ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: BLOOM ARC od Friendship 729

BLOOM ARC od Friendship 729 4 týdnů 1 den zpět #42124

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Ako som už spomínal, Friendship prišiel v roku 2017 s novinkou a to rovno s 5 poťahmi série BLOOM. V tejto chvíli sú schválené dva z nich a to SPEED a SPIN.

Na dreve XVT Nano Carbo 40+ mám nalepený jeden z tejto série, červený ARC.

Technické údaje:
Poťah je označený ako R.I.T.C. 004, BLOOM, 729 ARC, For plastic ball, avšak chýba (zatiaľ) značka ITTF.
Tvrdosť H45
hrúbka 2,2
červená (cake) špongia
poťah mierne lepivý - zodvihne loptičku zo stola
hmotnosť štvorec 164x164 - 65g (2,831kg/m2)
Údaje od výrobcu, kde 5 je najviacej:
ARC (oblúk) 5
SPEED 4
SPIN 4
Kontrola 3
POWER 3

Z môjho pocitu:Katapult nepatrný

Poťah je nasledovníkom poťahu Battle II už aj vďaka tomu "ne-katapultu" ale aj tvarom vrchnej gumy. Tá je totiž vytvorená tak, že kým Battle II má vrúbky veľmi malé, tak ARC ich nemá takmer vôbec. Ešte som sa s tým nestretol, ale je to tak. Prikladám obr., kde je to viditeľné, teda nie je vidieť tie vrúbky. :D

Nemám ešte s ním skúsenosti za stolom, tie pridám v priebehu týždňa. No na popink sa správa podobne ako Battle II, príliš to neskáče. Určite nie tak, ako Battle I. Pri zatlačení lopty do poťahu sa lopta zahryzne a nešmykne, takže prešmyk na poťahu pri kontrách nehrozí.
Ako názov poťahu hovorí, je predpoklad, že bude oblúk vyšší, ale to zistím za stolom. Kvôli tomu oblúku som uprednostnil tento pre ostatnými z tejto série.
Pre doplnenie, tie zvyšné 4 poťahy série sú:
POWER, SPIN, SPEED a CONTROL. Majú rôzne špongie, čo sa tvrdosti týka, H47, H45, H42, hrúbky až na CONTROL sú zhodne 2,2. CONTROL má 2,0. Všetky by mali byť lepivé.

Zatiaľ toľko.

Prajem veľa úspechov.
Giant DragonKatana 5P Off
Fh + BhFriendship Battle I H42 2,1
Poslední úprava: 4 týdnů 1 den zpět od maroko.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, Machy, mandomando, Jarek

BLOOM ARC od Friendship 729 4 týdnů 1 den zpět #42126

• MarekD
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 7
Ahoj, dík za předběžný nástřel. Mohl by jsi zde uvést stránku, ze které jsi čerpal jednotlivé technické údaje o potazích a jejich popisy? Rád bych si přečetl i o ostatních potazích v kontextu. Popřípadě i o Battlech atp. Díky
Giant Dragon Kris special
FH: Donic Acuda Blue P3
BH: Dawei 388 C-1

BLOOM ARC od Friendship 729 4 týdnů 22 hodin zpět #42131

• kuko61
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 15
Najviac info je v čínštine :) Keď sa objavili tieto poťahy na trhu, preložil som do angličtiny aspoň túto tabuľku

Ešte si môžeš cez prekladač v telefone preložiť informácie z tohoto obrázku
photos.app.goo.gl/3xcq22caWrORjSCW2
Vodak Diolen Spin
FH: Tibhar Evo MX-P
BH: XIOM Vega EU DF

DHS H301
FH: Tibhar Evo MX-P
BH: XIOM Musa III
Poslední úprava: 4 týdnů 22 hodin zpět od kuko61.
Poděkovali: Karel, maroko, mandomando, Jarek

BLOOM ARC od Friendship 729 4 týdnů 20 hodin zpět #42134

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Údaje som čerpal z obrázkov, ktoré sú na nemenovanom e-shope a z obalu poťahu, ktorý mám. Hmotnosť je získaná pomocou klasickej kuchynskej váhy, takže určitá tolerancia tam je, ale určite nie tak veľká v našom prípade. :-)
O Battle som písal tu: [url=http://tt-sport.cz/index.php/forum/2-potahy-soft-def-off/12978-po%C5%A5ah-battle-od-729[/url]
Čo sa týka Battle, hlavne jeho lepivej forme ešte nejaké údaje doplním. :-)

Prajem veľa úspechov.

BLOOM ARC od Friendship 729 4 týdnů 20 hodin zpět #42135

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
:1cka kuko61

BLOOM ARC od Friendship 729 3 týdnů 11 hodin zpět #42226

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Skúsenosti:
Tak ako som písal, poťah som nalepil na drevo XVT Nano Carbo 40+ a išiel som s veľkým očakávaním za stôl. Musím však pripomenúť, že od skončenia sezóny som nebol za stolom a ešte nové drevo a výsledok:
Prvý deň za stolom
:zed katastrofa!
To ani nebudem písať, aké muky som zažíval. Jediná vec, čo zachránila poťah od zapadnutia prachom bola, že raz, dočista frustrovaný z toho, ako to nešlo :(NO som zahral úder, pri ktorom som nestihol riešiť, s čím hrám a ako to mám zahrať a výsledný topspin bol parádny! :rata
Druhý deň za stolom
Poťah som nalepil na drevo, s ktorým hrám a je v popise. Pre istotu, keby sa zmenilo: Giant Dragon Katana 5P. A čuduj sa svete! Aká to zmena!
Takže:
Kombinácia Off celodreva s týmto poťahom fungovala (aspoň mne). Podania, príjmy, prvý topspin, bloky (tie som vyhodnotil ako naj) kontry na mojej úrovni hry som mal pocit, že ma poťah nelimituje, ale že zvládne ešte vyššiu kvalitu. Čo ma najviac zaujímalo, aký vysoký oblúk to bude mať. A musím povedať, že s XVT som do trafil buď do sita, alebo preč. Na Katana 5P to lietalo mierne, ale len mierne nad sito a padalo na stôl. Takže rotácie a oblúk vyvážené. Ani nie príliš vysoký oblúk a ani nie príliš dlhý.
Nemal som možnosť ho otestovať proti obranárom so silným čopom a anti, to budem môcť otestovať najskôr zajtra.
Jedno už je jasné, drevo XVT zatiaľ odkladám (ak by ho niekto chcel, tak ho predám za lacno, je to lacné drevo) a taktiež odkladám Battle I.
Na bh som mal lepivý Battle II a bolo to tiež fajn.

Čo ma najviac prekvapilo, vôbec som nemal pocit tvrdých poťahov. Oba, teda Battle II má tušim H47 a ARC spomínaných H45 tvrdú špongiu a dokonca by som povedal, že to bolo lepšie, hlavne pri pinku a blokoch, ako keby boli mäkké.

Takže ešte doplním údaje proti obranárom, kde budem musieť topspinovať do spodných rotácií.

Jednoznačne to nie je skákací ESN poťah a mne to vyhovuje.

Prajem veľa úspechov.
Poděkovali: pirát Janes, MartyC, Drta.tom, Jarek

BLOOM ARC od Friendship 729 2 týdnů 3 dní zpět #42278

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Doplním ešte údaje o skúsenosti so spodnou rotáciou:

Nechcem tu písať nejaké chválospevy, lebo v podstate ide len o to, že som našiel opäť poťah, ktorý je kvalitnejší, ako bol ten (môj) predchádzajúci. Ak som hrával s Golden Star (LKT) potom Superveloce V12FX (Giant Dragon), potom Battle I a II (729), vždy to bol posun k lepšej, vyššej kvalite. Teraz je to BLOOM ARC. Netvrdím, že je to už konečná, no 1-2 sezóny s ním zahrať môžem.

Takže k spodnej rotácii len toľko: Ak sa k tomu postavím a zahrám tak, ako sa má, zvyčajne je problém ten namotaný topspin potom odblokovať. Teda aspoň na úrovni mojich spoluhráčov. Ten dôvod, prečo som odišiel od Rakzy 7, teda prvý tospsin od hrany stola padne na stôl a nie za, spĺňa. Aj ma to niekedy ťahá tú Rakzu skúsiť opäť.
Takže do spodných rotácií nie je problém, treba to však vedieť. Samo to nehrá.

Ešte k rotácii:
Sledoval som na spoluhráčoch, čo im robí podanie. Povedal by som, že Rakza je asi na tom niečo lepšie. Ale už je to dlhá doba, čo som ju nemal na dreve, tak to porovnanie je dosť chabé. Ak som tvrdil, že Battle I je spinovo dobrý, tak ARC je o niečo lepší. Má aj väčší katapult. Porovnanie je z rovnakého dreva.

Zhrnutie:
Označenie ARC je namieste. Oblúk je vyšší, ešte mi to občas uletí vysokým oblúkom za stôl, ale to sa dá spraviť.
Rotáciu loptičke dáva vrchná guma, nie je potrebné to tlačiť do špongie.
Pink nad stolom, teda príjem je veľmi kontrolovateľný, neodskakuje. Jasné, v závislosti od rotácie lopty.
Podanie je možné podať krátke, s dostatočnou rotáciou.
Blok, ten je super. Neskáče ďaleko, dá sa pritlačiť, zahrať aktívne.
Prvý topspin relatívne ľahko, je však potrebná správna technika a triafať loptičku ako keby do 4. hodiny. Menší katapult neodpáli loptu preč, za stôl.
Kontry, či už drajvy alebo topspiny sú veľmi dobré, no ešte mám s tým malé skúsenosti. Chce to kvalitného sparinga.
Životnosť neviem zatiaľ posúdiť, lebo sú to ešte len dva týždne, pár hodín hrania. Zatiaľ bez zmien na hracej ploche po cca 8 -9 hod. hry. Ak bude životnosť aspoň tak dobrá, ako Battle, tak nemám obavy.
Vhodné drevo by som použil celodrevo, Off. Na karbone mi to nesedelo vôbec. Ale to je veľmi subjektívne. Off príliš pružné by asi bol problém s oblúkom, bolo by to asi už príliš.

To je všetko. Inak, poťah cenovo je pod 20€.

Prajem veľa úspechov.
Poděkovali: MartyC

BLOOM ARC od Friendship 729 2 týdnů 2 dní zpět #42282

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 191
Maroko , kup zas Rakzu a kruh se uzavře. :zed
Stejně tě to už láká podle psaného.
Pak budeš moci posun zhodnotit opravdu . :vine
Alsér Allround 5 FL
Donic Baracuda max red
Giant Dragon 612 1,5mm black
Avalox P700 FL , Stiga ACC FL
"When it is darkest, men see stars."

BLOOM ARC od Friendship 729 2 týdnů 2 dní zpět #42290

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
:ping
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik