš dať aj daslšiemu poťahu šancu prinajmenšom dvojciferný počet hodín aby si zistil ako to pinká a nechať samotný poťah rozohrať sa . zatial asi všetko.
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm
Poslední úprava: 2 měsíců 3 týdnů zpět od mandomando.

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 3 týdnů zpět #43108

• MarekD
  • Expert
  • Obdržená poděkování 12
Světová špička nemusí nic zkoušet, protože jim Teny padají z nebe jeden za druhým a cpou jim je horem spodem. Tak proč by se zatěžovali nějakým hledáním. Ten rozdíl ve vlastnostech je tak malý, že to nemusí řešit. Ale pro nás obyčejné je rozdíl 500,- Kč na ks hodně vidět. Tak asi proto.
Giant Dragon Kris special
FH: JOOLA Rhyzer 48
BH: Dawei 388 C-1

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 3 týdnů zpět #43109

• mandomando
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 83
Marek máš pravdu každý hráč zo svetovej špičky má sponzora
tu je tiež celkom dobrá recenzia
blog.tabletennis11.com/nittaku-fastarc-p...nnis-rubbers-reviews

Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od mandomando.
Poděkovali: koad

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 3 týdnů zpět #43115

• ondrous
  • Junior
  • Radost ze hry je klíč k úspěchu!
  • Obdržená poděkování 26
Hrano na Xiom Stradivarius (5+2 aramid karbon), Vega Pro celou sezonu, T05 a FG1 par tréninkových hodin.

O.
Xiom Stradivarius FL
FH: Vega Pro, 2,0 mm, black
BH: Super Anti 1,9 mm, red
168g

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 3 týdnů zpět #43123

• Dlouhá Afina
  • Nováček
Moc pěkná a zajímavá četba Tvé recenze, výborná práce Kony, už se těším na podzimní "špílek" proti novému materialu a starému známému.

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 3 týdnů zpět #43138

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 73
to kony:
tajně jsem doufal, že tam bude nějaké srovnání s P1, C1 atd., tuším, že jsi někde psal, že jsi to taky zkoušel.
díky p.
Prkno: Butterfly old Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1 2,0mm;
Bh: Dr. Neubauer Killer 1,5mm

NITTAKU FASTARC 2 měsíců 3 týdnů zpět #43140

• Kony
  • Senior
  • Obdržená poděkování 19
Pepo, s P-1 Jsem opravdu párkrát hrál a s C-1 jsem hrál teprve 1trénink.Až s tím více potrénuji,Tak sem něco napíšu. Příští týden mám ale dovolenou, to hrát nebudu.
J.

NITTAKU FASTARC 1 měsíc 3 týdnů zpět #43745

• mandomando
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 83
Kony nejaké nové postrehy :-hops po dovolenke ?

NITTAKU FASTARC 1 měsíc 3 týdnů zpět #43754

• Bobpuls
  • Senior
  • Obdržená poděkování 23
no potah ma ale problemi s pomalym brush loopom , kde zabuda na lopticku a lopticka proste padne (taha az ked je vetsi kontakt s gumou).... inak rychly a dobry potah .

