ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: potah medium+katapult

potah medium+katapult 8 měsíců 6 dní zpět #41953

• Jurzek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 57
Zdarec pinecová bando,
poprosím vás o typy na potah se střední nebo tvrdší houbou a měkčím nebo měkkým vrškem.
Jde mě o to, aby potah byl co nejrychlejší s hodně výrazným katapultem.
Třeba něco jako mx-p s měkčí vrchní gumou.

Dík, Jirka.
Vodák Jiří
www.vodak-dreva.cz
VODAK M. Hořejší EnTech Off 81g
Fh GEWO Nexus EL 43 2,0 mm
Bh TIBHAR Grass OX
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

potah medium+katapult 2 měsíců 5 dní zpět #45517

• iči
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 105
Pripájam sa k dotazu respektíve otázke môjho predrečníka.Je to trošku nefér voči nemu na počet vzhliadnutí 341.
Drevo:XIOM STRATO OFF+
FH:Andro Rasant 2,1mm
BH:Spinlord Dornenglanz ox
Poděkovali: pirát Janes

potah medium+katapult 2 měsíců 5 dní zpět #45522

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 283
Joola Maxxx 450, Palio Aeolus a Blitz 47,5°.
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black

potah medium+katapult 2 měsíců 5 dní zpět #45523

• Andrisko
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 78
Stiga Mantra H, Tibhar Evolution MX-S
Andro Temper Tech ALL+ = Tibhar Evolution EL-S / Dr. Neubauer Killer PRO 1,3mm

Vodak Diolen Control ALL+ = Nittaku Fastarc G1 / Dr. Neubauer Killer PRO 1,3mm

Dr.Neubaeur Matador Texa = Tibhar Evolution MX-S / Killer PRO 1,3mm

potah medium+katapult 2 měsíců 3 dní zpět #45564

• Jurzek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 57
Zdarec borci.
Iči děkuju za aktivaci vlákna a ostatním za typy.
Já mohu po svém hledání doporučit potah Gewo Nexxus 43 EL.
Mám ho ve 2,1mm na dřevě Jurzek Speciál kde mám vrchní dýhu Hinoki a mezidýhu ayous.
Obě dýhy jsou podpořeny dvěma vrstvama ALC a musím napsat, že na tomto složení hraje Gewo skvěle.
Má to katapult a přitom se dá zahrát výborný čop a dobře se s tím příjmá servis, samozřejmě za předpokladu, že to já sám totálně nepodělám.
Co je další předností, která se mě moc líbí je zvuk potahu na tomto složení dřeva skoro jako čerstvě lepený.
Ještě mě láká zkusit max. Že by Ježíšek přinesl, mě napadlo?

Mějte se všichni hezky. Zdarec, Jirka
Vodák Jiří
www.vodak-dreva.cz
Bh TIBHAR Grass OX

potah medium+katapult 2 měsíců 3 dní zpět #45568

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 262
Jirko , co myslíš tím ALC?
Diolen či biofiber?
Jinak pokud hraješ blíž u stolu , max až taková výhoda není , zvláště u měkčí verze....
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."

potah medium+katapult 2 měsíců 2 dní zpět #45591

• ondras.horak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Tvrdší houba 47,5° a měkčí topsheet splňují i relativně nové potahy TSP Super Ventus nebo Andro Hexer Powergrip. Pro maximální katapult bych volil max potažmo 2,1. Potahy se liší výškou oblouku - Super Ventus je malinko přímější.
andro Treiber FI
FH andro Hexer Powergrip 2,1
BH andro Hexer Grip 1,9

Butterfly SK7
BH andro Hexer Grip 1,9

potah medium+katapult 2 měsíců 2 dní zpět #45603

• iči
  • Veterán
Ondrašku poťahy o stupnici 47,5 stupňa nespľňajú medium čo do tvrdosti ale skôr medium hard až hard.45 je ideál stred médium.Mal som 6 rokov klasický Andro Rasant ideálne medium 45 a prešiel som na Tibhar MXS o stupnici 47,5 stupňa.Tvrdé ako kameň voči Rasantu a tých 2,5 stupňa je sakramentský rozdiel.

potah medium+katapult 2 měsíců 2 dní zpět #45605

• Klopič
  • on-line
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 283
Iči,
Ono je to diskutabilné. Dnešné poťahy sú trochu iné ako za čias prelepovania. 47,5° nie je žiadny kameňák. Hrávam roky s touto tvrdosťou a môžem povedať že tiež ny som ho zaradil do kategórie medium. Dokonca ani Joola Maxxx 500 , čo je tvrdosť 50° nepôsobil tvrdo a bol veľmi hrateĺný. Dynamický, spinový a veľmi dobre ovládateľný.
V časoch lepenia som hrával s Joola Mambo H 42,5° a bolo to veľmi podobné tomu s čím hrám teraz.
Dnešné poťahy 42.5° sú blato. Ja osobne by som videl škálu Medium až niekde po 48-50°. A samozrejme veĺkú úlohu môžem zohrávať konštrukcia poťahov.
Avalox Blue Thunder 550
F - Palio Aeolus - Max., Red
B - Palio Blitz - 2,0 mm Black
Poslední úprava: 2 měsíců 2 dní zpět od Klopič.
Poděkovali: iči

potah medium+katapult 2 měsíců 2 dní zpět #45606

• iči
  • Veterán
Ahoj.Ono je to dosť diskutabilné Klopič aj keď svojim spôsobom beriem že niektoré poťahy s ktorými si hral sa ti javia tak ako opisuješ.No myslím si že nie každý poťah o identickej tvrdosti špongie uvádzanej výrobcom je zhodný s iným výrobcom.A potvrdil som si to medzi Xiom Vega Pro o tvrdosti 47 stupňov ktorý hrá tak ako opisuješ v ostrom kontraste s tvrdým MXS ktorý je pri 47 od neho určite tvrdší.A ešte niečo.Na offkových či vypnutých drevách ten rozdiel tak nebadať markantne ako na karbónových drevách toť moja skúsenosť.
Ešte na doplnenie Andriskovi:MXS podľa môjho názoru hrania s ním štyri mesiace ak má katapult tak len prvých 7 týždňov aj to len pri enormne silných úderoch.Po vyprchaní tuningu z výroby je to poťah absolútne bez katapultu.
Jurzekovi by som odporučil poťah Xiom Vega Japan.Neoľutuješ to mi ver.
A ešte niečo mi nedá že niekedy mám pocit česť výnimkám je ich tu drvivá väčšina.Ak má niekto pre zanepráznenosť času odpovedať beriem ale nezdá sa mi že z 341 vzhliadnutí by nik nevedel dal echo Jurzekovi.Som toho názoru že by sa patrilo byť nielen konzumentom tohto fóra a byť tak trochu egoista ale treba tu dať i na pľac niečo čo by mohlo byť užitočné z vlastnej skúsenosti týmto kamarátom z čiech a slovenska ktorí sú ako jedna rodina.
Poslední úprava: 2 měsíců 1 den zpět od iči.

potah medium+katapult 2 měsíců 17 hodin zpět #45638

• Jurzek
  • Senior
  • Obdržená poděkování 57
Ahoj, díky všem zůčatněným za reakce.
S tou tvrdostí je to, tak jak píšete.
Klopič: dobře znám maxxx 500 a je opravdu takový měkčí například oproti MX-P a to hlavně proto, že má měkčí vrch.
Iči: napsal jsi to dobře. Rychlé carbonové dřevo s MX-P je velice těžko hratelné pro většinu lidí. Samozřejmě jsou vyjímky a to i v nižších okr. soutěžích.
Každému prostě sedí něci jiného, ale obecně je taková sestava náročná na pohyb, techniku atd.
Já bych uvítal, kdyby výrobci uváděli nejen tvrdost houby, ale také tvrdost vrchní gumy.
Dalo by se ztěchto informací snadněji odhadnout, který potah by mě asi mohl vyhovovat, a který si nepořídím (například u mě osobně třeba proto že bude mít tvrdou horní gumu)

Marty: nemyslím ani diolen ani biofiber.
Myslím tím směs arylatu (aramidu) a karbonu, kterou ve své výrobě nazývám AP-Carbon. foto v příloze
Dlouho jsem takovou tkaninu s háněl po celé evropě a nakonec se podařilo.
Jeden vzorek jsem měl i z číny, ale to byla naprostá hrůza.
Hrozný materiál i uložení vláken, hned to letělo do koše. Jestli tohle dávají do svých dřev, tak to je tedy něco. Já do toho nejdu.
Mám už uděláno už dost testů na to, abych věděl jak tento materiál lepit a vůbec celkově zpracovat. Tudíž už vyvíjím novinky s tímto matrošem. Oproti známému ALC je AP-C pleten hustěji a zdá se že bude velmi zajímavý na hru s plastem.
Rotace diolenu + dinamika karbonu, to je směs v AP-C.
Na konci ledna by mohlo být už nějaké dřívko hotové.
Už se tomu věnuji průběžně skoro rok.

Mějte se všichni hezky a ať vám to dobře hraje. Jirka
Přílohy:
Vodák Jiří
www.vodak-dreva.cz
Bh TIBHAR Grass OX
Poděkovali: Liboll

potah medium+katapult 2 měsíců 17 hodin zpět #45639

• ondras.horak
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
iči napsal:
Ondrašku poťahy o stupnici 47,5 stupňa nespľňajú medium čo do tvrdosti ale skôr medium hard až hard.45 je ideál stred médium.

Iči nějak jsem spíš reagoval na původní příspěvek, který se ptá po "střední nebo tvrdší houbou a měkčím nebo měkkým vrškem". Střední nebo tvrdší houbu mají a měkčí topsheet také, takže to do puntíku splňují. Navíc jsem to bral jako takové alternativy k tomu, co psali přede mnou Klopič a Andrisko. K tomu všemu má Powergrip i bráchu s měkčí 45° houbou - Hexer Grip.

Uznávám, že to asi nejsou žádné katapultové bomby, ale jsou to příjemné potahy, které jsou schopny hrát stabilně a podle volby houby klidně i dál od stolu.
andro Treiber FI
BH andro Hexer Grip 1,9

Butterfly SK7
BH andro Hexer Grip 1,9

potah medium+katapult 2 měsíců 16 hodin zpět #45643

• iči
  • Veterán
V pohode Ondrášku.Mám za to že každý má subjektívny pocit tvrdosti poťahu s drevom na akom hrá či testuje to je jedna vec a druhá i ten katapult poťahu sa prejavuje u niektorého dreva viac ktoré ho svojim zloýením a dýhami viac podporuje a u niektorého menej lebo ten katapult efekt ho tak nepodporí percentuálne.
Ja som kus tak sklamaný z toho že v čechách aj keď je tam väčší trh ako u nás tak tu na tomto fóre sú poviem to tak trochu Donicári volám ich acudisti :) nič v zlom.Áno sú to výborné poťahy o tom potom ale tak trochu tu zohráva i cena či chuť ísť do niečoho neznámeho kde u nás ten Donic až tak nejde čo mi potvrdili i dvaja predajcovia a aj v zápasoch keď si pozeráme s akým materiálom proti sebe nastupujeme je to mizivé percento.Hovorím to len preto že je tu málo noviniek a vlastne Karel je tak trochu sám vojak v poli v tomto smere za čo mu veľmi ďakujem lebo veľmi obohacuje náš úzsko zameraný sortiment. :)
Poslední úprava: 2 měsíců 15 hodin zpět od iči.

potah medium+katapult 2 měsíců 15 hodin zpět #45645

• Horal
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 41
Co sa týka softov, tak to som aj ja konzervatívny- tiež acudista- ked si spokojný načo by si menil? No napríklad včera som nalepil novú S2 a velmi sa mi nepáčila- velmi hopkala, no verím, že to bolo čerstvým lepením a sadne, lebo inak je dám dole- po debate tu na fore som si objednal Coppu X1 TP a akosi sa mi začína páčiť viac ako acuda :) . Avšak čosa týka napr. tráv- tam mi na značke nezáleží- skúšam všetko
A čo sa týka značiek- moja skúsenosť je taká- niekto v klube zoženie kontakt na predajcu Yasaky, Donicu atd. atd. a tak pomaly všetci majú túto značku. A zvlášť ak sa objednáva nejaké množstvo pre klub. A jasné, že je dôležitá ponúkaná cena resp. najnižšie ceny. Je vela hráčov, ktorí nič nevedia a ani sa nezaujímajú o iné značka. Hrajem s tou a iné ma nezaujímajú.
Primorac carbon
Acuda S2 2,0
Grass dtecs ox
Poslední úprava: 2 měsíců 15 hodin zpět od Horal.
Poděkovali: iči

potah medium+katapult 1 měsíc 4 týdnů zpět #45657

• iči
  • Veterán
Máš pravdu niektorí hráči ani nevedia s čím hrajú nič neriešia ani tvrdosť ani nové poťahy.U nás v regióne má jeden borec už od chlapca Sriver L.Teraz už je z neho chlap.Hrá 3.ligu veĺmi slušne útočník z oboch strán.A z toho Sriveru L i teraz v dobe plastovej vylúdi veľmi nepríjemné rotované spiny.Ostal verný tomuto poťahu natrvalo a má v ňom neskutočnú istotu.
Poslední úprava: 1 měsíc 4 týdnů zpět od iči.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik