ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: nové potahy XIOM

nové potahy XIOM 2 měsíců 3 týdnů zpět #41153

• vlastiik
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Zdarec,

pokud byste našli jakoukoliv informaci o nových potazích Xiomu, tak se o to podělte :) Jakmile zjistím něco zajímavého, tak to sem hodím.

Všiml jsem si, že se již mimo Evropu podávají potahy Vega Tour (je testovaný i v Německu) - používá novou technologii Cycloid, má být podobný potahu Vega Pro, ale rychlejší a zřejmě s menší trajektorií. (Prozatím prý něco mezi T64 a T80).

Nicméně jsou již i nové potahy:
Xiom Omega 7 Tour - prý tvrdší potah
Xiom Omega 7 Asia
Xiom Vega DEF - asi se xiom rozhodl zkusit i pomalejší potahy
Xiom Vega Tour - cca 45st, (podobná tvrdost jako Pro, nicméně se slabší gumou. V Evropě by měla být cca v květnu.
Dřevo: Xiom Vega Tour
FH: Omega IV Pro
BH: Vega Pro

Xiom Vega Tour
FH: Omega VII Pro
BH: Omega VII EU
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

nové potahy XIOM 1 měsíc 3 týdnů zpět #41713

• ondrous
  • Junior
  • Radost ze hry je klíč k úspěchu!
  • Obdržená poděkování 17
Ahoj,
v CR uz mame další novinku - Vega Tour :1cka !

Tady je prodejni info:

Účinný allroundový potah pro moderní všestrannou hru; schopnostmi zaujímá místo mezi řadami XIOM Omega V a XIOM Omega 7 (na bázi stejných technologií)

• velmi dobrý cit a zvuk podobný tomu jako za dob čerstvého lepení;
• kombinuje vlastnosti úspěšných potahů Vega Pro a Vega Euro + přidává něco navíc (houba schopná katapultu + nový prvotřídní topsheet);
• vynikající potenciál v topspinové hře - silný míč bohatý na rotaci bez větší námahy.
• tvrdost houby je cca 45° a výš

Použitá CYCLOID technologie v gumě je zcela nová a má kladný vliv na citlivost potahu, resp. citlivost úderu. Guma - nebo-li topsheet - je tenčí a zároveň pružnější. Tato elasticita prodlužuje tzv. "grabbing time" - dobu, kdy se míč drží na pálce - a podporuje tak hráčovu kontrolu nad úderem. Lze přirovnat k vypnuté trampolíně versus povolené. Najdeme ji i např. i u potahů XIOM Omega 7 EU a PRO.

A tady první postřehy ze hry:

www.tabletennisdaily.com/forum/showthrea...iom-Vega-Tour-Review

At vam to pinka B) !

Ondrous
Přílohy:
Xiom Stradivarius FL
FH: Vega Pro, 2,0 mm, black
BH: Super Anti 1,9 mm, red
168g

nové potahy XIOM 4 týdnů 2 dní zpět #42103

• ondras.horak
  • Senior
  • Obdržená poděkování 23
Ahoj, níže pár slov, jak na mě působil nový potah Xiom Vega Tour.

Testován černý potah v max síle houby. Nalepeno na celkem dost tuhém Vodak Diolen OFF lepidlem TSP Bio Fix.
Novinka korejského Xiomu, vyrobéná v Německu a spadající do současné ESN produkce. Balení klasické, bezpečné, funkční.
Po vybalení nebyl potah nijak cítít, na omak mi potah přišel tak středně tvrdý. Váha celého čtverce 65 gramů. Topsheet je až extrémě nelepivý, trochu matný. Když jsem pálku ukládal do pouzdra, přiložil jsem na něj ochrannou fólii, která se vůbec nechtěla přisát, což se mi u normálních, především nových, nelepivých potahů zatím nestalo.
Potah má signifikantní černou velice drobně pórovitou houbu, která by podlě všeho měla mít tvrdost 45 °. Spousta uvedených nových technologií jako Elasto Futura, Cycloid a Carbo Sponge...

Při hře mě čekalo celkem překvapení. Potah se jevil daleko tvrdší a ostřejší než jsem očekával. Rychlostně mi tedy zřejmě i kvůli kombinaci s prknem nepřišlo, že by potah měl být řazen do allroundové kategorie. Letová křivka byla celkem dost nízká, dlouhá, potah nebyl nějak neřiditelný, ale zvyknout si chvíli trvalo. Na BH jsem měl zánovní Acudu Blue P2 v maxu a oproti Acudě, jejíž houba má mít totožných 45 ° se potah choval dost rozdílně. Vega Tour je hodně dynamická, celkově mi přišla oproti Acudě rychlejší, ostřejší, tvrdší, ale zároveň s méně "hopsavý". U hry nakrátko potah nekope a spíše než Acudě se mi ve vnímání blížil tvrdší a rychlejší Bluefire M1, kterou Vega na pálce nahradila. Kdybych měl hledat ještě jiný ekvivalent, potah mi nepřišel až tak vzdálený od Victasu V>01 Stiff, který má však lehce vyšší oblouček.

Vrchní guma, ač není vůbec lepivá, tak má velice dobrý grip a záběr. Otvírací topspin do silnějšího čopu mi občas padal do sítě, což nebylo nízkým spinovým potenciálem potahu, ale spíše zvykem a tím, že s tvršími gumami je třeba hrát údery daleko více do míče, aby potah hrál i houbou, chvíli míč podržel a mohl mu předat maximum. S TSP Super Ventus, na který jsem si teď na FH navykl, cítím daleko delší kontakt i při lehčím úderu a můžu hrát daleko více na cit. S gripem se trochu pojí i žravost a u krátkých čopů je třeba mít na paměti nižší katapult/skákavost pothatu, aby člověk netrefoval pásku. Když si pak zvyknete, nebo se alespoň soustředíte na tuto vlastnost, dá se zahrát opravdu krátký míč za síto, ale i pořádně přiříznutý čop hodně nízko nad páskou. Člověk musí však hodně hlídat poměr mezi snahou o přiříznutím a celkem rychlé vystřelení míče z gumy.
Lépe a "přirozeněji" se mi s potahem hrály kontratopspiny, kdy už míč přichází s určitou energií a prorazit gumu je tak podstatně snazší. Při druhém zkoušení jsem potah hrál více na BH a zde mi seděl daleko lépe. Silný grip se dá krásně využít při "banánu" a pro celkem snadné otočení čopu. Aktivní blok z BH byl agresivní a pro soupeře nepříjemný. Neměl moc času, abych si na potah vyloženě zvyknul, což je zrovna pro jistotu v pinku a čopu dost podstatné. Jak jsem s ním hrál, působil na mě spíše jako ideální varianta pro nátlakovou hru hned z prvního/druhého míče.

Shrnul bych to tak, že Vega Tour je zajímavý a celkem ostrý útočný potah. Osobně bych ho neřadil do ALL kategorie, ale určitě bude dost záležet na prkně, které pod něj dáte. Potah bych doporučil lidem, kteří mají rádi tvrdší potahy a aktivní hru s tím, že VT bude o trochu snáze kontrolovatelná a hratelná než nejtvrdší varianty Bluefirů, Evolutionů apod a přitom dokáže být také pěkně kousavá. Taková backhandová varianta?
Přílohy:
Vodak Diolen Spin Off-
FH TSP Super Ventus max
BH Xiom Vega Europe DF 2,0

...
Poděkovali: Karel, Machy, Feint, Jarek, ondrous, Dadex

nové potahy XIOM 4 týdnů 2 dní zpět #42104

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 244
Ondro, díky za postřehy a fajnové čtení :dik
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic BlueStorm Z2 2,1mm
Fh: Donic BlueStorm Z1 max
Poděkovali: ondras.horak
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik