ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Cornilleau Target Ultim 47.5/2mm

Cornilleau Target Ultim 47.5/2mm 2 týdnů 1 den zpět #37787

• joha1
  • Expert
  • Obdržená poděkování 32
Po delší době jsem otestoval jeden, pro mne zcela neznámý potah a to Cornilleau Target Ultim 47.5. Testoval jsem jej pouze na fh neboť z bh hraji trávou. Target Ultim se vyrábí ve dvou tvrdostech a to 47,5 a 50.
Jsou ještě další tvrdosti a to 45,42,5 a 37,5. Nejsou však uvedeny pod názvem Ultim.

Target Ultim 47,5/2mm není tenzor. Má lehce žlutooranžovou houbu, na první pohled s poměrně malými póry,která působí tvrdším dojmem. Vrchní gumu jsem měl k testu černou. Vrchní guma mi přijde elastická a mám pocit , že není tvrdá. Váha neořízlého potahu je
cca 70 g, což je váha příznivá. Potah vypadá velice kvalitně. Je vyroben v Německu. Na potahu spolupracovala fy.Michelin a japonští výrobci.

V současné době hraji s potahy Victas Sttif a Victas Limber , které mně svými vlastnostmi vyhovují a nedám na ně dopustit.
Měl jsem obavu že Target bude dosti tvrdý, Tvrdost je ohodnocena podle tabletennisdb jako číslo 7. Ale byl jsem mile překvapen. Pocitově ta tvrdost 47,5 nebyla cítit, přikládám to vlastnostem vrchní gumy, která jak jsem uvedl se mi zdá měkčí a elastická.

Test byl proveden na dřevu PHOTINO , které je OFF a má ZLF vložku a s plast. míčkem HANO.

Nyní již k vlastnostem. Ale co napsat a v čem rozlišit například od Victasu Sttif ?
Herní vlastnosti jsou hodně podobné. Výborný spin s nižší trajektorií, výborný blok, smeč,
draiv a kontradraiv. Potah není hopsavý,velice lineární a má velkou dynamiku.Když trochu přitlačíte tak je to dělová koule. Navíc v něm je poměrně hodně kontroly a minimálně se s ním chybuje.

Oproti Victasu je rychlejší a jde s ním hrát výborně powertopspin. Je to dáno dynamikou spodní houby. Je to potah primárně pro agresivního útočníka ze střední vzdálenosti , ale u stolu je rovněž výborný.
Protože je méně citlivý na příchozí rotace, lze s ním dobře přijímat a dobře se sním hraje fh flip.Asi i bh banán, ale to neumím. Kontratopspin je díky kontrole a menší citlivosti na příchozí rotace poměrně snadno hratelný. To že je na příchozí rotace méně citlivý, neznamená , že rotace vytváří málo. Naopak Target umí vyprodukovat hodně spinu. Je však dobře jít do spinu dosti naplno, žádné šolíchání, je to potah pro agresory ale má velkou kontrolu.

Na závěr bych řekl, že potah asi nemá slabinu pro hráče , který klade důraz na silový útok, založený na powerspinu a kontratopspinu. Jako bonus pro takového hráče navíc Target přidává přesný blok a nekompromisní smeč. Ještě jsem se nezmínil o podání. Rotace jsem do podání dal hodně a to jak čop tak různé boční falše. Někdy se mi však stalo, že servis skočil trochu výše než bych si přál, zvláště krátký čopovaný za síťku. Přikládám to k tomu, že jsem ho neměl čas potrénovat a zkoušel jsem ho pouze v ostrém tréninkovém zápase.

Použitelnost bych viděl na tvrdších OFF dřevech, nejlépe s kompozitovou vložkou.

Je to nejlepší potah se kterým jsem na uvedeném prkně hrál. Z mého pohledu se mu nevyrovná Tenergy ani jiné renomované značky. Ale to je můj subjektivní pocit. Vím jak jsem se trápil například s Tenergy , Acudami, Rakzou, Blufirem.
Photino
fh Victas Stiff / Victas Limber
bh Sauer & Troger Hellfire OX / Pimpelark Vobler
Poslední úprava: 2 týdnů 1 den zpět od joha1.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Poděkovali: MartyC, Jarek
Moderátoři: pirát Janes, Karel, Tomas, romanzdk, Pavlik