NITTAKU FASTARC 1 měsíc 3 týdnů zpět #43755

• Kony
  • Senior
  • Obdržená poděkování 19
Ahojte chlapi,tak jak jsem slíbil zkusím se v krátkosti podělit o své pocity z dalších verzí potahů fastarc:
Nittaku fastarc C-1: Tak na tento potah jsem se moc těšil,protože má mít dle výrobce stejnou horní gumu a mírně měkší houbu,( 45st) oproti G1(47,5st).
C-1 vs G-1 : C-1 má měkší pocit,ale není to žádná měkotina. Řekl bych,že to je taková kontrolovanější verze G-1,oblouk podobně vysoký ,jen možná malinko delší . Rotace nadprůměrná,ikdyž u G1 je to asi na vyšším levelu.Potah se chová lineárně,výborný blok,potah je lehčeji ovladatelný,výborný na bh ,hlavně první bh spin.
Já potah chválím,určitě u mě nahrazuje na bh Rakzu7. Alternativa pro ty,komu se zdá G-1 tvrdá,pro mě volba na BH.
Fastarc P-1: Tady jde o odlišný pocit,přestože má stejně tvrdou houbu jako G-1 47,5st,díky odlišné horní gumě se mi P-1 jeví pocitově měkší i než C-1.Potah nezná zakousnutí se míčku do potahu, měký (řidší) vršek gumy způsobuje jednodušší pronikání do houby. Mě se s ním hrálo líp na bh,poměrně dlouhá trajektorie,vhodné pro ty,co mají rádi měkší potahy.Můj bývalý spoluhráč nahradil své Bluestormy Z2 za P-1 a libuje si.
Vice o tom teď asi nenapíšu,jsem rád za C-1 jako bh variantu a vřele ji doporučím např.Kanysovi na jeho bh,když už na fh hraje s G-1.
Testy s Fastarcy potahy hrány na prkně Donic Ovtcharov Carbospeed,síla gum 2mm.
:ping
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od Kony.
Poděkovali: Karel, pirát Janes, Feint, mandomando, ondrous

NITTAKU FASTARC 1 měsíc 3 týdnů zpět #43812

• Porki
  • Senior
  • Obdržená poděkování 4
Jirko, jaký je rozdíl v rychlosti u C1 a P1 ve srovnání s G1?
Butterfly Primorac Carbon ST, 86g
Butterfly Schlager Carbon Light ST, 86g
FH -Nittaku Fastarc G-1, 2,0mm
- Butterfly Tenergy 64 2,1mm
BH - Tuttle Winter 3E 1,8mm
- Dr.Neubauer Aggressor 1,8mm

Když angrešt, tak ... jenom na bekoši :-)

NITTAKU FASTARC 1 měsíc 3 týdnů zpět #43813

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 256
Kony ,,masére,, :dik za moc pěkné čtení o G-1 a přiznávám i velké nahlodání mé okolnostmi uvadající testovací dušičky ;)
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Victas V01 Stiff 2,0 mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

TTV ,,blau-gelb" Marienberg
Poslední úprava: 1 měsíc 3 týdnů zpět od Machy.

NITTAKU FASTARC 1 měsíc 3 týdnů zpět #43833

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 546
:)
ahoj vespolek,
díky Lacovi, za což mu zde veřejně děkuji, :) jsem si mohl taky zkusit Fastarc G1 RED 2.0mm.
Lepeno na prkno Moonbeam lepidlem Free Chack, druhá strana Tenergy 64 2.1 mm a srovnávací raketa pak Moonbeam s Tenergy 05 na obou stranách.
S Fastarc - G1 jsem si pinknul cca 4-5 setů proti klukům úrovně KP jeden kontrař u stolu a druhej " chytač " s travkou zezadu.

Fastarc G1 - tvrdší houba i vrchní gumma poměrně hodně nepoddajná.
Potah sám o sobě nevytváří nijak znatelný katapult. Jakmile se však do úderu jeden opře a překoná nepoddajnost gumy a míček jde do houby, tak je markantní nárust zejména rychlosti , ale i rotace jde nahoru. Přesnost potahu velmi dobrá.
Potah nesbírá nijak dramaticky příchozí rotaci, takže se s ním velmi dobře a přesně přijímá .
Ve srovnání s Tenergy 05 má jistě menší oblouk. Řekl bych, že i Tenergy 64 mělo na druhý straně oblouk o fous vyšší.
Potah určitě odpustí daleko více chybiček než Tenergy 05. Jeho kvalit ale dle mýho ve spinu a rotaci nedosahuje ani omylem.
Určitě však velmi povedený potah. Dle mýho spíše pro plejery hrající silově,ostře do míčku a spíše na F stranu.

Pohodu a pink.
K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

NITTAKU FASTARC 1 měsíc 3 týdnů zpět #43835

• Kony
  • Senior
  • Obdržená poděkování 19
Na dotaz Jirky-Porkiho.
C1 je trochu pomalejší než G-1.Co se týká P-1,má nejdelší dráhu,trochu vyšší katapult,rychlostně mírně nad G-1.
Ptahy hrají dobře na hinoki.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik