ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Tibhar Evolution - vydrz

Tibhar Evolution - vydrz 1 týden 3 dní zpět #37902

• vixiv
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 61
Ahoj, před časem se tu psalo, že potahy Tibhar Evolution funguji ve trech stavech. Prvnim stavem je novy potak, ktery je udajne natunovan z vyroby a doba nez tuning vyprcha je cca 14dni, po teto dobe se dostane guma do druheho stavu. Tim je standardni chovani potahu cca tri mesice. V tomto stavu je znat ubytek rotace proti prvnimu stavu, uvytek rychlosti, ale mozna vetsi kontrola. Nasledne nastava treti stav a tim je totalni umrti potahu.

Chtel bych se optat, zda to plati i s odstupem doby nebo by se zivotnost potahu jiz dala charakterizovat jinak. Jde mi vlastne o to, jak dlouho a kdy si potah drzi svoje optimalne nemenne vlastnosti.

Druhy dotaz je zda to popsane chovani plati pro vsechny evolutiony nebo jen nektere, napr. ty nejmekkci.

Je mi divne ze kolem me tento potah resp. serii ma hodne hracu a pochvaluji si jej, kdezto nekteri vyznamni foristi zas potah tolik nechvali.

Diky vixiv

Odesláno z mého CHM-U01 pomocí Tapatalk
Prkno: Waldner Senso Carbon JO Shape FL;
Fh: Butterfly Tenergy 05 2.1mm;
Bh: Palio WP1013 1.5mm, Dawei 388-C1 1.5mm
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Tibhar Evolution - vydrz 1 týden 3 dní zpět #37904

• tonko
  • Senior
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj
tak pod tento postreh sa okamzite podpisem.
Hram cca 3 - 4 mesiace s Evolution Els
s potahu som na zaciatku videl fakt perspektivu kontrola, rotacia rychlost
odysiel som na test od bluefire m2 a pacilo sa mi to
cca po mesiaci som si vsimol rozdielu a zo super bol uz normal
prikladal som to proste zvyknutiu si na dovtedy novu gumu

no posledne 2 kola v sutazi som hotovi potah zdochol jak pes :vom
pytam sa ludi na treningu ci to je vobec mozne pre boha
pocital som par recenzii a tento nazor som par krat uz videl
k evolution sa uz nevratim bol to vyborny soft tak 2 mesiace

uz cakam na dorucenie donicu
Dr. Neubauer Gladiator
fh. Bluefire M2 2,0mm
bh. Spinlord Keiler 1,2

Tibhar Evolution - vydrz 1 týden 3 dní zpět #37907

• Machy
  • Super Veterán
  • Forhend - Bekoš - seber to :-)
  • Obdržená poděkování 227
Ahoj Pepo. Ohledně potahu Tibhar Evolution jsi to vystihl skoro přesně, jen si dovolím malou úpravičku u fáze č.2 a tou je rychlost. Zde jsem úbytek dynamiky nezaznamenal.

Stavy u potahu Evolution MX-P jsem vnímal následovně:

1 stav: novy potah, ktery je natunován z výroby a doba než tuning vyprchá je cca 2 az 3 týdny, po teto době se dostane guma do 2 stavu.

2 stav: Tim je standardni chovani potahu max tri mesice, podle intenzity hraní. Po 2 měsících už je trochu znat ubytek rotace proti prvnimu stavu, potah má vetsi kontrolu při stejné rychlosti což je moc fajn. Stav č.2 je cca po měsíci hraní parádní, hrát s takto zaběhnutým potahem je radost.

3 stav: Po 3-4 měsících nastává třetí stav a tím je totálni úmrtí potahu. Potah hraje, ale už nespinuje, celkově zpomalí a míček často nepochopitelně padá do síťky. Hra se stává řeholí a majitel potahu jen nechápavě vrtí hlavou nad tím co se to NÁHLE děje. Evolution MX-P je co do životnosti jedním z nejhorších potahů se kterými jsem hrál. Totéž potvrdil i spoluhráč kterému potah umřel ve stejnou dobu jako mě tzn po 3 měsících, navíc v jeho případě s určitostí šlo o cca 1/3 menší tréninkový záběr :woohoo: Tovární tuning vyprchal, bylo to jak načasované.

Upozorňuji, že o MX-P jakož i o další potahy se snažím dobře starat, samozřejmostí je pravidelné použití čistícího spraye s houbičkou, ochranné fólie a pouzdra. Dokonce i při cestování v mrazech jsem si vždy bral pálku z kufru do vyhřátého vozu. Takže úmrtí potahu určitě nebylo z nedostatku péče neboť kdybych mohl, tak ho i kojím :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

P.S. Jako tzv držák nyní vnímám potah Blue Storm Z2. Po 3 měsících hraní a trénování na 3.ligové úrovni tento softík moc pěkně hraje i spinuje. Střed je na pohled vybouchaný relativně málo, rozhodně méně než bych čekal ;) Při stejném zápřahu jsem MX-P už musel sundat, se Stormem Z2 to vidím ještě minimálně na měsíc, ne-li na dva měsíce :woohoo: Uvidíme.
Vodak Diolen OFF (seriové číslo 1.)
Bh: Donic Blue Storm Z2 2,1mm
Fh: Donic Blue Storm Z1 max

Viscaria, Tibhar Evo MX-P 2,0mm/Visctas V01 Stiff 2,0mm.
Poslední úprava: 1 týden 2 dní zpět od Machy.

Tibhar Evolution - vydrz 1 týden 2 dní zpět #37918

• romanzdk
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 73
v podstate stejne ohlasy mam od vice zdroju taky.

kdyz odhlednu od faktu, ze profici maji jeste jine verze techto potahu, tak mi prijde smutny, ze clovek vyhodi bez mala litr za potah, ktery hraje chvili a pak je na vyhozeni. jasne, profikum to nevadi, ty maj kazdej zapas jinej potah, ale pro komercni pouziti tohle asi neni zrovna nejlepsi.
Timo Boll ALC
F: T05 1.9
B: S2 1.8

Primorac Carbon
F: T05 1.9
B: S3 1.8

Hmotnost materialu uzivatelu tt-sport.cz
Potahy
Dreva
Tabulka

Tibhar Evolution - vydrz 1 týden 2 dní zpět #37921

• Andrisko
  • Expert
  • Obdržená poděkování 50
Bohužiaľ realita je taká, že všetky nové poťahy po určitom čase "umrú" ... proste tuning úplne vyprchá a je to. A nie je to iba u Evolution série ale zažil som to aj pri Acude, Bluefire , Tenergy, Rakze

Tým, že nie som profík a nemám nato, aby som každé 2-3 mesiace kupoval nový poťah ... riešim to "aj keď pre každého je to tabu" .... tuningom.

Pri niektorých poťahoch to funguje perfektne, dokonca poťah mi príde aj lepší ako zamlada :lol: ... ale pri niektorých tuning sa mi neosvedčil.
Hlavne MX-P na tuning reaguje fantasticky, poťah ožije a práve po tomto tuningu s ním užívam hru. Lepšia kontrola, rýchlosť konzistentná. A vydrží minimálne ďalšie 3 mesiace ... a potom aj keď ho posuniem ďalej, tak s ním ešte niekto odohrá ďalších pár mesiacov. Tak isto aj Bluefire M1 reaguje dobre.

Na tuning mi zas nedobre reagovala Acuda S2 a Tenergy 05 (1,9mm) ... pri Tenergy tam proste ten poťah ani zďaleka nehral to čo zanova, a to úmrtie prišlo po necelých 2 mesiacoch ... pre mňa obrovské sklamanie.
Donic Crest OFF Fh= Bluefire M1 / Bh = Dr.Neubauer KILLER 1,5mm

Crest OFF = Bluestorm Z2 1.9mm/ Killer PRO 1.3
Butterfly Viscaria = Stiga Mantra M / Dr. Neubauer Killer PRO 1,3mm
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik