ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: DHS GoldArc 8

DHS GoldArc 8 7 měsíců 4 dní zpět #37972

• Andrisko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 73
Aj keď je sezóna v plnom prúde, a teraz sa testovať nemá ... a vlastne ani neviem prečo som sa nadchol pre poťah DHS GoldArc 8 ... ktorý som hneď aj u jedného Čínskeho predajcu objednal. Mal som naplánované, že dorazí akurát na konci jesennej časti, ale na moje prekvapenie po 10 dňoch bol poťah u mňa doma :ohmy:

Ale vrátim sa k poťahu. Obal je pekný, kvalitný materiál. Popis je čínsky a najmä nemecký, kde bol vraj topsheet aj vyvinutý. Ja som si objednal verziu MEDIUM, čiže s 47,5° špongiou.

OTVORENIE BALENIA
poťah vyzerá naozaj kvalitne. Špongia je jasne žltá, topsheet mi na dotyk pripomína Bluefire alebo BlueStorm. ... takže MADE IN GERMANY čo je uvedené aj na topsheete je asi opodstatnené.

Topsheet je veľmi priľnavý ale nie je veľmi lepivý, s naozaj veľkým gripom. Na prvý dotyk topsheet na mňa pôsobí mäkko. Celkový dojem je mäkší ako na čo som zvyknutý pri 47,5°poťahoch. Ako som už spomínal objednal som verziu MEDIUM, hrúbka poťahu sa vybrať nedala ... ale poťah čo mi prišiel je v hrúbke porovnateľný s MX-P 1.9-2.0 ... alebo Bluefire M1 2.0mm. Váha poťahu je 66,8g ... čo je v norme.
Veľmi zaujímavé je, že po rozbalení vôbec necítim zápach tuningu. Aj po pričuchnutí nie je nič cítiť.

ŠPONGIA
je ako som písal žltej farby. Na dotyk pôsobí mäkko, ale nalepená na dreve tých 47,5°bude. Špongia je jemne pórovitá, je to podobné ako špongia z Rakzy 7.

Čítal som viacero recenzií, že poťah veľmi dobre hraje na Viscarií, tak som sa rozhodol pre test ho nalepiť práve na toto drevo. Poťah lepím vodovým lepidlom Revolution No.3 ... 2 vrstvy drevo + 3 vrstvy na poťah.

Prvý dotyk s loptou - po nalepení

- tak nalepený poťah nepôsobí mäkko, ako som si mysle, že bude
- necítim veľký katapult, ale uvidím zajtra pri stole
- veľký grip

... ale viac budem vedieť po zajtrajšom a sobotňajšom tréningu , keď sem doplním moje prvé postrehy z hry.
Přílohy:
Dr.Neubauer Matador Texa Fh= Nittaku Fastarc G1 / Bh = Dr.Neubauer KILLER PRO 1,3mm

Ftomin ZL special OFF+/OFF (Palatinus) = BlueStorm Z2/ Dr. Neubauer Killer 1,5mm.
Poslední úprava: 7 měsíců 4 dní zpět od Andrisko.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: Karel, Machy, MartyC, Feint, mandomando, Soky, koad, piqeu93, Gabri

DHS GoldArc 8 7 měsíců 1 den zpět #38043

• Andrisko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 73
Mám za sebou pár hodín hry s poťahom DHS GoldArc 8.

Vo štvrtok som mal zápas, tak som hneď na rozcvičke zobral drevo Viscaria s nalepeným poťahom DHS GoldArc 8. Asi to bol tým, že poťah je úplne nový, ale na tom dreve sa mi zdal tvrdý, neohrabaný, nedôrazný. Hralo sa s ním dobre, lebo bolo cítiť, že je presný s vysokou kontrolou ... ale hru som neužíval, takže na zápas som zobral zápasové drevo Crest OFF s Bluefire M1.

Večer ma napadlo, že úplne rovnako zle mi hral na Viscarii poťah Donic Bluefire M1. Tak ešte štvrtok večer som prelepil ten poťah na drevo Donic Crest OFF.

Takže dnes ráno Crest OFF s poťahom DHS GoldArc 8. Hneď od prvého úderu som cítil, že toto je tá správna voľba. Proste tento poťah asi potrebuje zylon (ako Bluefire M1).

Prvé pocity z hry
  • pocitovo zylon zjemňuje poťah, taký mäkší pocit
  • poťah je naozaj brutálne presný s obrovskou kontrolou
  • oblúk je stredný až stredne vysoký
  • je citlivý na prichádzajúcu rotáciu, je to cítiť hlavne pri príjme - ale zas zďaleka nie ako Tenergy
  • poťah má príjemne malý katapult
  • veľký čop ... ktorý rozohraním poťahu sa stupňuje

Dnes som odohral s týmto poťahom 3 hodiny. Oproti Bluefire M1, s ktorým hrajem na tomto dreve musím povedať, že poťah je viac kontrolovateľný, presnejší, s väčším čopom ( a to Bluefire má tiež obrovský) a možno ešte teraz je pocitovo pomalší.

Takže keby som zhrnul :

Podanie:
- čím je poťah viac rozohraný, tým je tam cítiť väčšiu rotáciu pri podaní. Všimol som si pri každom súperí dnes, že s príjmom mali naozaj problém.

Príjem
- poťah je citlivý na prichádzajúcu rotáciu. Ale zas do čopnutej loptičky dáva veľmi veľkú rotáciu.

Topspin
- najväčšia zbraň tohto poťahu. Jednoducho zahrateľný, presný s veľkým falšom s nízkým odskokom.

Drive
- minimálny katapult, drive je jednoducho zahrateľný presný

Blok
- tiež jednoducho zahrateľný, s rýchlym odskokom od stola.

Málokedy som bol až natoľko nadšený z jedného poťahu. Po štvrtkovom sklamaní, dnes to bol pravý opak. V pondelok ďalší tréning, tak som zvedavý, či nadšenie vydrží .
Každopádne GoldArc 8 je bude naozaj patriť medzi TOP útočné poťahy.
Dr.Neubauer Matador Texa Fh= Nittaku Fastarc G1 / Bh = Dr.Neubauer KILLER PRO 1,3mm

Ftomin ZL special OFF+/OFF (Palatinus) = BlueStorm Z2/ Dr. Neubauer Killer 1,5mm.
Poděkovali: Karel, Karel B, mandomando, Soky, Bobpuls, piqeu93

DHS GoldArc 8 7 měsíců 1 den zpět #38045

• mandomando
  • on-line
  • Veterán
  • pevná vôľa hory prenáša fest tréning plody prináša
  • Obdržená poděkování 71
Mohol by si porovnať goldarc 8 s poťahom Stiga Mantra M dakujem :-)
1.Victas Quartet Allroud All+ FH : Nittaku Fastarc G-1 2mm BH: Spinlord Keiller 1,5mm

DHS GoldArc 8 7 měsíců 1 den zpět #38048

• Andrisko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 73
Ahoj Mando,

Rýchlosť: Gold Arc 8 > Mantra M
Katapult: Gold Arc 8 < Mantra M (mantra má veľký katapult, hlavne pri drive rušivý)
Blok: Gold Arc 8 < Mantra M ( Mantra je veľmi dobrá na blok)
Spin: Gold Arc 8 > Mantra M ( Gold Arc je presnejší s väčším falšom .. niečo ako MX-P)
Oblúk: Gold Arc = Mantra M (+- rovnaký oblúk)

:ping

DHS GoldArc 8 6 měsíců 2 týdnů zpět #38405

• Klopič
  • Super Veterán
  • Obdržená poděkování 230
Chrobák v hlave je....

Tu je recenzia:
Avalox Blue Thunder 550
F - Joola Maxxx 450 - Max., Red
B - Joola Maxxx 450 - 2,0 mm Black

Re:DHS GoldArc 8 6 měsíců 2 týdnů zpět #38411

• vixiv
  • on-line
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 67
Mne to dle prvniho popisu prislo podobny jako je baracuda, ale usuzuju jen z popisu ne z herni praxe, mozna by bylo zajimave porovnani, kor kdyz uz i stano ma chrobaka, nemuze to byt spatna guma :-).

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk
Prkno: Butterfly old Korbel Made in Japan FL;
Fh: Butterfly Tenergy 05 1,9mm;
Bh: Dawei 388-C1 1,5mm

DHS GoldArc 8 6 měsíců 13 hodin zpět #38801

• Klopič
  • Super Veterán
Andrisko ,
Nejaké postrehy po mesiaci hrania?
Avalox Blue Thunder 550
Poslední úprava: 6 měsíců 13 hodin zpět od Klopič.

DHS GoldArc 8 6 měsíců 12 hodin zpět #38803

• Andrisko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 73
Pôvodne som ho objednal na drevo, ktoré sa mi vyrába na mieru, ale majster je neskutočne vyťažený, tak stále čakám od októbra ... ale už včera mi potvrdil, že v prvej polovici januára by malo byť hotové :)

Poviem úprimne, s poťahom som veľa nenahral. Mám ho na dreve Crest OFF, ale musím povedať, že je to dosť rýchla a svižná kombinácia. Možno, že až príliš na mňa. Každopádne kontrola je stále fascinujúca, točí to pekne, oblúk je stredne vysoký.

Ale teraz je prestávka, tak poťahu dám viac priestoru. Potom ešte niečo prihodím ;)

DHS GoldArc 8 5 měsíců 4 týdnů zpět #38884

• Andrisko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 73
S GoldArc-om 8 dotestované.

ten poťah naozaj odporúčam pre niekoho technicky zdatnejšieho a kto má rád tvrdší materiál.

Keby niekto chcel pokračovať ... je v bazare

DHS GoldArc 8 4 měsíců 4 týdnů zpět #39538

• Klopič
  • Super Veterán
Poťah som od Andriska kúpil a po pár tréningoch a jednom súťažnom zápase si dovolím zopár postrehov.
Hrané na dreve Avalox BT 550, na druhej strane Joola Maxxx 450 (max)
S Andriskovým popisom v zásade súhlasím, takže si dvoloím len vlastný pohľad na vec.
Poťah naozaj pôsobí mäkším dojmom. Dokonca mám dojem, že je mäkší ako Joola Maxxx 450, s ktorou hrávam na F. Odhadoval by som to tak na 42-43°.
Poťah som skúšal na F aj B. Nevidím medzi nimi nejaké priepastné rozdiely čo sa týka rýchlosti, spinu či kontroly. Páči sa mi na ňom, že pri údere sa lopta akoby zahryzla do poťahu a "dwell" je o niečo výraznejší ako u Maxxxu. Ale katapult nie je ani zďaleka taký ako bol u Maxxxu 450 (2,0mm), ktorý som nahradil GA8. Viacerí sparingovia na tréningu potvrdili, že topspin z F je jedovatejší s Joolou Maxxx 450 ako s Gold Arcom 8.
Myslím že verzia s tvrdosťou špongie 50° bude mať tú správnu jedovatosť, ktorú si predstavujem u čínskych poťahov a môže byť zaujímavejšia (hlavne na F).
S poťahom som absolvoval asi dva tréningy a minulý týždeň som absolvoval zápas, ktorý som spomínal v inom vlákne). V podstate som sa naň adaptoval bez nejakých väčších problémov. Maxxx 450 mal dosť výraznejší katapult a pri menšej tréningovej intenzite som mal problémy pri pinku, kde mi to vyskakovalo dosť vysoko a rozohrávka z B, blok aj "Kreanga" mi často lietali za stôl. Určite to bolo spôsobené aj tým, že som bol niekoľko rokov zvyknutý na Blitz a s Maxxxom som mal menej nahrané. S GA8 sa to nedeje.
Myslím že poťah si celkom dobre rozumie s mojim drevom a na B je to dobrá alternatíva s dobrým potenciálom pre kontrolovanú ofenzívnu hru.
Ale nie je to nejaký výnimočný poťah. Je vyrovnaný vo všetkých parametroch, ale kvality Aeolusu v oblasti spinu nedosahuje.
Podobných poťahov je na trhu dosť u každej značky.
Ako som spomenul, viac by som si sľuboval od 50°tvrdosti.
Poťah si na B určite ponechám a po viacerých tréningoch snáď odhalím ešte viac jeho pozitív.
Avalox Blue Thunder 550
Poděkovali: Karel, pirát Janes, mandomando

DHS GoldArc 8 4 měsíců 4 týdnů zpět #39593

• Drta.tom
  • Expert
  • Obdržená poděkování 30
Ahoj,
já nejsem takový tester, jako zkušenější borci nade mnou.

Jenom pár postřehů.

S DHS GoldArc 8 jsem si pinkal pouze asi 15 min (zapůjčeno od známého).

Dřevo si už nevybavuju, ale bylo to něco od DHS, Potahy byly nalepené na FH i BH. nebyly nové, pár měsíců hrané (cca 2-3 měsíce).

Oba potahy byly v maxu.

Dojem výborný, je to taková samohrajka, univerzál, hrát se s tím dá všechno dobře.

Potah pocitově hodně měkký (na mě) - míček je v kontaktu s potahem relativně dlouho.
Pasivní blok mi nijak nepřelítával dozadu.

Celkem slušný katapult - při aktivním pohybu míček solidně zrychluje (ve srovnání s Ak47 red, který je více lineární). Potah umí být rychlý.

Spin velmi dobrý. Servis se hraje velmi dobře.

Nevýhoda je vyšší hmotnost - oboustraný DHS GoldArc 8 max je těžká kombinace. Nevážil jsem, ale je to těžké.

Na 1 straně v kombinaci s něčím lehčím na druhé straně by to asi šlo.

Tolik moje subjektivní dojmy.
FH Palio AK47 RED
BH Palio AK47 YELLOW
Galaxy Venus V-14, Palio TC6 off

Historie:
Palio Hidden Dragon Biotech
Palio Hadou Biotech
Galaxy Jupiter, Sanwei Taiji
KTL Falcon
KTL Red Diamond Pro blue sponge
KTL Red Diamond Mechanical
Sanwei T88-I (No Target a Target),
Sanwei Target
Sanwei Gears
Poslední úprava: 4 měsíců 4 týdnů zpět od Drta.tom.
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik