ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Nittaku Fastarc G1

Nittaku Fastarc G1 11 měsíců 3 týdnů zpět #38848

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 247
Silně mně zaujala recenze na tento potah.
Podle popisu by to měl být potah s nižším katapultem , vysokým spinem a vysokou křivkou letu.
V japonsku podle čteného velice oblíbený potah.
Výrobce - ESN.
Jeden z Tenerhy 05-like potahů , nebo taková modernější vylepšená Vega Pro či Baracuda.
Máte s ním zkušenost?
www.tt-spin.de/nittaku-fastarc-g-1/
Vodak Diolen special custom FL
Donic Baracuda 2,0mm
Dr. Neubauer Killer Pro 1,5mm
"When it is darkest, men see stars."
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Nittaku Fastarc G1 11 měsíců 3 týdnů zpět #38852

• Feint
  • Senior
  • Obdržená poděkování 29
Zdravím Martine a spol

S tímto potahem mám docela nahráno .
Síla 2,0 , silnější jsem nikde neobjevil - zřejmě to je max .
S tím popisem můžu souhlasit , opravdu točí a dost , nemá přehnaný katapult jako ty poslední potahy , rychlost tedy lineární , vyšší oblouk .
Je to vyloženě topspinový potah , svým vzhledem může připomínat trochu Rakzu 7 .
Má opravdu grip , pěkně zabere do balonu , už je to znát při zahrání servisu , že opravdu ta rotace tam je značná .
Co se týče výdrže , to vidím na opravdu držák . !!!!
Hráno na hinoki karbonu ( Rossi Emot.) , arylát karbonu ( ALC ) plus Ovtch. Orig . carbon , WSC .
Všude funguje velmi dobře . , myslím , že karbon mu sedí , každopádně bych ho viděl asi nejlépe na tužších prknech , bez přehnaného flexu ( na WSC byl možná nejhůře - ale i tak pořád fungoval ! ).
Svými vlastnostmi ho vidím ( samozřejmě subjektivně ) jako jeden z mála, který se opravdu blíží k 05 .
Ten prcek Morizono by ho měl mít ( měl ) na bekh.
Asi se s nim opravdu hraje , i na úrovni vyšší .
Za mě určitě povedený potah . On už funguje roky , to není novinka , ale až teď se sem dostal do Evropy - tak jsem to pochopil .

J.
Poděkovali: mandomando

Nittaku Fastarc G1 11 měsíců 3 týdnů zpět #38859

• Duncan
  • Junior
  • Obdržená poděkování 10
Můžu potvrdit již zmíněné. Pro mě nejlepší potah na FH, předtím to byl Nittaku Renanos Hold, dost podobný, možná ještě s menším katapultem, ale dá se sehnat prakticky jen z Japonska.
Takže jsem přešel na G1 (nově ho mají i české eshopy), se kterým nemám problém popinkat, když je třeba, ale když se do toho člověk opře, tak to je i s ALL+ celodřevem u mě většinou winner z první v KP2.

Rotace v porovnání s např s novými Acudama nebo Rasanterem větší (u mě o dost) a narozdíl od těch nesmyslů "spešl" na plastáky docela vydrží.

Baracudu jsem sice zkoušel docela dávno, ale nemyslím, že by to byly srovnatelné potahy. Ano, oba točí pěkně (nevím jak bara na plasty), ale Bara pro mě byla takový máslo, do které jsem se bál opřít a sežrala i to, co tam nebylo.
Vega pro jsem zkoušel na rychlém carbon dřevu, takže by to nebylo úplně fér srovnání, ale i na tom carbonu šlo poznat, že je tam docela rozumný katapult? Takže v tom asi podobné, tipuju G1 bude spinovější.

Když to shrnu:
- lineární potah, který má dost rychlosti pro útočnou hru, ale přitom velmi dobrou kontrolu bez nesmyslného katapultu, není problém zahrát krátký čop
- velmi dobrý blok, celkově málo žravé, obzvlášť v porovnání s rotací, která jde vytvořit (např Victas v01 stiff je pro mě na rotaci při servu ještě o chlup lepší, ale stále slušná rotace u G1)

Oblíbené potahy v poslední době např. Rakza 7 (u mě náchylnost na vlhkost - šla dolů, pocitově žravější a trošičku skákavější), MX-S (u G1 jsem si zachoval plusy - dobrá krátká hra, žádný přehnaný katapult, ale G1 u mě lepší na pomalejší nesilové topspiny), zmíněný Renanos Hold, krátce Acuda P1 (už nikdy, jepičí život, ze začátku fajn, dobrá kontrola, o něco hodnější než G1, ale odešel mi tak o 40-50% dříve než zmíněné potahy (v oddíle podobné zkušenosti s P2)

Nittaku Fastarc G1 11 měsíců 2 týdnů zpět #38956

• Bobpuls
  • Senior
  • Obdržená poděkování 23
Iba doplnim...
Je to richly potah ....skor drajv potah ...rotacie habadej ... pri loope treba ist cez spongiju ,take to jemne povrchove tahanie na nom nefunguje ....nie je moc vhodny teda nad stolom ...skor stredna vzdialenost s rychlou hrou .... ked si rychly tak je to super potah ..perfekt na blok a kontru .

Nittaku Fastarc G1 11 měsíců 2 týdnů zpět #38963

• Lodyha
  • on-line
  • Expert
  • Obdržená poděkování 43
Zdravím vážení pánové,
ten potah dle vašich sdělení nevypadá vůbec špatně a zřejmě by stál za hřích... :cyc
Díky za vaši sdělenou osobní zkušenost a inspiraci.

A jinak - všichni zde - mějme dost radostí a pohody v novém roce :vine
Poslední úprava: 11 měsíců 2 týdnů zpět od Lodyha.
Poděkovali: Liboll
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik