ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Pomalejší ekvivalent k T64

Pomalejší ekvivalent k T64 6 měsíců 4 dní zpět #41605

• Pavlik
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 43
Obracím se pro radu na zkušenější borce (hlavně asi na Karla a další Motýlkáře).
Před sezónou jsem byl nucen změnit komplet potahy, protože se přestaly dělat moje oblíbené Joola Brave. Zkoušel jsem různé kombinace z toho co bylo doma, případně od kluků z klubu, nakonec jsem zakotvil u toho, co mám v podpisu, tedy T64 na Bh, T05FX na Fh, obé v 1,9 na nejpomalejším Jirkově prkně VODÁK DEF.
Na tomto svém kompletu oceňuji především dobrou čitelnost a lineárnost obou potahů a samozřejmě perfektní spin.
Můj problém je v přílišné rychlosti bekhednové T64.
Dokáži s ní vyloudit ostrý a rychlý první spin avšak druhý a případně třetí už je někdy docela problém ukočírovat. Taky spin naraženého balonu (hlavně při příjmu) mi končil 20 cm za stolem. V sezóně mi to až tak nevadilo, jelikož jsem se napsal do béčka o 2 třídy níže (a za áčko nemohl startovat), tam mi většinou stačil ten první spin. Hlavně jsem si nechtěl rozhazovat vcelku fungující kombinaci.
Pokud jsem ale narazil v soutěži nebo na turnaji na lepší hráče, problém se projevil a tak 3-5 balonů mi za set z bh ulítlo. Teď sezóna skončila a nastal čas k řešení problému.
Našel jsem doma T25 a dal místo 64. A stala se z toho naprosto jiná pálka. V podstatě mi "umřely" oba potahy. Zmizel takový přijemně ostrý pocit z úderů, obě strany jsou výrazně pomalejší.
Přemýšlím tedy nad tím po čem sáhnout:
- T64 v 1,7
- T64FX
- T80
- T05

Zkuste prosím poradit.
A kdyby mi byl někdo ochoten zapůjčit nějaký ohraný potah z výše uvedených variant, byl bych moc rád. Doufám, že se letos dostanu do Voděrad, takže tam se klidně utestuji až do rána ;)
Vodák DEF,B-Tibhar Evolution FX-S1,9 black F-T80 1,9 red
Motto : Vyhrává ten, kdo udrží ten malinký kulatý nesmysl na stole déle
Kdo nehledá, najde - stačí vzít do ruky prkno od Vodáka (Jurzeka) :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Pomalejší ekvivalent k T64 6 měsíců 4 dní zpět #41607

• Václav
  • Veterán
  • Obdržená poděkování 62
Pavlíku mám stejné prkno ale nehraji s ním protože hraji těsně u stolu na to prkno není stavěné je to ideální prkno pro obranáře hrajícího dále od stolu. Dále jsem zjistil že potahy teny nejsou vhodné pro toto prkno. Používal jsen Joola energy soft ten byl ideální jenže ho přestali vyrábět. Teď tam mám potah Joola Samba ´plus a ten na tom sedí. Jsou to jen moje postřehy nemusí každému pasovat. Václav :vine :vine
Stiga Allroud carbon Tenergy 05 FX 1,9 Hellfire OX. VODAK Prometheus Combi Off/ Off- Joola Samba 1,9 Hellfire OX

Pomalejší ekvivalent k T64 6 měsíců 4 dní zpět #41608

• MartyC
  • on-line
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 229
Mně na podobném prknu Stiga def NCT vyhovoval potah Donic X1 TP , který je podle mně trochu T64 podobný.Hráno na FH.
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."

Pomalejší ekvivalent k T64 6 měsíců 4 dní zpět #41614

• Miko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Pokud combo vyhovuje pocitově tak bych to nechal být. U běžného hobíka se jedná spíše o chybu techniky a nepohyblivost.

1/ první spin - po příjmu, či pinku příliš blízko u stolu - nemám čas postavení se na úder, míček vyskočí ("ideálně" si ještě couvnu) a kontakt není dost nad těžištěm
2/ hrající ruka při hře padá zbytečně moc dolů (je relativně namáhavé držet ji trvale nahoře - míček vyskočí s stejný problém)
3/ úder není zahraný před středem těla, proto na míček např. dobře nevidím a zase trefa někam mimo
4/ nestabilní postoj (nohy od sebe) tělo moc pohybuje - nepohybuje (není pevné) a tím potah žere rotaci (myslím si, že to hraju ok, ale všechny pohyby (včetně zápěstí) se mi do sebe nasčítají.... :(NO )
5/ přehnaně přitlačený (aktivní) blok

Je po sezóně, tak bych nespěchal.... doporučuji dělat u zdi "čínské" hluboké dřepy -pokud je to zdravotně možné (na celých chodidlech, rozpažené ruce, špičky chodidel a kolena co nejvíc ke zdi - ideálně kontakt, aktivně jít až k zemi - síla nohou a zad, stabilita, pohyblivost ...zpočátku i zábava v leže...) měl bych jich prý dělat denně tolik, kolik je mi let ...... :sick:
Poslední úprava: 6 měsíců 3 dní zpět od Miko.
Poděkovali: mandomando

Pomalejší ekvivalent k T64 6 měsíců 3 dní zpět #41626

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 554
Přemýšlím tedy nad tím po čem sáhnout:
- T64 v 1,7
- T64FX
- T80
- T05

Ahoj,
osobně bych volil 64 v síle 1.7.
Jestli ti nevadí hodně měkký potahy, pak ani volba 64 FX by nemusela být špatná, ale působí to tedy hodně měkkým dojmem. Navíc je to hopsavý i při volněji hraným míčku, což je třebas u příjmu nebo hře nakrátko a kolem síťky problém.
80 - v síle 1.9 si myslím, že by sis rychlostně nepomohl. Pravda, 80 mě přijde poslušnější než 64. Za mě lepší volba než 64FX.
05 - je zcela jinej potah, je pomalejší, ale víc žravější a s daleko vyšším obloukem.

K.

PS: 05 na zkoušku mohu poslat, ovšem mám jen 2.1
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9

Pomalejší ekvivalent k T64 6 měsíců 3 dní zpět #41627

• Miko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
....ostrý a rychlý první spin avšak druhý a případně třetí už je někdy docela problém ukočírovat. Taky spin naraženého balonu (hlavně při příjmu) mi končil 20 cm za stolem....

čím rychleji zahraju, tím se mi to bude rychleji vracet, tuplem od lepšího hráče...

Dle mého je problém, že jednoduše "přestanu stíhat" se dobře postavit (včetně hrající ruky, která ostrým a rychlým spinem někam odcestuje a nevrátí se) a tím míček správně trefovat nad těžištěm. Taky defenzivní prkno může začít při vlastních rychlejších úderech více pružit (zvětšovat dostřel). Což je u defenzivní rakety (při hře obranáře od stolu) vlastně požadovaná vlastnost.

Osobně mi na bekhendu seděla lépe T05. U druhého a třetího balónu zpomalit (umístit) a nevalit to tam pořád stejně.

Pomalejší ekvivalent k T64 6 měsíců 3 dní zpět #41629

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 554
:)

jojo , Miko souhlasím s tím co píšeš, ovšem jak to všechno v našem a Pavlíkovým věku provést? :cheer: Dlouhý desetiletí zautomatizovaný návyky nejdou jen tak bezbolestně předělat. Navíc vždycky hrozí, že je sice předěláš, chybku odstraníš , ale zase ti v návaznosti na to odejde " něco jinýho "
Já jsem zastáncem v našem věku 50+ již s těmahle věcma moc neexperimentovat a vždycky se snažit spíš vylepšit to co už umím a přináší body.

Pokud se nad celým příspěvkem Pavlíka zamyslím ne z pozice změny potahu, ale spíše z pozice techniky hraní a vhodnosti hraní úderů, pak já bych volil cestu nehrát první topspin tak razantně, spíše se jej snažit rozmotat na konec stolu a teprve dalším úderem nebo údery se snažit výměnu dohrávat.
Jakmile se razance prvního úderu přežene a není to bod, pak když to soupeř vrátí mívají potíže i jiný hráči než my hobíci.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poděkovali: pirát Janes, Pavlik, MartyC, Jari

Pomalejší ekvivalent k T64 6 měsíců 3 dní zpět #41630

• Miko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 39
Člobrda se v amatérských podmínkách předělá snadno k horšímu. Těžce k lepšímu ( v našem věku) .

Neškodí se ovšem zamyslet kde je hlavní problém. :gr

Jinak je to samé T05 1000 Kč, T64 1100 Kč, T25 1200 Kč, T80 1300 Kč a tak dále ...

Pro lepšího hráče je lepší druhý až x...tý balón, protože tam se po servisu a přijmu už více méně srovná a je lepší hráč

Pomalejší ekvivalent k T64 5 měsíců 3 týdnů zpět #41704

• Pavlik
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 43
Od Franty mám půjčenou T80 v 2,1, dnes jsem s tím krátce pinkl.
První dojmy - v mezihře to hraje pěkně, na stůl to padá skoro samo.
Druhý plus - nerozhodilo to potah na forhendu.
A jedno mínus - není tam ten první jedovatý spin. Občas se sice povedl, ale většina mi padala do sítě, protože to má o poznání menší katapult, dost balonů ovšem mohlo být pokažených díky mému rozpoložení - byl jsem dnes už dost unaven.
Každopádně bych s tím hrát mohl. Teď ještě zkusit T64 v 1,7 a uvidíme...

Pomalejší ekvivalent k T64 5 měsíců 6 dní zpět #42065

• Domino Svetík
  • Senior
  • Obdržená poděkování 50
Pavlík, ja tu nechcem veľmi mudrovať, ale mnoho hráčov má ten istý problém.
Minule som to konzultoval s extraligovým hráčom a poradil mi jednoduchú zmenu taktiky a rytmu.
Prvý topspin - vráti sa Ti späť - Tvoj pink/čop - vráti sa späť - Tvoj topspin, atď.
Čiže nevaliť topspin za topspinom až do vyhodenia sa, ale:
Topspin - pink - topspin - pink...
To Ťa drží v rytme a vo výmenách, získavaš sebavedomie a dávaš aj súperovi šancu pokaziť...

S úctou
Domino
VODAK MasterStrike ALL+ GEWO Nexxus EL Pro 48, 1,9mm
AVALOX BlueThunder550 ALL+ JOOLA GoldenTango PS 50, VICTAS V - 01, 1,9mm
Poděkovali: Target, Jari

Pomalejší ekvivalent k T64 5 měsíců 5 dní zpět #42078

• Pavlik
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 43
Chlapci věřte mi, že jsem letos tréninku dal docela dost a během sezóny byl i poznat nějaký progres. Mimo jiné jsem jako letos jediný odjezil všechny morenďácké turnaje, kde mi ten můj bekhend byl několikrát pochválen :silly:
Chtěl bych tady poprosit letošní Voděraďáky, kteří mají doma nějaké to Tenergy a byli ho ochotni zapůjčit, aby ho vzali s sebou. Díky

Pomalejší ekvivalent k T64 3 měsíců 2 dní zpět #43056

• Pavlik
  • Moderator
  • Člověk se furt učí ...
  • Obdržená poděkování 43
Abych to tu uzavřel - moje hledání skončilo díky Frantovi ve Voděradech.
Na bekhendu mi docela sedl Tibhar Evolution FX-S - je sice o něco méně ostrý a jedovatý než T64, ale dá se s tím zahrát i ostře a hlavně s ním vrátím daleko víc balonů než s 64-kou. No a na forhendu jsem nechal T80, která je o něco ostřejší než 05FX, která při změně potahu na bh poněkud zpomalila.
Díky všem a ještě jednou Frantovi.

Pomalejší ekvivalent k T64 3 měsíců 1 den zpět #43070

• Kony
  • Senior
  • Obdržená poděkování 19
Ahoj,přestože jsi své hledání ukončil,dám ti jeden dobrý tip,třeba pro případ,kdyby jsi po čase zjistil,že to s tím Tibharem není uplně ono.
Muj tip pro tebe je NITTAKU FASTARC P-1.
Ted jsem nějakou dobu zkoušel verze G-1,P-1 a a verze C-1 jde na řadu příští týden.
At se ti daří, Jirka. :ok24
Donic Ovtcharov Carbospeed
F - Nittaku Fastarc G-1 black, 2mm
B - Nittaku Fastarc C-1 red, 2mm
Poděkovali: koad

Re:Pomalejší ekvivalent k T64 3 měsíců 1 den zpět #43073

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 73
ahoj kony, nechtel by jsi zalozit nove vlakno a napsat neco k porovnani fastarcu? dekuji

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Prkno: Butterfly old Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1 2,0mm;
Bh: Dr. Neubauer Killer 1,5mm
Poděkovali: koad

Re:Pomalejší ekvivalent k T64 3 měsíců 11 hodin zpět #43076

• koad
  • Veterán
  • viem že vieš že viem
  • Obdržená poděkování 38
Kony,nebud labud,ono ten fastarc zaujima viacero borcov,napr.aj mna, :1cka uz je nalepeny ,prave prebieha "zrejucim procesom" v taske a caka,kym si panicek najde cas,ale vychadza to uz len na ms :sezbl
Gergelka,tn 05,rhzyzer 43

a miesam to jak hovadzi gulas s divinou
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik