ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Potah s tahavým/spinovým vrškem

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 4 dní zpět #42594

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 72
ahoj všem, potřeboval bych poradit, protože ve potazích zase nejsem tak informovaný. Skoro celý život jsem hrál s t05 ve všech možných tloušťkách. Nyní zkouším se Tenergy zbavit (ne však kvůli ceně) a vyzkoušet nějaké jiné potahy zejména kvůli kontrole v bloku.

Vyzkoušel jsem Nittaku Fastarc G1, Rhyzm-P, Tibhar FX-P všechno ve 2.0. Všechny potahy mají to společné, že jsou na revspinu uvedeny jako jedny s největším množstvím rotace. Nevím, co si kdo představuje pod pojmem rotace, ale já jsem z těch gum, tedy krom servisu nebyl schopen ve spodní hře nebo prvním spinu nic dostat.

Prkno mám Petr Korbel Japan, jedno z prvních sérií. Nemyslím si, že gumy jsou špatné, jejich kontrola proti tenergy v úderech, které potřebuji zlepšit je výrazně lepší. Chyba bude pochopitelně ve mně, nejsem hráč, který by hrál na razanci, a to je asi ten zásadní problém.

Jsem hráč, který nehraje tolik přes houbu jako spíše vršek potahu, takové to hlazení míčku. Ve všech případech jsem měl pocit, že se míček krásně do potahu kousne, ale už jsem ho nedokázal přenést zpět s rotacím jinými slovy jsem to přes vršek prostě nepřetočil. Tomu odpovídá i fakt, že nejvíce spinu jsem tam dostal z rovného míče nebo servisu, kdy jsem nemusel přetáčet soupeřovu rotaci vrškem gumy.

Chtěl bych se tak zeptat na vaše zkušenosti, popřípadě si nechat doporučit potah na testování, kde bude hrát hlavně vršek, tak nějak tuším, že to asi nebudou ESN potahy.

Možná by toto vlákno mohlo pomoci i dalším, protože si nemyslím, že všichni to hrajou na ránu, většin spíše rovněž jen hladí vrškem gumy.

díky
vixiv
Prkno: Butterfly old Korbel Made in Japan FL;
Fh: Tibhar MX-S 1,9-2,0mm;
Bh: Dr. Neubauer Killer 1,5mm
Poslední úprava: 3 měsíců 4 dní zpět od vixiv.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 4 dní zpět #42597

• DoktoR
  • Senior
  • Obdržená poděkování 47
Nazdar Pepo,

já mám pocit, že je to zvyku. Já jako klasickej ESN plácal, když jsem testoval teď na jaře T05 tak jsem z toho taky nedokázal vymáčknout nějakou větší rotaci. Jak říkali kluci: "Je to od tebe takový hodný" a to bych o sobě taky řekl, že to hraju hlavně na rotaci.

Z čehož mi plyne, že máme naučený nějaký optimální úhel a timing úderu, který s potahem na který jsme zvyklí generuje pro nás nejlepší rotaci. Jiný potah s odlišnou konstrukcí nemusí s "tímhle nastavením" dosáhnout stejné rotace i když by třeba po úpravě švihu a sklonu pálky požadovanou rotaci vygeneroval i větší.

Rada tedy je: "Vyděržaj pioněr !" Pokud ti potah vyhovuje v ostatních úderech, rotace se po čase dostaví. A nebo taky ne ;-)
Pinku zdar DoktoR

Vodák Prometheus Combi Off/Off- ST
F: Donic Bluefire M2 2,0 black
B: B:Sauer&Tröger Hellfire OX red

záloha v šuplíku
Butterfly Spark made in Japan ST
F: Donic Acuda s2 2,0 black
B:Sauer&Tröger Hellfire OX red
Poděkovali: mandomando

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 4 dní zpět #42598

• mandomando
  • on-line
  • Super Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 82
Nazdar vixiv ja teraz tiež testujem Nittaku Fastarc G1 a musím povedať že na hru pri stole je celkom fajn rotacia tam je pre mňa suprová poťah nekope ako niektoré ESN poťahy takže si ho nechám na dlhšiu dobu a možno už tam ostane aj do nasledujúcej sezony ved mám ešte pár turnajov pred sebou a tam ho poriadne prevetrám :TT1

hlavné je to nezabaliť po pár trenáloch ale ako písal doktor vyderžaj pioner a potom sám uvidíš čo v tom poťahu je :ping
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 4 dní zpět #42601

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 91
Tiež som toho názoru vydržať ale.....Vixiv poradím ti skús ale ozaj skús poťah Xiom Vega Pro idem aj ja do tejto gumy lebo som ju testoval a hral i s Tenergy 05.Je to ozaj poťah ktorý má všetko čo kvalitný poťah má mať a je oproti mnohým novým poťahom vyrobeným na plastovú loptu o level v predu.Navyše môj tenzor Andro Rasant prestali vyrábať a do Rasanterov ktoré sú úplne odlišné poťahy ako Rasanty sa mi ísť nechce pretože je to ako hľadať ihlu v kope sena. ;) Je to fakt poťah ktorý je nadčasový a spĺňa najvyššie kritériá spinu i v plastovej dobe a má ostrý grip s carbohubkou 47 stupňov čo sa týka tvrdosti ktorá kope iba pri silných záťahoch. A životnosť tohto poťahu je tiež nadčasová oproti iným sračkovým poťahom označených písmenom P NA PLASTOVú LOPTU. :prd
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:TIBHAR MXS 1,9mm.
BH:NEUBAUER AGRESSOR 1,3mm
4.LIGA.
Poslední úprava: 3 měsíců 4 dní zpět od iči.

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 4 dní zpět #42604

• brutulus
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 4
Mám v podstatě stejný problém. Vyzkoušel jsem toho hodně a vždy jsem skončil zpátky u lepivé číny, která mě v rotaci jako jediná uspokojuje (na úkor rychlosti).
SpinLord Dornenglanz, Donic Baracuda (DHS Huricane 3, Hallmark Aurora (Giant Dragon Kris Carbon Classics ,

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 4 dní zpět #42607

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 249
Palio Aeolus, Joola Maxxx 500
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 4 dní zpět #42610

• Domino Svetík
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 39
GEWO Hype Pro KR 47,5 sh.
Poťah je suchý s výborným trením a menším katapultom.
Poslední úprava: 3 měsíců 4 dní zpět od Domino Svetík. Důvod: Korekcia

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 2 dní zpět #42639

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 72
ahoj, díky všem za odpovědi.
Jasně, když už u něčeho zůstat tak ať to aspoň odpovídá trochu zadání, člověk si pak na to zvykne.
V podstatě když vezmu ten Rhyzm tak co mi vadilo, možná ani ne tak absence spinu jako nízkej oblouk potahu a tím pádem delší dráha letu míče. Druhá věc co mi vadila byla relativní hopsavost. Někdo psal, že má guma 45st, čili si myslím, že pro mě guma 47st ve 2.0 ke hře u desky bude optimální.
Zkusím nenyí Razanter R47 pro další porovnání.

přečetl jsem si rady kluků a zaujalo mě Pálio Aelous a chtěl bych se optat Klopiče jestli se jedná o lepivý potah.
díky všem a klidně pokračujme dál.
vixiv

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 2 dní zpět #42641

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 249
Pepo,
Aeolus nie je lepivý. Má výborný Grip, ale lepivý nie je. Myslím že na Korbelovi by mohol fungovať dobre. Rýchlosť aj spin sú veľmi dobré a katapult je tak akurát. Ani nie príliš prehnaný, ani malý. Ja ho vidím ako jeden z najvyváženejších poťahov medzi ESN poťahmi.
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 1 den zpět #42655

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 203
Pepo , já nedám dopustit na Baracudu. Točí super , však ji znáš možná líp než já . Na blogu TT-Spin je Bara označena za nejtočivější potah ESN a za až na rychlost jeden z nejbližších potahů T05.. Jinak souhlasím s teorií , že časem dostaneš z potahu svoje maximum rotace. S jiným , objektivně točivějším potahem možná dostaneš víc , ale vždy až po čase , až se ruka a hlava přizpůsobí.
Jsem po všem co jsem zkusil přesvědčen, že potah se vybírá jako komplex.Váha , katapult , tvrdost , točivost , žravost.
Osobně mám jediné dilema , zda 2,0 nebo max.Hraju s maxem.
Kdybych chtěl nebo spíš musel měnit , zkusil bych tyhle potahy - srovnávám s Baracudou:
Fastarc G1 - ale zatím nepotřebuji jeho dynamiku a nerotuje víc.
Vega Pro - super potah ,ale nemá větší rotaci jak Bara
Tenergy 05 - trochu ovladatelnost a hlavně cena mi je u mně mínus , ale s plastem jsem s ním nehrál a životnost by byla super.
Tibhar Genius - o něco dynamičtější , o fous měkčí vršek , nepatrně méně rotace - taky super.
Alsér Allround 5 FL
Donic Baracuda 1,8mm red
Dawei 388 C1 1,2mm black
Vodak special custom
"When it is darkest, men see stars."
Poslední úprava: 3 měsíců 1 den zpět od MartyC.

Potah s tahavým/spinovým vrškem 3 měsíců 1 den zpět #42658

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 72
ahoj Marty, díky, že jsi se ozval, ano Baracudu znám dobře. Za sebe ji hodnotím jako nejbližší potah T05 pro můj herní styl. Bohužel má jednu velmi podobnou vlastnost jako t05 a to je žravost zejména při použití na fh.

Je však faktem, že v maxu jsem ji na Korbelovi nezkoušel vždy jen ve 2.0, nemyslím, si, že je to přežitý potah, bohužel právě ta žravost ho velmi degraduje, pro spodní hru a rovnou hru.

díky za názor, je to potah ke kterému vím, že se mohu vrátit, když ostatní testy selžou.
vixiv

Potah s tahavým/spinovým vrškem 1 měsíc 3 týdnů zpět #43214

• pisso
  • Junior
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, vyskúšaj DHS Hurricane 8. Poťah mením každú sezonu.

Potah s tahavým/spinovým vrškem 4 týdnů 1 den zpět #43718

• Bobpuls
  • Senior
  • Obdržená poděkování 23

na bh pouziva cornilleau target pro gt-h47
a fh pouziva 51 ci kolko ...
je to cele vystrihnute z tohoto videa .

... inak ja ich pouzivam a uz nehladam nic .... proste je to dokonala (verzia h47) pre bh i forhend ... a skusil som ich vela.
Poslední úprava: 4 týdnů 1 den zpět od Bobpuls.

Potah s tahavým/spinovým vrškem 4 týdnů 1 den zpět #43719

• koad
  • on-line
  • Veterán
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 36
Tak s targetom som hraval ked bol u nas cornilleau iba v plienkach,mal som ho od jedneho nemenkvaneho banskobystrickeho hraca,on vlastne zacal tuto znacku na slovensku propagovat,mne ten target na bh moc sedel,dokonca nejak nejavil ani znamky opotrebenia po sezone,stale to tahalo,potom prisla verzia pro a pro gt,ako u vsetkych znaciek,stale nieco nove :gr
Gergelka
Btf Tenergy 05 2,1mm
Joola rhyzer 43 max

Donic Li Ping Kitex
Fh Gewo Hype XT pro 40 1,9mm
Bh Gewo Hype XT pro 40 1,7mm
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik