ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: KTL Red Diamond Mechanical

KTL Red Diamond Mechanical 1 měsíc 2 týdnů zpět #41750

• Klopič
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 230
Z času na čas podľahnem pokušeniu otestovať niečo z čínskych poťahov v nádeji, že nájdem niečo výnimočné. Po prečítaní jednej krátkej recenzie na TTDB moja voľba padla na poťah KTL Red Diamond Mechanical:
Tu je recenzia:
This is a very nice rubber which is close to Tenergy 64 in speed, better in spin (not as great as Tenergy 05, of course), very reliable. Less catapult but very good control in short game, somewhat due to slight tackiness which doesn't interfere (at all!) with attacking or placement shots. Generally, can serve as a replacement for Tenergy 80 with one serious difference - it is noticeably faster in offensive shots. Very good grab - seriously! I would say comparable to Tenergy 80. Topsheet grab durability is however less than Tenergy series - after a couple of months you can feel that the spin it produces becomes less troublesome for your opponents. But for twenty bucks this is still awesome and worthy alternative to T-64 and T-80.

No keď niekto napíše, že je to rýchlostne blízko T64 a ešte lepšie v spine, tak to ma teda naozaj zaujalo. A nekúp to, keď je to také lacné... (cca 17 Eur)
Poťah splňa všetky kvalitatívne parametre ohľadom vzhľadu aj kvality. Vizuálne sa naozaj ponáša na T64 hlavne tenšími pipsami. Farba jasne červená, lesklá (oproti napr Maxxx 500).
Už na prvý omak poťah pôsobí mäkšie ako T64, mäkšie ako Joola Maxxx 450. Golden Cake špongia je pórovitá a je dosť mäkká. Zvršok je tiež mäkší. Skrátka - blato. Začal som byť mienre skeptický ohľadom sľubovaného spinu.
Najskôr som ho nalepil na 25 ročnú Stigu Clipper a moja skepsa sa potvrdila už pri prvom pinku so zameraním na spin. Keďže som to plánoval neskôr nalepiť na moje "origo" drevo, nalepil som to Vulkanom, čo sa však na spine neprejavilo ani hneď, ani po vyprchaní.
Poťah na Clipperi bol rýchly (možno naozaj na úrovni T64). Sle spin sa nekonal.
Po pár pokusoch som ho chcel prelepiť na moje drevo Avalox BT 550 a nastal problém.
Mäkká špongia po pár tréningoch na miestach, ktoré presahovali drevo (dal som tam cca 2 mm rezervu) bola nalomená a pri dávaní poťahu dolu sa mi ani pri najväčšej možnej opatrnosti, ani pri použití dostatočného množstva toluénu napodarilo stiahnuť ho bez poškodenia.
Ale aj tak som ho nalepil na BT 550. Na tomto dreve som s poťahom odohral 3-4 tréningy, takže môžem povedať, že som čo-to o ňom pochopi.
Poťah je veľmi poslušný a naozaj nemá prehnaný katapult, napriek tomu že je taký mäkký.
Krátka hra je bez problému, poťah nie je príliš citlivý na prichádzajúcu rotáciu a dobre sa ovláda. Flip nad stolom sa dá otočiť s pomerne veľkou istotou. Blok tiež nebol problémový.
Servis a topspin - to sú oblasti kvôli ktorým občas siahnem po čínskych poťahoch v nádeji, že tam nájdem niečo výnimočné. V tomto prípade bolo to najväčšie sklamanie.
Ani pri jednej z týchto činností sa poťah nechytá na Joolu Maxxx 450, resp. 500, na Palio Aeolus Blitz , alebo DHS Gold Arc 8 a ak ten recenzent prirovnával RD k T64 - tak buď ho nikdy nemal v ruke, alebo nie je schopný dostať z neho to čo dokáže.(to sú poťahy s ktorými som na mojom dreve dlhodobejšie hrával a teda môžem zodpovedne porovnávať.) Myslím že v tomto ohľade je RD dosť priemerný poťah a myslím že aj Rakza7 a Victasy či poťahy Gewo (ktoré mám občas možnosť pinknúť na spoluhráčskych raketách) sú na tom lepšie.
Aby som ho však úplne nepochoval, jedna vec sa mi na tomto poťahu páčila. Veľmi dobre sa s tým dala vyťiahnuť lopta doslova spod dosky stola pri pomalom topspine. Istota veľmi slušná, ale zase pri absencii trochu väčšieho spinu.
Vlastne ani neviem, prečo je tento môj "pokec" taký dlhý, keď by sa opis tohto poťahu dal zhrnúť pár slovami: Rýchlosť, istota v akejkoľvek hernej situácii veľmi slušné. Spin a nejaká záludnosť, akú by som očakával pri čínskom poťahu - ani omylom.
A na záver (ako zvyčajne) jedno poučenie (ktoré v možno iných variáciách opakujem neustále). Môžete prečítať X recenzií, môžete dostať Y rád od háfo hráčov, pokiaľ nepoznáte toho kto tú recenziu písal, nepoznáte jeho herné kvality a hráčske skúsenosti, zabudnite na to, že to bude mať pre vás nejakú hodnotu. Pokiaľ si poťah sami nevyskúšate, nemáte ani približnú predstavu o čom je reč.
A ešte záver č. 2 - Dnes som poťah chcel dať dolu a vrátiť späť starú Joolu Maxxx 450 a RD špongia sa totálne zničila. :bum
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: koad, Jarek

KTL Red Diamond Mechanical 1 měsíc 2 týdnů zpět #41818

• Drta.tom
  • Expert
  • Obdržená poděkování 29
Ahoj,
s tímto potahem jsem hrál cca 2 roky na BH.

Na drajvy dobrý, blok OK, rychlost OK (jeho bratříček s modrou houbou je hodně rychlý),
rotace žádnej zázrak (mám relativně tuhé prkno) - vše, co jsem měl kdy na FH točilo výrazně lépe. Nemá rád časté sundávání a přelepování - to nevydrží (mě se teda neničila houba, ale byly tendence k oddělování vršku a spodku).
V celku žádnej zázrak.

Upřímě řečeno nechápu, proč jsem to s ním tak dlouho vydržel - asi to tak hrozný nebylo.

"Čínskou zázračnou rotaci", pokud něco takového v reálu vůbec existuje, bych v tom nehledal - nelepivý povrch evropského typu.
FH Palio AK47 RED
BH Palio AK47 YELLOW
Galaxy Venus V-14, Palio TC6 off

Historie:
Palio Hidden Dragon Biotech
Palio Hadou Biotech
Galaxy Jupiter, Sanwei Taiji
KTL Falcon
KTL Red Diamond Pro blue sponge
KTL Red Diamond Mechanical
Sanwei T88-I (No Target a Target),
Sanwei Target
Sanwei Gears
Poslední úprava: 1 měsíc 2 týdnů zpět od Drta.tom.

KTL Red Diamond Mechanical 1 měsíc 5 dní zpět #41988

• maroko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Red Diamond a Black Power (jeden je červený a druhý je čierny) by som už neriešil. Ani v čase, keď boli novinkami nedosahovali valné výsledky a už sú na trhu pár rokov. KTL (LKT) nemajú v ponuke v súčasnosti výraznejší poťah. V Číne hľadať náhradu za Tenergy asi nie je reálne.
Na ceste je novinka od Friendship. Po skúsenostiach s Battle I a už aj s Battle II predpokladám, že to bude zaujímavý poťah.
Viacej prezradím neskôr.

Prajem veľa úspechov.
Giant DragonKatana 5P Off
Fh + BhFriendship Battle I H42 2,1

KTL Red Diamond Mechanical 1 měsíc 4 dní zpět #41990

• kuko61
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 15
Ked si odmyslim Palio potahy, z nelepivých čínskych poťahov sú určite dobre použiteľlné Goldarc 5 a 8 a Derwind (Friendship) Stolz a Rayhe - aj keď sú to vlastne poločínske poťahy, špongia je nemecká. Asi aj preto už nepatria medzi lacné číny a cena pri dovoze je medzi 20-30 €
S nemeckou tensor špongoiu (čiernou a červenou - dve tvrdosti) existuje ešte Three Sword Red Dragon (nová verzia s červeným obalom s drakom) - To je lacnejší poťah, ale množstvom spinu podľa mna trochu zaostáva.
Tento sa ešte na Ali objavil factory tuned Friendship 729 FOCUS 3 In Pre energy - v troch tvrdostiach špongie. S tuningom by mohol mat vyššiu rýchlosť a spin, ako klasický Focus 3.
Vodak Diolen Spin
FH: Tibhar Evo MX-P
BH: XIOM Vega EU DF

DHS H301
BH: XIOM Musa III
Poslední úprava: 1 měsíc 4 dní zpět od kuko61.

KTL Red Diamond Mechanical 1 měsíc 4 dní zpět #41991

• Klopič
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 230
Kuko61,
S týmito poťahmi si hral, alebo sú to len informácie od predajcov?
Derwind som zaznamenal, ale skúšať poťah za 30 Eur s neistým výsledkom ....
Z podpisu vidím, že hráš s Target Sanwei National A DHS Skyline. Daj zopár informácií (tvrdosť, spin a pod.)
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black
Poslední úprava: 1 měsíc 4 dní zpět od Klopič.

KTL Red Diamond Mechanical 1 měsíc 4 dní zpět #41996

• kuko61
  • on-line
  • Senior
  • Obdržená poděkování 15
Skúšal som chvílu známeho raketu s Goldarc 5.
Derwind som neskúšal, máš pravdu, že recenzií zatiaľ veľa nie je. Z číny sa dá kúpiť za 23€, v nemecku stojí viac. Ale objavila sa nová videorecenzia, z ktorej sa dá čo to zistit

Three Sword Red Dragon som mal niekolko mesiacov na BH. V porovnaní s Rasant Beat, ktorý som mal v tom čase na druhej rakete, mal podobnú rýchlosť, ale poťah bol pocitovo tvrdsí, mal nižší dwell a generoval o niečo menej spinu. (špongia je celkom makka, tvrdsia bola guma) Ale zase stál tretinu. tak som ho kupil a vyskúšal.
S Focusom som nehral, to som napísal len ako zaujímavosť, ze Friendship dal na trh factory tuned potahy.

Sanwei target national na FH a DHS 3-60 na BH mam od jesene. Na FH som vyskúšal viacero čínskych lepivých poťahov (Sanwei T88-I, DHS Hurricane 2 Neo, 3 Neo, Three Sword Leap Pro (tento s tuningom)). Target national je z nich pocitovo najmäkší. Spin má po Leap Pro druhý najvyšší, ale s Leap Pro sa bez tuningu hrat nedá, spongia je tvrdá ako kameň a je to najlepivejší potah, aký som mal v ruke - trochu problém pri pinku - ked ho skusali ostatní, pri pinku nevedeli prehodit sietku :) Ale spin je pri Leap pro naozaj vysoký. Target national má najvyššiu kontrolu a presnosť, katapult je lineárny, pri krátkej hre lopticka neodskakuje a ked sa clovek do úderu oprie, rýchlosť je naozaj velmi vysoká.
Co sa týka FH (ale samozrejme aj BH), hladal som potah s dobrou kontrolou a s nizsím katapultom, aby mi bloky nepadali za stol. Bol som naucený hrat bloky, kontry aktivne, nielen nastavit raketu, a pri potahoch s velkym katapultom mi to často lietalo mimo stol. Pri FH mi o spin az tak neslo, Hram skôr pri stole, FH topspin mám slabší, nepouzivam ho často, skor drajv ale hlavne BH.
DHS 3-60 - zo mnou skúšaných potahov na BH (Sanwei T-88 I, III, Gears), najlepší lepivý čínsky potah. Na čínske poťahy mäkšia špongia. Generuje veľa spinu, lahko sa mi otáča hra BH topspinom alebo flickom. Asi aj kôli mäkšej spongii ma vyssiu kontrolu a presnost ako skúšané BH potahy Sanwei. Rýchlosť loptičky závisí lineárne od sily úderu - krátka hra je presná, loptička neodskakuje, pri rýchlom švihu je rýchlosť vysoká.

Ale vsetko toto je trochu minulost. Tento rok som sa odhodlal vyskúšať eu a japonské poťahy. Vzhladom na vlastnosti čínskych potahov (lepivost, tvrdost, nizsi katapult a nutnost razantnejsieho svihu na dosiahnutie vysokej rychlosti) je predsa len potreba hrat aktivnejsie, a ja sa uz asi vo svojom veku hýbať rychlejsie nebudem :)
Bál som sa tenzorov koli katapultu a koli rýchlosti, vsade sa píse, že horší hráči by mali hrat s pomalšími potahmi a rýchle potahy budú mať problém zvládnuť. Tak sme si s kamošmi požicali a kupil nejake hrané potahy, polepily na rakety a skusali. Nie so vsetkymi sa mi hralo dobre, ale pri pár potahoch som vedel už po hodinke hrania. že mi naozaj sadli.
Na FH aj BH som našiel 2-3 potahy, s ktorými sa mi hrá určite lepšie, ako s činskymi. Hra sa mi zrýchlila a na prekvapenie aj spresnila B) Samozrejme je treba zmenit štýl hry, do blokov a kontier ist menej aktívne a prisposobit sklon rakety, ale aj ked na tom len pracujem, citim, ze je moja hra lepsia a presnejsia. Na BH som si vybral pomalšie potahy - neuveritelne mi sadli Xiom Musa III a Xiom Europe. Pocitom z hry a rýchlostou sú si podobné, Musa III má možno o čosi lepšiu kontrolu a EU o ničo vyšší spin. Ale po dlhom čase som zažil radosť z BH hry podobnú, ako ked som hral na BH so sendvičom :)
No a na FH ešte prebehne selekcia, zo skúšaných poťahov sa do užšieho výberu dostali Vega Pro, Fastarc G1 a Evo MX-P. Zatial to vyzera na MX-P, bol som prekvapeny z presnosti pri FH drajvoch, blokoch a kontrách aj pri vysokej rychlosti potahu.
Vodak Diolen Spin
BH: XIOM Vega EU DF

DHS H301
BH: XIOM Musa III
Poslední úprava: 1 měsíc 4 dní zpět od kuko61.
Poděkovali: Jarek
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik