ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zničený potah

Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39785

• Impetigo
  • Nováček
Ahoj, dnes jsem sundával z pálky potah Donic Acuda P1 Turbo. Potah je zcela zničen, houba praskala a ze dřeva vůbec nešel sloupnout. Předem podotýkám, že byl lepen Vario Cleanem, vrstva na potah a vrstva na dřevo. Může to být způsobeno nevhodným lepidlem? U Bluestormu se mi to nestalo. Neměl jste někdo podobnou zkušenost?
Přílohy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39786

• djon
  • Junior
  • OP 1
zlatej vulkánek :love :sezbl :rata :laugh: :laugh: :laugh:
BalsaCarbo X3 FL
fh:Tenergy 80 2.1mm black
bh:Genius+ Optimum Sound 2.0mm red

Timo Boll Spark FL
fh:Evolution MX-P 2.0mm black
bh:Nimbus Delta S 2.0mm red

Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39787

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 100
Máš zalakované drevo ?
Zase to miešam

Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39788

• Impetigo
  • Nováček
Lak jsem nepoužíval. Nikdy se mi to nestalo až teď. Vím, že na blůčka jsou spešl lepidla, ale i zde jsem vyčetl, že ostatníma lepidlama na blue serii bez problémů. Byl jsem max. opatrný, ale ta houba se lámala jak čokoláda. Jak píšu, u BlueStormu v poho
dě. Jen mě to zarazilo, zkusím ten lak, popř. jiné lepidlo
Poslední úprava: 9 měsíců 2 týdnů zpět od Impetigo. Důvod: Chyba

Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39789

• romanzdk
  • on-line
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 96
jak dlouho byly na tom dreve nalepene?
Butterfly Innerforce Layer ALC, ST, 86g
F: T05 2.1
B: MX-S 2.1-2.2

Butterfly Viscaria, FL, 85g
F: T05 2.1
B: MX-S 1.9-2.0

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka

Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39790

• Impetigo
  • Nováček
Měl jsem ho tam 2 měsíce. Byl kupovanej z testu, takže nebyl nový. Ale hráno měl několik hodin

Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39816

• Karel
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 590
:)
hoj,
tohle se stává většinou, když není dřevo jemně zalakováno , případně, když je potah na prkně roky .
Podle fotky je teda fakt dořízenej, že se mě až nechce věřit, že by za toto mohlo nezalakování. Druhej bod - že byl potah na dřevu roky taky škrtneme, píšeš , žes ho tam měl 2 měsíce.

Když se na fotku podívám, pak takhle přesně vypadaj po sundání potahy který majitelé lepili sajrajtama jako Chemoprén nebo Alkaprén - to v podstatě nejde bez poškození sundat.
Vzhledem k tomu, že píšeš, žes potah neměl nový, ale koupený od někoho z bazaru, pak bych vsadil na to, že dotyčný co ti jej prodal jej měl nalepený nějakým podobným svinstvem a po nalepení tvým lepidlem mohla nastat nějaká chemická reakce, která způsobila to co nám tady uvádíš. Vzpomeneš si kupříkladu, jestli když ti potah došel měl očištěnou houbu od lepidla?
Takhle dořídit potah při sundávání je tedy opravdu kumšt a jen tak to nepořídíš. Něco dalšího za tím musí být.

K.
Butterfly - Moonbeam ST
F - Tenergy 05 - 2.1
B - Tenergy 05 - 1.9
Poslední úprava: 9 měsíců 2 týdnů zpět od Karel.

Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39822

• Impetigo
  • Nováček
Ahoj Karle. Ten potah šel dolu, jak kdybych ho přilepil sekunďákem. Nikdy jsem nelakoval, nikdy jsem se s tím nesetkal a sám jsem z toho byl překvapenej. Potah byl od Dalise a jen pár hodin hraný, takže nepředpokládám, že zrovna Dalis by to lepil nějakou srajdou. Potah vypadal jak nový a absolutně bez poškození vč. houby. Nevím čím to bylo lepeno u Dalise, ale myslím že určitě vodou. Vrstva lepidla byla souvislá a krásně průzračná. Nejde mi o potah, ale chtěl bych si dát třeba pro příště pozor

Re:Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39828

• vixiv
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 74
No ja teda musim rict, ze zrovna s donic lepidlem jsem mel vzdy problem. Lepim standardne jednu vrstvu drevo, dve slabsi potah. Temer vzdy pri sundani se mi lepidlo na potahu rozthalo a pulka zustala na prkne. Je taku nutne dodat, ze zalezi na vrchni dyze prkna, vzdy jsem hral s limbou a ta se hodne vytrhavala. Od te doby dyhu nelakuji, ale brousim jemnouckym smirkem, lepim lexem a vyse mnou zminene problemy nemam.

Setkal jsem se jeste s jednou veci a to, ze lepidlo zanecha po sundani na prkne takovou mazlavou cernou hmotu, ktera se spatne sundava.

Nicmene chci tim rict, nebal bych se ten potah stejny novy nalepit znova, jen bych zkusil nektere rady kluku at uz s lakovanim, brousenim ci jinym lepidlem.

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk
Prkno: Butterfly old Korbel Made in Japan FL;
Fh: Nittaku Fastarc G1 2,0mm;
Bh: Dr. Neubauer Killer 1,5mm

Re:Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39829

• roulage
  • Expert
  • Obdržená poděkování 100
Ja lakujem drevá , jednak pre ochranu vrchnej dýhy a jednak aj pre bezproblémové odliepanie poťahov.Lepidlo používam Donic Vario Clean, používam ho dlho , polepil som desiatky driev a poťahov, zatiaľ bez problémov. Niektoré dýhy keď sú nezalakované majú vysokú adhéziu lepidla a potom aj poťah drží ako hluchý dvere. Toto sa asi stalo tebe ...
Zase to miešam

Zničený potah 9 měsíců 2 týdnů zpět #39832

• Impetigo
  • Nováček
No je pravda, že vrchní dýhy jsou hodně měkké ( Ovtcharov Carbospeed ). Každopádně se vracím k Baracudě a ta má houbu úplně jinou než P1 a zkusím pro jistotu zalakovat
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik