ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Potah na backhand

Potah na backhand 7 měsíců 3 týdnů zpět #40387

• Duncan
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Ahojte, potřeboval bych poradit s potahem na backhand.

Primárně hraju z BH ostrý čop, popřípadě kontr/blok. Technika mého BH topspinu potřebuje vypilovat a v zápase ji spíše nepoužívám, protože prostě není konzistentní.
Nicméně do budoucna na tom backhandu musím pracovat a proto bych chtěl něco relativně pomalejšího, co dost odpustí.

Z potahů co jsem hral na backhand:
- Rakza 7 - dobrý na čop, blok, kontr, ale u topspinu už byla znát tvrdost potahu a nedostatečná technika.
- Rising dragon - už je to nějaký pátek, ale na topspin mi hodně seděl, nicméně z kontrů a bloků bylo příliš mnoho chyb
- aktuálně Victas v01 stiff - velmi dobré rotace, topspin relativně ok, ale mám pocit, že mi příliš neodpustí při bloku/spinu
- Xiom omega V? euro - první potah na plasťák, bylo to docela fajn, ale narozdíl od victasu jsem měl více ustřelených čopů, kdy se najednou projevil větší katapult než obvykle

Z mých zkušeností mi nesedí měkké potahy (např Acuda S3), protože se do nich nemůžu opřít na ostrý bh čop (hraji spíše delší pohyb), ale s tvrdými potahy zase trpí ma snaha o topspin. Zatím jsem největší kompromis našel ve Victas Stiff, hlavně kvůli super čopu a obecně rotacím (včetně servu).
Minulou sezónu jsem ještě zkoušel Mark V v černé barvě, ale velmi rychle jsem ji strhl, protože neskutečně brzdila a lepila (přitom kamaradova červená se mi docela líbila při rychlé zkoušce, taky relativně nová)

Takže když to shrnu tipoval bych to na nějaký cca středně tvrdý potah (možná spíš medium-soft), který nesmí prokopávat, schopný ostrého čopu, dobrý na blok.

Hádám, že by možná nebylo od věci něco s měkčím topem / feelem a trochu tvrdší houbou? Obecně potahy pocitově měkké potahy moc nemusím, ale na BH kvůli pilovaní topspinu by to asi nebylo od věci za předpokladu, že to nebude typický měkký potah, co kope.

Mimochodem dřevo - Andro Temper tech all+
Soutěž KP2

Díky za jakýkoliv postřehy.
Pinku zdar
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Potah na backhand 7 měsíců 3 týdnů zpět #40388

• mandomando
  • on-line
  • Super Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 83
no ja by som ti poradil poťah Stiga Mantra M v hrúbke 1,9mm super čopík parádna kontrola a minimum kopancov :ping pri topspine strene vysoký oblúk na all+ dreve čo ti bude asi tiež vyhovovať parádna rotácia pri servise :mnmn
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm
Poslední úprava: 7 měsíců 3 týdnů zpět od mandomando.

Potah na backhand 7 měsíců 3 týdnů zpět #40391

• Duncan
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Díky za tip, vypadá to zajímavě. Akorát jsem v recenzích narazil na zmínky o dost velké rychlosti, není to moc velká divočina?

Re:Potah na backhand 7 měsíců 3 týdnů zpět #40395

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 73
to ja bych ti doporucil acuda s2
vixiv

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Prkno: Butterfly old Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1 2,0mm;
Bh: Dr. Neubauer Killer 1,5mm
Poděkovali: Duncan

Potah na backhand 7 měsíců 3 týdnů zpět #40396

• mandomando
  • on-line
  • Super Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 83
nuž to ti ja neviem takto hned narýchlo povedať pokiaľ to nevyskúšaš sám tak aj tak nebudeš vedieť na čom si. Ja ho hrám na forhende a síce len pár zápasov som sním odohral lebo mi chrobáka do hlavy nasadil Andrej ale zatiaľ spokojnosť :1cka
ako som písal spin je tam fakt cítiť elv či už v čope alebo topspine :bana1 a kontrola v bloku suprová :punk no ty ho chceš na bekoš ja tam hrám sendvič takže neviem posudiť ako rýchlo to pre teba je no ked v rozpinku pinkám z Mantrou M tak oproti môjmu sendiču je rýchlejšia :rata možno niekto prihodí nejaké postrehy z hraním poťahu Stga Mantra M
tu niečo o zahraničných for : www.tabletennisdaily.com/equipment/rubbers/12454-mantra-m

revspin.net/rubber/stiga-mantra-m.html
www.tabletennis11.com/other_eng/stiga-mantra-m
mytabletennis.net/forum/forum_posts.asp?TID=78165
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm
Poslední úprava: 7 měsíců 3 týdnů zpět od mandomando.

Potah na backhand 7 měsíců 3 týdnů zpět #40397

• Radim7
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Teď mám nově na celodřevu Victas V01 Limber a připadá mi to jako za dob celuloidu něco mezi Rakzou, Jp01 a M2. Není měkký ani tvrdý, super kontrola, bloky, spiny i namotané. Vynikající potah na plast. Kdybys chtěl, tak za pár dní budu prodávat v tloušťce 2mm red. Budu kupovat nový v maxu. Po velmi dobré zkušenosti s Victase zkousím i VS 402 limber. Zatím je to to nejlepší na plast, s čím jsem kdy hrál... Radim
Poslední úprava: 7 měsíců 3 týdnů zpět od Radim7.

Potah na backhand 7 měsíců 3 týdnů zpět #40408

• ondrous
  • Junior
  • Radost ze hry je klíč k úspěchu!
  • Obdržená poděkování 26
kdysi sem hraval s Tackiness Drive na Waldner allplay - stara dobra klasika s velkym copem a tvrdsi houbou !

O.
Xiom Stradivarius FL
FH: Vega Pro, 2,0 mm, black
BH: Super Anti 1,9 mm, red
168g
Poslední úprava: 7 měsíců 3 týdnů zpět od ondrous. Důvod: doplneni

Potah na backhand 7 měsíců 3 týdnů zpět #40412

• jANATA
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj Duncan, asi před půl rokem jsem řešil stejný problém co ty. Hrál jsem to co ty a snažil se zlepšit topspin na bh. Do té doby jsem hrál na bh s potahem Andro Rasant 1,9mm. Můj první krok ke změně byl zakoupení Mantra M 1,9mm.. Oproti Rasantu je to potah mnohem lepší pro příjem a bloky, kontry byly podobné a rychlost o něco menší, ale topspin se o moc víš neposunul, bohužel se mi začal u okrajů dost loupat, takže životnost tohoto potahu nebude asi tak veliká. Hrál jsem s ním tři měsíce. Do této doby jsem hrál s dřevem Butterfly Z. Primorac.
Pak jsem koupil prkno Xiom Vega Tour, no musím říct parádní dřívko. Pořídil jsem na bh Xiom Vega tour 1,8mm. Rychlost podobná jako u Rasantu, čopy ostré nízké, bloky a kontry taktéž skvělé. Topspin se zase o něco zlepšil, ale pořád jsem cítil obrovské rezervy. No a já obrovskej nadšenec do značky Xiom od té doby co jsem poprvé tuto značku vyzkoušel. Jsem už hned po uvedení na trh potahů Xiom Omega VII objednával jak verzi PRO tak verzi EU s myšlenkou, že EU verzi v 2,0mm dám na bh. No a opravdu jsem se našel. Topspin opravdu nejlepší co jsem kdy hrál.. uspěšnost mého bh topspinu se tak z 40-50% zvedla na takových 80-90% úspěšnosti. Nicméňe posloužil by ti tento potah skvěle v bloku i kontru, ale nevím jak by jsi na tom byl s tím čopem.. je to přibližně podobné jako u té verze V co jsi s ní hrál, možná o něco lepší, ale opravdu nepatrně.
Zkoušel jsem i Acudu akorát verzi S2 v síle 2,0mm byl jsem překvapen jak s tímto potahem jde vše snadno a dost odpustí. U tohoto potahu by ses určitě naučil topspin a na všem ostatním by jsi byl podobně jako do teď..
Ale jestli se nebojíš toho, že bys nezvládl ten čop z verze VII EU tak bych šel rozhodně do tohoto potahu, oproti Acuda S2 vytvoří víc rotace. A ten V01 Limber taky stojí za úvahu.. není to špatný potah, ale moje doporučení zní Xiom Omega VII Euro.
Každopádně teď je to už pouze na tobě pro co se rozhodneš. Tak ať už vybereš cokoliv, ať je to správná volba a ten topspin se ti zlepšuje :)
Xiom Vega Tour
Bh: Xiom Omega VII Euro 2,0
Fh Xiom Omega V Euro 2,0

Potah na backhand 6 měsíců 3 týdnů zpět #41141

• Duncan
  • Junior
  • Obdržená poděkování 8
Zdá se, že hledání (aspoň na chvíli) je u konce, takže díky za rady všem.
Nakonec jsem teda objednal novou Omegu VII Euro a vypadá to, že to byl docela fajn výběr.

Ano, čopík sem tam kopne víc než bych si přál, ale to se dá spravit zkrácením úderu, ale i tak se dá dát slušný brousek. V tomto ohledu mi přijde trochu méně hopsavý na čop než V verze.

Topspin se mi hraje snáze, včetně flipu nad stolem, ten jde opravdu krásně. I blok začal více padat zpět, obzvlášť pasivní blok se mi hraje podstatně lépe než s Victas stiff i aktivní je o něco jistější.

Nakonec jsem dostal to, co jsem chtěl. V porovnání s Victas stiff - také pěkný spin, o něco měkčí pocit a trochu víc katapultu - lehčeji se mi hraje topspin a hlavně flip.
Za mě tedy velmi vydařený střední či středně měkký potah, který si bere to nejlepší z obou světů (tvrdý/měkký potah), trochu víc teda z té soft strany a jako bonus je o pár gramů lehčí něž většina potahů, což je dle mého také velká výhoda, která by se neměla podceňovat.
Poslední úprava: 6 měsíců 3 týdnů zpět od Duncan.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik