ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Rakza 7 Soft max vs. 1.8mm

Rakza 7 Soft max vs. 1.8mm 1 měsíc 2 dní zpět #38674

• djx
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
Ahojte, dokázal by někdo z vás říct, jak velký bude rozdíl mezi potahem Yasaka Rakza 7 Soft s houbou ve variantě MAX vs. 1.8mm? Někde na netu jsem četl, mezi 2.0mm a max je rozdíl skoro neznatelný, ale jak se chová 1.8mm varianta, to jsem se nedočetl...

O co mi jde - cca 1,5 roku jsem měl na backhandu Baracudu 2.0mm a nebylo to špatný - rychlost akorát, kontrola dobrá, blok super, nijak nepříjemně to neskákalo, jen ta citlivost na příchozí spin byla větší, ale dalo se to. Nicméně jsem si řekl, že by to už stálo za nějakou změnu :whistle: , tak jsem tam nalepil Rakzu 7 Soft, a to rovnou v maxu :bum Tušil jsem, že na prkně Timo Boll ALC to asi bude docela trampolína, mno a dle prvních pocitů to tak skutečně vypadá... :huh: :whistle:

Proto zvažuju, jestli tomu dát ještě šanci, nebo tam nalepit stejný potah, ale v 1.8mm, nebo nějaký úplně jiný potah (krom Baracudy) - neměli byste tip na podobný, ale přece jen trochu rychlejší potah? Ta Rakza 7 Soft jinak vypadá hodně zajímavě, jen díky té tloušťce v maxu je ten backhand takovej nejistej, prostě "buď a nebo" - a taky bych rád víc cítil míček na pálce, což se teď díky silnější houbě neděje... :sezbl

Taky jsem zvažoval vzít klasickou Rakzu 7 s tvrdší houbou, ale fakt nevím, teď nemám možnost si ji vyzkoušet. Ten delší pocit míčku na pálce se Soft verzí je určitě fajn.

Jen pro info - můj dominantní úder je forehand, z backhandu hraju spíš pasivně (blok, push, někdy flip), ale jistější údery není problém poslat, proto se mi líbí, pokud i ten backhand má jistou razanci :mnmn

Za všechny názory, který mě nepošlou rovnou do :nieg, budu vděčný :)
Blade: Timo Boll ALC
FH: Butterfly Rozena 2.1mm
BH: Butterfly Rozena 1.9mm
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Rakza 7 Soft max vs. 1.8mm 1 měsíc 1 den zpět #38684

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 167
1,8 soft je pořád dost rychlý , na bh mně osobně stačily nižší tloušťky než na FH.
R7soft neznám. Nebezpečí - bude Ti prorážet na dřevo.
Klasika by to v 1,8 zřejmě řešila.
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC BARACUDA max red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
AVALOX P700 FL

"... When it is darkest, men see stars."
Poděkovali: djx

Re:Rakza 7 Soft max vs. 1.8mm 1 měsíc 1 den zpět #38685

• djx
  • on-line
  • Junior
  • Obdržená poděkování 2
MartyC napsal:
1,8 soft je pořád dost rychlý , na bh mně osobně stačily nižší tloušťky než na FH.
R7soft neznám. Nebezpečí - bude Ti prorážet na dřevo.
Klasika by to v 1,8 zřejmě řešila.

Díky za odpověď, takže radíš vzít spíš klasickou Rakza 7 s tvrdší houbou v 1.8mm místo soft varianty?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Blade: Timo Boll ALC
FH: Butterfly Rozena 2.1mm
BH: Butterfly Rozena 1.9mm

Rakza 7 Soft max vs. 1.8mm 1 měsíc 1 den zpět #38694

• MartyC
  • Super Veterán
  • Jan 3,16
  • Obdržená poděkování 167
za mně ano.Ta soft verze by Ti mohla probíjet na prkno.
Ale záleží na stylu hry.
BLADE: XIOM STRATO FL
FH: DONIC BARACUDA max red
BH: GIANT DRAGON 612 1,5mm black
AVALOX P700 FL

"... When it is darkest, men see stars."
Poděkovali: djx
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik